Єдиний державний реєстр судових рішень
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
03.06.2026
Справа № 497/1214/26
Провадження № 3/497/320/26
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.06.2026 року м.Болград
Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева Світлана Володимирівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болград матеріали Головного управління ДПС в Одеській області справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с-ще Грушівка, Скадовського району, Херсонської області, громадянина України, займає посаду головного бухгалтера ТОВ "АЛКОЛАЙН", зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України ІР № НОМЕР_1 від 08.08.2019, орган що видав 5114, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
За період перевірки з 01.10.2023 - 30.09.2025 року головним бухгалтером ТОВ «Алколайн» ОСОБА_1 було порушено порядок ведення податкового обліку, а саме:
- п.44.1, 44.2 ст.44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, п. 5, п.7 П(С)БУ 15 "Дохід", п.2 ст.З, п. 1,2,3,5,8 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", у результаті чого, підприємством занижено податок на прибуток за 9 місяців 2025 року у сумі 1383081 гривень та завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування у сумі 19131448 гри, п. 198.6 ст.198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, із змінами і доповненнями, у результаті чого, підприємством занижено податок на додану вартість у сумі 1351 грн. у тому числі: березень 2025 року - 851 грн, вересень 2025 року - 500 грн, . п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), у результаті чого підприємством несвоєчасно зареєстровано податкові накладні з обсягом оподаткування 2109277,07 грн (без ПДВ), п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (із змінами), підприємством не подано/не своєчасно подано Повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, під час взяття (зняття) на облік у контролюючих органах (4 випадки), пп.47.1.3 п.47.1 ст.47, ст.51, п.176.2 ст.176 Кодексу, Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» із змінами та доповненнями, у результаті не вірного відображення у Розрахунку сум нарахованого (сплаченого) доходу та сум нарахованого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб при нарахуванні доходів фізичним особам платникам за II, IV квартали 2024 року та березень 2025 року на підставі акту перевірки від 30.03.2026 № 13563/15-32-07-03-20.
За даним фактом головним державним інспектором відділу позапланових перевірок ризикових платників та аналізу податкової інформації управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Лісовською Мариною Володимирівною відносно головного бухгалтера ТОВ "Алколайн" ОСОБА_1 складено 14.04.2026 року адміністративний протокол згідно ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибула, причини неявки не повідомила. Про час та дату розгляду матеріалів суд повідомляв особу згідно вимог чинного законодавства шляхом надіслання судової повістки-виклику (а.с.13). До суду повернулось рекомендоване поштове повідомлення про вручення повістки-виклику ТОВ «Алколайн» (а.с.15). Тоді як рекомендований поштовий лист, надісланий за адресою місця реєстрації правопорушника, повернувся до суду без вручення з відміткою «Адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с.16-17).
Вивчивши матеріали справи, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи про адміністративне правопорушення, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративне правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Статтею 7 КУпАП врегульовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Об`єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері оподаткування.
Об`єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні таких діянь: а) відсутність податкового обліку; б) порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Суб`єктивна сторона правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1 КУпАП України, характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
З огляду на встановлене, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №68/15-32-07-03-17 (а.с.1);
- копією паспорта громадянина України на ім?я ОСОБА_1 (а.с.2);
- копією довідкою про адресу реєстрації (а.с.3);
- довідкою від 27.03.2026 № 12 про займану посаду в ТОВ "Алколайн" та отриманий дохід за період з 01.01.2026 по 28.02.2026 року (а.с.4);
- актом фактичної перевірки від 30.03.2026 № 13563/15-32-07-03-20 (а.с.5-8).
На підставі зазначеного, приходжу до висновку про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч.1 КУпАП.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення ОСОБА_1 суддя враховує суспільнонебезпечний характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне притягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з накладенням на дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку. що необхідним та достатнім є видом адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу в межах санкції статті, яка інкримінована особі.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення суду (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення виплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" , у разі ухвалення судом заяви про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, сплачує судовий збір за ставкою 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 9-11, 33, 40-1, 163-1, 221, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі санкції цієї статті призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85.00 гривень (вісімдесят п`ять гривень).
Реквізити для сплати штрафу:
Болградська громада
отримувач коштів ГУК в Одеській області/м. Болград/21081100
код за ЄДРПОУ 37607526
банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
код банку отримувача: 899998
рахунок отримувача: UA088999980313040106000015660
код класифікації доходів бюджету 21081100
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення (ч.1 ст.307 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в сумі 665.60 гривень (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 копійок).
Реквізити для сплати судового збору:
отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код за ЄДРПОУ 37993783
банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області, який виніс постанову.
У разі сплати штрафу та судового збору зазначеного в постанові суду оригінали (копії) квитанцій обов`язково необхідно надіслати на офіційну електронну адресу Болградського районного суду Одеської області: inbox@bg.od.court.gov.ua, а у разі відсутності такої можливості скористатись застосунком Viber за номером телефону НОМЕР_3 .
Суддя: С.В.Кодінцева