Єдиний державний реєстр судових рішень
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Димитрія Ростовського, 35, селище Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001, тел. (063)069-85-65, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2026 р. Справа № 370/386/26
Провадження № 3/370/140/26
Макарівський районний суд Київської області у складі:
головуючої судді Сініциної О.С.
із секретарем судового засідання Коростильовою Н.Ю.,
за участю: прокурора Ілюшенко К.В.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, які скеровані Управлінням стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічний розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає: АДРЕСА_2 , за частиною першою статті 172-6, частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
у с т а н о в и в:
У Протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 29 січня 2026 року № 4320, що ОСОБА_1 , у період з 12 липня 2023 року по 19 серпня 2024 року займала посаду спеціаліста І категорії соціального захисту населення Бишівської сільської ради Фастівського району Київської області, як суб`єкт відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до статті 172-6 КУпАП, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги абзацу першого частини другої статті 45 розділу VII та пункту 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 13 листопада 2025 року, без поважних причин подала при звільненні декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2024 по 19.08.2024 неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке визначена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, у Протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 29 січня 2026 року № 4321, що ОСОБА_1 , у період з 12 липня 2023 року по 19 серпня 2024 року займала посаду спеціаліста І категорії соціального захисту населення Бишівської сільської ради Фастівського району Київської області, як суб`єкт відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та приміткою до статті 172-6 КУпАП, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги абзацу першого частини другої статті 45 розділу VII та пункту 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 13 листопада 2025 року, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, визначених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнала.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (стаття 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Відповідно до вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні.
Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Бишівська сільська ради Фастівського району Київської області розпорядженням
від 11 липня 2023 року № 101-к призначена ОСОБА_1 з 12 липня 2023 року на посаду спеціаліста І категорії відділу соціального захисту населення сільської ради із присвоєнням 15 рангу посадової особи місцевого самоврядування.
Розпорядженням від 19 серпня 2024 року ОСОБА_1 звільнена із займаної посади за власним бажанням з 19 серпня 2024 року.
Згідно з частиною першою статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада спеціаліста відносить до 7 категорії посад місцевого самоврядування.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно з статтею 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 перебувала посадовою особою місцевого самоврядування, на яку поширювалась дія Закону України «Про запобігання корупції» та була суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»
№ 1700-VII визначено, що особи, зазначені, зокрема, у підпункті «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначені, зокрема, у підпунктах «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 987/36609, декларація при звільненні декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 987/36609, щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 цього закону (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Тобто, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні ОСОБА_1 зобов`язана була подати упродовж часу з 00:00 год 20.08.2024 по 23:59 год 19.09.2024.
Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік після припинення діяльності, ОСОБА_1 зобов`язана була подати упродовж часу з 00:00 год 01.01.2025 по 23:59 год 31.03.2025.
Однак, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, за 2024 рік подала 13 листопада 2025 року.
Правопорушення, пов`язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (абзац дванадцяти частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції»).
За частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Отже, у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, щире каяття, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у межах санкції частини першої статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно із статтею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підстави викладеного, керуючись статтями 9, 36, 40-1, частини першої 172-6, 251, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
п о с т а н о в и в:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Остаточне стягнення ОСОБА_1 , на підставі статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначити у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн (ЄДРПОУ: 37955989, Банк: Казначейство України (ЕАП), р/р: UA108999980313070106000010826, Код платежу: 21081100; Отримувач: ГУК у Київській області/Макарівська сел/21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665 (шістсот п`ять) грн 60 коп. (Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ:37993783; Банк: Казначейство України (ЕАП); МФО 899998;Р/Р: UA908999980313111256000026001; Код платежу: 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити, що у разі несплати штрафу у строк, становлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягується подвійний розмір штрафу, зазначений у постанові та витрати на облік правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінченню строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.
Суддя О.С. Сініцина