Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2010 року 09:15 Справа № 2а-7857/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.
при секретарі Полтавець Д.В.
за участю представника позивача – не з’явився
представника відповідача – не з’явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя
до Державного підприємства Запорізького Конструкторсько-технологічного інституту сільськогосподарського машинобудування
про відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії обчисленої відповідно до інших законодавчих актів
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду (далі-суд) надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя (далі – УПФУ в Комунарському районі, позивач) до Державного підприємства Запорізького Конструкторсько-технологічного інституту сільськогосподарського машинобудування (далі – відповідач) про відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 596 грн.63 коп.
Позовні вимоги обґрунтовує приписами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та вказує, що відповідачем не відшкодовуються фактичні витрати на виплату та доставку різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» працівникам відповідача, у зв’язку із чим утворилася заборгованість у розмірі 596 грн. 63 коп.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте 01.11.2010 надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач був неодноразово належним чином повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання судовими повістками про виклик до суду, проте в судові засідання жодного разу не з’явився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно із приписами ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для розгляду спору по суті, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.
Розглянувши матеріали та з’ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до виданих відповідачем довідок про призначення пенсії науковим працівникам, довідок про підтвердження наукового стажу роботи, розпоряджень на перерахунок пенсій, пенсіонери ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 перебувають на обліку в УПФУ в Комунарському районі та отримують наукову пенсію призначену на підставі ст. 24 Закону України «Про науково-дослідну діяльність».
Згідно із розрахунком суми боргу відповідачем не відшкодуються УПФУ в Комунарському районі фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за віком, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про науково-дослідну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до законодавства, у загальній сумі 596 грн. 63 коп.
Відповідачем отримані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, але сума заборгованості у добровільному порядку ним сплачена не була.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.91 № 1977, різниця між сумою пенсії, призначеною за цим Законом, і сумою пенсії, нарахованою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (при цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50% різниці пенсії, призначеної за цим Законом); для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно з Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 372 (далі - Порядок), зокрема п. 2, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50% різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій і закладів.
Відповідно до п. 3 зазначеного Порядку фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форми власності і фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсій відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за затвердженим зразком, що передбачено п. 5 Порядку фінансування різниці.
Згідно з цим же пунктом Порядку, підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
У відповідності до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» пенсія науковому працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у т.ч. стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.
Згідно з п. 8 Порядку фінансування різниці, у випадку порушення строків сплати коштів, спрямованих на фінансування різниці у розмірі пенсій, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми в порядку, передбаченому законодавством.
Відповідач доказів сплати заборгованості у повному обсязі станом на час розгляду справи суду не надав.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, що відповідач будучи належним чином повідомлений ухвалами суду та судовими повістками про виклик до суду в судові засідання у цій справі не з’явився, доводів щодо правомірності своїх дій (бездіяльності) стосовно правових підстав не здійснення витрат на фінансування різниці між сумами пенсій, що є предметом позову у цій справі суду не надав суд дійшов висновку, що позовні вимоги УПФУ в Комунарському районі у даній справі є обґрунтованими, заснованими на законі, підтвердженими зібраними у справі доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства Запорізького Конструкторсько-технологічного інституту сільськогосподарського машинобудування (69118, м. Запоріжжя, вул. Чубанова, 1, код ЕДРПОУ 00239066) на користь Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя суму заборгованості з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у сумі 596 (п’ятсот дев’яносто шість) гривень 47 (сорок сім) копійок.
Стягнуті кошти перерахувати за наступними реквізитами: р/р 25603301301078, МФО 313957, код ЕДРПОУ 20508410, банк - Запорізьке обласне управління ВАТ «Державний ощадний банк України».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В. Батрак