Рішення № 136959670, 28.05.2026, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2026
Номер справи
200/2708/26
Номер документу
136959670
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2026 року Справа№200/2708/26

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Трояновї О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лиманської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Лиманської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України від 12.03.2026р. №3927 про відмову в наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 фізичній особі ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Лиманську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області, в особі Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна від 14.06.2025 року № ЗВ-14.06.2025-207544.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14.04.2026 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

За правилами частини 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином за допомогою програмного забезпечення «Електронний суд».

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що є власником дачного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (тип об`єкта нерухомого майна - дачний будинок, загальною площею 78 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна у ДРРП 3154841314120), що підтверджується відомостями з ДРРП, інформаційною довідкою №471568320 від 06.04.2026р. 28.09.2024 року зазначений об`єкт житлової нерухомості був повністю знищений внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації проти України.

13.06.2025 року засобами Порталу ДІЯ ОСОБА_1 подано інформаційне повідомлення за №П-13.06.2025-510466, в якому зазначено, що 28.08.2024 року знищено повністю дачний будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 (тип об`єкта нерухомого майна - дачний будинок, загальною площею 78 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна у ДРРП 3154841314120).

14.06.2025 року подано заяву №3В-14.06.2025-207544 про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за вказаною вище адресою.

В застосунку «ДІЯ» було зазначено, що розгляд заяви призупинено, підстава: «обстеження об`єкта є неможливим з міркувань безпеки».

В подальшому, Рішенням Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України від 12.03.2026р. №3927 відмовлено в наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна.

Вважаючи таку бездіяльність протиправною, позивачка звернулась до суду із даним позовом.

29.04.2026 року відповідачем надано відзив по справі, згідно змісту якого зазначено, що підставою для прийняття спірного рішення стало виявлення Комісією виявлення недостовірних даних, зазначених у заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна відповідно до п. 2 ч. 6 статті 6 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

А саме: надані позивачем документи та докази, отримані відповідачем з Реєстрів, вказують на зміну в призначенні будівлі з «гостьового будинку» на котеджний будинок (дачний будинок)», та на відсутність аналогічного показника площі об`єкта «78 м2», що підтверджується відомостями результатів технічних інвентаризацій, проведених 14.04.2020 року та 22.06.2021 року, та відомостях про об`єкт нерухомого майна, що зазначено у Свідоцтві про право власності на нерухоме майно з індексним номером:17317128 від 04.02.2014 року.

При цьому будь-які документи стосовно отримання дозволу на будівництво нових об`єктів або реконструкцію існуючих об`єктів, прийнятих в експлуатацію, введення об`єкта/об`єктів в експлуатацію після будівництва або реконструкції заявницею не надано.

Також Комісії заявницею не надано паперовий Висновок щодо технічної можливості поділу об`єкта нерухомого майна з варіантами його поділу, а в ЄДЕССБ такий висновок не міститься.

Відповідач наголошує, що всі відомості, що стосуються поділу об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , та технічної інвентаризації об`єктів за адресами у АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_3 , що утворились внаслідок такого поділу, внесені до ЄДЕССБ та до ДРРП після знищення об`єкта 28.08.2024 року за адресою: АДРЕСА_1 , який вже набув статусу «архівний». Відповідно результати проведення технічної інвентаризації, проведеної 22.06.2021 року, не відповідали реальному стану об`єкта на час неодноразового внесення відомостей про технічну інвентаризацію об`єкта до ЄДЕССБ, про що свідчить три редакції зазначеного документа.

Резюмуючи зазначене, відповідач зазначає, що з наданих позивачем документів вбачається удаваний поділ об`єкта нерухомого майна, із зміною призначення «гостьовий будинок» на «дачний будинок» без дотримання встановленого порядку, визначеного на той час чинним законодавством, та без належного його документального оформлення, що відбувся після фізичного знищення об`єкта за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивачка ОСОБА_1 ,громадянка України, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Ворошиловським РВ у м. Донецьку ГУДМС України в Донецькій області 03.07.2013, є власником дачного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №471568320 від 06.04.2026 тип об`єкта нерухомого майна - дачний будинок (закінчення будівництвом об`єкт), загальною площею 78 м2, житлова площа 43,3 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна у ДРРП 3154841314120), що підтверджується відомостями з ДРРП. Інформація сформована приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Лук`янець Л.В.

09.01.2025 року позивачка звернулась на адресу начальника Лиманської міської військової адміністрації с заявою про проведення обстеження об`єкта нерухомого майна, пошкодженого або знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричиненої збройною агресією російської федерації проти України. До заяви додано перелік документів, в тому числі акт про пожежу від 28.08.2024, витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань про реєстрацію 28.02.2023 кримінального провадження №12023100020000836 за ст. 438 ч.1 КК України.

Відповідно до Витягу з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження ТЗ-29-07/25-2 від 29.07.2025 сертифікованим експертом Боровим В.О. складено звіт про обстеження об`єкта у зв`язку з пошкодженням внаслідок поза проектних впливів ( пожежі, стихійного лиха, аварії, воєнних дій або терористичних актів). Згідно скороченої рецензії зазначено: будинок непридатний для використання за цільовим призначенням, будівельні конструкції та інженерні мережі будинку відновленню не підлягають, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, ступінь та характер яких свідчить про необхідність аварійного демонтажу будинку. Об`єкт будівництва: котеджний будинок «А-2» з господарськими будівлями та спорудами, тип: дачний будинок, загальна площа 78м2, житлова площа приміщень - 43,3 м2. Подальша експлуатація котеджного будинку, пошкодженого внаслідок бойових дій (збройної агресії РФ) за адресою: Донецька обл.,м. Лиман, вул. Казкова, 10-А в нормальному режимі неможлива. Будинок підлягає аварійному демонтажу. Стан непридатний на 93%.

13.06.2025 року засобами Порталу Дія ОСОБА_1 було подано інформаційне повідомлення за №П-13.06.2025-510466, в якому зазначено, що 28.08.2024 року знищено повністю дачний будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 (тип об`єкта нерухомого майна - дачний будинок, загальною площею 78 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна у ДРРП 3154841314120).

14.06.2025 року Позивачкою подано заяву №3В-14.06.2025-207544 про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 .

10.07.2025 відповідно до Рішення комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України за №1878, зупинено розгляд заяви №3В-14.06.2025-207544 від 14.06.2025р. в зв`язку з тим, що проведення комісійного обстеження об`єкта є неможливим з міркувань безпеки, об`єкт нерухомого майна розташований на території активних бойових дій, де функціонують державні інформаційні електронні ресурси, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерації затвердженого Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 року №376, - до виникнення відповідної безпекової ситуації (відсутності безпосередньої загрози життю та здоров`ю людей, під час виконання обстеження, зумовленої воєнними (бойовими) діями).

Лиманська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області листом від 14.01.2026 №0107-02-10 на адвокатський запит представника Позивачки №08/01-1 від 08.01.2026р., надала копії рішень Комісії від 26.06.2025 №1848; від 10.07.2025 №1877; від 10.07.2025 №1878 про зупинення розгляду заяв №3B-13.06.2025-207360 від 13.06.2025р., №3B-14.06.2025-207544 від 14.06.2025р., №3B-14.06.2025-207545 від 14.06.2025р. в зв`язку з тим, що проведення обстеження об`єктів є неможливим з міркувань безпеки зазначені об`єкти розташовані на території активних бойових дій.

Позивачкою поштовим відправленням УКРПОШТА 29.01.2026р. було надіслано на адресу відповідача Клопотання від 29.01.2026 про поновлення розгляду заяви №3B-14.06.2025-207544 від 14.06.2025р. (одержано Комісією згідно тренінгу УКРПОШТИ 09.02.2026) до якого додано:

1. оригінальний екземпляр Звіту про технічний стан несучих та огороджувальних конструкцій котеджного будинку (літ. «Е-2») з господарськими будівлями та спорудами пошкодженими внаслідок бойових дій (збройної агресії Російської Федерації) за адресою: Донецька обл., м. Лиман, вул. Казкова, 10-А №ТЗ-29-07/25-2 від 29.07.2025р., складеного експертом з технічного обстеження будівель і споруд ОСОБА_2 (кваліфікаційні сертифікати АЕ 006016, АЕ 004696, АА 004275, АА 001803) та Акт, складеного за результатами проведеного візуального обстеження пошкодженого об`єкта, завірену копію кваліфікаційного сертифіката виконавця;

2. оригінальний екземпляр Витягу з реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, Реєстраційний номер документу: ТО01:3722:9470-9824-8924, в якому зазначено, що «Будинок непридатний для використання за цільовим призначенням, будівельні конструкції та інженерні мережі будинку відновленню не підлягають, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, ступінь та характер яких свідчить про необхідність аварійного демонтажу будинку».

12.03.2026 Рішенням Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України №3927 постановлено:

1. Відновити розгляд заяви ОСОБА_1 від 14.06.2025 №ЗВ-14.06.2025- 207544 щодо надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 ;

2. Відмовити в наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 ; фізичній особі ОСОБА_1 на підставі п. 2 ч. 6 статті 6 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», в зв`язку з виявленням недостовірних даних, зазначених у заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна».

Розпорядженням заступника начальника Лиманської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області від 16.03.2026 №394 затверджено рішення комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України від 12.03.2026 №3927 щодо відмови в наданні компенсації ОСОБА_1 згідно із заявою № ЗВ14.06.2025-207544 за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 .

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.

Стаття 47 Конституції України гарантує, що кожен має право на житло.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України №2102-IX, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє до теперішнього часу.

Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України від 23.02.2023 № 2923-IX (далі - Закон №2923-IX) визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, з дня набрання чинності Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року №64/2022, а також правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Відповідно до підпункту «а» пункту 4 частини першої статті 1 Закону №2923-ІХ знищені об`єкти нерухомого майна, об`єкти нерухомого майна, які розташовані в Україні та стали непридатними для використання за цільовим призначенням внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, відновлення яких є неможливим шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції, реставрації чи економічно недоцільним, зокрема:

а) квартири, інші житлові приміщення в будівлі, будинки садибного типу, садові та дачні будинки.

Підпунктом «а» пункту 1 частини першої статті 2 Закону №2923-ІХ встановлено, що отримувачами компенсації за пошкоджені/знищені об`єкти нерухомого майна (далі - отримувачі компенсації) є фізичні особи громадяни України, які є власниками пошкоджених/знищених об`єктів нерухомого майна.

При реалізації положень цього Закону не допускається застосування привілеїв чи обмежень до осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови або іншими ознаками.

Отримувачами компенсації не можуть бути:

1) особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції»;

2) особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України;

3) спадкоємці щодо пошкоджених/знищених об`єктів нерухомого майна, які належали за життя спадкодавцям, визначеним пунктами 1 і 2 цієї частини (частини друга і третя статті 2 Закону № 2923-ІХ).

За визначенням в п. п. "в" п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону №2923-IX компенсацією за пошкоджений/знищений об`єкт нерухомого майна вважається фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання приміщення/ будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката.

Згідно з ст. 3 Закону №2923-IX для розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради (далі - виконавчий орган ради), військова адміністрація населеного пункту або військово-цивільна адміністрація населеного пункту утворює Комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації), як консультативно-дорадчий орган та затверджує положення про роботу такої Комісії.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами.

Персональний склад Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації затверджується розпорядчим актом виконавчого органу ради, військової адміністрації населеного пункту або військово-цивільної адміністрації населеного пункту.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації:

надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;

здійснює розгляд питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, у тому числі: приймає рішення про надання/відмову в наданні компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна; приймає рішення про наявність/відсутність у спадкодавця правових підстав для отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, яке надається протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту від спадкоємця або нотаріуса, який завів спадкову справу;

заслуховує на своїх засіданнях інформацію посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експертів, оцінювачів, суб`єктів оціночної діяльності, виконавців окремих видів робіт (послуг), пов`язаних із створенням об`єктів архітектури, представників міжнародних організацій, інших осіб з питань, що належать до її компетенції;

одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності документи та/або інформацію, необхідні для прийняття рішення про надання компенсації (у тому числі з метою поновлення втрачених документів, необхідних для прийняття рішення про надання компенсації);

утворює для виконання покладених на неї завдань тимчасові робочі групи (за потреби);

проводить наради, здійснює інші заходи та вирішує питання, що належать до її компетенції;

виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 4 Закону №2923-IX заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації, уповноваженої розглядати заяви про надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна на відповідній території. Така заява подається під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування на території, на якій розташований (розташовувався) знищений об`єкт нерухомого майна.

Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається щодо кожного знищеного об`єкта нерухомого майна окремо.

Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна може бути подана до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації:

в електронній формі - засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

Частиною 7 статті 4 Закону №2923-ІХ встановлено, що до заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна додаються:

1) щодо знищеного об`єкта нерухомого майна, визначеного підпунктом "а" пункту 4 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо отримувачем компенсації є власник об`єкта нерухомого майна, - копія документа, що підтверджує право власності на об`єкт нерухомого майна (крім випадків, якщо право власності на відповідний об`єкт нерухомого майна зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);

2) щодо знищеного об`єкта будівництва, визначеного підпунктом "б" пункту 4 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо отримувачем компенсації є замовник будівництва, - копія документа, що підтверджує право на виконання будівельних робіт (за наявності), у разі якщо в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва відсутні відомості про право на виконання будівельних робіт;

3) щодо знищеного об`єкта будівництва, визначеного підпунктами "б" і "в" пункту 4 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо отримувачем компенсації є особа, відмінна від замовника будівництва:

а) копія договору або іншого документа, що підтверджує придбання неподільного об`єкта незавершеного будівництва/майбутнього об`єкта нерухомості, та документ, що відповідно до законодавства підтверджує сплату грошових коштів за такий об`єкт, - у разі подання заяви особами, визначеними підпунктом "в" пункту 1 частини першої статті 2 цього Закону;

б) копія договору або іншого документа, що підтверджує інвестування/фінансування будівництва об`єкта, та документ, що відповідно до законодавства підтверджує сплату грошових коштів за такий об`єкт, - у разі подання заяви особами, визначеними підпунктом "г" пункту 1 частини першої статті 2 цього Закону;

4) щодо знищеного об`єкта нерухомого майна членів житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили об`єкт нерухомого майна, визначений пунктом 4 частини першої статті 1 цього Закону, але не оформили право власності на нього, - копія документа, що підтверджує, що громадянин України є членом житлово-будівельного (житлового) кооперативу та викупив такий об`єкт, сплативши за нього повну вартість;

5) копія свідоцтва про право на спадщину щодо компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна - у разі подання заяви спадкоємцем особи, визначеної підпунктами "а"-"ґ" пункту 1 частини першої статті 2 цього Закону;

6) копія документа (документів), що підтверджує (підтверджують) пріоритетне право на отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, - у разі наявності пріоритетного права на отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна;

7) документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) об`єкта нерухомого майна до/після знищення (за наявності).

Документи, визначені цією частиною, засвідчуються особистим підписом заявника або його електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

8. У разі подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна у паперовій формі заявник пред`являє адміністратору центру надання адміністративних послуг, посадовій особі органу соціального захисту населення або нотаріусу оригінали документів, що додаються до такої заяви (за наявності).

9. Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна може бути подана за відсутності документів, визначених частиною сьомою цієї статті, внаслідок їх втрати або у зв`язку з необхідністю встановлення фактів, що мають юридичне значення. У такому разі отримувач компенсації подає такі документи додатково або звертається до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації з проханням сприяти в отриманні відповідних документів.

10. Заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна може бути подана спадкоємцем особи, визначеної підпунктами "а"-"ґ" пункту 1 частини першої статті 2 цього Закону, до отримання свідоцтва про право на спадщину щодо компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна. У такому разі свідоцтво про право на спадщину щодо компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається додатково після його отримання.

11. У разі подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна за відсутності документів, визначених частиною сьомою цієї статті, обмеження щодо строку подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна не поширюється на подання документів, передбачених частиною сьомою цієї статті.

12. Якщо заява про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна подається особисто, заявник пред`являє документ, що посвідчує його особу відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

13. У разі подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна представником отримувача компенсації до заяви додається документ, що засвідчує його повноваження.

14. У разі якщо документи та/або інформація, визначені частиною сьомою цієї статті, містяться в інформаційно-комунікаційних системах державної та комунальної форм власності, такі документи та/або інформація не подаються, а в заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна зазначаються відомості з таких документів та/або інформації, необхідні для надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна.

У такому разі документи та/або інформація, необхідні для надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, отримуються Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації самостійно, без участі отримувача компенсації, на підставі відомостей, зазначених у заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, шляхом направлення запитів до осіб, уповноважених на надання відповідних документів та/або інформації, або доступу Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації до відповідних інформаційно-комунікаційних систем, або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вимагання отримання заявником самостійно таких документів та/або інформації від державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, інших осіб забороняється.

Підсумуючи, слід зазначити що за знищений об`єкт нерухомого майна, а саме:дачні будинки, у разі якщо отримувачем компенсації є власник об`єкта нерухомого майна, подається копія документа, що підтверджує право власності на об`єкт нерухомого майна (крім випадків, якщо право власності на відповідний об`єкт нерухомого майна зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);

Документи, визначені цією частиною, засвідчуються особистим підписом заявника або його електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Відповідно матеріалів справи, ОСОБА_1 є власником дачного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 78 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна у ДРРП 3154841314120), що підтверджується відомостями з ДРРП, доданими до позовної заяви.

Таким чином право власності позивача на дачний будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 78 м2 є підтвердженим інформацією з ДРРП, що не створює додаткового обов`язку у позивача надати документ, що підтверджує право власності на вищезазначений об`єкт.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону №2923-IX розгляд заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації включає:

встановлення наявності/відсутності підстав для отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна;

встановлення наявності/відсутності пріоритетного права на отримання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна;

збирання документів та/або інформації, необхідних для прийняття рішення про надання компенсації.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону №2923-IX підставами для відмови у наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна є:

подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до цього Закону або не має повноважень для подання заяви;

виявлення недостовірних даних, зазначених у заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна;

подання заяви про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна після спливу строку, визначеного частиною першою статті 4 цього Закону.

Рішення про надання/відмову у наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна підлягає затвердженню рішенням виконавчого органу ради, військової адміністрації населеного пункту або військово-цивільної адміністрації населеного пункту протягом п`яти календарних днів з дня прийняття Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації такого рішення.

Копія рішення про надання/відмову у наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна завантажується посадовою особою виконавчого органу ради, військової адміністрації населеного пункту або військово-цивільної адміністрації населеного пункту до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п`яти робочих днів з дня його прийняття.

Відповідно до ст. 8 Закону №2923-IX компенсація за знищений об`єкт нерухомого майна надається шляхом:

надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку. Такий рахунок відкривається на ім`я отримувача компенсації. Порядок відкриття та ведення таких рахунків визначається Національним банком України;

фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/ фінансування його будівництва) з використанням житлового сертифіката.

Відповідно до ч. 20 та ч. 21 ст. 8 Закону №2923-IX право власності отримувача компенсації на знищений об`єкт нерухомого майна припиняється у зв`язку з його знищенням.

Державна реєстрація припинення такого права здійснюється відповідно до закону.

Порядок надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, надання та використання житлового сертифіката для фінансування придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) встановлюється Кабінетом Міністрів України в Порядку надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна.

Кабінетом Міністрів України 30.05.2023 прийнято постанову №600, якою затверджено Порядок надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, який визначає механізм надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна та її використання відповідно до Закону України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (далі - Порядок №600).

Відповідно до п. 12 Порядку №600 заява про надання компенсації є приєднанням отримувача компенсації до договору про відступлення державі/територіальній громаді права вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків за знищений об`єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, в обсязі отриманої компенсації (далі - договір про відступлення права вимоги), форма якого наведена в додатку 2.

Як зазначено представником відповідача у відзиві на позовну заяву, при прийнятті спірного рішення про відмову позивачу у компенсації Комісія виходила з того, що такого об`єкту як «котедж ний будинок (дачний будинок)», як об`єкт нерухомості не існувало при укладанні договору купівлі продажу житлової будівлі - котеджу секційного типу, ані на час видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно з індексним номером 17317128 від 04.02.2014, виданим реєстраційною службою Красноліманського міського управління юстиції. З викладеного зроблено висновок, що зміна в призначенні будівлі з «котеджа секційного типу» в «котедж», а з «котеджу» на « котедж ний будинок (дачний будинок») на підставі тільки технічного паспорту, який не є правоустанавлюючим документом підтверджує наявний факт виявлення недостовірних даних, зазначених у заяві про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна.

При цьому Комісія у своєму рішенні прийшла до висновку про виявленні недостовірні данні, що містяться у заяві від 14.06.2025 року та доданих документах, що відповідно до п.2 ч.6 ст.6 Закону, є підставою для відмови у наданні компенсації за знищенний обєкт нерухомого майна

В той же час, посилаючись на надання позивачем недостовірних даних, Комісією у рішенні не зазначено, які саме відомості або подані документи містять такі недостовірні дані.

Недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

За правовим висновком, викладеним Верховним Судом у постанові від 30.05.2019 у справі №922/2598/18 та у постанові від 09.06.2022 у справі №759/18854/20, документами, які підтверджують знищення майна, можуть бути матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ України, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо.

Позивачкою до заяви були подані лише офіційні документи, які не можуть бути визнані недостовірною інформацією.

А саме: звіт про технічний стан несучих та огороджувальних конструкцій котеджного будинку з господарськими будівлями та спорудами пошкодженими внаслідок бойових дій (збройної агресії Російської Федерації) за адресою: Донецька обл., м. Лиман, вул. Казкова, 10-А» №ТЗ-29-07/25-2 від 29.07.2025р., складеного експертом з технічного обстеження будівель і споруд ОСОБА_2 (кваліфікаційні сертифікати АЕ 006016, АЕ004696, АА004275, АА001803) та Акту, складеного за результатами проведеного візуального обстеження пошкодженого об`єкта, завірену копію кваліфікаційного сертифіката виконавця (будинок непридатний для використання за цільовим призначенням, будівельні конструкції та інженерні мережі будинку відновленню не підлягають, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, ступінь та характер яких свідчить про необхідність аварійного демонтажу будинку); Витяг з реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічне обстеження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, реєстраційний номер документу: Т001:3722-9470-9824-8924, в якому зазначено, «Будинок непридатний для використання за цільовим призначенням, будівельні конструкції та інженерні мережі будинку відновленню не підлягають, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, ступінь та характер яких свідчить про необхідність аварійного демонтажу будинку».

Судом не встановлено, що у своїй заяві позивачем про отримання компенсації за знищене майно наведені недостовірні дані.

Також, позивачка не входить до переліку осіб, які не можуть бути отримувачами компенсації відповідно до приписів Закону №2923-IX. Ним було надано заяву встановленої форми, яка містила належні та вичерпні відомості щодо об`єкту нерухомого майна, у зв`язку із пошкодженням якого заявник просив надати йому компенсацію.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що у відповідача при прийнятті оскаржуваного рішення не було правових підстав для відмови позивачу в компенсації за пошкоджений об`єкт нерухомого майна з посиланням на виявлення факту недостовірності даних, зазначених у заяві про надання компенсації за пошкоджений об`єкт.

Разом з цим, судом встановлено, що позивачка є власником зазначеного вище дачного будинку. Дана обставина не є спірною між сторонами при розгляді данного спору.

Суд погоджується з тим, що позивачкою до заяви щодо надання компенсації були подані лише офіційні документи, які не можуть бути визнані недостовірною інформацією; право власності позивач на дачний будинок підтверджується даними з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Аналізуючи наведені вище положення Закону №2923-IX звертає увагу, що відповідач не наділений повноваженнями оцінювати виникнення або існування права власності Позивача на об`єкт нерухомості.

Відповідно до положень Конституція України, зокрема статті 41, право приватної власності є непорушним, а ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Згідно зі статтями 316, 317, 319, 321 Цивільного кодексу України, право власності є абсолютним правом, яке охороняється державою, а власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд. Ніхто не може бути обмежений у здійсненні права власності інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державна реєстрація прав є офіційним визнанням і підтвердженням державою фактів набуття права власності шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав.

Виходячи з вищенаведеного, вбачається, що у відповідача при прийнятті оскаржуваного рішення не було правових підстав для відмови позивачці в компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна з посиланням на виявлення факту недостовірності даних, зазначених у заяві про надання компенсації за пошкоджений об`єкт.

За таких обставин суд вважає за належне визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України від 12.03.2026р. № 3927 про відмову в наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 фізичній особі ОСОБА_1 та зобов`язати Лиманську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області, в особі Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна від 14.06.2025 року № ЗВ-14.06.2025-207544.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі РуїсТоріха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

З урахуванням наведеного, у спірних правовідносинах, на думку суду, відповідач діяв з порушенням меж повноважень, визначених Законами України, необґрунтовано та не пропорційно, чим порушив вимоги ст. 18 Конституції України та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, за якими органи державної влади та органи місцевого самоврядування, в тому числі, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано і пропорційно.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд, відповідно до положень частини п`ятої статті 77 КАС України, вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

За наслідками судового розгляду, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1064,96 грн, який підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_4 ) до Лиманської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області (юридична адреса: 84313, Донецька область, Краматорський р-н, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, 37, ЄДРПОУ 44739726) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України від 12.03.2026р. №3927 про відмову в наданні компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1 фізичній особі ОСОБА_1 .

Зобов`язати Лиманську міську військову адміністрацію Краматорського району Донецької області, в особі Комісії з обстеження будівель і споруд на території Лиманської міської територіальної громади, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з функцією комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання компенсації за знищений об`єкт нерухомого майна від 14.06.2025 року № ЗВ-14.06.2025-207544.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Лиманської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області (юридична адреса: 84313, Донецька область, Краматорський р-н, м. Краматорськ, б-р Машинобудівників, 37, ЄДРПОУ 44739726) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 1064 грн. 96 коп.

Рішення прийнято, складено в повному обсязі 28 травня 2026 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя О.В. Троянова