Постанова № 13686219, 13.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.01.2011
Номер справи
2а-17010/10/2670
Номер документу
13686219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 січня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-17010/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Добрівської Н.А.,

за участю:

секретаря судового засідання Щерблюк А.І.,

представника позивача Процишеної О.І. (доручення від 12.01.2011р. № 37),

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомУправління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації

доОСОБА_2

простягнення незаконно отриманої субсидії та часткової компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2501,69 грн., - В С Т А Н О В И В:

25 листопада 2010 року Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації (далі по тексту УПСЗН Деснянської РДА, позивач) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої субсидії та часткової компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2501,69 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ОСОБА_2. не відшкодувала у добровільному порядку субсидію та часткову компенсацію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 2501,69 грн., отримані нею на підставі неправдивих даних при оформленні субсидії.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити зважаючи на відмову відповідача погасити заборгованість у позасудовому порядку.

Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечила та просила відмовити його задоволення, оскільки при оформленні документів на отримання субсидії вона зазначила про відсутність у її власності та у власності членів родини транспортних засобів. Автомобілі, один з яких був оформлений на неї ще в 2003 році був відчужений за договором купівлі продажу, але його переоформлення на покупця не здійснювалось, у звязку з необізнаністю відповідача про необхідність здійснювати таке переоформлення. Таке переоформлення не здійснювалось і відносно автомобіля, що зареєстровано на чоловіка відповідача ОСОБА_4

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, розглянувши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд встановив наступне.

Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сімям на оплату житлово-комунальних послуг. Адресний характер допомоги означає, що вона призначається конкретній сімям за зверненням власника чи наймача житла від імені усіх прописаних там осіб.

Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державною адміністрацією проведено перевірку дотримання вимог Указу Президента України від 30.09.99р. № 1239 «Про соціальний захист малозабезпечених громадян в умовах переходу на повну оплату вартості житлово-комунальних послуг», Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. № 1050, далі Порядок № 1050) (із змінами і доповненнями).

Вказаною перевіркою було встановлено, що гр. ОСОБА_2 згідно довідки УДАІ від 08.12.2009 року № 10/6048 (копія довідки міститься в матеріалах справи) має у володінні з 25.06.2003 року автомобіль марки ВАЗ 2109 та її чоловік ОСОБА_4, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 згідно довідки УДАІ від 02.02.2010 року № 10/335 (копія довідки міститься в матеріалах справи) має у володінні автомобіль DAEWOO LANOS. Вказані транспортні засоби при складені декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги відповідачем не декларувались.

Встановлені під час перевірки обставини свідчать про порушення відповідачем п.13 Положення.

Відповідач у своїх поясненнях посилалась на те, що автомобіль ВАЗ 2109 був відчужений за договором купівлі продажу у вересні 2006 року. Разом з тим, перереєстрація автомобіля на покупця не здійснювалась, а відтак, власником автомобіля на день звернення відповідача до УПСЗН Деснянської РДА за отриманням субсидії зареєстрована відповідач.

Внаслідок надання відповідачем недостовірної інформації про транспортні засоби гр. ОСОБА_2 за період з січня 2007р. по липень 2009р. було надміру перераховано субсидію в розмірі 2 091 грн. 56 коп. та часткову компенсацію за користування комунальними послугами в розмірі 410 грн. 13 коп.

Таким чином, діями гр. ОСОБА_2 державі в особі Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації завдано матеріальної шкоди в розмірі 2501,69 грн., яка підлягає стягненню за рахунок гр. ОСОБА_2

Порядком № 1050 передбачено, що подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін.

З огляду на встановлені судом обставини та враховуючи, що наведені позивачем обставини підтверджуються матеріалами справи і не спростовані відповідачем, а сума, заявлена до відшкодування підтверджена відповідними розрахунками, суд вважає за необхідне задовольнити позов у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст.69-71, 94, ст.ст.158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (02217, АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації (02335, м. Київ, проспект Маяковського, 15, р/р 37111006001597 в УДК м. Києва МФО 820019, код ЗКПО 26064026) незаконно отриманої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 2 091 (дві тисячі девяносто одну) грн. 56 коп. та часткову компенсацію в сумі 410 (чотириста десять) гривень 13 коп.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяН.А. Добрівська Повний текст постанови виготовлено та підписано 17.01.2011 року.