Рішення № 136867934, 26.05.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2026
Номер справи
380/3389/26
Номер документу
136867934
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2026 рокусправа № 380/3389/26м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті перерахованої пенсії згідно довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області" № 5570 від 18.11.2022 про розмір грошового забезпечення за посадою поліцейського заступник начальника відділення, що не входить до складу відділу;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Львівській області провести з 01.12.2019 року перерахунок пенсії та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії ОСОБА_1 , згідно довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області" № 5570 від 18.11.2022 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за посадою поліцейського заступник начальника відділення, що не входить до складу відділу.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України № 2262-ХІІ та є пенсіонером МВС. Зазначив, що Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області виготовлено довідку № 5570 від 18.11.2022 про розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року. Ствердив, що скерував зазначену довідку разом із заявою відповідачу, для перерахунку та виплати йому з 01.12.2019 пенсії. Проте, відповідач відмовив у перерахунку пенсії згідно довідки.

Ухвалою суду від 02.03.2026 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі від 02.03.2026 надіслано відповідачу у його електронний кабінет підсистеми «Електронний суд» 02.03.2026, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, наявною у матеріалах справи.

Відповідач заяви про визнання позову чи відзиву на позовну заяву в строки, передбачені ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до суду не надав, про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін повідомлений належним чином.

Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з`ясував усі фактичні обставини, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що не заперечується сторонами.

Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області виготовлено довідку № 5570 від 18.11.2022 на ім`я позивача, про розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі виданої довідки.

Відповідач листом відмовив у задоволенні заяви, та повідомив позивача про те, що після визнання протиправними та скасування пункту 3 постанови № 103, інших рішень уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) не приймалося. Вважає, що підстави для перерахунку та виплати пенсії на підставі такої довідки відсутні.

Позивач не погодився із такими діями відповідача, тому звернувся до суду із цим позовом.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII).

Статтею 63 Закону № 2262-XII визначено підстави для перерахунку раніше призначених пенсій. Так, відповідно до частини 4 цієї статті, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Закон України від 23.12.2015 № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII) набрав чинності 29.12.2015.

Статтю 63 Закону № 2262-ХІІ доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських». Цим же Законом пункт 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII доповнено абзацом другим, зі змісту якого слідує, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Кабінет Міністрів України 11.11.2015 прийняв постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015.

Пунктом першим цієї постанови Уряд встановив, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 3 Постанови № 988 Уряд затвердив схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10. Пунктом 5 Постанови № 988 визначено вичерпний перелік надбавок та доплат для поліцейських.

На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VII та Постанови № 988 Міністерство внутрішніх справ України 06.04.2016 видало Наказ № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Пунктом 2 Наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27.05.2016) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07.11.2015.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять:

1) посадовий оклад;

2) оклад за спеціальним званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);

4) премії;

5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При цьому, згаданим Порядком встановлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за стаж служби в поліції (пункт 3);

- надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4);

- надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5);

- надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7);

- надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8);

- доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9);

- доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Кабінет Міністрів України 21.02.2018 на реалізацію частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ прийняв Постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі Постанова №103).

Згідно з абзацом першим пунктом третім цієї Постанови постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Розмір премії визначається у середніх розмірах, які фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Пунктом 5 Постанови № 103 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Пунктом 6 Постанови №103 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додавались.

Так, пунктом 2 цих Змін внесені зміни до Порядку № 45, зокрема:

- пункт 5 викладено в такій редакції:

« 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, які фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту»;

- додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції (форму ДОВІДКИ про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій);

- доповнено Порядок додатком 3 такого змісту: «ДОВІДКА про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)». За змістом цієї довідки розмір грошового забезпечення визначався за нормами, чинними на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського до посади на день звільнення зі служби, грошове забезпечення включало: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», премія.

Рішенням суду у справі № 826/3858/18 від 12.12.2018, яке набрало законної сили 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з частиною другою статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Отже, зміни до пункту 5 Порядку № 45 втратили чинність з 05.03.2019, тому пункт 5 Порядку № 45 з 05.03.2019 діє в первісній редакції.

Рішенням суду у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019 (часткове рішення), яке 19.11.2019 набрало законної сили, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Отже, пункт 3 Постанови №103 втратив чинність з 19.11.2019.

Рішенням суду у справі № 826/6453/18, яке набрало законної сили 29.01.2020, визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким вносилися зміни у Порядок № 45 (зокрема, у пункти 1, 2, 3, 5 та додаток 2, а також доповнено цей Порядок додатком 3).

Суд встановив, що позивачка є колишнім службовцем органів внутрішніх справ (міліції) України, отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону № 2262-XII.

В листопаді 2015 року в Україні проведено реформу органів внутрішніх справ - міліцію розформовано, для виконання її функцій утворено поліцію.

На підставі Закону № 900-VIII на правовідносини щодо соціального забезпечення колишніх працівників міліції, а також членів їхніх сімей та інших осіб поширено пільги, компенсації і гарантії, передбачені Законом № 580-VIII для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. З метою визначення порядку реалізації цих законодавчих положень Уряд прийняв Постанову № 103.

ГУ ПФУ у Львівській області в квітні-травні 2018 року на підставі статті 63 Закону № 2262-XII (в редакції Закону № 900-VIII) та у порядку, визначеному Постановою № 103, здійснило масовий перерахунок пенсій колишніх службовців органів внутрішніх справ з 01.01.2016.

Згаданий масовий перерахунок здійснено на підставі довідок ГУ МВС України у Львівській області про грошове забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, що фактично виплачувалося в січні 2016 року. Суд звертає увагу, що в січні 2016 року поліцейські не отримували більшості додаткових видів грошового забезпечення, передбачених Постановою № 988, оскільки порядок їх призначення та виплати було внормовано лише в квітні 2016 року шляхом прийняття Порядку № 260.

Отже, до листопада 2019 року пенсії на підставі Закону № 2262-ХІІ виплачувалися колишнім службовцям органів внутрішніх справ виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського за прирівняною посадою, що виплачувалося у січні 2016 року, тобто без додаткових видів грошового забезпечення, що почали виплачуватися поліцейським починаючи з квітня 2016 року після прийняття Порядку № 260.

Як зазначено судом, Рішенням суду у справі № 826/3858/18 від 12.12.2018, яке набрало законної сили 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними зміни, внесені Постановою № 103 до пункту 5 Порядку № 45.

Таким чином, з 05.03.2019 пункт 5 Порядку № 45 відновив дію в редакції, чинній до внесення змін Постановою № 103. Разом з тим, положення щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського саме за січень 2016 року зберігали свою дію, оскільки дублювалися в пункті 3 Постанови № 103.

Частковим рішенням у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019, яке набрало законної сили 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103. Отже, з цієї дати відпала прив`язка розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського до фактично виплаченого в січні 2016 року.

Отже, 19.11.2019 виникли підстави для видачі довідок для перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) виходячи з грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського за листопад 2019 року. Тобто, до розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, слід було включити усі передбачені Постановою № 988 додаткові види грошового забезпечення, які виплачуються за прирівняною посадою поліцейського в листопаді 2019 року, проте не виплачувалися в січні 2016 року і, як наслідок, не враховувалися при визначенні розміру пенсії при масовому перерахунку на підставі Постанови № 103.

Тому, починаючи з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) виникли підстави для перерахунку пенсії позивача.

Аналіз норми статті 63 Закону № 2262-XII та Порядку № 45 свідчить, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Урядом, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що відповідач протиправно відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії з 01.12.2019 на підстав довідки виданої Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області виготовлено довідку № 5570 від 18.11.2022 про розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року.

Відповідно до частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень (пункт 2); визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій (пункт 3); визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (пункт 4); інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів (пункт 10).

Враховуючи аналіз наведених вище норм суд вважає, що належним способом захисту порушених прав позивача є задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку пенсії на підставі довідки виданої Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області № 5570 від 18.11.2022 про розмір грошового забезпечення позивача та зобов`язання відповідача здійснити з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі довідки виданої Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області № 5570 від 18.11.2022 про розмір грошового забезпечення.

Щодо позовної вимоги в частині зобов`язання відповідача здійснити різниці між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії суд зазначає, що судовому захисту підлягають лише порушені, не визнані або оспорювані права позивача. Відповідне порушення має мати місце на момент розгляду справи судом, адже судовими актами не можуть регулюватись відносини на майбутнє. Тому, зазначені позовні вимоги заявлено позивачем передчасно.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача слід стягнути сплачений ним при зверненні до суду із цим позовом судовий збір в розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст. 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення виданої Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області № 5570 від 18.11.2022.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої Державною установою Територіального медичного об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області № 5570 від 18.11.2022.

4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області сплачений судовий збір в сумі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016 м. Львів вул. Митрополита Андрея 10; код ЄДРПОУ 13814885).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Р.П. Качур