ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2008 р.
Справа № А-12/237
Господарський суд Івано-Франківської області у складі колегії суддів:
за позовом ДП "Івано-Франківський ліспромкомбінат Міністерства оборони України" вул. Ребета,6,м.Івано-Франківськ,76000
до відповідача Управління пенсійного фонду України у Яворському районі Львівської області вул. С.Стрільців,16,м.Новояворівськ,83052
про адміністративний спір
Представники:
Від позивача: Козак Т.В., (довіреність №09 від 02.01.08р. - юрист)
Від відповідача: Корб'як О.Б., (довіреність №368/06 від 06.02.08р. - заступник начальника)
СУТЬ СПРАВИ: заявлено позов про визнання нечинними рішень УПФУ в Яворівському райцоні Львівської області №302 від 04.05.07 , №425 від 03.07.07 , та №470 від 03.08.07 .
Заявами №915 від 16.10.07 та №1099 від 26.12.07 позивач збільшив позовні вимоги та просив визнати нечинними рішення УПФУ в Яворівському районі Львівської області №302 від 04.05.07 , №425 від 03.07.07 , №470 від 03.08.07 , №551 від 02.10.07 та №629 від 23.11.07 .
Позовні вимоги грунтуються на ст.250 Господарського кодексу України , відповідно до якого адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб"єкта господарювання протягом 6 місяців з дня виявлення порушення , але не пізніше як через рік з дня порушення цим суб"єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності , крім випадків , передбачених законом .
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в частині визнання нечинними рішень УПФУ в Яворівському райцоні Львівської області №425 від 03.07.07 , №470 від 03.08.07 , №551 від 02.10.07 та №629 від 23.11.07 , в частині визнання нечинним рішення УПФУ в Яворівському районі №302 від 04.05.2007 р. від позову відмовився у зв'язку із сплатою штрафу та пені на суму 65410грн.37 коп.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив , мотивуючи тим, спірні рішення винесені у відповідності до вимог чинного законодавства . зокрема , ст.106 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" , розділів 9,10 Інструкції ПФУ від 19.12.2003 р.№21-1 "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" .
Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив наступне .
Старицький військовий лісгосп , що є структурним підрозділом ДП"Івано-Франківський ЛПК" МО України , має окремий баланс і самостійно проводить розрахунки із застрахованими особами .
УПФУ в Яворівському районі Львівської області винесено рішення №302 від 04.05.07 про стягнення штрафу та пені в розмірі відповідно 37116грн.49коп. та 28293 грн. 88коп. , №425 від 03.07.07 про стягнення штрафу та пені в розмірі відповідно 6270 грн.29коп. та 16176грн.31коп . , №470 від 03.08.07 про стягнення штрафу та пені в розмірі відповідно 29661грн.28коп. та 14829 грн.02коп. , №551 від 02.10.07 про стягнення штрафу та пені в розмірі відповідно 20717грн.62коп. та 20833грн.86коп. та №629 від 23.11.07 про стягнення штрафу та пені в розмірі відповідно 24160 грн.82коп. та 23505грн.13коп.
Судом встановлено , що згідно рішення УПФУ в Яворівському районі №302 від 04.05.2007 р. позивачем сплачено штраф та пеню на загальну суму 65410грн.37 коп.
За таких обставин , суд вважає за правильне позов задоволити частково з огляду на наступне.
Ст.250 Господарського кодексу України встановлено , що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
При цьому суд не приймає до уваги твердження представника відповідача щодо незастосування норм Господарського кодексу України до спірних правовідносин , виходячи з наступного .
Ст.1 зазначеного кодексу передбачено , що він визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання , якими відповідно до ст.2 Господарського кодексу України є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.
В силу ст.232 вищезазначеного кодексу вимогу щодо сплати штрафних санкцій за господарське правопорушення може заявити учасник господарських відносин чи законні інтереси якого порушено, а у випадках, передбачених законом, - уповноважений орган, наділений господарською компетенцією.
Відповідно до ч.ч.3 ,4 ст.217 Господарського кодексу України до суб'єктів господарювання за порушення ним здійснення господарської діяльності уповноваженими органами
державної влади або органами місцевого самоврядування застосовуються адміністративно-господарські санкції , зокрема адміністративно-господарський штраф , яким в розумінні ст. 241 цього ж кодексу є грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської
діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначається законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Аналізуючи вищенаведені правові норми та приймаючи до уваги той факт , що фінансові санкції , застосовані до Старицького військового лісгоспу УПФУ в Яворівському районі Львівської області , є адмінісмтративно-господарськими санкціями в розумінні ст. ст.217 , 241 Господарського кодексу України , суд приходить до висновку про те , що відповідач наділений господарською компетенцією .
В контексті викладеного , суд вважає за правильне застосувати положення Господасрького кодексу України до спірних правовідносин .
Приймаючи до уваги той факт , що фінансові санкції УПФУ в Яворівському районі Львівської області застосовано з порушенням строку , визначеного ст.250 Господарського кодексу України , позов підлягає до задоволення .
Керуючись ст.124 Конституції України . ст.ст. 1 , 2 , 217 , 241 , 250 Господарського кодексу України , ст.ст. 94 , ч.2ст.157 , 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задоволити частково.
Визнати нечинними рішення УПФУ в Яворівському районі Львівської області №425 від 03.07.07 , №470 від 03.08.07 , №551 від 02.10.07 та №629 від 23.11.07 .
В решті провадження у справі закрити .
Стягнути з УПФУ в Яворівському районі Львівської області(м.Новояворівськ Львівської області , вул.Січових Стрільців , 16) 3грн.40коп. судового збору на користь Державного підприємства Міністерства оборони України "Івано-Франківський ліспромкомбінат"(м.Івано-Франківськ , вул.Ребета , 6 , код 08033772).
На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.
постанову підписано :
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
______