ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
УХВАЛА
12.02.08 Справа № 1/642пн.
Суддя Н.М.Зюбанова, розглянувши матеріали справи за позовом
Спілки громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ
до Головного управління житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації, м. Луганськ
про скасування процедури закупівлі
за участю представників сторін:
від позивача - представник не прибув;
від відповідача - Майба Л.А., дов. № 15/08-386 від 11.02.08,
в с т а н о в и в:
Суть спору: про скасування процедури закупівлі відповідачем ремонту 8 житлових будинків, встановлення пластинчатих теплообмінників, реконструкції теплових мереж.
На підставі ст. 77 ГПК України у засіданні суду 05.02.08 було оголошено перерву до 12.02.08, 11-20.
Відповідач у відзиві на позовну заяву за листом від 04.02.08 № 15/07-306 проти позову заперечує з посиланням на те, що згідно роз"яснень Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 11.09.07 під час застосування процедури закупівлі по відповідних об"єктах вимоги щодо необхідності включення учасника до тематичного каталогу не поширювалася на застосування процедури закупівлі у одного учасника. Крім цього, Тендерним комітетом на адресу ТОВ "Європейське консалтингове агентство" за листом від 16.10.07 та електронною поштою було направлено звіт для оприлюднення в мережі Інтернет.
Дослідивши обставини справи, додатково надані матеріали, вислухавши представника відповідача, суд прийшов до наступного.
Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що:
- відповідач для закупівлі ремонту 8 житлових будинків, встановлення пластинчатих теплообмінників, реконструкції теплових мереж для реалізації інноваційної проекту "Технічне переоснащення житлових будинків та реконструкція систем і мереж тепло- і водопостачання житлових будинків в Ленінському районі м. Луганська", обрав процедуру закупівлі у одного учасника - ТОВ "Виробнича компанія ДорБудТехнологія".
- згідно з абзацом другим частини другої статті 14 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 22.02.00 № 1490 /далі Закон України № 1490/, застосування процедури закупівлі в одного учасника потребує отримання відповідного висновку Комісії;
- для отримання висновку Комісії, згідно з пунктом 2.3 Порядку подання та розгляду заяв щодо застосування процедур державних закупівель у одного учасника та з обмеженою участю (далі за текстом - Порядок), затвердженого рішенням Міжвідомчої Комісії з питань державних закупівель від 21.03.2007 р. № 01/2рш, у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника у заяві викладається обґрунтування необхідності застосування процедури закупівлі в одного учасника відповідно до умов застосування цієї процедури, визначених у частині другій статті 33 Закону, з обов'язковим зазначенням предмета закупівлі, кількості (у разі закупівлі товару), очікуваної вартості закупівлі, джерел фінансування закупівлі, орієнтовного терміну виконання поставок товарів (робіт, послуг), перелік документів і відомостей, що додаються до заяви;
- відповідач отримав висновок Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 25.09.07 №4433-вс про можливість застосування процедури закупівлі ремонту 8 житлових будинків, встановлення пластинчатих теплообмінників, реконструкція теплових мереж для реалізації інноваційного проекту "Технічне переоснащення житлових будинків та реконструкція систем і мереж тепло- і водопостачання житлових будинків в Ленінському районі м. Луганська", у одного учасника - ТОВ "Виробнича компанія ДорБудТехнологія";
- відповідно до статті 17 Закону України № 1490 учасник процедури закупівлі повинен бути включений до тематичного каталогу учасників процедур закупівель;
- частиною десятою статті 17 Закону передбачено: замовник використовує інформацію, зазначену в каталозі під час організації та проведення процедур закупівель в порядку, визначеному Законом;
- пунктом 2.3 Порядку встановлені вимоги до документів, що подаються для отримання відповідного висновку Комісії, серед яких обов'язкова наявність витягу з тематичного каталогу учасників процедур закупівель, який видає Тендерна палата України;
- відповідно до статті 17 Закону України № 1490 у звіті про результати здійснення процедури закупівлі за встановленою формою обов'язково зазначається, зокрема, інформація про наявність учасника-переможця процедури закупівлі в тематичному каталозі учасників процедур закупівель;
- однак відповідач проводив закупівлю ремонту 8 житлових будинків, встановлення пластинчатих теплообмінників, реконструкція теплових мереж для реалізації інноваційного проекту "Технічне переоснащення житлових будинків та реконструкція систем і мереж тепло- і водопостачання житлових будинків в Ленінському районі м. Луганська" у одного учасника - ТОВ "Виробнича компанія ДорБудТехнологія" за відсутності включення такого учасника в тематичний каталог учасників процедур закупівель;
- крім того на порушення статті 41 Закону України № 1490 відповідачем не оприлюднено звіт про результати здійснення процедури закупівлі у одного учасника ТОВ "Виробнича компанія ДорБудТехнологія" в інформаційній системі у мережі Інтернет.
- згідно з частиною третьою ст. 42 Закону України № 1490 неоприлюднення замовником інформації щодо здійснення державних закупівель, передбаченої цим Законом, в інформаційних системі, яка відповідає вимогам, визначеним цим Законом, може оскаржуватися в порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону, або в судовому порядку та є підставою для відміни торгів.
Як було встановлено судом при розгляді справи, відповідач у встановленому порядку розмістив звіт про результати здійснення процедури закупівлі в мережі Інтернет 14.12.07, що підтверджено повідомленням про присвоєння кодів № BTN/S-зв оп 5238/КІЛ, а також відповідачем надано витяг встановленого зразку за № 00079795, за змістом якого йдеться про те, що ТОВ "Виробнича компанія "Дорбудтехнологія" включено до Тематичного каталогу учасників процедур закупівель у одного учасника.
Після ознайомлення з даною інформацією позивачем подане клопотання про припинення провадження у справі та відшкодування судових витрат, яке судом задовольняється та провадження у справі підлягає припиненню на підставі п. 1-1 ст. 80 ГПК України за відсутністю предмету спору.
Судові витрати покладаються на відповідача, оскільки спір виник з його вини та позивач 08.12.07 обґрунтовано звернувся до суду з позовом, а звіт у встановленому порядку було розміщено лише 14.12.07.
Керуючись ст. ст. 49, 80 п. 1-1, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
1. Провадження у справі припинити.
2. Стягнути з Головного управління житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації, м. Луганськ, вул. Луначарського, 38, ідент. код 25648796 на користь Спілки громадських організацій "Тендерна палата України", м. Київ, вул. Хрещатик, 6, ідент. код 33498176 - 85 грн. 00 коп. державного мита та 118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, видати наказ позивачу.
Суддя Н.М.Зюбанова