Постанова № 13709802, 27.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а/0570/196/2011
Номер документу
13709802
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 січня 2011 р. справа № 2а/0570/196/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15.45

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Михайлик А.С.

при секретаріГончар О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовомДержавного підприємства «Шахтарськантрацит»

доДержавної податкової інспекції у м. Харцизьку

про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень

№ 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року та

№ 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року

за участю:

від позивача: Волошіна А.А. (дов. № 1 від 04 січня 2011 року)

від відповідача:Беспалова О.В. (дов. № 36/10-013-1 від 04 січня 2011 року)

Державне підприємство «Шахтарськантрацит» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень № 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року та № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначав про те, що спірні податкові повідомлення-рішення були прийняті відповідачем із порушенням застосування підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» через те, що застосування штрафних санкцій, передбачених цієї статтею стало наслідком зміни податковою інспекцією визначеного позивачем призначення платежу в платіжних дорученнях на сплату податкових зобовязань, право на зміну якого в податкового органу відсутнє.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував. В наданих до суду письмових запереченнях відповідач зазначив, що нарахування штрафних (фінансових) санкцій до позивача було здійснено на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», через здійснення погашення податкових зобовязань позивача з урахуванням календарної черговості їх виникнення, як то передбачено пунктом 7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державне підприємство «Шахтарськантрацит» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 32442295.

22 листопада 2010 року головним державним ревізором-інспектором відділу оподаткування юридичних осіб відповідача був складений Акт № 2794/15-1/32299510 про стан платіжної дисципліни при сплаті земельного податку (арк. справи 10). Відповідно до викладених висновків в Акті перевірки № 2794/15-1/32299510 від 22 листопада 2010 року, позивачем були порушені граничні терміни сплати земельного податку за звітні періоди березень - травень 2006 року, визначені розрахунками земельного податку № 1002 від 30 січня 2006 року та № 1703 від 30 січня 2006 року. Як зазначено в Акті № 2794/15-1/32299510 від 22 листопада 2010 року, земельний податок за березень 2006 року був сплачений позивачем 05 жовтня 2010 року в сумі 2957,23 грн. із простроченням сплати 1616 календарних днів, 29 жовтня 2010 року в сумі 1075,70 грн. із простроченням сплати 1640 календарних днів, 01 листопада 2010 року в сумі 37,02 грн. із простроченням сплати 1643 календарних дні. Земельний податок за квітень 2006 року був сплачений позивачем 01 листопада 2010 року в сумі 40,03 грн. із простроченням сплати 1616 календарних дні, 02 листопада 2010 року в сумі 4029,92 грн. із простроченням сплати 1617 календарних дні. Податкові зобовязання з земельного податку за травень 2006 року в сумі 297,74 грн. були сплачені позивачем 05 жовтня 2010 року в сумі 297,74 грн. із простроченням сплати 462 календарних дні, в сумі 493,99 грн. із простроченням сплати 490 календарних дні.

06 грудня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007801510/0, яким до позивача на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за затримку на 1643 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкових зобовязань у розмірі 8139,90 грн. був застосований штраф у розмірі 50% в сумі 4069,97 грн.

06 грудня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007811510/0, яким до позивача на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за затримку на 490 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкових зобовязань у розмірі 791,73 грн. був застосований штраф у розмірі 50% в сумі 395,87 грн.

Обовязки щодо подання платниками податків до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларацій, бухгалтерської звітності та інших документів та відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплати належних сум податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни встановлені статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин.

Пунктом 8 частини 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування», плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) віднесені до загальнодержавних податків. Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначені Законом України «Про плату за землю».

Спеціальним законом з питань оподаткування, яким були встановлені на момент виникнення спірних правовідносин порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами є Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Згідно пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею.

Підпунктом 17.1.7. пункту 17.1. статті 17 цього Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у разі затримки до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Умовою застосування штрафних санкцій, передбачених цією статтею є здійснення платником податку сплати самостійно визначених ним та узгоджених зобовязань із порушенням встановлених термінів сплати.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, 30 січня 2006 року Державним підприємством «Шахтарськантрацит» був наданий розрахунок земельного податку (№ 1002) за звітний період 2006 рік (арк. справи 23-30). Зазначеним розрахунком позивач узгодив суму податкових зобовязань з земельного податку на 2006 рік в загальній сумі 56991,95 грн., з яких за період з січня по листопад 2006 року по 4749,33 грн. на місяць, та в сумі 4749,32 грн. - у грудні 2006 року.

Згідно даних податкового органу, що відображені у зворотному боці картки особового рахунку позивача, погашення самостійно визначених позивачем податкових зобовязань відбувалося наступним чином.

05 жовтня 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань з земельного податку за березень 2006 року відповідачем були спрямовані кошти в сумі 2957,23 грн., сплачені за платіжними дорученнями від 05 жовтня 2010 року № 43 та № 47. Платіжним дорученням № 43 від 05 жовтня 2010 року (арк. справи 42) позивачем було сплачено 667,63 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року по договору розстрочки». Платіжним дорученням № 47 від 05 жовтня 2010 року (арк. справи 43) позивачем було сплачено 4749,33 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за вересень 2010 року».

29 жовтня 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань позивача за березень 2006 року відповідач спрямував 459,30 грн., яка є сумою зменшення податкових зобовязань у звязку з виявленням платником податку самостійно виявлених помилок у раніше наданих деклараціях за уточненим податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік, яким позивач зменшив суму самостійно визначених податкових зобовязань з земельного податку за 2009 рік на 459,30 грн., з яких за червень 2009 року н 22,72 грн., липень листопад 2009 року н по 72,76 грн., грудень 2009 року на 72,78 грн. Згідно даних зворотного боку облікової картки позивача зазначений уточнений розрахунок, яким було зменшено податкові зобовязання з земельного податку 2009 року, були відображені відповідачем як сплата податкових зобовязань за березень 2006 року в сумі 459,30 грн. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 внаслідок направлення в рахунок сплати податкових зобовязань березня 2006 року, відповідачем було визначено суму штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 229,65 грн.

29 жовтня 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань позивача за березень та квітень 2006 року відповідач спрямував 693,45 грн., яка є сумою зменшення податкових зобовязань у звязку з виявленням платником податку самостійно виявлених помилок у раніше наданих деклараціях за уточненим податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік, яким позивач зменшив суму самостійно визначених податкових зобовязань з земельного податку за 2009 рік на 924,57 грн., з яких за січень листопад 2009 року по 77,05 грн. на місяць, грудень 2009 року на 77,02 грн. Згідно даних зворотного боку облікової картки позивача зазначений уточнений розрахунок, яким були зменшені податкові зобовязання з земельного податку 2009 року, були відображені відповідачем як сплата податкових зобовязань за березень 2006 року в сумі 653,42 грн. та за квітень 2006 року в сумі 40,03 грн. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 внаслідок направлення в рахунок сплати податкових зобовязань березня та квітня 2006 року, відповідачем було визначено суму штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 346,73 грн.

02 листопада 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань з земельного податку за квітень 2006 року відповідачем були спрямовані кошти в сумі 641,23 грн., сплачені за платіжним дорученням № 307 від 02 листопада 2010 року. Платіжним дорученням № 307 від 02 листопада 2010 року (арк. справи 46) позивачем було сплачено 667,63 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за листопад 2010 року».

02 листопада 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань з земельного податку за квітень 2006 року відповідачем були спрямовані кошти в сумі 3388,69 грн., сплачені за платіжним дорученням № 306 від 02 листопада 2010 року. Платіжним дорученням № 306 від 02 листопада 2010 року (арк. справи 45) позивачем було сплачено 4705,18 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року».

30 січня 2006 року Державним підприємством «Шахтарськантрацит» був наданий розрахунок земельного податку (№ 1073) за звітний період 2006 рік (арк. справи 18-22). Зазначеним розрахунком позивач узгодив суму податкових зобовязань з земельного податку на 2006 рік в загальній сумі 10062,28 грн., з яких за період з січня по листопад 2006 року по 838,52 грн. на місяць, та в сумі 838,56 грн. - у грудні 2006 року.

Згідно даних податкового органу, що відображені у зворотному боці картки особового рахунку позивача, погашення самостійно визначених позивачем податкових зобовязань відбувалося наступним чином.

05 жовтня 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань з земельного податку за травень 2006 року відповідачем були спрямовані кошти в сумі 297,74 грн., сплачені за платіжним дорученням № 48 від 05 жовтня 2010 року платіжним дорученням № 48 від 05 жовтня 2010 року (арк. справи 443) позивачем було сплачено 838,52 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за вересень 2010 року».

02 листопада 2010 року в рахунок сплати податкових зобовязань з земельного податку за квітень 2006 року відповідачем були спрямовані кошти в сумі 493,99 грн., сплачені за платіжним дорученням № 310 від 02 листопада 2010 року. Платіжним дорученням № 310 від 02 листопада 2010 року (арк. справи 47) позивачем було сплачено 838,52 грн. із визначенням наступного призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року».

Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, нарахування штрафних санкцій на підставі підпункту 17.1.7. пункту 17.1. статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» стало наслідком неврахування податковою інспекцією визначеного позивачем призначення платежу та відображення в зворотному боку облікової картки платника податків суми зменшення самостійно визначених податкових зобовязань як погашення суми податкового боргу.

Відповідач як орган державної влади, за приписами статті 19 Конституції України обмежений в своїх діях підставами та межами наданих повноважень, зобовязаний здійснювати надані цьому повноваження лише у спосіб, передбачений законами України.

Відповідно до підпункту 7.1.1. пункту 7.1. статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелом самостійного погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

Згідно статті 139 Господарського кодексу України, кошти віднесені до визначеного в цій статті поняття «майна».

Частиною 1 статті 134 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном.

Тобто платник податків, який є субєктом господарювання, має право розпоряджатися належним йому майном, у тому числі коштами, на свій розсуд. Право розпоряджатися своєю власністю гарантоване також статтею 41 Конституції України.

Зокрема, розпорядженням коштами є їх переказ із застосуванням платіжних інструментів, які передбачені Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Одним з таких інструментів є платіжне доручення. Відповідно до пункту 1.30 статті 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» платіжним дорученням є розрахунковий документ, який містить доручення платника банку або іншій установі - члену платіжної системи, що його обслуговує, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача. Встановлення форм та реквізитів розрахункових документів встановлюються Національним банком України.

Згідно з пункту 3.8 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України N 22 від 21 січня 2004 року, реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".

Отже, перерахування субєктом господарювання коштів за допомогою платіжного доручення, є проявом волевиявлення власника коштів, напрямок перерахування коштів визначений у реквізиті “Призначення платежу” платіжного доручення.

Відповідно до вимог пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на який посилався відповідач як на обґрунтування права зараховувати сплачені позивачем суми земельного податку у календарній черговості виникнення податкового боргу, встановлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) у рівних пропорціях.

Проте, ця норма взагалі не визначає коло осіб, на яких розповсюджується її дія: чи то контролюючи органи, чи то платники податків. Вказана норма не позбавляє платника податку права самостійно визначати джерела та черговість погашення податкових зобовязань. У будь-якому випадку, ця норма не встановлює права контролюючого органу, всупереч напрямку, зазначеному платником податку у платіжному документі, зараховувати платежі у рахунок погашення податкового боргу.

Згідно пункту 2 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції покладено виконання функцій з забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильності обчислення і своєчасності надходження цих податків, платежів.

На виконання покладених на податкові органи функцій наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 р. № 276 було затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2005 р. за N 843/11123. Наведена Інструкція також не містить у собі положень щодо прав податкового органу змінювати призначення платежу, визначеного платником податку у платіжних документах, та направляти ці суми на погашення податкового боргу попередніх податкових періодів при веденні оперативного обліку платежів до бюджету.

З наявних в матеріалах справи документів вбачається, що при зарахуванні здійснених позивачем платежів в період жовтень-листопад 2010 року податковим органом було змінено зазначене платником податку у платіжних документах призначення платежів.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 43 від 05 жовтня 2010 року призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року по договору розстрочки» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі 642,82 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань за березень 2006 року. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 321,41 грн.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 47 від 05 жовтня 2010 року призначення платежу «плата за землю за вересень 2010 року» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі. 2314,41 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань за березень 2006 року. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 1157,21 грн.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 306 від 02 листопада 2010 року призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі 3388,69 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань квітень 2006 року. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 1694,35 грн.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 307 від 02 листопада 2010 року призначення платежу «плата за землю за листопад 2010 року» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі 641,23 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань квітень 2006 року. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 320,62 грн.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 48 від 05 жовтня 2010 року призначення платежу «плата за землю за вересень 2010 року» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі 297,74 грн., в рахунок погашення податкових зобовязань з земельного податку за травень 2006 року Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі148,87 грн.

Всупереч визначеного позивачем в платіжному дорученні № 310 від 02 листопада 2010 року призначення платежу «плата за землю за жовтень 2010 року» відповідачем було направлено суму коштів у розмірі 493,99 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань з земельного податку за травень 2006 року. Згідно розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення № 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року зазначені дії позивача щодо зміни визначеного платником податку призначення платежу призвели до визначення суми штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 247,00 грн.

На підставі викладеного, дії податкового органу щодо зарахування суми сплачених за платіжними дорученнями № 43, 47 від 05 жовтня 2010 року в сумі 2957,23 грн., від 02 листопада 2010 року № 306, 307 в сумі 4029,92 грн., № 48 від 05 жовтня 2010 року в сумі 297,74 грн. та № 310 від 02 листопада 2010 року в сумі 493,99 грн. в рахунок погашення податкових зобовязань з земельного податку за березень травень 2006 року, шляхом змінення призначення платежу, визначеного платником податку у платіжних документах, є протиправними. Отже, застосування до позивача фінансових санкцій за порушення строків сплати податкових зобовязань внаслідок зміни самостійно визначеного платником податку призначення платежу за податковим повідомленням-рішенням № 000780151/0 від 06 грудня 2010 року в сумі 3493,59 грн. та № 000780151/0 від 06 грудня 2010 року в сумі 395,87 грн. не відповідає вимогам чинного законодавства, через що вимоги позивача в цій частині підлягають задоволенню.

Крім цього, як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, підставою для нарахування відповідачем штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року стало надання позивачем уточнюючих розрахунків, якими позивач зменшив суму податкових зобовязань позивача з земельного податку за 2009 рік.

Внаслідок відображення в зворотному боці картки особового рахунку позивача у якості погашення податкового боргу за березень 2006 року 459,30 грн., яка є сумою зменшення податкових зобовязань у звязку з виявленням платником податку самостійно виявлених помилок у раніше наданих деклараціях за уточненим податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік, відповідач визначив позивачу суму штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 229,65 грн.

Внаслідок відображення в зворотному боці картки особового рахунку позивача у якості погашення податкового боргу за березень та квітень 2006 року 693,45 грн., яка є сумою зменшення податкових зобовязань у звязку з виявленням платником податку самостійно виявлених помилок у раніше наданих деклараціях за уточненим податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік, відповідач визначив позивачу суму штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 346,73 грн.

Суд зазначає, що надання позивачем уточнюючого розрахунку не є сплатою податкового зобовязання, а є способом коригування самостійно визначеного платником податку податкового зобовязання у звязку із виявленням ним помилок у раніше наданих деклараціях, через що не може бути підставою для застосування штрафних санкцій, повязаних із несвоєчасною сплатою податкових зобовязань.

На підставі викладеного, дії податкового органу щодо застосування до позивача штрафних санкцій у звязку із наданням позивачем уточнюючих розрахунків щодо зменшення суми самостійно визначених ним податкових зобовязань не відповідають вимогам чинного законодавства України. З огляду на що, застосування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 000780151/0 від 06 грудня 2010 року в сумі 573,68 грн. не відповідає вимогам чинного законодавства, через що вимоги позивача в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. З огляду за зазначене, витрати позивача по сплаті судового збору у сумі 3 грн. 40 коп. підлягають відшкодуванню за рахунок коштів Державного бюджету.

З огляду вище викладене, на підставі положень Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про плату за землю», Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 р. № 276, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2005 року за № 843/11123, Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України № 22 від 21 січня 2004 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 року за №377/8976 та на підставі ст.ст. 2, 8 - 11, 40,69-72, 94, 122 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства «Шахтарськантрацит»» до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень № 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року та № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року - задовольнити.

Визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Харцизьку (адреса: 86700, м. Харцизьк, вул. Октябрська, 91) № 0007811510/0 від 06 грудня 2010 року, яким до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (адреса: 86211, Донецька обл., м. Шахтарськ, вул. Крупської, 20, код ЄДРПОУ 32299510) були застосовані штрафні санкції в сумі 395,87 грн.,

Визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Харцизьку (адреса: 86700, м. Харцизьк, вул. Октябрська, 91) № 0007801510/0 від 06 грудня 2010 року, яким до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (адреса: 86211, Донецька обл., м. Шахтарськ, вул. Крупської, 20, код ЄДРПОУ 32299510) були застосовані штрафні санкції в сумі 4069,97 грн.,

Стягнути з коштів Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (адреса: 86211, Донецька обл., м. Шахтарськ, вул. Крупської, 20, код ЄДРПОУ 32299510) витрати по сплаті судового збору у сумі 3 грн. 40 коп.

В судовому засіданні 27 січня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 лютого 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Михайлик А.С.