Постанова № 13684774, 24.01.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2011
Номер справи
2а-11096/10/1370
Номер документу
13684774
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 січня 2011 р. № 2а-11096/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

за участю секретаря - Фейдаш Х.М.,

за участю представника позивача Хрящевського Р.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у м.Червонограді

до ТзОВ "Кристинопіль-Інформ"

пропро стягнення коштів в сумі 2650,00 грн., - ВСТАНОВИВ:

Державної податкової інспекції в м.Червонограді (надалі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до ТзОВ ?Кристинопіль-Інформ?, просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 2650,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що в відповідач як субєкт підприємницької діяльності не провів розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій, чим і порушив вимоги пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України ?Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг?, що стало підставою для прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? від 11.05.2010 року № 0001432381/0 на суму 2650,00 грн., яке не оскаржене та сума штрафу не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідач до суду не зявився, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи, заперечень суду не подав.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 січня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач - ТзОВ ?Кристинопіль-Інформ? зареєстроване Виконавчим комітетом Червоноградської міської ради Львівської області 15.10.1992 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи № 536630 та внесено дані щодо субєкта до ЄДРПОУ, що підтверджується Довідкою АБ № 091079 та присвоєно ідентифікаційний код 19168386.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 112 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 р. № 509-XII з наступними змінами (далі-Закон № 509) зазначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення.

У відповідності до п. 2 ст. 11 Закону № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та згідно п. 11 ст. 11 цього Закону мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством України.

Відповідно до ст. 15 Закону України ?Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг? № 265 від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями (далі-Закон № 265) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Судом встановлено, що Працівниками ДПІ 30.04.2010р. проведено перевірку субєкта господарської одиниці позивача бар Кристинопіль-Інформ, що розташована за адресою:м.Червоноград, вул.Пушкіна, 10, щодо додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги) субєкта підприємницької діяльності, про що складено акт перевірки від 30.04.2010р., в якому зроблений висновок про порушення позивачем п. 1, п. 2 ст.3 Закону №265: непроведення розрахункової операції на повну суму покупки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції та невидача покупцю, який отримав товар розрахункового документу встановленої форми на повну суму покупки, а саме розрахунок № 1 від 30.04.2010р. на суму 288,00 грн. і розрахунок № 2 від 30.04.2010р. на суму 242,00 грн.

На підставі висновку акта перевірки ДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? від 11.05.2010 року № 0001432381/0 на суму 2650,00 грн. відповідно до п. 1 ст.17 Закону № 265.

Відповідно до п.3 ст.2 Закону № 265, розрахункова операція приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно приписів п.1 ст.3 Закону № 265 - субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів та видавати особі, яка отримує (повертає) товар (послугу) розрахунковий документ на повну суму проведеної операції.

Згідно п.2 ст.3 Закону № 265 - субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до п. 1 ст.17 Закону №256 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно ст.25 Закону №256 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? № 0001432381/0 на суму 2650,00 грн. вручене відповідачу 19.05.2010р. про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Станом на день подання позову до суду у відповідача наявна заборгованість перед бюджетом та становить 2650,00 грн., в тому числі штрафна санкція 2650,00 грн.

У відповідності до вимог ст.10 Закону № 509 Державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Відповідачем доказів проплати штрафних (фінансових) санкцій на суму 2650,00 грн. суду не подано, а тому такі підлягають до стягнення.

Оскільки представником позивача обгрунтовано позов, а відповідачем штрафна (фінансова) санкція не сплачена, а тому суд вважає що позов підставний, обґрунтований матеріалами справи та підлягає до задоволення в повному обсязі.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ?Кристинопіль-Інформ? на користь Державного бюджету України кошти в розмірі 2650,00 грн.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 31.01.2011 року.

Суддя Шинкар Т.І.