справа № 2а-3310/09/0670
категорія 2.16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іваненко Т.В. ,
при секретарі - Духновській В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Акціонерного товариства закритого типу "Радомишльський машинобудівний завод"
про стягнення 1700,00 грн.,-
встановив:
18 травня 2009 року Прокурор Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Акціонерного товариства закритого типу "Радомишльський машинобудівний завод", в якому просить стягнути заборгованість зі сплати штрафних фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Вказана фінансова санкція застосована Постановою № 238-ЖИ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 06.08.2008 р. та Постановою №468 від 23.12.2008 р. за неподання річної звітності за 2007 рік та ненадання на письмовий запит позивача необхідних документів.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі, просили задовольнити на підставі наявних доказів.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Заперечень не надав.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок", Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Відповідно до п.1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі
Відповідно до п.1 глави 7 розділу 5 вказаного Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.5, 6 глави 7 розділу 5 при поданні річної інформації до Комісії емітенти подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням. До складу річної інформації, що подається до Комісії, додається копія протоколу загальних зборів емітента, які проведені за звітний період та на яких затверджено результати діяльності емітента за звітний рік.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач всупереч вимогам ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимогам пункті 1, 5, 6 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, не надав до Комісії інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента за 2007 рік. Внаслідок чого головним спеціалістом відділу правозастосування, контролю та фінансового моніторингу Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 238-ЖИ від 28 липня 2008 року (а.с.4).
На підставі акту за вищевказане правопорушення постановою № 238-ЖИ від 06.08.2008 року (а.с.7) до АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 680,00 грн.
В матеріалах справи (а.с. 6) містяться письмові пояснення голови правління АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" ОСОБА_1, в яких він визнає правопорушення в повному обсязі.
З матеріалів справи також вбачається, що відповідач на запит позивача від 13.11.2008 р. не надав належним чином засвідчених копій наступних документів: статути з дати реєстрації по кінець 1999 р.; протоколи загальних зборів акціонерів від 27.04.95 р., 24.01.96 р., 29.10.96 р., 02.09.99 р., 27.09.99 р., 15.11.99 р.; документи, що підтверджують персональні повідомлення акціонерів про проведення загальних зборів акціонерів; баланси АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" станом на 31.12.95 р., 31.12.96 р. та 31.12. 99 р., що суперечить вимогам п. 11 ст.3 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок". Внаслідок чого головним спеціалістом відділу правозастосування, контролю та фінансового моніторингу Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 479-ЖИ від 10.12.2008 р. (а.с.10).
На підставі акту за вищевказане правопорушення постановою № 468-ЖИ від 23.12.2008 року (а.с.12) до АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1020,00 грн.
Постанову про накладення санкції за правопорушення в розмірі 1020,00 грн. № 468-ЖИ від 23.12.2008 р. представник відповідача оскаржив в судовому порядку. Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2009 р. в задоволенні позову про скасування вищевказаної постанови відмовлено за безпідставністю. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.09.2010 р. апеляційну скаргу представника АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" залишено без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду - без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
На день розгляду справи сума штрафу накладеного на АТЗТ "Радомишльський машинобудівний завод" добровільно не сплачена і складає 1700,00 грн.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11,12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст. 40 "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, ст. ст. 94, 158 –163, 167, 186, 254 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу "Радомишльський машинобудівний завод" (код 00240081, вул. Руднянська, 29, м. Радомишль Житомирська обл.) в дохід Державного бюджету України заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: Т.В. Іваненко
Повний текст постанови виготовлено: 17 грудня 2010 р.