Єдиний державний реєстр судових рішень 290/440/26
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 травня 2026 рокуселище Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 172-6 частиною 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків НОМЕР_1 ,зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи у період з 01 січня 2025 року по 10 січня 2025 року майстром лісу обходу №5 Биківського лісництва Баранівського надлісництва філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» та відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснивши це тим, що про обов`язок подання даної декларації йому було не відомо у зв`язку з недосконалим знанням законодавства.
Прокурор Кавун Є.В. під час судового розгляду пояснив, що в діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, тому просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності і застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя, з`ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно диспозиції частини 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно наказу директора філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» №254-к від 30 грудня 2024 року «Про прийняття на роботу» ОСОБА_1 прийнято на посаду майстра лісу обходу №5 Биківського лісництва Баранівського надлісництва філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» з 01 січня 2025 року.
Наказом директора філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» №28-к «Про звільнення» від 08 січня 2025 року ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу обходу №5 Биківського лісництва Баранівського надлісництва філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» з 10 січня 2025 року.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадових та службових осіб державної лісової охорони.
Відповідно до частини 2 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався.
З 12 жовтня 2023 року (дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ), відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, яка припиняє дальність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями поза межами встановлених строків (не пізніше 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності), а саме 01 березня 2025 року о 13 год.50 хв., тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, окрім визнання беззаперечного вини ним у судовому засіданні, також підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язене з корупцією №303 від 25 квітня 2026 року, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, листом Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 08 грудня 2025 року № 48906-2025, що адресований начальнику Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, листом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 04 грудня 2025 року № 48432/04-2025, що адресований начальнику Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агенства з питань запобігання корупції від 25 листопада 2025 року за № 47-06/96148-25, що адресований Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, повідомленням завідувача сектору із запобігання корупції філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» ОСОБА_3 про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 03 листопада 2025 року за №176, копії наказу філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» від 08 січня 2025 року за № 28-к, листом Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 03 березня 2026 року № 26505-2026, що адресований філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України», листом ДП «Ліси України» від 12 березня 2026 року за № 1552/19-2026, що адресований Управлінню стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, витягом з наказу директора філії "Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» від 30 грудня 2024 року за №254-к «Про прийняття на роботу», витягом з наказу директора філії "Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» від 08 січня 2025 року за №28-к «Про звільнення», листом-ознайомленням з посадовою інструкцією майстра лісу філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України», затвердженої директором філії «Столичний лісовий офіс» «ДП «Ліси України» ОСОБА_4 01 січня 2025 року, листом філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» від 13 лютого 2025 року за №2, що адресований ОСОБА_1 , копією Статуту Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», затвердженого наказом Державного агенства лісових ресурсів України 24 червня 2025 року за №206, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 25 квітня 2026 року, листом заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Орищенка Л. від 27 березня 2026 року №38000-2026, що адресований заступнику керівника Житомирської обласної прокуратури Гребенюк Р., листом заступника керівника Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_5 від 02 квітня 2026 року за № 22/3-149 вих.26,що адресований заступнику начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ОСОБА_6 ..
Таким чином, майстер лісу обходу №5 Биківського лісництва Баранівського надлісництва філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимоги частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями,, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі статтею 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.
Обставин, які звільняють від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення судом не встановлено, оскільки даний вид суспільних відносин та закріплені законом обов`язки декларування для певної категорії громадян покликані для прозорості та запобіганню корупції, а тому їх не можна вважати малозначним з урахуванням існуючих обставин справи.
Згідно з вимогами сттатті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, тому суддя дійшов висновку, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному його розмірі в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП, що буде необхідним для його виправлення та достатнім для виконання завдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, суддя також стягує з його судовий збір у розмірі, визначеному частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти на його адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ смт. Романів/21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA328999980313020106000006819; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та санкції.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно частини 2 статті 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.В. Ковальчук