ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
13.11.07р.
Справа № А23/457
За позовом Комунального підприємства "Криворіжспецтранс", м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області
до Південнної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, Дніпропетровської області
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, Дніпропетровської області від 11.07.07 № 0003891703/0
Суддя Добродняк І.Ю.
Представники сторін:
Від позивача: Гапоненко К.Ю. - дов. від 10.08.07 № 1, представник
Від відповідача Зубко Н.М. - дов. від 01.10.07 № 28598/10/100, головний держподатінспектор
Дичик В.С. - дов. від 19.04.07 № 8582/10/100, головний держподатковий ревізор-інспектор
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся з позовом та просить визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі від 11.07.07 №0003891703/0, яким визначено податкове зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в загальному розмірі 118695,00 грн., а також зобов'язати відповідача виключити штрафну санкцію у сумі 118095,00 грн. з податкового боргу позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем зроблений помилковий висновок, що сміттєвози відносяться до категорії вантажних автомобілів. Відповідно до ст.2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" окремим об’єктом оподаткування є автомобілі спеціального призначення, до яких відносяться сміттєвози, як автомобілі, обладнані для транспортування сміття та інших відходів (товарна позиція 8705 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності).
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що у розрахунку податку з власників транспортних засобів позивачем до вантажних автомобілів "Сміттєвози", які перевозять вантаж –сміття застосовано ставку податку як для автомобілів спеціального призначення, тоді як до автомобілів спеціального призначення відносяться транспортні засоби, спеціально сконструйовані або пристосовані для розміщення різних пристроїв, які надають їм можливість виконувати визначені нетранспортні функції, тобто основною метою транспортного засобу цієї позиції не є перевезення людей або вантажів.
У судовому засіданні оголошувалась перерва з 31.10.07 до 13.11.07.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В :
11.07.07 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0003891703/0, яким визначено позивачеві податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в загальному розмірі 118695,00 грн., із яких 79130,00 грн. –основний платіж, 39565,00 грн. –штрафні (фінансові) санкції.
Підставою для винесення означеного податкового повідомлення-рішення стали результати проведеної відповідачем невиїзної документальної перевірки відповідача з питання повноти нарахування та сплати суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.01.06 по 03.07.07, про що складений акт № 286/172/03341693 від 03.07.07.
Відповідачем встановлено, що до об’єктів оподаткування –вантажних автомобілів, основною метою яких є перевезення вантажу (сміття), підприємством застосовано ставку податку як для автомобілів спеціального призначення –5 грн. зі 100 куб.см циліндрів двигуна, що призвело до заниження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, внаслідок чого відповідачем донараховно основного платежу 79130,00 грн., в тому числі за 2006 рік –63395,00 грн., за І квартал 2007 року –15735,00 грн.
Суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" платниками цього податку є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 2 цього Закону до об'єктів оподаткування віднесені, зокрема,:
автомобілі вантажні - код за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 87 04;
автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код 87 05 (крім автомобілів спеціального призначення швидкої допомоги та пожежних).
Згідно зі ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у поданих відповідачеві розрахунках суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2006 рік (уточнений розрахунок від 26.06.06) та 2007 рік (а.с.41-48) до автомобілів моделей МАЗ 533702, ГАЗ 3307, ГАЗ 3309, КАМАЗ 53213, ГАЗ 53, ЗИЛ 433362 (сміттєвози) застосовано ставку податку –5 грн. зі 100 куб.см циліндрів двигуна для автомобілів спеціального призначення із зазначенням в розрахунках коду транспортного засобу згідно Гармонізованої системи оподаткування товарів "8705".
Згідно наявним в матеріалах справи документам, свідоцтвам про реєстрацію транспортних засобів на вказані вище автомобілі, копії яких долучені до матеріалів справи –(а.с.49-56), спірні автомобілі, які знаходяться на обліку у позивача, є спеціальними транспортними засобами, про що прямо зазначено у виданих в установленому порядку свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів в графі "тип транспортного засобу", тобто є такими, що класифікуються в товарній позиції 8705 за УКТЗЕД, і відповідно до статті 2 вищезгаданого Закону є об'єктами оподаткування податком з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за ставкою 5 грн. зі 100 куб.см.
З огляду на викладене, враховуючи положення ст.19 Конституції України, яка визначає, що органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спор осіб, що передбачені Конституцією та законами України, приймаючи до уваги повноваження податкових органів, встановлених Законом України "Про державну податкову службу в Україні", суд вважає дії відповідача щодо самостійного визначення іншого типу транспортного засобу, ніж зазначено в реєстраційних документах на автомобілі, відповідно, іншого коду за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності на вказані автомобілі неправомірним, внаслідок чого оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним, підлягає визнанню недійсним.
Стосовно позовних вимог про зобов'язання відповідача виключити штрафну санкцію у сумі 118095,00 грн. з податкового боргу позивача суд вважає, що позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Позивачем у відповідності із вимогами ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України докази наявності у позивача податкового боргу в розумінні п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який складається з штрафних санкцій з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у визначеній позивачем сумі 118095,00 грн., не подані, в матеріалах справи відсутні, у зв'язку з чим вимоги позивача в цій частині є безпідставними, необґрунтованими, внаслідок чого правові підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.
Керуючись ст. 94, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити позов частково.
Визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі від 11.07.07 №0003891703/0.
Стягнути з державного бюджету на користь Комунального підприємства "Криворіжспецтранс", м. Кривий Ріг, - 1,70 грн. судового збору.
В решті позову відмовити.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
І.Ю. Добродняк
04.02.08
Згiдно з оригіналом
Помічник судді
Н.Ф. Голов"яшкіна