Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/21892/23
У Х В А Л А
з питань прийняття звіту про виконання судового рішення
28 травня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув в порядку письмового провадження питання про прийняття звіту про виконання рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа №380/21892/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 (набрало законної сили 23.12.2024) позов задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.12.2015 по 28.02.2018 індексації грошового забезпечення, із застосуванням січня 2008 року як місяця підвищення грошового доходу, за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін, відповідно до «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003. Зобов`язано Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.12.2015 по 28.02.2018 індексацію грошового забезпечення, із застосуванням січня 2008 року як місяця підвищення грошового доходу, за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін, відповідно до «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, з виплаченої суми грошової індексації, з врахування виплачених сум. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації-різниці з 01.03.2018 по 08.06.2021, відповідно до абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003. Зобов`язано Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексації-різниці з 01.03.2018 по 08.06.2021, відповідно до абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, з виплаченої суми грошової індексації, з врахування виплачених сум.
Ухвалою суду від 05.05.2026 задоволено заяву представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду та зобов`язано Військову частину НОМЕР_1 подати звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 у справі №380/21892/23 у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали суду, із обов`язковим зазначенням інформації щодо керівника суб`єкта владних повноважень, відповідно до приписів частини 2 статті 382-2 КАС України.
Військова частина НОМЕР_1 подала до суду 21.05.2026 звіт про виконання рішення суду.
Вирішуючи питання про прийняття звіту, суд керується таким.
Відповідно до частин 1, 2 статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Згідно з статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до положень статті 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції (частина 1).
Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу (частина 2).
Положеннями статті 382 КАС України передбачено, що суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Згідно з частиною 1 статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.
При цьому, слід зауважити, що приписами частини 2 статті 382-2 КАС України встановлені вимоги до змісту звіту суб`єкта владних повноважень, згідно з якими Звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;
5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;
6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
Суд дослідив зміст звіту відповідача та встановив, що з метою виконання рішення суду відповідачем здійснено розрахунок індексації грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2018 по 08.06.2021 відповідно до абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі Порядок №1078).
Відповідно до звіту відповідач під час визначення права позивача на отримання індексації-різниці з урахуванням абзаців 4-6 пункту 5 Порядку №1078 розрахував розмір підвищення доходу позивача між отриманим грошовим забезпеченням в лютому 2018 року та в березні 2018 року. За результатами якого, відповідач розрахував від`ємне значення між розміром індексації та розміром підвищення грошового забезпечення. Тому, нарахування позивачу індексації грошового забезпечення не здійснено.
Однак суд звернути увагу, що під час розгляду справи суд дослідив інформацію про розмір грошового забезпечення з 01.12.2025 по 08.06.2021, яка надавалася позивачу у відповідь від 25.08.2023 на запит, та в мотивувальній частині рішення вказав: «Грошове забезпечення позивача у лютому 2018 року становило 13121,28 грн. Грошове забезпечення позивача у березні 2018 року становило 13552,34 грн. Отже, різниця грошового забезпечення між лютим та березнем 2018 складає 431,06 грн. (13552,34 грн. - 13121,28 грн.).
[…] підвищення доходу позивача в березні 2018 року відбулося на 431,06 грн., а сума можливої індексації грошового забезпечення позивача за березень 2018 року складає 4463,15 грн., сума можливої індексації грошового забезпечення перевищує розмір підвищення доходу.
Тому, починаючи з березня 2018 року сума індексації-різниці з урахуванням абзаців 4 - 6 пункту 5 Порядку №1078 мала виплачуватися позивачу у розмірі 4032,09 грн. (4463,15 431,06 грн.) до моменту наступного підвищення посадового окладу чи до дня звільнення з військової частини».
Отже, у рішення суду від 20.05.2024 у справі №380/21892/23 встановлено наявність правових підстав для нарахування та виплати позивачу індексації-різниці з урахуванням абзаців 4 - 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, з березня 2018 року у розмірі 4032,09 грн до моменту наступного підвищення посадового окладу чи до дня звільнення з військової частини.
Однак відповідач ігноруючи викладене в мотивувальній частині рішення суду від 20.05.2024 у справі №380/21892/23 під час його виконання здійснив розрахунок «індексації-різниці» без врахування встановлених у рішення суду обставин та із суми грошового забезпечення відмінних від тих, які досліджувалися судом.
Також, суд встановив, що зміст поданого звіту не відповідає вимогам передбаченим частиною 2 статті 382-2 КАС України.
Окрім того, згідно з частиною 3 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
При цьому, суд зауважує, що така ухвала є різновидом виконавчого документа, а тому, має містити інформацію щодо керівника суб`єкта владних повноважень.
Однак відповідач у звіті жодної інформації, зокрема, передбаченої пунктом 2 частини 2 статті 382-2 КАС України, не вказав.
З огляду на викладене суд висновує, що відповідачем подано звіт, який не відповідає вимогам частини 2 статті 382-2 КАС України.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку про відмову в прийняття звіту про виконання судового рішення та необхідності встановлення нового строку для подання звіту відповідно до вимогам статті 382-2 КАС України.
Керуючись статтями 241-243, 248, 256, 294, 295, 370, 382-382-3 КАС України суд
у х в а л и в :
1. У прийнятті звіту Військової частини НОМЕР_1 про виконання рішення суду від 20.05.2024 у справі №380/21892/23 відмовити.
2. Зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 подати звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 у справі №380/21892/23 у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали суду, який оформити відповідно до частини 2 статті 382-2 КАС України та вказати інформацію щодо керівника суб`єкта владних повноважень згідно з пунктом 2 частини 2 статті 382-2 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Кравців О.Р.