Постанова № 136987695, 21.05.2026, Подільський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.05.2026
Номер справи
758/13692/24
Номер документу
136987695
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 758/13692/24

3/758/506/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 травня 2026 року cуддя Подільського районного суду міста Києва Блащук А. М., за участю секретаря судового засідання Пащелопи Д. Р., за участю представника Енергетичної митниці Державної митної служби України Носко Ю.Ю., захисника особи, яка притягується до відповідальності - адвоката Семенини В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Енергетичної митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , директора ТОВ «Ноксхем», за порушення митних правил, за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (далі - МК України),-

ВСТАНОВИВ:

Зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0379/90300/24 від 22.08.2024 вбачається, що 14.04.2023 через митний кордон України пункт пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці з Республіки Німеччини транспортним засобом д.р.н. НОМЕР_1 (UA)/НОМЕР_3(UA) (перевізник ТОВ «КПП ЦЕНТР» код ЄДРПОУ 38169102, Україна, Львівська обл., Львівський р-н, с. Черляни, вул. Польова, буд. 97) на митну територію України на адресу ТОВ «НОКСХЕМ» ввезено товар «паливо дизельне» у кількості 25040 кг., 30,150 тис. л. при 15°С, вартістю 23984,10 евро.

Переміщення зазначеного товару через митний кордон України було здійснено на підставі наступних документів:

митної декларації типу «ЕА» № UA903050/2023/14083;

міжнародної товаротранспортної накладної (CMR) від 11.04.2023 № б/н;

рахунку (invoice) від 11.04.2023 №109/04-2023;

сертифікату (паспорту) аналізу №1258355;

договору від 12.08.2022 №EX/D/UA/2022/07/07.

Зазначений товар був заявлений до митного оформлення у відділі митного оформлення «Львів» митного поста «Західний» Енергетичної митниці та випущений у вільний обіг за митною декларацією типу «IM 40 ЕА» № 23UA9030500I4083U8.

Поставка товару відбувалась в рамках зовнішньоекономічного договору від 12.08.2022 №EX/D/UA/2022/07/07 між естонським підприємством Асагіса Advanced Applications OU (Harju maakond, Pohja-Tallinna, linnaosa, Randla tn 13- 201, Tallinn, 10315, Estonia), іменована «Продавець», в особі директора Walery Sewruk та TOB «НОКСхем», іменована «Покупець», в особі директора ОСОБА_2 .

Згідно з умовами зазначеного контракту продавець продає, а покупець купує товар «дизельне паливо».

Якість палива, отриманого з паливного складу, зазначеного Продавцем, відповідатиме німецькому стандарту DIN EN590 для дизельного палива.

Товар «паливо дизельне» буде доставлено на умовах DAP (Incoterms 2020) з зареєстрованого податкового складу «Brenntag GmbH, Berlin-Britz, Tempelhofer Weg 36, 12347 Berlin».

З метою підтвердження фізико-хімічних характеристик товару до митних органів надано сертифікат (паспорт) аналізу №1258355 на товар «дизельне паливо», відповідно до якого товар виготовлений підприємством «TOTALEnergies Raffinerie Mitteldeutschland» та відповідає вимогам DIN EN 590, відомості про який внесені до графи 44 зазначеної митної декларації.

Відповідно до вимог ст. 198 МК України митному органу в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації.

Нормами ст. 335 МК України встановлено, що під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі документи та відомості зокрема, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв`язку із застосуванням захисних заходів.

Незалежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документа), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно із законами України.

З метою дотримання вищезазначених норм ТОВ «НОКСХЕМ» під час переміщення товару через митний кордон України до митних органів для підтвердження відомостей про фізико-хімічні характеристики товару, надано документ про якість, а саме сертифікат (паспорт) аналізу № 1258355, який містить відповідний логотип та напис заводу виробника - «TOTALEnergies Raffinerie Mitteldeutschland».

Енергетичною митницею листом від 24.04.2024 №7.6-3/20-03/4/2098 направлено проект запиту до митних органів Республіки Німеччини щодо дотримання законодавства України з питань митної справи при ввезенні на митну територію України товару «паливо дизельне» за сертифікатом (паспортом) аналізу № 1258355 на адресу TOB «НОКСХЕМ».

Енергетичною митницею отримано лист Держмитслужби від 14.06.2024 №26/26-04/7/1432 з відповіддю митних органів Федеративної Республіки Німеччина на запит стосовно надання адміністративної допомоги у проведенні перевірочних заходів.

За результатами опрацювання вказаної відповіді встановлено, що відповідно до інформації німецької фірми «TOTALEnergies Raffinerie Mitteldeutschland» зазначені дані в сертифікаті (паспорті) аналізу №1258355, а саме: ані дані цистерни, ані аналізовані цінності (фізико-хімічні показники), ані оригінальні підписи не співпадають з оригінальним аналізом.

Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчицення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно з даними картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами директором ТОВ «НОКСХЕМ» є гр. ОСОБА_2 .

Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України керівник підприємства, без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і вирішує питання діяльності підприємства.

Згідно з інформацією, розміщеною в АСМО «Інспектор» ПІК «Провадження в справах про ПМП» Держмитслужби встановлено, що гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. ст. 482, 483 МК України, не притягувався.

Таким чином, як вказано у протоколі, директором ТОВ «НОКСХЕМ» ОСОБА_2 вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару «паливо дизельне» у кількості 25040 кг., 30,150 тис. л. при 15°С, вартістю 23984,10 евро або 965 693,40 грн. (станом на 14.04.2023 курс становив 1 евро = 40,2639 грн.) з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товару документу - сертифікату (паспорту) аналізу №1258355 - одержаного незаконним шляхом, чим вчинив порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, за що передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» (надалі - Пленум № 8), якщо предмет контрабанди чи порушення митних правил вивезено за межі України, реалізовано, знищено або ж місце його знаходження не встановлено, при визначенні його вартості можуть бути використані відомості, наявні у митних, товаросупровідних та інших документах.

Таким чином, вартість товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, складає 965 693,40 грн.

Відповідно до пунктів 5, 6 Пленуму № 8 незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.

Підставою для переміщення товарів через митний кордон с визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.

Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку.

З огляду на викладене, Енергетична митниця просить застосувати основне і додаткове стягнення, передбачені ч. 1 ст. 483 МК України, - штраф в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Представник Енергетичної митниці в судовому засіданні усно та в письмових поясненнях, наданих суду, підтримала обставини, викладені в згаданому протоколі про порушення митних правил, та просила притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Додатково на питання суду пояснила, що митні органи України не мають відомостей про те, що саме посадові особи ТОВ «НОКСхем» відповідальні за виготовлення/видачу, зокрема Сертифікату (паспорту) аналізу № 1258355, або про те, що такі особи виготовили зазначений документ.

Захисник особи, яка притягується до відповідальності в судових засіданнях усно та в письмових поясненнях, наданих суду, обґрунтовував відсутність складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та у зв`язку з цим, необхідність провадження у цій справі закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Заслухавши представника митного органу та адвоката, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, зважаючи на таке.

Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 280 КУпАП при розгляді справи підлягають з`ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Діяння ОСОБА_2 кваліфіковане посадовою особою митного органу за ознаками складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, суб`єктивна сторона якого характеризується виною лише у формі умислу, про що вказується в диспозиції ч. 1 ст. 483 МК України, а саме: обов`язкова спрямованість дій суб`єкта правопорушення на досягнення певної обов`язкової мети - переміщення через митний кордон товару з приховуванням від митного контролю, що не може мати місце при наявності вини у формі необережності.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення. Склад правопорушення - це сукупність названих у законі ознак, за наявності яких небезпечне і шкідливе діяння визнається конкретним правопорушенням. Такі ознаки мають об`єктивний і суб`єктивний характер. Тобто при складанні протоколу про порушення митних правил, інспектором митниці повинні бути враховані ознаки складу правопорушення та викладені винні дії особи повинні відповідати диспозиції статті за якою особа притягується, до відповідальності за порушення митних правил. У іншому випадку відсутність однієї із ознак складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, або з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕДта його митної вартості.

З суб`єктивної сторони дії, передбачені ч. 1 ст. 483 МК України, характеризуються наявністю прямого умислу, оскільки особа, яка переміщує або вчиняє дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, повинна чітко розуміти та усвідомлювати обставини і характер незаконного переміщення товарів через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю, передбаченим вказаною нормою способом та прагне зробити це саме таким шляхом, незалежного від того яку мету вона переслідує.

Між тим, Митний кодекс України нормою ст. 257 вичерпно формулює поняття «декларування», яке здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Заявлення таких відомостей здійснюється за встановленою законом формою в ході процедури декларування, повноваженнями щодо якого відповідно до положень ст. 265 МК України наділений декларант.

Виходячи з аналізу цих положень, особа може брати участь у митних відносинах як декларант у двох випадках: коли вона особисто здійснює декларування товарів або як його власник або як уповноважений власником. Декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.

У разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Таким чином, власник товару підлягає відповідальності лише у тому випадку, коли він здійснював декларування товару або з метою приховування від митного контролю особисто вчиняв будь-які дії, що складають об`єктивну сторону такого порушення. При цьому таке діяння за суб`єктивною стороною характеризується прямим умислом на подання митному органу документів, що містять неправдиві дані.

За відсутності зазначених умов саме по собі зайняття особою керівної посади на підприємстві - власника товару, переміщеного з приховуванням від митного контролю, не утворює в її діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Як слідує з протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки він, будучи директором ТОВ «НОКСхем», вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару «паливо дизельне» у кількості 25040 кг., 30,150 тис. л. при 15°С, вартістю 23984,10 евро або 965 693,40 грн. (станом на 14.04.2023 курс становив 1 евро = 40,2639 грн.) з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товару документу - сертифікату (паспорту) аналізу №1258355 - одержаного незаконним шляхом.

Судом встановлено, що надання покупцю, ТОВ «НОКСхем», сертифікату (паспорту) аналізу, який містить відомості про фізико-хімічні показники та виробника товару «паливо дизельне» є обов`язком Продавця - естонського підприємства компанії Acarica Advanced Applications, виходячи зі змісту пункту 2 параграфу 3 договору № EX/D/UA/2022/07/07 від 12.08.2022. Сертифікат (паспорт) аналізу, який містить відомості про фізико-хімічні показники та виробника товару було одержано Покупцем від Продавця товару у встановленому згаданим контрактом порядку, що не заперечується представником Енергетичної Митниці.

24.04.2024 №7.6-3/20-03/4/2098 направлено проект запиту до митних органів Республіки Німеччини щодо дотримання законодавства України з питань митної справи при ввезенні на митну територію України товару «паливо дизельне» за сертифікатом (паспортом) аналізу № 1258355 на адресу TOB «НОКСХЕМ».

Енергетичною митницею отримано лист Держмитслужби від 14.06.2024 №26/26-04/7/1432 з відповіддю митних органів Федеративної Республіки Німеччина на запит стосовно надання адміністративної допомоги у проведенні перевірочних заходів.

За результатами опрацювання вказаної відповіді встановлено, що відповідно до інформації німецької фірми «TOTAL Energies Raffinerie Mitteldeutschland» зазначені дані в сертифікаті (паспорті) аналізу №1258355, а саме: ані дані цистерни, ані аналізовані цінності (фізико-хімічні показники), ані оригінальні підписи - не співпадають з оригінальним аналізом.

На підставі того факту, що фактична операція купівлі-продажу за всіма ознаками відбулася між українським та естонським підприємством, детальна інформація щодо цієї операції купівлі-продажу може бути одержана лише від Acarica Advanced Applications OU.

З протоколу про порушення митних правил вбачається, що підставою для складання протоколу про порушення митних правил є отримання відповіді митних органів ФРН.

Представник Енергетичної Митниці в судовому засіданні вказала, що національними компетентними органами не здійснювалося звернення до Продавця (Acarica Advanced Applications OU) або компетентних ограгів Естонської Республіки з метою отримання відповідних матеріалів, зокрема пояснень продавця щодо процедури видачі та походження сертифікату (паспорту) аналізу № 125835, переданого Покупцю (ТОВ «НОКСхем»).

Разом з тим, вже під час розгляду справи судом, представник ОСОБА_2 - адвокат Семенина В. М., надав відповідь від Продавця (естонської фірми Acarica Advanced Applications OU) щодо зазначеного сертифікату якості пального. Зі змісту перекладу відповіді вбачається, що компанія Acarica Advanced Applications OU здійснила експорт дизельного пального з Німеччини до ТОВ «НОКСхем» (Україна), зокрема на підставі рахунку-фактури рахунок від 11.04.2023 № 92/04-2023, сертифікат (паспорт) аналізу № 1258355, договір від 12.08.2022 № EX/D/UA/2022/07/07. Дизельне паливо завантажувалося на підставі транспортно-навантажувального доручення, в якому завжди вказувалися адреси завантаження в Берліні, паливного складу Brentag, місця митного оформлення в Берліні, місцезнаходження української імпортної митниці та місце розвантаження. Після завантаження Brentag видає накладну про завантаження, який є підставою для виставлення рахунків-фактур, заповнення CMR, електронних експортних декларацій і видачі документа з реєстраційним номером переміщення (MRN), який є підставою для митного оформлення для експорту за межі ЄС. Ці документи необхідні для застосування ставки ПДВ 0% та відсутності акцизного збору. Крім того, після митного оформлення в Берліні компанія Acarica Advanced Applications OU отримує документ EXP-1, який підтверджує транзит від митниці в Берліні до польсько-українського кордону. Після виїзду з території ЄС компанія Acarica Advanced Applications OU отримує підтвердження експорту. Пакет експортних документів завжди надсилається українській стороні заздалегідь для підготовки до оформлення імпорту.

Зазначеним листом-відповіддю також вказано, що компанія Acarica Advanced Applications OU придбала паливо у компанії BMV Mineralol Versorgunsgesellschaft mbH. Це великий оптовий оператор на ринку пального, який закуповує пальне на різних нафтопереробних заводах та сховищах, включаючи державні резерви, орендовані резервуари, а в нашому випадку - нафтобазу Brentag. Brentag - це паливне сховище державних резервів Німеччини. Компанія BMV Mineralol Versorgunsgesellschaft mbH відповідає за походження пального. Для цього вона надає компанії Acarica Advanced Applications OU протоколи випробувань з обраного нею нафтопереробного заводу. Придбане паливо також має відповідати європейському стандарту DIN EN590, що перевіряється відповідними німецькими лабораторіями. Потрапляння пального неналежної якості до резервуарів для зберігання технічно неможливе. Паливо з різних джерел змішується в резервуарі, де датчики вимірюють густину, інформація з яких вноситься в накладну про завантаження. Як і будь-який вимірювальний пристрій, вони мають похибку близько 1%. Закупівля була здійснена на умовах 100% передоплати.

Зазначено також, що протоколи про випробування, видані компанією Total Energies Rafinerie, були надані компанії Acarica Advanced Applications OU компанією BMV як декларація про те, що пальне відповідає стандарту DIN EN590, і компанії Acarica Advanced Applications OU невідомо, яким шляхом пальне було доставлено до Brentag і як воно було змішане з пальним інших виробників; яким чином пальне було доставлено до BMV, це є комерційною таємницею. Вищезгадані протоколи разом з комплектом експортних документів були передані українській стороні, а саме до митного поста в м.Городок через митне агентство, з метою перевірки та прийняття рішення про митне оформлення. Однак протоколи про випробування, видані Total Energies Rafinerie, унеможливлюють ідентифікацію параметрів окремих вагонів та окремих транспортних засобів. Митний пост у місті Городок видав вказівку внести до протоколів про випробування дату завантаження та реєстраційні номери сідельного тягача і цистерни, а також штамп експортера Acarica Advanced Applications OU з нафтопереробного заводу на їхній вибір. Придбане пальне також повинно відповідати європейському стандарту DIN, тільки в цьому випадку документи були визнані достатніми, і вантажівки були допущені до митного оформлення.

Таким чином відповідальність за походження пального несе компанія BMV Mineralol Versorgunsgesellschaft mbH. І для цього вказана компанія надає компанії Acarica Advanced Applications OU протоколи про випробування з обраного нею нафтопереробного заводу. Відтак, посадові особи ТОВ «НОКСхем» не несуть відповідальності за виготовлення вищезазначених документів, до укладення яких вони не мали жодного відношення, а також за їх актуальність, автентичність чи ідентичність.

Виходячи з положень ст. ст. 8, 62 Конституції України, дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Виходячи із зазначеного, суд дійшов висновку про те, що за конкретних обставин у ОСОБА_2 , як у особи, яка притягується до відповідальності, не встановлено умислу щодо незаконного переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто поданням митному органу як підставу для переміщення через митний кордон України сертифікату (паспорту) аналізу № 1258355, одержаного незаконним шляхом, а також не доведено, якими діями порушено законний шлях отримання вказаного сертифікату ОСОБА_2 від продавця товару (естонського підприємства компанії Acarica Advanced Applications), яким нормативно правовим актам (їх положенням) не відповідають такі дії, тобто в чому виражається «незаконність» такого шляху одержання зазначеного документа.

Отже, суд не вбачає у діях ОСОБА_2 наявного умислу, як обов`язкової ознаки суб`єктивної сторони складу правопорушення, на переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що отримані незаконним шляхом, а відтак в його діях відсутні ознаки об`єктивної сторони порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України.

Водночас, Енергетичною митницею не було надано доказів на підтвердження того, що сертифікат отримано незаконним шляхом; у протоколі лише зазначено узагальнене формулювання без будь-якої конкретизації, у чому полягає така незаконність, при тому, що сертифікат якості надається відправником товару, тобто Продавцем.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що протокол про порушення митних правил № 0379/90300/24 від 22.08.2024 ґрунтується на припущеннях та не підтверджений жодними належними та допустимими доказами.

Наявні в матеріалах справи докази, на які посилається митний орган, беззаперечно не підтверджують винуватість ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 483 МК України.

Наведене свідчить про відсутність підстав вважати, що ОСОБА_2 було допущено порушення митних правил, а, виходячи з цього, наявності в його діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене вище, провадження в справі підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 1, 245, 247, 251, 252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 458, 467, 483, 487, 488, 491,495, 522, 527 Митного кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі стосовно ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.

Суддя А. М. Блащук