Постанова № 136789730, 20.05.2026, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.05.2026
Номер справи
761/9183/26
Номер документу
136789730
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 761/9183/26

Провадження № 3/761/2639/2026

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2026 року м. Київ

Суддя Шевченківського районного суду міста Києва Глянь О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Координаційно-моніторингової митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративноївідповідальності громадянина України

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтрейд» (код ЄДРПОУ 41255395); зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Личаківським РВ УМВС України у Львівській області; РНОКПП НОМЕР_2 ,

за порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України,

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшов адміністративний матеріал про притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України.

За змістом протоколу про порушення митних правил № 0013/UA126000/2026 від 22.01.2026, 19.11.2025 ТОВ «Полтрейд» (код ЄДРПОУ 41255395) до відділу митного оформлення № 1 митного поста «Городок» Львівської митниці з метою митного оформлення у митному режимі імпорт заявлено:

товар 1«1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії: -CBD Tincture High Potency 50mg/15ml(вміст CBD 750мг/15мл,вміст THC менше 0,2%; -CBD Tincture High Potency 1500mg/30ml(вміст CBD 1500мг/30мл,вміст THC менше 0,2%); -CBD Tincture Formula Max 2000mg/15ml(вміст CBD 2000мг/15мл,вміст THC менше 0,2 %) -CBD Tincture Formula Max 4000mg/30ml(вміст CBD 4000мг/30мл,вміст THC менше 0,2%)» вага брутто -204,3 кг, нетто -186,3 кг, фактурна вартість -19 050 доларів США, що станом на дату митного оформлення становить 801 860,22 гривень;

товар 2 «1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: капсул:-CBD Softgels 50mg(вміст CBD 50мг,вмістTHC менше 0,2%); -CBD Softgels 100mg(вміст CBD 100мг,вміст THC менше 0,2%)» вага брутто -50,4 кг, нетто -50 4 кг, фактурна вартість - 5400 доларів США, що станом на дату митного оформлення становить 227 298,96 гривень;

товар 3 «1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: желейки: -CBD Gummies (Rest)(вміст THC менше 0,2%); - CBD Gummies (Happy)(вміст THC менше 0,2%)» вага брутто -37,86 кг, нетто -37,86 кг, фактурна вартість - 6 450 доларів США, що станом на дату митного оформлення становить 271 495,98 гривень, шляхом електронного декларування з поданням митної декларації типу ІМ40ДЕ, яку прийнято до митного оформлення та присвоєно реєстраційний номер № 25UA209170100170U0 (далі - ЕМД).

Згідно з відомостями, заявленими в ЕМД, відправник товару відповідно графи 2 митної декларації - Green Refief, Inc 2071 Flatbush Ave (Suite Brooklyn, NY 11234, US), одержувач товару відповідно графи 8 митної декларації - ТОВ «Полтрейд».

В якості підстави для здійснення митного оформлення подано наступні документи: рахунок - фактура (інвойс) № Р1001 від 24.09.2025, автотранспортна накладна (CMR) А №0001356 від 27.10.2025, зовнішньоекономічний договір (контракт) № POL-17-09-2025 від 17.09.2025, додаток від 01 жовтня 2025 до контракту № POL-17-09-2025 від 17.09.2025, а також інші, необхідні для здійснення митного оформлення документи, зазначені в графі 44 митної декларації.

Координаційно-моніторинговою митницею, з метою встановлення законності ввезення на митну територію зазначених товарів, згенеровано додаткові форми митного контролю, в тому числі: взяття проб (зразків) товарів для проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою встановлення характеристик належності товарів до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів прекурсорів, сильнодіючих чи отруйних речовин.

30.11.2025 проведено митний огляд, за результатами якого складено Акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу№ 25UА209170100170U0.

Під час проведення митного огляду здійснено відбір проб (зразків) товару, заявленого у гр. 31 ЕМД та направлено запит до Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби про проведення досліджень (аналізу, експертизи) (вихідний Львівської митниці від 11.12.2025 № 7.4-28-09/28-09-01/7/214).

Відповідно до висновку Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби від 02.01.2026 № 1420002700-0002 «…визначений хімічний склад зразків №№1-8 не суперечить опису товару у графі 31 МД в частині наявності канабідіолу (CBD) та Д -9- тетрагідроканабінолу (ТНС)», а також «…в складі зразків №№1-8 виявлено екстракт канабісу, який, згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770 (зі змінами і доповненнями), внесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено (Таблиця ІІ Список №1)».

Громадянин ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зазначений в графі 44 ЕМД за кодом документа «1001» (статус особи яка подає декларацію), зазначено символ «1», який вказує, що декларант самостійно у власних інтересах та від власного імені здійснює декларування.

Таким чином, громадянином України ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , керівником ТОВ «Полтрейд», не заявлено у митній декларації точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню в разі переміщення через митний кордон України, а саме наявність у складі товару 1, товару 2 та товару 3 речовини - екстракт канабісу, який згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770 (зі змінами і доповненнями), внесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено (Таблиця ІІ Список №1).

Зазначені дії громадянина України ОСОБА_1 кваліфіковані як порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена статтею 485МК України.

Представник митного органу підтримав позицію Координаційно-моніторингової митниці Державної митної служби України, обставини, викладені в протоколі, та просив притягнути громадянина України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Захисник просив закрити провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, посилаючись на висновок Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби від 02.01.2026 № 1420002700-0002, яким встановлено, що хімічний склад зразків товарів не суперечить опису товару у графі 31 митної декларації в частині наявності канабідіолу (CBD) та Д -9- тетрагідроканабінолу (ТНС), а також на постанову слідчого СВ УСБУ у Львівській області від 01.05.2026 про закриття кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками ч. 1 ст. 305 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв`язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення та висновки експертів Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Тобто, при складанні протоколу про порушення митних правил враховуються ознаки складу правопорушення, якімають узгоджуватися з диспозицією статті, до відповідальності за якою притягується особа. У іншому випадкувідсутність однієї із ознак складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.

Статтею 472 МК України передбачена відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Об`єктивна сторона зазначеного правопорушення характеризується дією (недостовірне декларування). Тобто, це заявлення за встановленою письмовою, усною, письмовою або шляхом вчинення дій недостовірних відомостей про товари.

Відповідно до ч.2 ст.459 МК України, суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Із суб`єктивної сторона правопорушення, передбачене ст.472 МК України, може бути вчинено як умисно так і з необережності.

Відповідно до ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 11 КУпАП визначено, що адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Згідно п. 1 ч. 1 ст.266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.

Відповідно до ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом. Положення про митні декларації та форми цих декларацій затверджуються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення таких декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій, обмежується лише тими відомостями, які є необхідними для цілей справляння митних платежів, формування митної статистики, а також для забезпечення додержання вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідно до ч. 8 ст. 257 МК України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів: 1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення; 2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору; 3) відомості про найменування країн відправлення та призначення; 4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери; 5) відомості про товари: а) найменування; б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах); г) код товару згідно з УКТ ЗЕД; ґ) назва країни походження товарів (за наявності); д) опис упаковки (кількість, вид); е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру; є) фактурна вартість товарів; ж) митна вартість товарів та метод її визначення; з) відомості про уповноважені банки декларанта; и) статистична вартість товарів; 6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про надання забезпечення сплати митних платежів: а) ставки митних платежів; б) застосування пільг зі сплати митних платежів; в) суми митних платежів; г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до статті 3-1 цього Кодексу; ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів; д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі надання забезпечення сплати митних платежів); 7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови; 8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України; 9) відомості про документи, передбачені статті 335 цього Кодексу; 10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).

Відповідно до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684) при заповненні графи 31 «Паковання та опис товарів - Марковання та номери - Номер контейнера (номери контейнерів) - Кількість і вид» - під номером 1 зазначаються найменування та звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар (фізичні характеристики товару в обсязі, достатньому для однозначного віднесення його до коду згідно з УКТ ЗЕД, у кількості знаків, визначеній правилами заповнення графи 33 МД для відповідного митного режиму та особливостей переміщення): наприклад, комплектність або завершеність (зібраний/незібраний), кількісний та якісний склад (матеріал, речовина, суміш, сполука тощо), основні властивості товару (призначення, розмір, розфасування, пакування тощо).

Якщо у графі 33 МД код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні десяти знаків, то у графі 31 в окремих полях електронної МД або у разі використання МД на паперовому носії - електронної копії МД на паперовому носії без зазначення у паперовому примірнику зазначаються за формою «електронного інвойсу» в розрізі кожного найменування товару відомості, необхідні для ідентифікації товарів, що є в наявності: найменування товару (згідно з рахунком або іншим документом, що визначає вартість товару); артикул (марка, модель, сорт, тип, тощо); найменування торговельної марки (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах) (зазначається повністю без будь-яких скорочень; якщо оригінальне написання найменування торговельної марки виконується мовою, в якій використовується латинський алфавіт, в графі таке найменування зазначається латинськими літерами); виробник (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах); літерний код альфа-2 країни виробництва товару (за бажанням Декларанта); кількість (в одиницях виміру згідно з рахунком або іншим документом, що визначає вартість товару); код одиниці виміру за рахунком або іншим документом, що визначає вартість товару, згідно з класифікатором одиниць вимірювання та обліку, що використовуються у процесі оформлення МД; ціна за одиницю товару (у валюті, в якій складено рахунок або інший документ, який визначає вартість товару); вартість задекларованої кількості одиниць (у валюті, в якій складено рахунок або інший документ, який визначає вартість товару); для товарів, щодо яких законодавством визначена інформація, необхідна для ідентифікації та/або класифікації таких товарів,- передбачена відповідними актами законодавства інформація про товар, у тому числі у вигляді кодів.

Отже, Порядком визначено, що відомості щодо товару, зокрема його найменування та опис, вносяться декларантом до митної декларації на підставі відомостей, наявних у товаросупровідних документах, одночасно, чинним митним законодавством України не встановлено обов`язку декларанта здійснювати перевірку повноти та достовірності відомостей, зазначених у товаросупровідних документах.

Як встановлено судом, у графі 31 митної декларації № 25UA209170100170U0 ОСОБА_1 заявив наступні відомості про товари: товар 1«1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії: -CBD Tincture High Potency 50mg/15ml (вміст CBD 750мг/15мл,вміст THC менше 0,2%); -CBD Tincture High Potency 1500mg/30ml (вміст CBD 1500мг/30мл,вміст THC менше 0,2%); -CBD Tincture Formula Max 2000mg/15ml (вміст CBD 2000мг/15мл,вміст THC менше 0,2 %) -CBD Tincture Formula Max 4000mg/30ml (вміст CBD 4000мг/30мл,вміст THC менше 0,2%)»; товар 2 «1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: капсул:-CBD Softgels 50mg (вміст CBD 50мг,вмістTHC менше 0,2%); -CBD Softgels 100mg (вміст CBD 100мг,вміст THC менше 0,2%)»; товар 3 «1.Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі:желейки: -CBD Gummies (Rest) (вміст THC менше 0,2%); - CBD Gummies (Happy) (вміст THC менше 0,2%)».

Заявлені відомості відповідають відомостям, наявним у товаросупровідних документах: фактура (інвойс) № Р1001 від 24.09.2025, автотранспортна накладна (CMR) А №0001356 від 27.10.2025; пакувальний лист б/н, сертифікат якості, сертифікати аналізу: №132980 від 08.07.2025, № 134401 від 09.10.2025, № б/н Tincture High Potency від 27.10.2025, № б/н Tincture Formula Max від 27.10.2025, № б/н Softgels 50mg від 25.07.2025, № б/н Softgels 100mg від 14.10.2025.

Під час проведення митного огляду митним органом здійснено відбір проб (зразків) товару, заявленого громадянином України ОСОБА_1 у гр. 31 митної декларації, та направлено запит до Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби про проведення досліджень.

Відповідно до висновку Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби від 02.01.2026 № 1420002700-0002 визначений хімічний склад наданих на дослідження зразків товарів не суперечить опису товару у графі 31 МД в частині наявності канабідіолу (CBD) та Д -9- тетрагідроканабінолу (ТНС).

Як вбачається з висновку визначити відсотковий вміст Д -9- тетрагідроканабінолу в межах технічних можливостей управління не видалось можливим.

Отже, висновком Дніпровського управління експертиз та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертиз та досліджень Держмитслужби від 02.01.2026 № 1420002700-0002 невідповідності між задекларованим товаром та його фактичним складом не встановлено.

Крім того, судом встановлено, що Управлінням СБ України у Львівській області по фактам, викладеним у протоколі про порушення митних правил № 0013/UA126000/2026 зареєстровано кримінальне провадження № 22026140000000049 за ч.1 ст. 305 КК України.

Зазначене кримінальне провадження постановою слідчого СВ Управлінням СБ України у Львівській області від 01.05.2026 року закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв`язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Як слідує із постанови про закриття кримінального провадження від 01.05.2026 у ході досудового розслідування призначені експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, проведення яких доручено Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.

За результатами проведених експертиз встановлено, що відповідно до:

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5861-НЗПРАП від 16.04.2026 у настоянці «LOCK&KEY» концентрацією 4000 мг маса ТГК в 1 г рідини становить 2,0 мг, що в перерахунку на відсотковий вміст складає 0,2%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5863-НЗПРАП від 15.04.2026 у настоянці «LOCK&KEY» концентрацією 2000 мг маса ТГК в 1 г рідини становить 1,99 мг, що складає 0,199%. Відповідно до висновку експерта №СЕ-19/114-26/5866-НЗПРАП від 15.04.2026 у настоянці «LOCK&KEY» концентрацією 1500 мг маса ТГК в 1 г рідини становить 2,0 мг, що складає 0,2%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5865-НЗПРАП від 15.04.2026 у настоянці «LOCK&KEY» концентрацією 750 мг маса ТГК в 1 г рідини становить 1,6 мг, що складає 0,16%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5871-НЗПРАП від 16.04.2026 у капсулах «LOCK&KEY» дозуванням 100 мг маса ТГК в одній капсулі становить 0,734 мг при середній масі рідини в капсулі 435,8 мг, що складає 0,168%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5868-НЗПРАП від 16.04.2026 у капсулах «LOCK&KEY» дозуванням 50 мг маса ТГК в 1 г рідини становить 0,81 мг, що складає 0,081%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5869-НЗПРАП від 07.04.2026 у жувальних цукерках «Rest» (Малина) відсотковий вміст ТГК становить 0,00029%;

висновку експерта №СЕ-19/114-26/5864-НЗПРАП від 10.04.2026 у жувальних цукерках «Be Happy» (Маракуя-Манго) наркотичних засобів та психотропних речовин не виявлено.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (в редакції Закону України №3528-IX від 21.12.2023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо медичного застосування канабісу для забезпечення доступу пацієнтів до необхідного лікування при онкологічних захворюваннях та посттравматичних психічних розладах, отриманих внаслідок війни»), коноплі, які містять тетрагідроканабінол (ТГК) у концентрації до 0,2 відсотка включно в перерахунку на суху речовину рослини, не належать до наркотичних засобів і використовуються у промислових цілях.

Частиною 5 ст. 2 Закону визначено, що до наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів не належать товари, вироблені (виготовлені) з конопель для промислових цілей, та продукти переробки конопель для промислових цілей, якщо вміст тетрагідроканнабінолу в них не перевищує обмеження, встановлені цим Законом для конопель для промислових цілей.

Таким чином, результатами проведених експертиз об`єктивно встановлено, що в жодній товарній позиції з вилученої партії продукції фактичний відсотковий вміст тетрагідроканабінолу не перевищив гранично допустимого порогу, встановленого законом.

Оцінюючи матеріали справи у їх сукупності, суд встановив, що обставини, викладені у протоколі про порушеннямитних правил щодо заявлення громадянином України ОСОБА_1 у митній декларації № 25UA209170100170U0 неправдивих відомостей про товари не знайшли свого підтвердження та спростовуються наданими до суду доказами.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі якиху визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, щогрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючисьзаконом і правосвідомістю.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.8 МК України державна митна справа здійснюється на основі принципів: законності та презумпції невинуватості.

Стаття 62 Конституції України закріплює принцип презумпції невинуватості, відповідно до якого особа вважаєтьсяневинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено взаконному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах,одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на їїкористь.

Частиною 1 ст. 466 МК України визначено, що адміністративне стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративнимправопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 03.06.2020 року в справі №199/1441/17(2-а/199//81/17), притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Згідно ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати:чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи єпідстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а такожз`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 487-1 МК України провадження в справі про порушення митних правил не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, суд враховуючи вищевикладене, надаючи оцінку наявним в матеріалах справи фактичним даним, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується навсебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю в зв`язку з відсутністю в діях громадянина України ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ст.ст. 8, 257, 266, 458, 459, 472, 466, 486, 487, 487-1,489, 495, 527, 528 МК України, ст.ст. 7, 9, 10, 11,251- 252, 280 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 487-1 МК України.

Безпосередні предмети правопорушення - товари, вилучені Львівською митницею протоколом тимчасового вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил № 0013/UA126000/2026 від 03.02.2026, а саме:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії з маркуванням на упаковці - настоянка : 75mg/15ml - 347 шт;

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії з маркуванням на упаковці - настоянка: 1500mg/30ml - 396 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії з маркуванням на упаковці - формула Макс : 2000мг/15мл, - 347 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: олії з маркуванням на упаковці - формула Макс : 4000mg/30ml - 197 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: капсул з маркуванням на упаковці - капсули з КДБ 50mg - 196 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: капсул з маркуванням на упаковці - капсули з КДБ 100mg - 197 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: желейок з маркуванням на упаковці - Rest з КДБ вагою 105 гр. - 146 шт.:

- Харчові добавки, з вмістом CBD, у формі: желейок з маркуванням на упаковці - Ве Happy з КДБ вагою 105 гр. - 148 шт.:

повернути власнику, Товариству з обмеженою відповідальністю «Полтрейд» (код ЄДРПОУ 41255395), або уповноваженому представнику.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.С. Глянь