ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5977/10/1770
18 січня 2011 року м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора м. Рівнев інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго"
дооб'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку № 73 по вул. Шевченка у м. Рівне "Забудовник"
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку № 73 по вул. Шевченка у м. Рівне "Забудовник" про стягнення штрафу.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 14.12.2010 року направлена відповідачу 14.12.2010 року. Відповідач отримав дану ухвалу 05.01.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 16).
Ухвалою про відкриття скороченого провадження відповідачу було надано десятиденний строк з дня одержання ухвали, копії позовної заяви та копій документів для подання заперечення.
У вказаний строк відповідачем подано заперечення на адміністративний позов, де він зазначає, що відповідно до постанови № 04/21-10 по справі про адміністративне порушення від 08.01.2009 року щодо визнання ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного порушення та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51, 00 грн. штрафоплачено в повному обсязі.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно статті 14 Закону України „Про теплопостачання” державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодно у будь-який час відвідувати об'єкти теплопостачання для перевірки додержання нормативно-правових актів у сфері теплопостачання з питань, що належать до їх компетенції, отримувати від посадових осіб інформацію щодо виконання цих актів; надавати в межах своїх повноважень приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань; надсилати приписи керівникам теплогенеруючих або теплопостачальних організацій про приведення засобів контролю, обліку та регулювання теплової енергії і теплоносія на об'єктах теплопостачання у відповідність із нормами та стандартами у сфері теплопостачання; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації об'єктів у сфері теплопостачання, якщо це створює загрозу життю та здоров'ю обслуговуючого персоналу та здоров'ю населення; застосовувати в установленому законом порядку санкції до суб'єктів відносин у сфері теплопостачання за порушення нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області провела обстеження щодо виконання відповідачем Припису інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Рівненській області № 04/21-10 від 13.10.2009 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що було складено відповідний акт обстеження (перевірки) від 08.02.2010 року № 06/21-02.
Згідно із п. 2 ч. 1 статті 31 Закону України „Про теплопостачання” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені цією частиною статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На підставі перелічених нормативних актів до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Рівненській області № 06/21-02 від 12.02. 2010 року було накладено штраф у розмірі 510,00 грн. Дана постанова була направлена відповідачу, що підтверджено поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення № 585955.
Відповідно до ч. 10 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в суді. Відповідачем вказана постанова не оскаржувалась.
Доказів оплати штрафу чи заперечень на позов відповідач суду не надав.
Згідно з ч. 8, ч. 9 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються. Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку № 73 по вул. Шевченка у м. Рівне "Забудовник" (33000, вул. Шевченка, 73, м. Рівне, код ЄДРПОУ 25949863) в дохід Державного бюджету штраф в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобовязаний виконати постанову негайно.
Суддя Зозуля Д. П.