Постанова № 13686258, 02.02.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.02.2011
Номер справи
2а-18759/10/2670
Номер документу
13686258
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02 лютого 2011 року <Час проголошення >№ 2а-18759/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Крушеніцькому В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва

до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

простягнення заборгованості за участю представників сторін:

від позивача: Петренко Р. О. (діє на підставі довіреності від 16.04.2010 року №2668/9/10-017)

від відповідача: не зявився

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 лютого 2011 pоку проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Деснянському районі міста Києва (далі ДПІ у Деснянському районі міста Києва, позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в загальній сумі 13 600,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем порушено вимоги ст. 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, а саме продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання 02.02.2011 року не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить відмітка на наявному в матеріалах справи повідомленні про вручення поштового відправлення.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, судом встановлено наступне.

Субєкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (02222, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією 28.09.2004 року та згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 04.10.2004 року №25290 взятий на облік у ДПІ у Деснянському районі міста Києва 04.10.2004 року за №25290.

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві 09.06.2010 року провело позапланову виїзну перевірку господарської одиниці субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 павільйону, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, за результатами якої складено Акт №0436/26/52/23/НОМЕР_1 від 09.06.2010 року про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (далі Акт перевірки), в якому зазначені порушення вимог ст. 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, а саме продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях.

Як вбачається з наявної в матеріалах справи належним чином завіреної копії Акту перевірки, зауваження до Акту перевірки у представника від субєкта господарювання ОСОБА_4 відсутні.

На підставі вищевказаного Акту перевірки Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві винесло Рішення про застосування фінансових санкцій від 22.06.2010 року №261811/32-330/1024 на суму 6800,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій від 22.06.2010 року №261812/32-330/1025 на суму 6800,00 грн.

Таким чином, даними рішеннями до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 13 600,00 грн.

Як вбачається з копії поштового повідомлення про вручення, вище перелічені Рішення про застосування фінансових санкцій були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримані ОСОБА_3 26.06.2010 року.

Проте, станом на день розгляду справи відповідач не сплатив застосовані до нього фінансові санкції у вигляді штрафу на загальну суму 13 600,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржені.

Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою встановлено продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у невизначених для цього місцях (менше 100 м від навчального закладу).

Відповідно до ст. 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 1) особами, які не досягли 18 років; 2) особам, які не досягли 18 років; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; 4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; 5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 6) з торгових автоматів; 7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); 8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); 9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; 10) з рук; 11) у невизначених для цього місцях торгівлі.

Підпунктом 1.1.4 пункту 1.1 частини 1 Рішення Київської міської ради «Про впорядкування продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у міській торговельній мережі»від 25 грудня 2008 року N 929/929 (чинного на час проведення перевірки) заборонено роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зокрема, у дрібнороздрібній торговельній мережі, що розташована у радіусі 100 метрів від наявних земельних меж загальноосвітніх навчальних закладів - шкіл, ліцеїв, гімназій, інтернатів, дошкільних навчальних закладів.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», до завдань органів державної податкової служби відноситься, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», однією із функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.6 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», однією із функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є, зокрема, забезпечення застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Згідно з ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, за порушення вимог статті 15і цього Закону - 6800 гривень.

Також ст.17 вищезазначеного Закону передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 13600,00 грн. є обґрунтованими, доведеними, законними, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (02222, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість з адміністративних штрафів та інших санкцій у сумі 13600 (тринадцять тисяч шістсот) грн. 00 коп. на р/р 31113106700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер 26077891 ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І. П. Васильченко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 07.02.2011 року.