КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 грудня 2010 р. №2-а-7163/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань № 1001
час прийняття постанови : 9 год. 48 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Леонтович А.М.
при секретарі - Воронюк М.М.
за участю представників сторін:
від позивача Літвінов О. А. (за довіреністю)
від відповідача : не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інкомсервіс Плюс» про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Позивач Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інкомсервіс Плюс», в якому просить стягнути на користь Державного бюджету України суму заборгованості в розмірі 1500 грн 00 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно рішення Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області 23.06.2010 року №000125305 від 23.06.2010 року прийнятого на підставі Акту перевірки №0472/26/50/23/35784045 від 04.06.2010 року до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 1 500 грн 00 коп. за порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив тому позивач звернувся до суду .
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик в судове засідання надсилались відповідачу за адресою, за якою відповідач зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка вказана її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Окрім того ч. 11 ст. 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 зазначеного Закону встановлено, що у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не повязана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобовязаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інкомсервіс Плюс» заявку про внесення змін до відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи не подавало.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інкомсервіс Плюс» було зареєстроване Вишгородською районною державною адміністрацією 14.04.2008 р. за № 13341020000002785.
Відповідач був взятий на облік як платник податків в Державній податковій інспекції у Вишгородському району 15.04.2008 року за № 1366-ТОВ.
Відповідно було подано до ДПІ у Вишгородському районі податкову декларацію з податку на прибуток за І квартал 2009 року (вх. № 10650 від 21.04.2009 року), в якій сума податку, яка підлягає сплаті до бюджету становить 1792 грн 00 коп.
Працівниками Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва проведено перевірку за адресою с. Пирогів на території Національного музею національної культури та побуту України «Пирогово».
Перевірка здійснена на підставі ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Перевіркою встановлено порушення п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України від № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі по тексту Закону № 265/95-ВР), а саме не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на 300,00 грн.
Відповідно до п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За результатами перевірки складено Акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари(послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0472/26/50/23/35784045 від 04.06.2010 року
На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.06.2010 року №000125305 на суму 1500 грн 00 коп.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР передбачено, що до субєкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідного органу державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі вартості поданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операційна неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без виконання розрахункової книжки.
Штрафна санкція визначена вище зазначеним рішенням застосована згідно з п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" стягується у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність 300,00 х 5=1500,00 грн.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.06.2010 року № 000125305 було направлено поштою та 14.07.2010 року вивішено на дошку оголошень, у звязку з відсутністю Відповідача за його місцезнаходженням.
Сума штрафних санкцій визначена рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.06.2010 року № 000125305 у розмірі 1500,00грн., не сплачена.
Згідно з ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника позивача, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №000125305 від 23.06.2010 року відповідачем в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств , установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інкомсервіс Плюс» (07300, Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Шолуденка, буд. 13-А, ідентифікаційний код 35784045) на користь державного бюджету України суму заборгованості в розмірі 1500 грн 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: А.М. Леонтович
Повний текст постанови виготовлено 20.12.2010 року