Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 650/2544/26
провадження № 3/650/512/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2026 року в селищі Велика Олександрівка Великоолександрівський районний суд Херсонської області у складі головуючого судді Сікори О.О. , при секретарі Завістовської Л.А., прокурора Гальченка В.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши об`єднані матеріали, які надійшли від Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону, несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, з 01.01.2024 по 22.11.2024 (декларація при звільненні).
Відповідно до наказу Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 16.02.2021 № 14-ос ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації з 16.02.2021.
Відповідно до наказу Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 22.11.2024 № 77-ос ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації 22.11.2024.
Згідно з наказом Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 16.02.2021 № 14-ос посада завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, яку обіймала ОСОБА_1 , належить до посад державної служби категорії «Б».
Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону.
Тому, згідно з абз. 16 ч. Г ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону, приміткою до ст. 1726 КУпАП ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом адміністративного правопорушення.
Згідно з приміткою до ст. 56 Закону посада державної служби категорії «Б» відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 65 і Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. З Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Законом України від 20.09.2023 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст. 45 Закону.
Абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч.1 ст. З Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 №252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 під час звільнення з посади завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації 22.11.2024 зобов`язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом ЗО днів з дня припинення діяльності, тобто до 22.12.2024.
Згідно з відомостями з Реєстру декларацію при звільненні ОСОБА_1 подала 28.06.2025 о 12:44, унікальний ідентифікатор декларації - 44754327-90la-401 l-b34f-500a2348250c (протерміновано на 188 календарних днів).
Згідно з послідовністю дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_1 , дії по заповненню декларації при звільненні остання розпочала лише 28.06.2025.
В наданих письмових поясненнях щодо несвоєчасного подання декларації при звільненні ОСОБА_1 зазначила, що обіймаючи посаду завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею відповідного віку та фактично не виконувала посадових обов`язків до дня звільнення.
У зв`язку з воєнними діями, зокрема тимчасовою окупацією Херсонської області, а також вимушеним переміщенням за межі області як внутрішньо переміщеної особи, перебуваючи на лікарняному, не мала можливості своєчасно подати декларацію.
Уважно вивчивши пояснення ОСОБА_1 , дані обставини не можуть бути визнані як поважні причини несвоєчасного подання декларації з огляду на наступне.
Встановлений ст. 45 Закону обов`язок подання суб`єктами декларування декларацій є імперативним і не ставиться Законом в залежність від будь-яких обставин (в тому числі, технічної, фізичної можливості суб`єкта декларування його реалізувати, внаслідок бездіяльності самого суб`єкта декларування, незнання закону тощо).
Факт перебування у відпустці по догляду за дитиною або на лікарняному сам по собі не звільняє суб`єкта декларування від обов`язку своєчасного подання декларації, оскільки зазначений обов`язок не пов`язаний із фактичним виконанням службових повноважень.
Відповідно до інформації, наданої Бериславською районною державною адміністрацією у листі від 09.04.2026 № 02-30/2341-26, ОСОБА_1 на момент звільнення з посади перебувала в смт. Велика Олександрівка.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 №376, датою завершення тимчасової окупації Великоолександрівської селищної територіальної громади, є 09.11.2022. Також, зазначена територіальна громада не віднесена до територій активних бойових та до території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Враховуючи вищевикладене, право на відтермінування подання декларації на підставі ч.ч. 9, 10 ст. 45 Закону у ОСОБА_1 відсутнє.
Обов`язок належної підготовки суб`єкта декларування для своєчасного подання декларації покладається на самого суб`єкта декларування.
Варто наголосити, що ОСОБА_1 звільнено з посади 22.11.2024, вже після відновлення декларування. Враховуючи, що ОСОБА_1 неодноразово подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, їй відомі послідовність дій та строки подання таких декларацій.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 не надано документів, які б підтверджували існування об`єктивних і непереборних перешкод своєчасного подання декларації протягом усього строку, встановленого для її подання, а також свідчили про. об`єктивну неможливість її подання у визначений Законом строк.
Необхідно зауважити, що наявність чи відсутність умислу для наявності складу цього правопорушення юридичного значення не має, оскільки з об`єктивної сторони вказане правопорушення має формальний склад, тобто законодавець встановив відповідальність суб`єкта декларування безпосередньо за несвоєчасне подання декларації, незалежно від наявності такого умислу, що підтверджується судовими рішеннями у справах № 284/850/24 (Житомирський апеляційний суд від 13.03.2025), № 150/160/25 (Чернівецький районний суд Вінницької області від 06.05.2025), № 752/8274/25 (Голосїївський районний суд міста Києва від 25.04.2025).
Для кваліфікації несвоєчасного подання декларації як адміністративного правопорушення необхідна наявність двох обставин, а саме: сам факт несвоєчасного подання та відсутність у суб`єкта декларування поважних причин порушення термінів подання декларації.
Тому лише сукупність факту несвоєчасного подання декларації та відсутність при цьому поважних причин у суб`єкта декларування утворює склад адміністративного правопорушення, без наявності якого провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю (ст. 247 КУпАП).
Згідно з абз. 9 п.п. 1 п. 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 №223-943/0/4-17 «щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією», під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб - сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Згідно зі службовою запискою Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 13.03.2026 № 70-05/2742-26 технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню декларації у визначений Законом період, не зафіксовано.
Станом на 09.04.2026 ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явилась, клопотань не надходило.
Таким чином, поважних причин, які б перешкодили вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , в ході збору матеріалів по даному факту не встановлено.
Місце вчинення адміністративного правопорушення: оскільки ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення- пов`язаного з корупцією, у зв`язку із перебуванням на посаді завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, то, враховуючи положення п. 22 розділу II Порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення в Національному агентстві з питань запобігання корупції, затвердженого наказом Національного агентства від 10.06.2025 № 169/25, місцем вчинення правопорушення слід вважати місцезнаходження місця роботи: вул. Таврійська, буд. 5, смт. Велика Олександрівка, Бериславський р-н, Херсонська обл., 74100.
Час вчинення адміністративного правопорушення: є дата фактичного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 28.06.2025 о 12:44.
Враховуючи, що правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, є правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, факт подання її поза встановлений Законом строк утворює1 в діях ОСОБА_1 об`єктивну сторону правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_1 в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію при звільненні, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Крім цього ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення).
Відповідно до наказу Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 16.02.2021 № 14-ос ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації з 16.02.2021.
Відповідно до наказу Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 22.11.2024 № 77-ос ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації 22.11.2024.
Згідно з наказом Управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області від 16.02.2021 № 14-ос посада завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, яку обіймала ОСОБА_1 , належить до посад державної служби категорії «Б».
Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону.
Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону, приміткою до ст. 1726КУпАП ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом адміністративного правопорушення.
Згідно з приміткою до ст. 56 Закону посада державної служби категорії «Б» відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 65 і Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. З Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Законом України від 20.09.2023 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст. 45 Закону.
Абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому ч. 1 ст. 45 Закону порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пп. 1 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, щорічна декларація -.декларація, яка подається відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня.
Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію за 2024 рік (після звільнення) до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, декларацію за 2024 рік ОСОБА_1 подала 28.06.2025 о 12:41, унікальний ідентифікатор декларації - 0ЬЬ7ЬаЗ 7-3 642- 4925-b78f-fc6f446b39ad (протерміновано на 89 календарних днів).
Згідно з послідовністю дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_1 , дії по заповненню декларації за 2024 рік остання розпочала лише 28.06.2025.
В наданих письмових поясненнях щодо несвоєчасного подання декларації за 2024 рік ОСОБА_1 зазначила, що обіймаючи посаду завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею відповідного віку та фактично не виконувала посадових обов`язків до дня звільнення.
У зв`язку з воєнними діями, зокрема тимчасовою окупацією Херсонської області, а також вимушеним переміщенням за межі області як внутрішньо переміщеної особи, перебуваючи на лікарняному, не мала можливості своєчасно подати декларацію.
Уважно вивчивши пояснення ОСОБА_1 , дані обставини не можуть бути визнані як поважні причини несвоєчасного подання декларації з огляду на наступне.
Встановлений ст. 45 Закону обов`язок подання суб`єктами декларування декларацій є імперативним і не ставиться Законом в залежність від будь-яких обставин (в тому числі, технічної, фізичної можливості суб`єкта декларування його реалізувати, внаслідок бездіяльності самого суб`єкта декларування, незнання закону тощо). .
Факт перебування у відпустці по догляду за дитиною або на лікарняному сам по собі не звільняє суб`єкта декларування від обов`язку своєчасного подання декларації, оскільки зазначений обов`язок не пов`язаний із фактичним виконанням службових повноважень.
Відповідно до інформації, наданої Бериславською районною державною адміністрацією у листі від 09.04.2026 № 02-30/2341-26, ОСОБА_1 на момент звільнення з посади перебувала в смт. Велика Олександрівка.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 №376, датою завершення тимчасової окупації Великоолександрівської селищної територіальної громади, є 09.11.2022. Також, зазначена територіальна громада не віднесена до територій активних бойових та до території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Враховуючи вищевикладене, право на відтермінування подання декларації на підставі ч.ч. 9, 10 ст. 45 Закону у ОСОБА_1 відсутнє.
Обов`язок належної підготовки суб`єкта декларування для своєчасного подання декларації покладається на самого суб`єкта декларування.
Варто наголосити, що ОСОБА_1 звільнено з посади 22.11.2024, вже після відновлення декларування. Враховуючи, що ОСОБА_1 неодноразово подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, їй відомі послідовність дій та строки подання таких декларацій.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 не надано документів, які б підтверджували існування об`єктивних і непереборних перешкод своєчасного подання декларації протягом усього строку, встановленого для її подання, а також свідчили про об`єктивну неможливість її подання у визначений Законом строк.
Необхідно зауважити, що наявність чи відсутність умислу для наявності складу цього правопорушення юридичного значення не має, оскільки з об`єктивної сторони вказане правопорушення має формальний склад, тобто законодавець встановив відповідальність суб`єкта декларування безпосередньо за несвоєчасне подання декларації, незалежно від наявності такого умислу, що підтверджується судовими рішеннями у справах № 284/850/24 (Житомирський апеляційний суд від 13.03.2025), № 150/160/25 (Чернівецький районний суд Вінницької області від 06.05.2025), № 752/8274/25 (Голосіївський районний суд міста Києва від 25.04.2025).
Для кваліфікації несвоєчасного подання декларації як адміністративного правопорушення необхідна наявність двох обставин, а саме: сам факт несвоєчасного подання та відсутність у суб`єкта декларування поважних причин порушення термінів подання декларації.
Тому лише сукупність факту несвоєчасного подання декларації та відсутність при цьому поважних причин у суб`єкта декларування утворює склад адміністративного правопорушення, без наявності якого провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю (ст. 247 КУпАП).
Згідно з абз. 9 п.п. 1 п. 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17 «щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією», під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб - сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Згідно зі службовою запискою Департаменту інформаційних систем, , аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 13.03.2026 № 70-05/2742-26 технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню декларації у визначений Законом період, не зафіксовано.
Станом на 09.04.2026 ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явилась, клопотань не надходило.
Таким чином, поважних причин, які б перешкодили вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , в ході збору матеріалів по даному факту не встановлено.
Місце вчинення адміністративного правопорушення: оскільки ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, у зв`язку із перебуванням на посаді завідувача сектору соціальної підтримки пільгових категорій громадян Великоолександрівського відділу управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, то, враховуючи положення п. 22 розділу II Порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення в Національному агентстві з питань запобігання корупції, затвердженого наказом Національного агентства від 10.06.2025 № 169/25, місцем вчинення правопорушення слід вважати місцезнаходження місця роботи: вул. Таврійська, буд. 5, смт. Велика Олександрівка, Бериславський р-н, Херсонська обл., 74100.
Час вчинення адміністративного правопорушення: є дата фактичного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 28.06.2025 о 12:41.
Враховуючи, що правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, є правопорушенням, яке полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, факт подання її поза встановлений Законом строк утворює в діях ОСОБА_1 об`єктивну сторону правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2024 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
На судовому засіданні прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначити покарання у виді штрафу.
На судовому засіданні ОСОБА_1 визнала свою вину та просила призначити мінімальне покарання.
Обставин, що обтяжують або пом`якшують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення не встановлено, відомостей про її майновий стан суду не надано.
Крім того, відповідно до статті 40-1 КУпАП, частини п`ятої статті 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 0,2 частин прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому винесено постанову.
Керуючись статтями 24, 27, 33 35, 283, 284, 172-6 КУпАП, а також іншими наведеними положеннями законодавства, суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стосовно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 665,60 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Великоолександрівський районний суд Херсонської області.
Повний текст постанови складений 05 червня 2026 року.
Суддя ___ О.О. Сікора