Рішення № 136753499, 20.05.2026, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2026
Номер справи
320/43418/25
Номер документу
136753499
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 травня 2026 року справа №320/43418/25

Київський окружний адміністративний суду у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "Інфокс" до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ «Інфокс» із позовом до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 13.08.2025 №000/519/32-00-07-04-19 та №000/518/32-00-07-04-19.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що висновки акту перевірки, на підставі яких прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, не відповідають дійсним обставинам справи та нормам чинного законодавства, і тому позивач вважає спірні рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду дану позовну заяву залишено без руху та позивачу надано строк для його усунення.

В подальшому позивачем усунуто недоліки позовної заяви та ухвалою Київського окружного адміністративного суду відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Відповідач проти позову заперечує з тих підстав, що під час проведення перевірки встановлено господарські взаємовідносини позивача з підприємствами, які з позиції та висновків контролюючого органу, мають ознаки фіктивності. Контролюючий орган наполягає, що операції позивача з контрагентами не мали реального характеру, оскільки не підтверджено факт реалізації наданих послуг, що свідчить про укладення правочинів без мети настання реальних наслідків. На підтвердження своїх доводів посилається на відсутність у таких контрагентів матеріально-технічної і технологічної можливості здійснення наданих послуг, з огляду на відсутність основних засобів на балансі підприємств та відсутності інформації щодо оренди таких засобів контрагентами, посилаючись також на наявність в АІС Податковий Блок карток обліку суб`єктів фіктивного підприємництва. Оскільки, встановлені правочини, що укладені між позивачем та контрагентами є такими, що не мали на меті настання реальних наслідків, відтак, у позивача відсутнє законне право на віднесення сум по спірним правовідносинам до відповідних показників податкової звітності з податку на додану вартість та податку на прибуток. За таких обставин, контролюючий орган просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Протокольною ухвалою суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду справи по суті назначивши судове засідання.

Позивачем подано до суду додаткові письмові пояснення, в яких останній просив залучити їх до матеріалів справи та врахувати при винесені рішення по суті. Також, позивач наполягає, що господарські операції позивача з контрагентами здійснювались на підставі належним чином оформлених первинних документів, які дають можливість встановити реальність здійснених господарських операцій та фактичне надання послуг, чим спростовується висновок податкового органу про порушення добросовісним платником ТОВ «Інфокс» положень податкового законодавства. Товариство наголошує, що надані документи підтверджують справжність господарських операцій, їх економічну і ділову мету, що, в свою чергу, свідчить про відсутність порушень при формуванні податкового обліку за наслідками здійснення операцій.

Представником позивача подано до суду клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження. Представник відповідача в судове засідання не прибув, жодних заяв чи клопотань до суду не надав.

У зв`язку з поданим клопотанням та на підставі ст.194, 205 КАС України, суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків 15.04.2025 на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.1 п.78.1 ст.78, п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) з урахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14.03.2022 №133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 №2119-ІХ та Указом від 18.04.2022 №259/2022, затвердженим Законом від 21.04.2022 №2212-ІХ) та наказу Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 31.10.2024 № 268-п проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Інфокс» (код ЄДРПОУ 14289688) з питань дотримання вимог податкового законодавства України при взаємовідносинах з контрагентами-постачальниками та правомірності їх відображення в податковій звітності з ПДВ та податку на прибуток підприємств в періоді здійснення таких операцій та/або в наступних податкових періодах (з урахуванням статті 102 Податкового кодексу). За результатами перевірки оформлено Акт про результати документальної планової невиїзної перевірки ТОВ «Інфокс» від 15.04.2025 № 230/32-00-07-04-14/14289688.

Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інфокс»:

-п.44.1, 44.2 ст.44, пп.134.1.1 п134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.5 «в» Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 18 «Дохід»; Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 15 «Дохід від договорів з клієнтами», ст.1, 3, 4, 9, 11, 12 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями; п.1, п.2, п.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зі змінами та доповненнями; п.1 розділу І Інструкції «Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 №291 в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток всього у сумі 25 181 901 грн. (рядок 06 Декларації з податку на прибуток підприємства) (1 квартал 2019 року 161 163 грн, півріччя 2019 року 14 505 096 грн, три квартали 2019 року 763 464 грн, 2019 рік 2 315 871 грн, 1 квартал 2020 року 595 681 грн, півріччя 2020 року 3 588 881 грн, три квартали 2020 року 8542234 грн, 2020 рік 261 275 грн, три квартали 2021 року 541 199 грн, 2021 рік 136 524 грн, півріччя 2022 року 1 458 510 грн).

-пп. «а» п.198.1, абз.1-3 п.198.2, абз.1,2 п.198.3 ст.198 п. з урахуванням норм п.44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (зі змінами), що призвело до завищення суми податкового кредиту по взаємовідносинах з вищенаведеними контрагентами на суму 15 375 125 грн., в тому числі: Березень 2019 року 2 499 999,99 грн.; Квітень 2019 року 859 966,64 грн.; Травень 2019 року 998 366,69 грн.; Червень 2019 року 2 233 885,60 грн.; Липень 2019 року 1 093 316,89 грн.; Серпень 2019 року 11 876,81 грн.; Вересень 2019 року 129 634,63 грн.; Жовтень 2019 року 1 510 853,91 грн.; Листопад 2019 року 150 000,01 грн.; Грудень 2019 року 640 940,89 грн.; Березень 2020 року 749 999,97 грн.; Квітень 2020 року 272 621,52 грн.; Травень 2020 року 1 515 865,40 грн.; Червень 2020 року 1 037 411,33 грн.; Вересень 2020 року 134 276,41 грн.; Жовтень 2020 року 17 215,80 грн.; Листопад 2020 року 131 637,21 грн.; Грудень 2020 року 93 068,27 грн.; Серпень 2021 року 116 454,19 грн.; Вересень 2021 року 393 136,24 грн.; Листопад 2021 року 117 930,19 грн.; Травень 2022 року 666 666,67 грн..

ТОВ «Інфокс» не погодилось з висновками акту та надало заперечення до акту листом від 02.05.2025 № 76 (вх. №4094/6 від 08.05.2025) стосовно наступних питань, викладених в акті перевірки.

Про місце і час розгляду заперечень посадових осіб ТОВ «Інфокс» повідомлено листом Східного міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків від 09.05.2025 № 1844/6/32-00-07-08.

Матеріали перевірки та заперечення до них розглянуті 21 травня 2025 року постійною комісією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок.

У розгляді матеріалів перевірки та Заперечень посадові/уповноважені особи ТОВ «Інфокс» участь не брали. Посадовими/уповноваженими особами ТОВ «Інфокс» до Заперечень було надано додаткові документи.

За результатами засідання постійної комісії Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок визначено, що висновки перевіряючих стосовно порушень, викладених в Акті перевірки від 15.04.2025 № 230/32-00-07-04-14/14289688 з питань дотримання вимог податкового законодавства України при взаємовідносинах з окремими контрагентами та правомірності їх відображення в податковій звітності з ПДВ та податку на прибуток підприємств в періоді здійснення таких операцій та/або в наступних податкових періодах (з урахуванням статті 102 Податковому кодексу України) та потребують дослідження та проведення позапланової невиїзної документальної перевірки на підставі пп. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, яка буде проведена на підставі наказу Східного МУ від 21.05.2025 №115-п.

В подальшому, на підставі повідомлення від 22 травня 2025 року №70/32-00-07-1 виданого Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків, відповідно до пп. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, з урахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14.03.2022 №133/2022, затвердженим Законом України від 15.03.2022 №2119-ІХ та Указом від 18.04.2022 №259/2022, затвердженим Законом від 21.04.2022 №2212-ІХ) та наказу Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 22.05.2025 № 115-п податковим органом проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «ІНФОКС» (код ЄДРПОУ 14289688) з метою дослідження фактів викладених у запереченні ТОВ «Інфокс» від 02.05.2025 №76 на акт від 15.04.2025 №230/32-00-07-04-14/14289688.

За результатами перевірки складено Акт про результати документальної планової невиїзної перевірки ТОВ «Інфокс» від 18.07.2025 № 508/32-00-07-04-14/4289688 та зазначено встановлені порушення:

- п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п.135.1 ст.135, п.5 «в» Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 18 «Дохід»; Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 15 «Дохід від договорів з клієнтами», ст.1, 3, 4, 9, 11, 12 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями; п.1, п.2, п.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зі змінами та доповненнями; п.1 розділу І Інструкції «Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 №291 в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток всього у сумі 24630174 грн. (рядок 06 Декларації з податку на прибуток підприємства) (1 квартал 2019 року 161 163 грн, півріччя 2019 року 14 505 096 грн, три квартали 2019 року 763 464 грн, 2019 рік 2 315 871 грн, 1 квартал 2020 року 43954 грн, півріччя 2020 року 3 588 881 грн, три квартали 2020 року 8542234 грн, 2020 рік 261 275 грн, три квартали 2021 року 541 199 грн, 2021 рік 136 524 грн, півріччя 2022 року 1 458 510 грн);

-пп. «а» п.198.1, абз.1-3 п.198.2, абз.1,2 п.198.3 ст.198 п. з урахуванням норм п.44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (зі змінами), що призвело до завищення суми податкового кредиту по взаємовідносинах з вищенаведеними контрагентами на суму 15 375 125 грн., в тому числі: Березень 2019 року 2 499 999,99 грн.; Квітень 2019 року 859 966,64 грн.; Травень 2019 року 998 366,69 грн.; Червень 2019 року 2 233 885,60 грн.; Липень 2019 року 1 093 316,89 грн.; Серпень 2019 року 11 876,81 грн.; Вересень 2019 року 129 634,63 грн.; Жовтень 2019 року 1 510 853,91 грн.; Листопад 2019 року 150 000,01 грн.; Грудень 2019 року 640 940,89 грн.; Березень 2020 року 749 999,97 грн.; Квітень 2020 року 272 621,52 грн.; Травень 2020 року 1 515 865,40 грн.; Червень 2020 року 1 037 411,33 грн.; Вересень 2020 року 134 276,41 грн.; Жовтень 2020 року 17 215,80 грн.; Листопад 2020 року 131 637,21 грн.; Грудень 2020 року 93 068,27 грн.; Серпень 2021 року 116 454,19 грн.; Вересень 2021 року 393 136,24 грн.; Листопад 2021 року 117 930,19 грн.; Травень 2022 року 666 666,67 грн..

Вищевикладене призвело до порушення п.200.2 ст.200 розділу V Податкового кодексу України, а саме:

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в березні 2019 року на суму 2500000 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в квітні 2019 року на суму 859967 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в травні 2019 року на суму 998367 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в червні 2019 року на суму 2233886 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в липні 2019 року на суму 1093317 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в серпні 2019 року на суму 11877 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в вересні 2019 року на суму 129635 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в жовтні 2019 року на суму 1510854 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в листопаді 2019 року на суму 150000 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в грудні 2019 року на суму 640941 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в березні 2020 року на суму 750000 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в квітні 2020 року на суму 272622 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в травні 2020 року на суму 1515865 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в червні 2020 року на суму 1037411 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в вересні 2020 року на суму 134276 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в жовтні 2020 року на суму 17216 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в листопаді 2020 року на суму 131637 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в грудні 2020 року на суму 93068 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в серпні 2021 року на суму 116454 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в вересні 2021 року на суму 393136 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в листопаді 2021 року на суму 117930 грн;

- заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду в травні 2022 року на суму 666667 грн.

На підставі акту перевірки, Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків 13.08.2025 були прийнятті наступні податкові-повідомлення-рішення:

- №000/519/32-00-07-04-19, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на загальну суму 29431200 грн, з яких за податковими та/або іншими зобов`язаннями 24630174 грн та 4801026 грн за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);

- №000/518/32-00-07-04-19, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 19218906,25 грн, з яких за податковими та/або іншими зобов`язаннями 15375125 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 3843781,25 грн.

Підставою для збільшення суми грошового зобов`язання з податку на прибуток і податку на додану вартість контролюючим органом визначено наступні обставини.

Відповідач посилається на безтоварність господарських операцій між позивачем і КП «АСЕМ», ПВП «НАСОСЕНЕРГОПРОМ», ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ», ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ», ТОВ «САНТЕК-СК», ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН», ТОВ «ЕКВУДСТРОЙ», ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», ТОВ «ЛІДЕР-ГРУПП», ТОВ «АВТОСТРОЙ», ТОВ «ТЕНЕСІ».

Безтоварність господарських операцій, в свою чергу, вбачається контролюючому органу з огляду на відсутність у вказаних контрагентів позивача необхідних умов (трудових, технічних) для провадження господарської діяльності, недостатності основних засобів, відповідність даних суб`єктів господарювання критеріям ризиковості, надання ним схожих послуг іншим особам в період, що і ТОВ «Інфокс», обривом ланцюга постачання, формування податкового кредиту з податку на додану вартість за рахунок придбання аналогічних послуг/робіт у третіх осіб, у яких в свою чергу також відсутні основні фонди і об`єкти оподаткування при наданні послуг іншим підприємствам.

Не погоджуючись з обґрунтованістю зазначених доводів контролюючого органу та, як наслідок, правомірністю податкових повідомлень-рішень, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Зокрема, в силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 3 статті 2 КАС України визначено, що основними засадами (принципами) адміністративного судочинства є: 1) верховенство права; 2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 3) гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 4) змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з`ясування всіх обставин у справі; 5) обов`язковість судового рішення; 6) забезпечення права на апеляційний перегляд справи; 7) забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом; 8) розумність строків розгляду справи судом; 9) неприпустимість зловживання процесуальними правами; 10) відшкодування судових витрат фізичних та юридичних осіб, на користь яких ухвалене судове рішення.

За ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 22 квітня 2021 року у справі № 826/15741/18, з метою безумовного дотримання конституційного принципу, визначеного у статті 129 Конституції України, в частині третій статті 2 та статті 9 КАС України закріплено, що до основних засад (принципів) адміністративного судочинства належить, зокрема, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з`ясування всіх обставин у справі; суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Загалом принцип змагальності прийнято розглядати як основоположний компонент концепції "справедливого судового розгляду" у розумінні пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що також включає споріднені принципи рівності сторін у процесі та ефективної участі.

Принцип змагальності судового провадження охоплює собою право особи, крім можливості подавати власні докази, знати про існування всіх представлених доказів та пояснень іншими учасниками справи, оскільки вони можуть вплинути на рішення суду, мати можливість знайомитись з матеріалами справи та робити з них копії, а також володіти відповідними знаннями (залучати професійного представника) та змогу коментувати представлені докази та пояснення у належній формі та у встановлений час.

Таким чином, принцип змагальності спільно з принципом рівності є одним з основних елементів поняття "право на справедливий суд", що гарантоване Конвенцією.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 3 ст. 3 КАС України).

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основним нормативно-правовим актом, що врегульовує спірні правовідносини є Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI (далі ПК України, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно п. 44.2 ст. 44 ПК України, для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з врахуванням положень цього Кодексу.

Платники податку, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку, застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності.

Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні.

Водночас статтею 1 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 №996-ХIV (далі - Закон №996-ХIV, у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) визначено, що первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, у той час як під господарською операцією розуміється дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

При цьому за змістом ст. 9 Закону №996-ХIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно із положеннями ч. 3 цієї статті інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов`язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на кінець останнього дня кожного місяця.

Отже, будь-які документи, в тому числі договори, податкові накладні, рахунки тощо, мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

У відповідності до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Стаття 43 ГК України встановлює свободу підприємницької діяльності, вказуючи, що підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

Відповідно до підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - це будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

Відповідно до абзацу другого пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за номером 168/704, господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів.

Мета отримання доходу, як кваліфікуюча ознака господарської діяльності, кореспондує з вимогою щодо наявності розумної економічної причини (ділової мети) під час здійснення господарської діяльності. Оскільки господарська діяльність складається із сукупності господарських операцій платника податку (які є формою здійснення господарської діяльності), то розумна економічна причина має бути наявною в кожній господарській операції. Лише в такому разі та чи інша операція може вважатися вчиненою в межах господарської діяльності платника податків. І лише за таких умов платник податків має право на врахування у податковому обліку наслідків відповідних господарських операцій.

Таким чином, лише господарські операції, здійснені за наявності розумних економічних причин (ділової мети), є такими, що вчинені в межах господарської діяльності.

Враховуючи вищезазначене, господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

Відповідно, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків як обов`язкова ознака господарської операції кореспондується з нормами Податкового кодексу України.

Так, згідно з підпунктом 14.1.27 пунктом 14.1 статті 14 ПК України витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод вигляді вибуття активів або збільшення зобов`язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Відповідно до пункту 138.1 статті 138 ПК України витрати, що враховуються при обчисленні об`єкта оподаткування, складаються із: витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті: інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу; крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Підпунктом 138.1.1 пункту 138.1 статті 138 ПК України витрати операційної діяльності включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об`єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку.

Згідно пунктом 138.2 статті 138 ПК України витрати, які враховуються для визначення об`єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших встановлених документів.

Відповідно до підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 ПК України не включаються до складу витрат, зокрема, витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов`язання звітного періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (підпункт 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 ПК України).

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Пунктом 198.6 статті 198 ПК України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до статті 201.10 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Таким чином, витрати для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на додану вартість, а також податковий кредит для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на додану вартість є правомірними за умови реального виконання господарської операції та наявності належним чином оформлених первинних документів, що містять достовірні відомості про обсяг та зміст господарської операції.

При цьому, при оцінці податкових наслідків господарських операцій адміністративний суд не повинен обмежуватися встановленням лише формальних умов застосування платником податкових норм шляхом подання первинних документів, що за формою та змістом відповідають законодавчим вимогам, а з урахуванням доводів податкового органу має дослідити фактичні правовідносини учасників поставок, перевірити дійсний рух активів у процесі виконання операцій та встановити зв`язок складених первинних документів з реальними фактами господарської діяльності.

Будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Слід зазначити, що обов`язок підтвердити правомірність та обґрунтованість сформованого податкового кредиту та витрат первинними документами покладається на платника-покупця товарів (робіт, послуг), оскільки саме він виступає суб`єктом, який використовує при обчисленні кінцевої суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, суму податкового кредиту з податку на додану вартість, визначену постачальником, та зменшує оподатковуваний доход на вартість товарів (робіт, послуг), визначену продавцем.

Подані платником документи повинні достовірно підтверджувати реальність господарських операцій та інші обставини, з якими законодавець пов`язує право платника на податкову вигоду.

Податкова вигода може бути визнана необґрунтованою, зокрема, у випадках, якщо для цілей оподаткування операції обліковані не у відповідності з їх дійсним економічним змістом або враховані операції, що не обумовлені розумними економічними або іншими причинами (цілями ділового характеру).

Також, суд зазначає, що Верховний Суд у постанові від 21.02.2020 у справі №815/253/16 вказав, що господарські операції для визначення податкового кредиту та витрат мають бути фактично здійсненими та підтвердженими належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, які мають відображати реальність таких операцій, та спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Відтак, підставою для виникнення у платника права на податковий кредит з податку на додану вартість є факт реального здійснення операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг з метою їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також оформлення відповідних операцій належним чином складеними первинними документами, які містять достовірні відомості про їх обсяг та зміст.

При цьому наявність формально оформлених (складених) первинних документів та/або сплати грошових коштів не може слугувати підставою для формування даних податкового обліку за відсутності факту придбання відповідного активу.

В той же час, сама собою наявність або відсутність окремих документів, а також недоліки в їх оформленні не можуть бути підставою для висновку про відсутність господарських операцій та відмови у формуванні податкового кредиту, якщо з інших даних вбачаються зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі платника у зв`язку з його господарською діяльністю, що узгоджується відповідно із правовим висновком викладеним Верховним Судом у постанові від 13.01.2021 у справі №810/1811/17.

Отже, наведені вище норми податкового законодавства у взаємозв`язку із положеннями законодавства з питань бухгалтерського обліку та фінансової звітності визначають, що однією з головних умов документального підтвердження задекларованих платником податків у податковій звітності показників є можливість на підставі наявних первинних документів зробити висновок про те, що витрати фактично понесені та спрямовані на отримання позитивного економічного ефекту (доходу) в результаті здійснення господарських операцій.

При цьому первинний документ має містити відомості про господарську операцію і підтверджувати її реальне (фактичне) здійснення, натомість сама собою наявність або відсутність окремих документів не свідчить про наявність факту порушення з боку платника податків, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце. Здійснення господарської операції і власне її результат підлягають відображенню в бухгалтерському обліку.

Згідно з п.п.2.15 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704, визначено, що первинні документи підлягають обов`язковій перевірці працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов`язкових реквізитів та відповідність господарської операції діючому законодавству, логічна ув`язка окремих показників.

Таким чином, єдиною підставою документального підтвердження спірних сум податкового кредиту мають бути належним чином складені та підписані повноважними особами первинні документи в розумінні наведених норм законодавства.

Сукупний аналіз наведених вище норм законодавства свідчить, що обов`язок платника податку з декларування податкового зобов`язання з податку на додану вартість, податку на прибуток є, перш за все в даній ситуації, похідним від самого факту здійснення відповідних господарських операцій, при цьому перевірка правильності відображення господарської операції у податковому обліку вимагає дослідження дійсного переміщення активу між учасниками послуг та аналіз змін їх майнового стану з урахуванням усіх доводів та доказів, наданих учасниками провадження.

З наведених законодавчих положень випливає, що умовами реалізації права платника на податковий кредит, а також на зменшення оподатковуваного доходу на суму понесених витрат є фактичне надання/придбання товарів (робіт, послуг) та наявність первинних документів (зокрема, податкових накладних), оформлених у відповідності з вимогами чинного законодавства.

Правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування об`єкту оподаткування податком на прибуток та податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Доводи податкового органу про отримання платником необґрунтованої податкової вигоди мають ґрунтуватись на сукупності доказів, що безспірно підтверджують існування обставин, які виключають право платника, зокрема, на формування валових витрат та податкового кредиту.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Відтак, у період, що був предметом перевірки, спірні показники податкової звітності ТОВ «Інфокс» сформовані ним на підставі господарських операцій з КП «АСЕМ», ПВП «НАСОСЕНЕРГОПРОМ», ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ», ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ», ТОВ «САНТЕК-СК», ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН», ТОВ «ЕКВУДСТРОЙ», ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», ТОВ «ЛІДЕР-ГРУПП», ТОВ «АВТОСТРОЙ», ТОВ «ТЕНЕСІ».

Проаналізувавши надані позивачем документи до позову та зібрані судом в ході розгляду справи додаткові докази, по взаємовідносинах зі спірними контрагентами, судом встановлено відповідно.

Стосовно взаємовідносин позивача з КП «АСЕМ» по реконструкції РУ-6кВ ТП-1726 на ВНС «Головна», суд зазначає, що устаткування РУ-6кВ ТП-1726 введено в експлуатацію в 1956 році.

За час експлуатації механічні вузли високовольтних масляних вимикачів, роз`єднувачів піддались фізичному зношенню, що призводило до частих поломок та могло привести в разі виникнення аварійної ситуації до неможливості їх відключення. Релейний захист високовольтного обладнання побудований на застарілих реле індукційного типу, за відсутності релейного захисту від мінімальної напруги, яка перешкоджає самозапуску двигунів насосів. Двері і вікна РУ-6кВ не відповідають вимогам пожежної безпеки та охорони праці, оскільки повинні бути обладнані аварійним освітленням із зазначенням аварійних виходів.

У 2018 році в підрозділах філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» було проведено енергетичне обстеження, згідно якого рекомендовано організувати технічний облік з подальшою інтеграцією в систему технічного АСКОЕ. В рамках інвестиційної програми 2018 року була розроблена проектна документація та отримано позитивний експертний висновок. Впровадження даного заходу сприятиме підвищенню ступеню надійності електропостачання об`єкта першої категорії і знизить витрати на ремонтні роботи за рахунок скорочення кількості аварійно відновлювальних робіт.

Виконання заходу передбачено у рамках інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішенням Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190.

Заходи виконані у повному обсязі в 2019 році, що підтверджено актом перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи: - рішення Одеської міської ради від 31.07.2019р. №4882-VIII; - постанова НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190;-витяг з акту перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218; - договір підряду від 14.02.2019р.; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за грудень 2019 року по квітень 2020 року; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за грудень 2019 року по квітень 2020 року; - картка рахунку 631 за грудень 2019 року по квітень 2020 року; - платіжне доручення від 5 грудня 2019 року №1098; - платіжне доручення від 5 грудня 2019 року №1101;- податкова накладна від 05.12.2019р. №2; - довідка про вартість виконаних робіт №78 за грудень 2019 року; - акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року; - акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за грудень 2019 року; - підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року; - довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №7 за борень 2020 року; - акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за березень 2020 року; - відомість витрачених ресурсів витрат замовника за березень 2020 року; - акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за березень 2020 року; - підсумкова відомість ресурсів за березень 2020 року; - авізо №00000000010; - наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 17.04.2020р. №70-о/д; - акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію об`єкта та технічна характеристика від 17.04.2020р.; - акт приймання об`єктів від 20.04.2020р.; - інвентарна картка обліку основних засобів від 20.04.2020р.; - витяг з інвентаризаційного опису від 18 листопада 2020 року; - наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 25.04.2020р. №36-о/д; - відомість амортизації за квітень-грудень 2020 року; - договір підряду від 12 грудня 2019 року №24/2019; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за грудень 2019 року; - картка рахунку 631 за грудень 2019 року; - платіжне доручення від 18 грудня 2019 року №В23091; -податкова накладна від 18.12.2019р. №7; - довідка про вартість виконаних робіт та витрат №1752 за грудень 2019 року; - акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1752 за грудень 2019 року; - договір підряду від 12 грудня 2019 року №25/2019; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за грудень 2019 року; - картка рахунку 631 за грудень 2019 року; - платіжне доручення від 18 грудня 2019 року №В23092; - податкова накладна від 18.12.2019р. №6;-довідка про вартість виконаних робіт та витрат №1753 за грудень 2019 року; - акт приймання виконаних будівельних робіт №1753 за грудень 2019 року; - листи КП «АСЕМ» від 03.09.2019р. №03-697, від 14.11.2019р. №03-704 про допуск техніки і працівників; - договірна ціна станом на 14 лютого 2019 року; - лист ДАБІ України від 06.12.2017р. про наявність безстрокової ліцензії у КП «АСЕМ»; - експертний звіт ДП «Державний науково-дослідний та проектно вишукувальний інститут «НДІ проектреконструкція» від 2 листопада 2018 року; - довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808; - фотофіксація проведених робіт (до і після).

Стосовно взаємовідносин позивача з КП «АСЕМ» по ремонту кабелю на ВНС «Західна» та ремонту низьковольтного та високовольтного кабелю на ВНС «Котовського», суд зазначає, що у 2019 році Управлінням з координації антитерористичної діяльності УСБУ в Одеській області було проведено обстеження технічної укріпленості об`єктів ВНС «Західна» та ВНС «Котовського» філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс», за результатами чого визначено за необхідне здійснити ремонт мережі освітлення із заміною світильників, що б дозволило і забезпечило можливість спостереження охоронних об`єктів у темний час доби працівниками охорони.

У зв`язку з чим був укладений договір з КП «АСЕМ» на виконання робіт з ремонту кабелю двожильного на ВНС «Західна» (інв. №513з (зовнішнє освітлення) та ремонту низьковольтного та високовольтного кабелю на ВНС «Котовського» (інв. №1110с (зовнішнє освітлення). У підтвердження фактично здійснених господарських операцій до матеріалів даної судової справи ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-лист КП «АСЕМ» від 12.12.2019р. №03-709 щодо допуску працівників і техніки на територію виконання робіт; -ліцензія АД №039147 від 23.05.2012р. з додатком; - наказ КП «АСЕМ» від 19.01.2018р. про затвердження штатного розпису; - декларація відповідності матеріально-технічної бази від 01.11.2026р.; - дозвіл ДСУ з питань праці від 07.09.2016р.;-лист ДАБІ України від 06.12.2017р. про безстроковість дії ліцензії; - свідоцтво про право власності від 18.10.2001р.; - договір підряду від 12.12.2019р. №24/2019; - довіреність від 18.03.2019р.; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за грудень 2019 року; - картка рахунку 631 за грудень 2019 року; - платіжна інструкція від 18.12.2019р. №В23091; - податкова накладна від 18.12.2019р. №7; - довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1752 за грудень 2019 року; - акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1752 за грудень 2019 року; - договір підряду від 19.12.2019р. №25/2019; -довіреність від 18.03.2019р.; - оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за грудень 2019 року;-картка рахунку 631 за грудень 2019 року;-платіжна інструкція від 18.12.2019р. №В23092;-податкова накладна від 18.12.2019р. №6;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1753 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1753 за грудень 2019 року.

Стосовно взаємовідносин позивача з ПВП «НАСОСЕНЕРГОПРОМ» з постачання обладнання (насоси дренажні і фекальні), суд зазначає, що каналізаційна насосна станція КНС-9, яка розташована за адресою: вул. 7-я Пересипська у м. Одеса, перекачує господарсько-побутові та зливові стоки з Пересипу і вул. Миколаївська дорога та відноситься до Північного басейну каналізування міста, що має загальносплавну систему водовідведення.

Насосний агрегат №1 був виведений з експлуатації в зв`язку з аварійним станом і неможливістю його подальшої експлуатації. Експлуатація каналізаційної насосної станції №9 проводилася без наявного резерву, її стабільна робота забезпечує відведення господарсько-побутових і зливових стоків безпосередньо на станцію біологічної очистки «Північна». Дана ситуація, яка склалася на насосній станції могла привести до затоплення вулиць Чорноморського козацтва, Отамана Головатого, Миколаївської дороги, що б паралізувало роботу автотранспорту, міськелектротранспорту та залізничної дороги, порушило експлуатацію систем житлово-комунального господарства, навіть при випаданні незначної кількості опадів.

У зв`язку з чим виникла необхідність придбання аналогічного резервного насосного агрегату марки NEP Tmc 250-200-408.

На КНС « 21 км», яка знаходиться у м. Одеса за адресою: 21 км Миколаївської дороги, існуючий насосний агрегат №2 був фізично зношений та потребував заміни, при тому що він працював з 1981 року. Для забезпечення надійного відведення господарсько-побутових стоків було підібрано новий насосний агрегат марки NEP DMT 210 за аналогічними параметрами: Q=40м3/год; Н=12м.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій до матеріалів даної судової справи ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-договір поставки від 12.04.2017р. №14/04;-специфікація від 09.08.2021р. №26;-специфікація від 30.08.2021р. №27;-довіреність від 17.03.2017р. №777;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за вересень-жовтень 2021 року;-картка рахунку 631 за вересень-жовтень 2021 року;-платіжне доручення від 13 вересня 2021 року №551;-платіжне доручення від 13 вересня 2021 року №552;-податкова накладна від 13.09.2021р. №983;-податкова накладна від 13.09.2021р. №985;-видаткова накладна від 20.09.2021р. №РН-0985;-товарно-транспортна накладна від 20.09.2021р. №ТТН 0985;-авізо від 20.09.2021р. №ВОД00005296;-видаткова накладна від 20.09.2021р. №5296;-довіреність від 17.09.2021р. №ГК000000533;-інвентаризаційний опис від 18 листопада 2021 року №1;-видаткова накладна від 01.10.2021р. №РН-0983;-товарно-транспортна накладна від 01.10.2021р. №ТТН 0983; -авізо від 05.10.2021р. №ВОД00005591;-видаткова накладна від 05.10.2021р. №5591;-довіреність від 05.10.2021р. №ГК000000559;-інвентаризаційний опис від 18 листопада 2021 року №1;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за вересень-жовтень 2021 року;-платіжна інструкція від 21.09.2021р. №В34498;-податкова накладна від 21.09.2021р. №1028;-видаткова накладна від 07.10.2021р. №РН-1028;-інвентаризаційний опис від 18 листопада 2021 року №4;-витяг з журналу довіреностей вересень-жовтень 2021 року.

Стосовно взаємовідносин позивача з ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ» по технічному переоснащенню хімбаклабораторії СБО «Південна» за адресою: вул. Дача Ковалевського, 146 у м. Одеса, суд зазначає таке.

Основне призначення хіміко-бактеріологічної лабораторії стічних вод станції біологічної очистки «Південна» є контроль каналізаційних стоків до очищення (вхідний контроль), технологічний контроль режимів очистки та контроль якості очищеної стічної води на виході зі станції.

Істотне збільшення споживання води створило чималі труднощі з очищенням стічних вод. Моніторинг складу стічних вод на вході до станції біологічного очищення показував, що концентрація основних домішок-забруднювачів помітно збільшилася, що вимагало посиленого, більш ретельного лабораторного контролю всіх етапів роботи станції біологічної очистки.

Фахівцями хіміко-бактеріологічної лабораторії стічної води станції біологічної очистки «Південна» проведено пошук методичного забезпечення і обрані оптимальні методики та при їх розгляді виявлено, що хіміко-бактеріологічна лабораторія стічної води станції біологічної очистки «Південна» має бути забезпечена необхідними для проведення аналізів засобами вимірювальної техніки, приміщеннями, сучасними робочими еталонами, допоміжним та випробувальним обладнанням, нормативними документами.

Свою діяльність лабораторія здійснює на підставі свідоцтва про атестацію від 16.03.2015р. №67 чинного до 16.03.2020р. Для успішного проходження атестації у 2020р. у частині контролю показників згідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10, в тому числі по мікробіологічним показникам, спеціалістами філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» прийнято рішення про виконання проектних робіт з технічного переоснащення хімвідділу лабораторії на СБО «Північна» шляхом придбання нового обладнання та приладів для проведення технологічних вимірювань (основних та допоміжних), лабораторних меблів з витяжними шафами, а також виконання робіт з реконструкції системи електропостачання, вентиляції, згідно нормативних будівельних норм. В рамках інвестиційної програми 2018 року була розроблена проектна документація та отримано позитивний експертний висновок.

Впровадження даного заходу дозволяє привести вимірювальні лабораторії у відповідність із сучасними вимогами, спрямованими на підвищення рівня проведення метрологічних робіт з метою захисту від наслідків недостовірних результатів вимірювань; використовувати результати лабораторного контролю, отримані з більш високим ступенем надійності і точності, в оперативному і якісному управлінні технологічними процесами очищення стічних вод та обробки осадів; забезпечити належний контроль якості каналізаційних стоків до очищення (вхідний контроль), технологічний контроль режимів очистки та контроль якості очищеної стічної води на виході зі станції. Виконання заходу передбачено у рамках інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №3820-VII (із змінами, внесеними рішенням Одеської міської ради від 31.07.2019 №4882-VII) та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190.

Заходи виконані у повному обсязі в 2019 році, що підтверджено актом перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №3820-VII;-постанова НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190;-витяг з акту перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218;-листи ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ» від 23.10.2019р. №140, від 19.07.2019р. №88, від 11.10.2019р. №133, від 09.09.2019р. №119 про допуск техніки і працівників;-договірна ціна станом на червень 2019 року;-ліцензія ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ» серії АЕ №641238;-експертний звіт ДП «Державний науково-дослідний та проектно вишукувальний інститут «НДІ проектреконструкція» від 2 листопада 2018 року №ЕМН-1462/10-18;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808;-фотофіксація проведених робіт (до і після);-договір підряду від 03.06.2019р. №14;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за червень 2019 року січень 2020 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за червень 2019 року січень 2020 року;-картка рахунку 631 за червень 2019 року; -платіжне доручення від 18 червня 2019 року №802;-платіжне доручення від 19 червня 2019 року №808;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №823;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №824;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №825;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №826;-податкова накладна від 18.06.2019р. №9;-податкова накладна від 19.06.2019р. №11;-податкова накладна від 24.06.2019р. №15;-податкова накладна від 24.06.2019р. №17;-податкова накладна від 24.06.2019р. №19;-податкова накладна від 24.06.2019р. №13;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №12 за липень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за липень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за липень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №26 за серпень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за серпень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за серпень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №32 за вересень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №3 за вересень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за вересень 2019 року;-картка рахунку 631 за жовтень 2019 року; -платіжне доручення від 17 жовтня 2019 року №1024;-платіжне доручення від 17 жовтня 2019 року №1022;-податкова накладна від 17.10.2019р. №19; -податкова накладна від 17.10.2019р. №20;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №37 за жовтень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №4 за жовтень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за жовтень 2019 року;-картка рахунку 631 за грудень 2019 року; -платіжне доручення від 6 грудня 2019 року №1107;-платіжне доручення від 6 грудня 2019 року №1106;-платіжне доручення від 24 грудня 2019 року №1128;-податкова накладна від 06.12.2019р. №15;-податкова накладна від 06.12.2019р. №13-податкова накладна від 24.12.2019р. №24;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №83 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №45 за грудень 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за грудень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року;-авізо від 17.01.2020р. №00000000004;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 20.01.2020р. №14-о/д;-акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту і технічна характеристика від 20.01.2020р.;-акти внутрішнього переміщення основних засобів від 31.01.2020р.;-інвентарні картки обліку основних засобів від 31.01.2020р.;-інвентаризаційні описи основних засобів від 18 листопада 2020 року;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 31.01.2020р. №10-о/д;-довідка по нарахуванню амортизації за 2020 рік;-договір підряду від 06.05.2019р. №19;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за червень - грудень 2019 року;-картка рахунку 631 за 2019 рік;-платіжна інструкція від 6 червня 2019 року №412; -податкова накладна від 03.06.2019р. №1;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за червень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за червень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за червень 2019 року;-договір підряду від 03.06.2019р. №15;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за червень 2019 року січень 2022 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за червень 2019 року січень 2020 року;-картка рахунку 631 за червень 2019 року;-платіжне доручення від 18 червня 2019 року №803;-платіжне доручення від 19 червня 2019 року №807;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №819;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №820;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №821;-платіжне доручення від 24 червня 2019 року №822;-податкова накладна від 18.06.2019р. №8;-податкова накладна від 19.06.2019р. №10;-податкова накладна від 24.06.2019р. №12;-податкова накладна від 24.06.2019р. №14;-податкова накладна від 24.06.2019р. №16;-податкова накладна від 24.06.2019р. №18;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №13 за липень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за липень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за липень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №25 за серпень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за серпень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за серпень 2019 року; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №31 за вересень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №3 за вересень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за вересень 2019 року;-картка рахунку 631 за жовтень 2019 року;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №993;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №992;-податкова накладна від 09.10.2019р. №17;-податкова накладна від 09.10.2019р. №18;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №36 за жовтень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №4 за жовтень 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за 2019 рік;-підсумкова відомість ресурсів за жовтень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №76 за листопад 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за 2019 рік до акту №5;-акт приймання виконаних будівельних робіт №5 за листопад 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за листопад 2019 року;-картка рахунку 631 за грудень 2019 року;-платіжне доручення від 6 грудня 2019 року №1105;-платіжне доручення від 6 грудня 2019 року №1104;-платіжне доручення від 24 грудня 2019 року №1129;-податкова накладна від 06.12.2019р. №14;-податкова накладна від 06.12.2019р. №16;-податкова накладна від 24.12.2019р. №25;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №77 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №6 за грудень 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за 2019 рік до акту №6; -підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року;-акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту від 20.01.2020р.;-авізо від 17.01.2020р. №00000000003;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 20.01.2020р. №13-о/д;-акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту і технічна характеристика від 20.01.2020р.;-акти внутрішнього переміщення основних засобів від 31.01.2020р.;-інвентарні картки обліку основних засобів від 31.01.2020р.;-витяг з інвентаризаційного опису основних засобів від 18 листопада 2020 року;-інвентаризаційні описи основних засобів від 18 листопада 2020 року;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 31.01.2020р. №16-о/д;-відомість амортизації основних засобів.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» з надання послуг по реконструкції ділянки водопроводу по вул. Вапняна від заводу «Лакокрасок» (діаметр 500 мм) у м. Одеса, суд зазначає, що водопровід по вул. Вапняній був прокладений в 1974 році зі сталевих труб (максимальний термін експлуатації 25 років). Періодично на даній ділянці водопроводу проводились аварійні роботи, пов`язані з поривами трубопроводу. У зв`язку з аваріями і багаторазовими зверненнями громадян було виконано обстеження і встановлено, що в найбільш зношеному стані знаходиться ділянка трубопроводу Д = 500мм по вул. Вапняній від заводу «Лакокрасок», загальною протяжністю близько 2800 м.п.

В рамках Інвестиційної програми 2018р. розпочато виконання комплексу будівельних та монтажних робіт, а на 2019р. заплановано завершення виконання цих робіт.

Для гарантованого водопостачання даного житлового мікрорайону було необхідно виконати роботи з перекладки даної ділянки водопроводу Д = 500мм, загальною протяжністю близько 2800п.м.

Виконання заходу передбачено у рамках інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190. У підтвердження фактично здійснених господарських операцій до матеріалів даної судової справи ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 31.07.2019р. №4882-VIII; -постанова НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190;-експертний звіт від 17.10.2018р.;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808;-фотофіксація проведених робіт (до і після);-виписка з ЄДРПОУ, витяг з реєстру платника ПДВ, ліцензія від 31.05.2018р., наказ від 12.10.2018р. ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ»;-договір підряду від 01.11.2018р. №35;-рішення учасника ТОВ «Інфокс» від 31.10.2018р. №01-10/2018; -оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за квітень-липень 2019 року; -картка рахунку 631 за квітень 2019 року; -платіжне доручення від 22 квітня 2019 року №688; -платіжне доручення від 22 квітня 2019 року №689; -платіжне доручення від 22 квітня 2019 року №690; -платіжне доручення від 22 квітня 2019 року №691; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №696; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №697; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №698; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №699; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №700; -платіжне доручення від 23 квітня 2019 року №701; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №705; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №706; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №707; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №709; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №708; -платіжне доручення від 24 квітня 2019 року №710; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №711; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №712; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №713; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №714; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №715; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №716; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №717; -платіжне доручення від 25 квітня 2019 року №718; -податкова накладна від 22.04.2019р. №1;-податкова накладна від 23.04.2019р. №2;-податкова накладна від 23.04.2019р. №5;-податкова накладна від 23.04.2019р. №6;-податкова накладна від 24.04.2019р. №9;-податкова накладна від 25.04.2019р. №4;-податкова накладна від 23.04.2019р. №13;-податкова накладна від 23.04.2019р. №14;-податкова накладна від 23.04.2019р. №15;-картка рахунку 631 за травень 2019 року; -платіжне доручення від 06 травня 2019 року №721; -платіжне доручення від 06 травня 2019 року №722; -платіжне доручення від 07 травня 2019 року №725; -платіжне доручення від 08 травня 2019 року №727; -платіжне доручення від 08 травня 2019 року №731; -платіжне доручення від 10 травня 2019 року №734; -платіжне доручення від 11 травня 2019 року №736; -платіжне доручення від 13 травня 2019 року №738; -платіжне доручення від 14 травня 2019 року №740; -платіжне доручення від 14 травня 2019 року №741; -платіжне доручення від 14 травня 2019 року №746; -платіжне доручення від 14 травня 2019 року №747; -платіжне доручення від 20 травня 2019 року №751; -платіжне доручення від 20 травня 2019 року №752; -платіжне доручення від 21 травня 2019 року №760; -платіжне доручення від 21 травня 2019 року №761; -платіжне доручення від 22 травня 2019 року №764; -платіжне доручення від 22 травня 2019 року №766; -платіжне доручення від 23 травня 2019 року №772; -платіжне доручення від 23 травня 2019 року №773; -платіжне доручення від 24 травня 2019 року №776; -платіжне доручення від 24 травня 2019 року №777; -платіжне доручення від 24 травня 2019 року №778; -платіжне доручення від 29 травня 2019 року №782; -платіжне доручення від 30 травня 2019 року №783; -платіжне доручення від 31 травня 2019 року №784; -податкова накладна від 06.05.2019р. №5;-податкова накладна від 08.05.2019р. №6;-податкова накладна від 10.05.2019р. №7;-податкова накладна від 11.05.2019р. №8;-податкова накладна від 13.05.2019р. №9;-податкова накладна від 14.05.2019р. №10;-податкова накладна від 20.05.2019р. №11;-податкова накладна від 21.05.2019р. №12;-податкова накладна від 23.05.2019р. №13;-податкова накладна від 23.05.2019р. №14;-податкова накладна від 24.05.2019р. №15;-податкова накладна від 29.05.2019р. №16;-податкова накладна від 30.05.2019р. №17;-податкова накладна від 31.05.2019р. №18;-картка рахунку 631 за червень 2019 року; -платіжне доручення від 11 червня 2019 року №786; -платіжне доручення від 11 червня 2019 року №787; -платіжне доручення від 11 червня 2019 року №788; -платіжне доручення від 11 червня 2019 року №789; -платіжне доручення від 12 червня 2019 року №791; -платіжне доручення від 12 червня 2019 року №792; -платіжне доручення від 13 червня 2019 року №794; -платіжне доручення від 14 червня 2019 року №795; -платіжне доручення від 14 червня 2019 року №796; -платіжне доручення від 14 червня 2019 року №797; -платіжне доручення від 14 червня 2019 року №798; -платіжне доручення від 19 червня 2019 року №804; -платіжне доручення від 19 червня 2019 року №805; -платіжне доручення від 19 червня 2019 року №806; -платіжне доручення від 20 червня 2019 року №809; -платіжне доручення від 20 червня 2019 року №810; -платіжне доручення від 21 червня 2019 року №812; -платіжне доручення від 21 червня 2019 року №813; -платіжне доручення від 21 червня 2019 року №814; -платіжне доручення від 21 червня 2019 року №815; -платіжне доручення від 24 червня 2019 року №817; -платіжне доручення від 24 червня 2019 року №818; -платіжне доручення від 25 червня 2019 року №827; -платіжне доручення від 25 червня 2019 року №828;-платіжне доручення від 25 червня 2019 року №829; -платіжне доручення від 25 червня 2019 року №830; -платіжне доручення від 26 червня 2019 року №832; -платіжне доручення від 26 червня 2019 року №833; -платіжне доручення від 26 червня 2019 року №834; -платіжне доручення від 26 червня 2019 року №835; -податкова накладна від 11.06.2019р. №1;-податкова накладна від 12.06.2019р. №2; -податкова накладна від 13.06.2019р. №3;-податкова накладна від 14.06.2019р. №4;-податкова накладна від 19.06.2019р. №5;-податкова накладна від 20.06.2019р. №6;-податкова накладна від 21.06.2019р. №7;-податкова накладна від 24.06.2019р. №8;-податкова накладна від 25.06.2019р. №9;-податкова накладна від 26.06.2019р. №10;-податкова накладна від 27.06.2019р. №11;-розрахунок коригування до податкової накладної від 27.06.2019р. №11;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за квітень - липень 2019 року; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №10 за червень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за червень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за червень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №11 за червень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за червень 2019 року;-відомість витрачених ресурсів витрат підрядника за червень 2019 року;-відомість витрачених ресурсів витрат замовника за червень 2019 року;-авізо від 23.07.2019р.;-акт робочої комісії з прийняття в експлуатацію, технічна характеристика об`єкту, акти внутрішнього переміщення об`єктів від 25.07.2020р.;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 30.07.2020р. №93-о/д та технічні характеристики об`єкта;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 31.07.2020р. №59-о/д та технічні характеристики об`єкта;-акт внутрішнього переміщення основних засобів від 23.07.2019р.-відомість амортизації за серпень-грудень 2019 року;-інвентарна картка обліку основних засобів від 23.07.2019р..

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «САНТЕК-СК» (з 13.06.2019р. ТОВ «ДРІМБІЛД») з надання послуг по реконструкції водогону Д = 600мм по вул. Ільфа і Петрова від пр. Глушко до вул. Левітана у м. Одеса, суд зазначає, що водопровід по вул. Ільфа і Петрова від пр. Глушко до вул. Левітана був прокладений в 1979 році з чавунних труб (максимальний термін експлуатації 40 років). Періодично на даній ділянці водопроводу проводились аварійні роботи, пов`язані з поривами трубопроводу (товщина стінки чавунної труби становила близько 0,5-2мм, що не надавало можливості на витримку необхідного тиску). У зв`язку з аваріями і багаторазовими зверненнями громадян було виконано обстеження і встановлено, що в найбільш зношеному стані знаходиться ділянка трубопроводу Д = 600мм по вул. Ільфа і Петрова від пр. Глушко до вул. Левітана, загальною протяжністю близько 800 м.п.

З огляду на вищевикладене, для гарантованого водопостачання даного житлового мікрорайону виникла необхідність перекладки даної ділянки водопроводу Д = 600мм, загальною протяжністю близько 800п.м.

В рамках виконання Інвестиційної програми 2017р. була виконана і узгоджена проектно-кошторисна документація по об`єкту: «Реконструкція водогону Д = 600мм по вул. Ільфа і Петрова від пр. Глушко до вул. Левітана в м.Одеса», а на 2018р. заплановано виконання комплексу будівельних та монтажних робіт.

У зв`язку з чим, для забезпечення безперебійного та надійного постачання споживачам питної води, якість якої відповідає санітарним нормам, та запобігання виникненню аварійних ситуацій пов`язаних з підтопленням вулиці за вищевказаною адресою необхідна термінова перекладка водопроводу.

Виконання заходу передбачено у рамках інвестиційної програми 2018 року, яка погоджена рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №3819-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 18.12.2018р. №1997.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №3819-VII;-постанова НКРЕКП від 18.12.2018р. №1997;-експертний звіт від 31.10.2018р.;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808;-фотофіксація проведених робіт (до і після);-договірна ціна станом на 21 лютого 2019 року;-договір підряду від 21.02.2019р. №10;-рішення учасника ТОВ «Інфокс» від 13.02.2019р. №02-02/2019; -оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за лютий - червень 2019 року; -картка рахунку 631 за березень 2019 року; -платіжне доручення від 6 березня 2019 року №581; -платіжне доручення від 15 березня 2019 року №582; -платіжне доручення від 15 березня 2019 року №583; -платіжне доручення від 15 березня 2019 року №584; -платіжне доручення від 15 березня 2019 року №585; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №586; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №587; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №588; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №589; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №590; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №591; -платіжне доручення від 18 березня 2019 року №592; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №597; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №598; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №599; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №600; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №601; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №602; -платіжне доручення від 19 березня 2019 року №603; -платіжне доручення від 20 березня 2019 року №607; -платіжне доручення від 20 березня 2019 року №604; -платіжне доручення від 20 березня 2019 року №605; -платіжне доручення від 20 березня 2019 року №606; -платіжне доручення від 21 березня 2019 року №609; -платіжне доручення від 21 березня 2019 року №610; -платіжне доручення від 21 березня 2019 року №611; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №612; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №613; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №614; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №615; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №616; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №617; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №618; -платіжне доручення від 22 березня 2019 року №619; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №621; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №624; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №625; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №626; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №627; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №628; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №629; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №630; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №631; -платіжне доручення від 26 березня 2019 року №633; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №634; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №635; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №636;-платіжне доручення від 21 березня 2019 року №608; -платіжне доручення від 27 березня 2019 року №637; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №639; -платіжне доручення від 25 березня 2019 року №640; -платіжне доручення від 27 березня 2019 року №641; -платіжне доручення від 27 березня 2019 року №642; -платіжне доручення від 27 березня 2019 року №643; -платіжне доручення від 27 березня 2019 року №644; -платіжне доручення від 28 березня 2019 року №645; -платіжне доручення від 28 березня 2019 року №646; -платіжне доручення від 28 березня 2019 року №647; -платіжне доручення від 28 березня 2019 року №648;-платіжне доручення від 27 березня 2019 року №638; -податкова накладна від 06.03.2019р. №1;-податкова накладна від 15.03.2019р. №2;-податкова накладна від 15.03.2019р. №3;-податкова накладна від 15.03.2019р. №4;-податкова накладна від 15.03.2019р. №5;-податкова накладна від 18.03.2019р. №6;-податкова накладна від 18.03.2019р. №7;-податкова накладна від 18.03.2019р. №8;-податкова накладна від 18.03.2019р. №9;-податкова накладна від 18.03.2019р. №10;-податкова накладна від 18.03.2019р. №11;-податкова накладна від 18.03.2019р. №12;-податкова накладна від 19.03.2019р. №13;-податкова накладна від 19.03.2019р. №14;-податкова накладна від 19.03.2019р. №15;-податкова накладна від 19.03.2019р. №16;-податкова накладна від 19.03.2019р. №17;-податкова накладна від 19.03.2019р. №18;-податкова накладна від 19.03.2019р. №19;-податкова накладна від 20.03.2019р. №36;-податкова накладна від 20.03.2019р. №37;-податкова накладна від 20.03.2019р. №38;-податкова накладна від 20.03.2019р. №39;-податкова накладна від 21.03.2019р. №20;-податкова накладна від 21.03.2019р. №21;-податкова накладна від 21.03.2019р. №22;-податкова накладна від 21.03.2019р. №23;-податкова накладна від 22.03.2019р. №31;-податкова накладна від 22.03.2019р. №30;-податкова накладна від 22.03.2019р. №29;-податкова накладна від 22.03.2019р. №26;-податкова накладна від 22.03.2019р. №27;-податкова накладна від 22.03.2019р. №28;-податкова накладна від 22.03.2019р. №24;-податкова накладна від 22.03.2019р. №25;-податкова накладна від 25.03.2019р. №40;-податкова накладна від 25.03.2019р. №44;-податкова накладна від 25.03.2019р. №42;-податкова накладна від 25.03.2019р. №43;-податкова накладна від 25.03.2019р. №35;-податкова накладна від 25.03.2019р. №41;-податкова накладна від 25.03.2019р. №34;-податкова накладна від 25.03.2019р. №32;-податкова накладна від 25.03.2019р. №33;-податкова накладна від 26.03.2019р. №48;-податкова накладна від 26.03.2019р. №47;-податкова накладна від 26.03.2019р. №46;-податкова накладна від 26.03.2019р. №45;-податкова накладна від 27.03.2019р. №55;-податкова накладна від 27.03.2019р. №56;-податкова накладна від 27.03.2019р. №53;-податкова накладна від 28.03.2019р. №57;-податкова накладна від 27.03.2019р. №54;-податкова накладна від 27.03.2019р. №51;-податкова накладна від 27.03.2019р. №52;-податкова накладна від 27.03.2019р. №49;-податкова накладна від 27.03.2019р. №50;-податкова накладна від 28.03.2019р. №60;-податкова накладна від 28.03.2019р. №59;-податкова накладна від 28.03.2019р. №58;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за лютий - червень 2019 року; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №7 за травень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт за травень 2019 року №1;-підсумкова відомість ресурсів за травень 2019 року; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №8 за травень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт за травень 2019 року №1;-підсумкова відомість ресурсів за травень 2019 року; -авізо від 18.06.2019р.;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 18.06.2019р. №78-о/д;-акт робочої комісії з прийняття в експлуатацію, технічна характеристика об`єкту від 18.06.2019р.;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 19.06.2019р. №54-о/д;-акт внутрішнього переміщення об`єктів від 19.06.2019р.;-відомість амортизації за липень-грудень 2019 року;-інвентарна картка обліку основних засобів від 19.06.2019р..

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН» з надання послуг по реконструкції каналізаційних колекторів і мулоущільнювачів із заміною обладнання на СБО «Північна» та реконструкції каналізаційного колектору господарчо-побутової каналізації К-3 СБО «Південна», суд зазначає таке.

Існуюча технологічна схема обробки осаду вод СБО «Північна» представлена мулоущільнювачами, в яких відбувається ущільнення надлишкового активного мулу після вторинних відстійників для зменшення обсягу надлишкового мулу, що надходить на мулові майданчики.

Подача надлишкового мулу в мулоущільнювачі (2 радіальних відстійника діаметром 24м, розрахунковий обсяг - 1490м3) здійснюється насосами мулової насосної станції вторинних відстійників. Однак, на даний час існуюче обладнання знаходиться в зношеному стані та потребує заміни.

Даним заходом передбачалась реконструкція діючих мулоущільнювачів, а саме: технічне переоснащення мулоушільнювача №2, що включає в себе заміну існуючого мулососа та гребінчастих переливів, відновлення ходової доріжки мулососу а також заміну щитових затворів в мулових камерах №1, №2 і розподільчій чаші.

Технічне переоснащення здійснено з метою оптимізації і забезпечення якісного очищення господарсько-побутових стічних вод. Реконструкція передбачала впровадження енергоефективного технологічного обладнання із збереженням працездатності існуючої схеми очистки на час проведення робіт з реконструкції.

Впровадження даного заходу дозволило забезпечити роботу мулоущільнювачів та за раху?нок зменшення вологості надлишкового мулу зменшити навантаження на мулові майданчики і прискорити процес підсихання осаду. В ході виконання рішень, передбачених проектною документацією, відновилась функціональність технологічного процесу очищення стічних вод м. Одеса. Виконання заходу передбачено в рамках Інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішенням Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190.

Реконструкція каналізаційного колектору господарчо-побутової каналізації К-3 СБО «Південна» обумовлена забезпеченням додаткового приймання стоків, що завозяться спецавтотранспортом за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 146.

В частині Київського району м. Одеса розміщуються дачні садиби і котеджні містечки (с.Люстдорф, с.Червоний хутор, с.Мізікевіча, с.Чорноморка,), які не мають централізованої системи господарсько-побутової каналізації. Стоки від будівель абонентів збираються у водонепроникнені вигріби, вивозяться спецавтотранспортом та зливаються у найближчий колодязь каналізаційного колектору, який прямує на СБО «Південна». Стоки зливаються без технологічно необхідного розбавлення водою, що перевантажує і забиває каналізаційну мережу, погіршує екологічний стан довкілля. Згідно п.8.15. ДБН В.2.5-75:2013 приймання рідких побутових відходів (які зберігаються у вигрібах) від неканалізованих районів слід здійснювати через зливні станції, тому було прийняте рішення щодо необхідності реконструкції і розвантаження існуючого каналізаційного колектору К-3 з улаштуванням вузла приймання стоків з автотранспорту, який влаштовується на території СБО «Південна». Проектні роботи виконані у рамках Інвестиційної програми 2018 року.

Робочим проектом передбачено:

-реконструкція існуючого каналізаційного колектору К-3 діаметром 400 мм з улаштуванням на території СБО «Південна», без додаткового огородження і будівництва капітальних споруд, вузла прийому рідких господарсько-побутових стоків, який виконує такі функції: прийом рідких стічних вод, які доставляються спеціальними транспортними засобами; розведення стоків у відношенні 1:1 та обмивання спецтранспорту технічною водою (30% - чистою водою); спуск розбавлених рідких стоків в каналізаційну мережу СБО «Південна» по проектованому колектору К1 з труб SDR33(SN8), діаметрами 400х12,3…110х2,7, загальною довжиною 137,0м, до існуючого колодязя біля насосної станції, та по реконструйованому самопливному колектору К-3 з подальшим скиданням стоків на очисні споруди. Вузол прийому запроектований на одно приймальне місце і розрахований на прийом стоків від 1500 будинків (4500 мешканців). Пропускна спроможність вузла становить - 48 м3 на добу (2 машини або 6 м3/годину). Одночасно приймання стоків виконується з однієї машини з цистерною ємкістю 3 м3;

-вузол прийому стоків складається з побутового приміщення у вигляді мобільного контейнера комплексного постачання і двох навісів у легких металевих конструкціях з приймальним відділенням і вузлом зливу стоків у підземному виконанні. Загальні габарити вузла зливу у осях 9,0x9,4м. Мобільний контейнер побутового приміщення одноповерховий, прямокутної форми у плані розміром по зовнішнім граням 2,50 х 6,0 х 3м. У побутовому приміщенні розташовані роздягальні вуличного та спецодягу, санвузол, душова. Контейнер поставляється на майданчик повністю укомплектований внутрішніми мережами, електричними та сантехнічними приладами, світильниками, розетками, електроводонагрівачем, вентиляторами.

Виконання заходу передбачено у рамках Інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішенням Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII;-постанова НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190;-експертний звіт від 28.11.2017р. №16-2493-17;-експертний звіт від 27.08.2019р. №16-1691-197;-експертний звіт від 04.07.2019р. №09-0301-19;-експертний звіт від 24.09.2018. №09-0486-18;-фотофіксація проведених робіт (до і після);-довіреність від 18.03.2019р. №1808;-договірна ціна на реконструкцію колектору СБО «Північна» станом на 1 жовтня 2019 року;-договірна ціна на реконструкцію мулоущільнювачів «Північна» станом на 26 червня 2019 року;-договір підряду від 28.08.2019р. №19;-додаткова угода від 01.10.2019р. №1;-ліцензія ДАБІ України від 13.09.2017р. №39-Л;-договір підряду від 15.07.2019р. №18;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за жовтень 2019 року квітень 2020 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за липень 2019 року квітень 2020 року;-картка рахунку 631 за жовтень 2019 року квітень 2020 року; -платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №1000;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №999;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №998;-платіжне доручення від 11 жовтня 2019 року №1013;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №987;-платіжне доручення від 11 жовтня 2019 року №1014;-платіжне доручення від 15 жовтня 2019 року №1018;-платіжне доручення від 15 жовтня 2019 року №1019;-податкова накладна від 09.10.2019р. №3;-податкова накладна від 09.10.2019р. №4;-податкова накладна від 09.10.2019р. №5;-податкова накладна від 09.10.2019р. №6;-податкова накладна від 11.10.2019р. №10;-податкова накладна від 11.10.2019р. №11;-податкова накладна від 15.10.2019р. №12;-податкова накладна від 15.10.2019р. №13;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №35 за жовтень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №3 за жовтень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за жовтень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №75 за листопад 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №4 за листопад 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за 2019 рік;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №79 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №5 за грудень 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за 2019 рік;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №6 за березень 2020 року; -акт приймання виконаних будівельних робіт №6 за березень 2020 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт (додаток до акту №6 за березень 2020 року);-підсумкова відомість ресурсів за березень 2020 року;-авізо від 17.04.2020р. №00000000009;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 17.04.2020р. №71-о/д;-акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту і технічна характеристика від 17.04.2020р., акти внутрішнього переміщення основних засобів;-інвентарні картки обліку основних засобів від 30.04.2020р.;-витяги з інвентарних описів від 18 листопада 2020 року;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 30.04.2020р. №18-о/д;-довідка про нарахування амортизації за 2020 рік;-договір підряду від 28.08.2019р. №19;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за жовтень 2019 року січень 2020 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за липень 2019 року січень 2020 року;-картка рахунку 631 за жовтень 2019 року січень 2020 року;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №997;-платіжне доручення від 9 жовтня 2019 року №995;-платіжне доручення від 11 жовтня 2019 року №1010;-платіжне доручення від 11 жовтня 2019 року №1012;-платіжне доручення від 11 жовтня 2019 року №1011;-податкова накладна від 09.10.2019р. №1;-податкова накладна від 09.10.2019р. №2;-податкова накладна від 11.10.2019р. №9;-податкова накладна від 11.10.2019р. №7;-податкова накладна від 11.10.2019р. №8;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №80 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за грудень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №81 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №2 за грудень 2019 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт за грудень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №3 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт №4 за грудень 2019 року;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2 2019 року;-авізо від 17.01.2020р. №00000000001;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 17.01.2020р. №12-о/д;-акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкту і технічна характеристика від 17.01.2020р., акти внутрішнього переміщення основних засобів;-інвентарні картки обліку основних засобів від 30.01.2020р.;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 31.01.2020р. №10-о/д;-інвентарний опис основних засобів від 18 листопада 2020р.;-довідка про нарахування амортизації за 2020 рік.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «ЕКВУДСТРОЙ» по реконструкції каналізаційного колектору по вул. Вапняна в м. Одеса, ремонту водопровідних мереж, каналізаційного колектору, вивозу грунтово-піщаної суміші, суд зазначає, що каналізаційні мережі по вул. Вапняна були прокладені з керамічних труб у 1956 році. Скупчення агресивних газів і настання газової корозії призвело до зношеності колектору, у зв`язку з аваріями і багаторазовими зверненнями громадян було виконано обстеження і встановлено, що в найбільш зношеному стані знаходиться ділянка колектору O300мм.

Для підвищення надійності водовідведення, екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища було необхідно виконати роботи з перекладки каналізаційного колектору Ду=300мм, розробити проектну документацію, згідно державних норм і правил. Розробка проектної документації передбачена Інвестиційною програмою 2020 року, яка погоджена рішення Одеської міської ради від 11.12.2019р. №5465-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 17.01.2020р. №186.

Заходи виконані у повному обсязі в 2020 році, що підтверджено актом перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 11.12.2019р. №5465-VII;-постанова НКРЕКП від 17.01.2020р. №186;-витяг з акту перевірки НКРЕКП від 22 квітня 2021 року №218;-договірна ціна та кошториси на виконання проектно-вишукувальних робіт;-експертний звіт ДП «Державний науково-дослідний та проектно вишукувальний інститут «НДІ проектреконструкція» від 17 липня 2020 року №ЕК-3342/06-20;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808;-договір від 20.09.2019р. №29;-договірна ціна на виконання проектно-вишукувальних робіт №84 за 2019 2020 роки;-кошторис на проектні роботи №1;-кошторис на виконання робіт №2;-кошторис на виконання робіт №3;-протокол узгодження договірної ціни додаток №1;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за червень 2020 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за 2020 рік;-акт здачі-приймання проектно-вишукувальної науково-технічної продукції від 24.06. 2020р. №1/20;-картка рахунку 631 за червень 2020 року; -платіжне доручення від 24.06.2020р. №374;-податкова накладна від 24.06.2020р. №6;-акт про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ від 09.06.2023р.

Щодо ремонту водопровідних мереж, каналізаційного колектору, вивозу грунтово-піщаної суміші, суд зазначає, що ділянка сталевого напірного водогону на виході з насосної станції «Таїрова» Д=600мм перебувала у технічно незадовільному стані, збільшилася кількість аварійних ситуацій, що могло призвести до зупинки насосної станції та залишити без водопостачання житлові багатоповерхові будинки у зоні обслуговування станції. Для забезпечення безперебійного водопостачання споживачів було необхідним виконання робіт з ремонту даної водопровідної мережі.

Враховуючи неможливість виконання робіт відкритим способом (обмежені умови для виконання робіт), необхідно виконати заміни сталевої ділянки водопроводу Д=600мм. L=50 м.п. на водопровід Д=400мм (п/ет), методом санації.

По вул. Мачтова №17 кут вул. Ген. Швигіна утворився провал по трасі каналізаційного колектору внаслідок руйнування ділянки колектору Ду=500мм. Вищезазначений каналізаційний колектор проходив на глибині 4,5-4,9м та підключався в стовбур глибоководного тунельного колектору Ду=18440-2200мм глибиною закладення 11м.

Обстеженням було встановлено, що перед провалом, який утворився між колодязями є видима просадка покриття, що не може виключати ще одне обвалення склепіння колектору. Силами служби «Міськканалізація» філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» такі роботи з усунення провалу колектору виконати було неможливо виходячи з великої глибини залягання; обмежених умов виконання робіт для техніки; обвалення стін котловану, через наявність сипучих ґрунтів; утворення підпорів по всій трасі каналізації, і як внаслідок виливів стічних вод на поверхню землі, та можливе затоплення підвальних приміщень будинків.

Даним каналізаційним колектором здійснюється відведення стоків від усього селища СРЗ (судноремонтного заводу), яке включає більшість вулиць мікрорайону, тому відсутність належного водовідведення призведе до негативних санітарно гігієнічних наслідків.

У зв`язку з неодноразовими аварійними ситуаціями та проведенням ремонтно-відновлювальних робіт на колекторах глибокого закладення на вул. Львівська, Чорноморська дорога, через КНС на СБО «Південна» до піскоуловлювачів та первинних відстійників потрапила велика кількість забруднюючих речовин, а саме пісок глина, ґрунт, які були виведені на майданчики зберігання.

Однак, дані майданчики згідно з технологічним регламентом роботи станції передбачені для складування мулу. Для забезпечення місця складування зневодненого осаду на майданчиках СБО «Південна» було необхідним вивезення з території станції не менше 4000 м3 грунтово-пісчаної суміші. З метою підготовки станції до осінньо-зимового періоду потрібно поетапно вивозити грунтово-пісчану суміш з території станції.

В рамках інвестиційної програми 2019 року було розпочато будівництво «Реконструкція каналізаційного колектору господарчо-побутової каналізації К-3 СБО «Південна» для забезпечення додаткового приймання стоків, що завозяться спецавтотранспортом за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 146».

У зв`язку з проведеними роботами частина мулових майданчиків була тимчасово виведена з експлуатації і стало необхідним вивезення ґрунту зі старих не діючих мулових карт СБО «Південна».

Водопостачання споживачів частини Пересипського району здійснюється міським самопливним водогоном №2 по вул. От. Чепіги, 112 Д=600мм, матеріал водопроводу сталь, piк введення в експлуатацію - 1957 (максимальний термін експлуатацiї 25 poків), який перебував у технічно незадовільному стані. Перiодично на данiй дiлянцi водопроводу проводились аварiйно-вiдновлювальнi роботи, шляхом встановлення латок та хомутів на зовнішню поверхню трубопроводу.

Виникла вкрай складна аварійна ситуація, в результаті якої через застарілий стан трубопроводу значно збільшується час та необхідна кількість матеріалів для усунення аварії. На час усунення аварійної ситуації значній частині населення, що проживає в Пересипському районі м. Одеси, не надається послуга водопостачання. Дана ситуація призводить до втрат товарної питної води та численних скарг споживачів на тривалі перерви у водопостачанні та, як наслідок, виникнення соціальної напруги. Ділянка даного водопроводу мала 100% знос та відновленню не підлягала.

Згідно наряду від 26.03.2020р. №1704 для запобігання необґрунтованих втрат води та забезпечення безперебійного водопостачання споживачів, філією «Iнфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» була проведена локалізація аварійної ситуації, яка виникла та здійснені підготовчі заходи для наступного виконання ремонтних робіт з перекладки ділянки водогону №2 по вул. От. Чепіги, 112 підрядною організацією.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-договір підряду від 16 червня 2020 року №16/06;-договір підряду від 12 березня 2020 року №48;-договір про надання послуг від 19 березня 2020 року №58;-договір про надання послуг від 28 травня 2020 року №97;-договір підряду від 25 травня 2020 року №98;-договір про надання послуг від 24 червня 2020 року №114;-довіреність від 18.03.2019р. №1802;-довіреність від 13.03.2020р. №1162;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25225;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25224;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25223;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25222;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25221;-платіжна інструкція від 16 березня 2020 року №А25220;-платіжна інструкція від 20 березня 2020 року №В24844;-платіжна інструкція від 20 березня 2020 року №В24845;-платіжна інструкція від 20 березня 2020 року №В24846;-платіжна інструкція від 24 березня 2020 року №А25400; -платіжна інструкція від 24 березня 2020 року №А25401;-податкова накладна від 16.03.2020р. №1;-податкова накладна від 16.03.2020р. №2;-податкова накладна від 16.03.2020р. №3;-податкова накладна від 16.03.2020р. №4;-податкова накладна від 16.03.2020р. №5;-податкова накладна від 16.03.2020р. №6;-податкова накладна від 20.03.2020р. №8;-податкова накладна від 20.03.2020р. №9;-податкова накладна від 24.03.2020р. №10;-податкова накладна від 20.03.2020р. №11;-податкова накладна від 24.03.2020р. №12;-платіжна інструкція від 16 квітня 2020 року №А26079;-податкова накладна від 16.04.2020р. №1;-платіжна інструкція від 27 травня 2020 року №В26212;-платіжна інструкція від 28 травня 2020 року №А27375;-платіжна інструкція від 25 червня 2020 року №А28509;-платіжна інструкція від 16 липня 2020 року №В26918;-податкова накладна від 28.05.2020р. №4;-податкова накладна від 25.06.2020р. №1;-податкова накладна від 27.05.2020р. №2;-платіжна інструкція від 24 квітня 2020 року №В25281;-платіжна інструкція від 29 квітня 2020 року №А26909;-податкова накладна від 24.04.2020р. №8;-податкова накладна від 29.04.2020р. №9;-платіжна інструкція від 29 травня 2020 року №В26246;-платіжна інструкція від 24 травня 2020 року №В28449;-податкова накладна від 29.05.2020р. №5;-податкова накладна від 24.06.2020р. №3;-платіжна інструкція від 24 червня 2020 року №А28450;-податкова накладна від 24.06.2020р. №4;-платіжна інструкція від 25 червня 2020 року №А28508;-податкова накладна від 25.06.2020р. №2;-висновок експертизи від 03.02.2020р.;-декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці від 03.12.2019р.;-договірна ціна №34 станом на 12 березня 2020р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-2;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-3;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-4;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-5;-дефектний акт від 13.03.2020р. №34;-договірна ціна №67 станом на 25 травня 2020р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-2 67/2;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-3 67/3;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-4 67/42;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-5 67/5;-об`єктний кошторис №6-1 67;-загальновиробничі витрати на будову №67;-дефектний акт від 25.05.2020р. №67;-дефектний акт від 25.05.2020р. №67/1;-договірна ціна №67/1;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1/1;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1/2;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1/3;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1/4;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 67/1/5; -об`єктний кошторис №6-1/67/1;-загальновиробничі витрати на будову №67/1;-підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису №6-1-5/67/1/5;-підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису №6-1-5/67/1/4;-підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису №6-1-5/67/1/2;-підсумкова відомість ресурсів до локального кошторису №6-1-5/67/1/1;-договірна ціна №79 станом на 16 червня 2020р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1 79;-підсумкова відомість ресурсів 79;-дефектний акт від 16.06.2020р. №79;-звіт за результатами експертизи від 03.02.2020р.;-акт надання послуг від 28 травня 2020р. №694;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за травень 2020 року №701;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/701 за травень 2020 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за червень 2020 року №811;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/811 за червень 2020 року;-акт надання послуг від 24 червня 2020р. №946;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за липень 2020 року №997;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/997 за липень 2020 року;-акт надання послуг від 31 серпня 2020р. №1228;-ліцензія від 18.02.2020р. №15210414202000458;-ліцензія ДАБІ України від 13 листопада 2019 року №64-Л;-договір від 20.09.2019р. №29;-договірна ціна №84 за 2019-2020 р.р.;-кошторис на проектні роботи №1;-кошторис на виконання робіт №2 (збір даних, оцінка впливу);-протокол узгодження договірної ціни до договору від 20.09.2019р. №29; -довіреність від 18.03.2019р. №1808;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за червень 2020 року;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за 2020 рік;-акт здачі-приймання проектно-вишукувальної науково-технічної продукції від 24.06.2020р. №1/20;-картка рахунку 631 за червень 2020 року;-платіжне доручення від 24.05.2020р. №374;-податкова накладна від 24.06.2020р. №6;-договір оренди транспортного засобу від 10.09.2019р. №4/09;-дозвіл департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради №1391; №1420; №616;-дозвіл департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 31.05.2021р.;-гарантійний лист від 25.06.2020р. №35;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 12.05.2021р.;-дозвіл департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради-гарантійний лист від 02.01.2020р. №1/01/2020.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ» з надання послуг по реконструкції технологічної частини будівлі решіток і планового ТО зварювальних агрегатів цеху механічного очищення на СБО «Північна», суд зазначає, що механічна очистка застосовується для затримання грубих включень, в основному органічного походження (текстиль, папір, кухонні відходи і т.п.), та підготовки стічних вод до подальшого очищення. Якість очищених вод в середньому на 60% залежить від ефективності механічної очистки.

Незадовільна механічна очистка негативно позначається на роботі всіх наступних ступенів очищення: призводить до забруднення осаду пісколовок органічними домішками або винесенню органічних включень з налиплим на них піском в первинні відстійники і аеротенки.

Основою комплексу механічної очистки є механізована решітка, яка встановлюється в розширених каналах перед пісколовками. Затримані відходи від решіток періодично вивозяться на звалища твердих побутових відходів.

На СБО «Північна» в будівлі решіток було встановлено та експлуатувалось обладнання: решітки з механічними граблями МГ-5т (пропускна здатність 142-185тис.м3/добу) 3од. - в роботі; стрічковий транспортер; подрібнювачі Д-3Б; таль ручна вантажопідйомністю 2т.

Дата введення в експлуатацію решіток - 2000р., термін їх служби складає не більше 10-11років. За час тривалої експлуатації в агресивному середовищі механічні граблі піддавалися численним ремонтам.

Механічні граблі фізично зношені і не відповідають сучасним вимогам. Проектом передбачено реконструкцію технологічної частини будівлі решіток: демонтаж існуючого застарілого та монтаж нового більш ефективного обладнання: механічних решіток РТО, стрічкового конвеєра, щитових затворів, розташованих перед будівлею решіток, кран-балки.

Всі складові решітки виготовлені з корозійностійких матеріалів. Решітка обладнується системою керування, яка забезпечує автоматичний та ручний режими роботи. Проектні роботи були виконані за рахунок Інвестиційної програми 2018 року.

Впровадження даного заходу дозволило забезпечення відновлення функціональності технологічного процесу очищення стічних вод Північного басейну каналізування м.Одеси, а саме: -зниження витрат на ремонти механічних граблів, внаслідок високої якості матеріалу обладнання; -поліпшення якості очистки стічної води від грубих включень, піску і, як наслідок, зниження абразивного зносу трубопроводів і насосів;-зниження навантаження на первинні відстійники.

Виконання заходу передбачено у рамках інвестиційної програми 2019 року, яка погоджена рішення Одеської міської ради від 31.10.2018р. №4882-VII та схвалена Постановою НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-рішення Одеської міської ради від 31.07.2019р. №4882-VIII;-постанова НКРЕКП від 24.12.2019р. №3190;-експертний звіт від 22.10.2018р.;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1808;-фотофіксація проведених робіт (до і після).-ліцензія ДАБІ України від 28 лютого 2018р. №11-Л; -договірна ціна на 24.06.2019р.;-договір підряду від 25.07.2019р. №16;-рішення учасника ТОВ «Інфокс» від 22.07.2019р. №01-07/2019; -оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за жовтень 2019 року - травень 2020 року; -оборотно-сальдова відомість по рахунку 151 за жовтень 2019 року - травень 2020 року; -картка рахунку 631 за жовтень 2019 року; -платіжне доручення від 22 жовтня 2019 року №1027; -платіжне доручення від 22 жовтня 2019 року №1029; -платіжне доручення від 22 жовтня 2019 року №1026; -платіжне доручення від 22 жовтня 2019 року №1028; -платіжне доручення від 23 жовтня 2019 року №1030; -платіжне доручення від 23 жовтня 2019 року №1031; -платіжне доручення від 23 жовтня 2019 року №1032; -платіжне доручення від 23 жовтня 2019 року №1033; -податкова накладна від 22.10.2019р. №132;-розрахунок коригування до податкової накладної від 22.10.2019р. №10;-податкова накладна від 22.10.2019р. №133;-податкова накладна від 22.10.2019р. №134;-податкова накладна від 22.10.2019р. №135;-податкова накладна від 23.10.2019р. №136;-податкова накладна від 23.10.2019р. №137;-податкова накладна від 23.10.2019р. №138;-податкова накладна від 23.10.2019р. №139;-картка рахунку 631 за листопад 2019 року; -платіжне доручення від 21 листопада 2019 року №1068; -платіжне доручення від 22 листопада 2019 року №1071; -платіжне доручення від 22 листопада 2019 року №1074; -платіжне доручення від 22 листопада 2019 року №1075; -податкова накладна від 22.11.2019р. №155;-податкова накладна від 21.11.2019р. №150;-податкова накладна від 22.11.2019р. №153;-податкова накладна від 22.11.2019р. №154;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №71 за листопад 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2019 року №1;-підсумкова відомість ресурсів за листопад 2019 року; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №82 за грудень 2019 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року №2;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт до акту №1 за 2019 рік;-підсумкова відомість ресурсів за грудень 2019 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №5 за лютий 2020 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт до акту №3 за лютий 2020 рік;-акт приймання виконаних будівельних робіт за лютий 2020 року №3;-підсумкова відомість ресурсів за лютий 2020 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №10 за квітень 2020 року;-акт приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2020 року №4;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт до акту №4 за 2020 рік;-акт приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2020 року №5;-підсумкова відомість ресурсів за квітень 2020 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №16 за травень 2020 року;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт до акту №6 за 2020 рік;-акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт до акту №5 за 2020 рік;-акт приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 року №5;-акт приймання виконаних будівельних робіт за травень 2020 року №6;-підсумкова відомість ресурсів за травень 2020 року;-авізо від 27.05.2020р.-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 27.05.2020р. №80-о/д; -акт робочої комісії з прийняття в експлуатацію, технічна характеристика об`єкту, акти внутрішнього переміщення об`єктів від 27.05.2020р.;-інвентарні картка обліку основних засобів від 29.05.2020р.;-витяг з інвентаризаційного опису від 18 листопада 2020 року;-наказ філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» від 01.06.2020р. №21-о/д;-відомість амортизації за 2020 рік;-договір на надання послуг та постачання від 06.05.2019р. №06052019 з додатками;-довіреність від 18.03.2019р., зареєстрована за №1802;-оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за жовтень 2019 року; -картка рахунку 631 за жовтень 2019 року;-платіжна інструкція від 25 жовтня 2019 року №В22243; -податкова накладна від 21.10.2019р. №130;-акт надання послуг від 21.10.2019р. №1358;-додаток №2 до договору від 06.05.2019р. №06052019;-платіжна інструкція від 25 жовтня 2019 року №В22244; -податкова накладна від 21.10.2019р. №129;-акт надання послуг від 21.10.2019р. №1359.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «ЛІДЕР-ГРУПП» стосовно надання послуг по ремонту ділянок водопровідних мереж і каналізаційного колектору, суд зазначає таке.

Ділянка чавунної водопровідної мережі Ду=300мм по вул. Чорноморська дорога (вул. З.Космодемянської від вул. Крутоярської до пр-ту Свободи) перебувала у зношеному та аварійному, технічно незадовільному стані. Водопровід введено в експлуатацію у 1902 році, що значно перевищує термін його експлуатації. Ця мережа здійснює водопостачання значної частини Київського району м. Одеси, а через зношений та аварійний стан трубопроводу значно збільшується час усунення аварій та необхідна кількість матеріалів, у зв`язку з чим виникла необхідність ремонту на вказаній ділянці водопроводу.

Проведене обстеження каналізаційних колекторів Д=1200 мм та Д=1350 мм по вул. Приморська (від Митної площі до Пересипського моста), вул. Одарія (від Пересипського моста до вул. Ат. Головатого) із виміром замулень у колодязях показало, що замулення вищевказаних колекторів становить від 60% до 80% від діаметра трубопроводів, рівень відмітки асфальтобетонного покриття до води становив від 0,2 до 0,5 м, що може призвести до виливу стічних вод на поверхню.

Силами служби Міськканалізація виконати роботи з очищення каналізаційних колекторів Д=1200 мм та Д=1350 мм по вул. Приморська неможливо, колектори постійно в роботі з високим рівнем води і замуленням.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-договір підряду від 29.05.2020р. №116К/06;-договір підряду від 05.08.2020р. №143В;-довіреність від 13.03.2020р. №1162;-ліцензія ДАБІ України від 31.01.2018р. №5-Л;-платіжна інструкція від 20 серпня 2020 року №А30059;-платіжна інструкція від 25 серпня 2020 року №В28553;-платіжна інструкція від 21 серпня 2020 року №В28451;-платіжна інструкція від 26 серпня 2020 року №В28845;-податкова накладна від 20.08.2020р. №41;-податкова накладна від 20.08.2020р. №46;-податкова накладна від 25.08.2020р. №50;-податкова накладна від 26.08.2020р. №52;-платіжна інструкція від 25 червня 2020 року №В26515;-платіжна інструкція від 26 червня 2020 року №В26535;-податкова накладна від 25.06.2020р. №58;-податкова накладна від 26.06.2020р. №59;-договірна ціна №86 станом на 29 травня 2020р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №06-1-1/86;-підсумкова відомість ресурсів №86;-дефектний акт від 29.05.2020р. №86;-договірна ціна №110 станом на 5 серпня 2020р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №2-1-1/110;-підсумкова відомість ресурсів №110;-дефектний акт від 05.08.2020р. №110;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за червень 2020 року №918; -акт приймання виконаних будівельних робіт №918 за червень 2020 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за серпень 2020 року №1178;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1178 за серпень 2020 року.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «СК АВТОСТРОЙ» по відновленню дорожнього покриття, суд зазначає таке.

Відповідно до «Правил благоустрою території міста Одеси», затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011р. №1631-VI , філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» після виконання робіт з ліквідації аварії, зобов`язана протягом 24 годин після усунення аварії підготувати для відновлення дорожнє покриття та здати спеціалізованому підприємству місце виробничого розкриття дорожнього покриття для відновлення.

Для початку робіт з ліквідації аварійних ситуацій на вулицях, проспектах, магістралях з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» отримує дозвіл на тимчасове порушення існуючого благоустрою території міста Одеси, з подальшим його відновленням.

Так як філія «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» не має відповідної ліцензії, то для відновлення дорожнього покриття після ліквідації аварії укладено договір з підрядною організацією ТОВ «СК АВТОСТРОЙ», який має необхідну техніку, обладнання, матеріально-технічну базу, професійний склад персоналу та багаторічний досвід у виконанні таких робіт.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-статут ТОВ «СК АВТОСТРОЙ»;-договір на виконання робіт по відновленню дорожнього покриття від 01.08.2018р. №92;-інформаційний лист ТОВ «СК АВТОСТРОЙ» щодо наявної технічної бази для виконання робіт;-ліцензія ТОВ «СК АВТОСТРОЙ» від 10.07.2019р. №38-Л;-договірна ціна №531, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/531, дефектний акт №531;-договірна ціна №532, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/532, дефектний акт №532;-договірна ціна №533, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/533, дефектний акт №533;-договірна ціна №534, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/534, дефектний акт №534; -договірна ціна №550, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/550, дефектний акт №550;-договірна ціна №551, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/551, дефектний акт №551;-договірна ціна №552, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/552, дефектний акт №552;-договірна ціна №663, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/663, дефектний акт №663;-договірна ціна №664, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/664, дефектний акт №664;-договірна ціна №665, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/665, дефектний акт №665;-договірна ціна №666, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/666, дефектний акт №666;-договірна ціна №667, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/667, дефектний акт №667;-договірна ціна №668, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/668, дефектний акт №668;-договірна ціна №693, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/693, дефектний акт №693;-договірна ціна №999, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7-1/999, дефектний акт №999;-договірна ціна №1000, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1000, дефектний акт №1000;-договірна ціна №1017, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1017, дефектний акт №1017;-договірна ціна №1018, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1018, дефектний акт №1018;-договірна ціна №1019, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1019, дефектний акт №1019;-договірна ціна №1037, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1037, дефектний акт №1037;-договірна ціна №1163, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1163, дефектний акт №1163;-договірна ціна №1164, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1164, дефектний акт №1164;-договірна ціна №1165, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1165, дефектний акт №1165; -договірна ціна №1191, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1191, дефектний акт №1191;-договірна ціна №1207, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1207, дефектний акт №1207;-договірна ціна №1208, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1208, дефектний акт №1208;-договірна ціна №1209, локальний кошторис на будівельні роботи №7-7 1/1209, дефектний акт №1209;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №531, акт приймання виконаних будівельних робіт №531;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №531, акт приймання виконаних будівельних робіт №531;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №532, акт приймання виконаних будівельних робіт №532;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №533, акт приймання виконаних будівельних робіт №533;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №534, акт приймання виконаних будівельних робіт №534;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №550, акт приймання виконаних будівельних робіт №550;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №551, акт приймання виконаних будівельних робіт №551;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №552, акт приймання виконаних будівельних робіт №552;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №663, акт приймання виконаних будівельних робіт №663;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №664, акт приймання виконаних будівельних робіт №664;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №665, акт приймання виконаних будівельних робіт №665;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №666, акт приймання виконаних будівельних робіт №666;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №667, акт приймання виконаних будівельних робіт №667;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №668, акт приймання виконаних будівельних робіт №668;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №693, акт приймання виконаних будівельних робіт №693; -довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №999, акт приймання виконаних будівельних робіт №999;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1000, акт приймання виконаних будівельних робіт №1000;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1017, акт приймання виконаних будівельних робіт №1017;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1018, акт приймання виконаних будівельних робіт №1018;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1019, акт приймання виконаних будівельних робіт №1019;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1037, акт приймання виконаних будівельних робіт №1037;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1163, акт приймання виконаних будівельних робіт №1163;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1164, акт приймання виконаних будівельних робіт №1164;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1165, акт приймання виконаних будівельних робіт №1165;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1191, акт приймання виконаних будівельних робіт №1191;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1207, акт приймання виконаних будівельних робіт №1207;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1208, акт приймання виконаних будівельних робіт №1208;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати №1209, акт приймання виконаних будівельних робіт №1209;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №49 та акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 12 липня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №950, №2769, №2712, та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 20 серпня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1003 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №280 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1543 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 2 серпня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1085 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 29 серпня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1668 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №686 та акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 липня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 січня 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 28 лютого 2020 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1040 та акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 21 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 4 липня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 29 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 березня 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 14 лютого 2020 року; -дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №№513, 576, 753, та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №№512, 575, 744 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №№179, 202 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 26 березня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 12 серпня 2021 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 25 липня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №571 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 24 червня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №№2880, 2802 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 13 квітня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 14 квітня 2020 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №491 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №371 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 червня 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 16 січня 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 15 липня 2019 року; -акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 29 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 12 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 24 червня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №3977 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №1053 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 6 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 20 серпня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 14 червня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 24 лютого 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 28 лютого 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 10 липня 2019 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №621 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 1 липня 2019 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 березня 2020 року;-дозвіл Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради на розриття дорожнього покриття №987 та акти здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 30 березня 2020 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 28 грудня 2019 року; -податкова накладна від 30.04.2020р. №22;-податкова накладна від 30.04.2020р. №23;-податкова накладна від 30.04.2020р. №24;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26106;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26105;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26104;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26234;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26235;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26236;-податкова накладна від 29.05.2020р. №59;-податкова накладна від 29.05.2020р. №60;-податкова накладна від 29.05.2020р. №63;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26103;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26101;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26102;-платіжна інструкція від 22.05.2020р. №В26100;-податкова накладна від 30.04.2020р. №21;-податкова накладна від 30.04.2020р. №25;-податкова накладна від 30.04.2020р. №26;-податкова накладна від 30.04.2020р. №27;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26230;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26232;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26233;-платіжна інструкція від 29.05.2020р. №В26231;-податкова накладна від 29.05.2020р. №57;-податкова накладна від 29.05.2020р. №58;-податкова накладна від 29.05.2020р. №61;-податкова накладна від 29.05.2020р. №62;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29260; -платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29261;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29262;-податкова накладна від 28.09.2020р. №15;-податкова накладна від 28.09.2020р. №16;-податкова накладна від 28.09.2020р. №17;-податкова накладна від 30.10.2020р. №30;-податкова накладна від 30.10.2020р. №31;-податкова накладна від 30.10.2020р. №32;-платіжна інструкція від 25.11.2020р. №В30272;-платіжна інструкція від 26.11.2020р. №В30271;-платіжна інструкція від 26.11.2020р. №В30273;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30570;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30669;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30668;-податкова накладна від 30.11.2020р. №49;-податкова накладна від 30.11.2020р. №50;-податкова накладна від 30.11.2020р. №51;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29259;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29256;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29258;-платіжна інструкція від 29.09.2020р. №В29257;-податкова накладна від 28.09.2020р. №11;-податкова накладна від 28.09.2020р. №12;-податкова накладна від 28.09.2020р. №13;-податкова накладна від 28.09.2020р. №14;-платіжна інструкція від 26.11.2020р. №В30267;-платіжна інструкція від 26.11.2020р. №В30266;-податкова накладна від 30.11.2020р. №27;-податкова накладна від 30.11.2020р. №28; -податкова накладна від 30.11.2020р. №29;-податкова накладна від 30.11.2020р. №33;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30662;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30660;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30661;-платіжна інструкція від 17.12.2020р. №В30663;-податкова накладна від 30.11.2020р. №47;-податкова накладна від 30.11.2020р. №48;-податкова накладна від 30.11.2020р. №52;-податкова накладна від 30.11.2020р. №53;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22173;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22174;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22172;-податкова накладна від 30.08.2019р. №6;-податкова накладна від 30.08.2019р. №8;-податкова накладна від 30.08.2019р. №11;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22567;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22570;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22569;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22568;-податкова накладна від 30.09.2019р. №33;-податкова накладна від 30.09.2019р. №34;-податкова накладна від 30.09.2019р. №35;-податкова накладна від 30.09.2019р. №36;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22175;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22176;-платіжна інструкція від 19.09.2019р. №А22177;-податкова накладна від 30.08.2019р. №7;-податкова накладна від 30.08.2019р. №9; -податкова накладна від 30.08.2019р. №10;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22580;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22581;-платіжна інструкція від 15.10.2019р. №А22582;-податкова накладна від 30.09.2019р. №30;-податкова накладна від 30.09.2019р. №31;-податкова накладна від 30.09.2019р. №32.

Стосовно взаємовідносин позивача з ТОВ «ТЕНЕСІ» з надання послуг по ремонту ділянок каналізаційних мереж, водопроводу, залізобетонного покриття, суд зазначає, що ділянка сталевого водопроводу Ду=900мм до смт. Южне (с.Фонтанка) перебувала у зношеному та аварійному, технічно незадовільному стані. Водопровід введено в експлуатацію у 1985році, що значно перевищує термін його експлуатації. Цей водогін забезпечує водопостачання значної частини Київського району м. Одеси.

Ділянка сталевої водопровідної мережі Ду=900мм по вул. Левітана від пр-ту Небесної Сотні до вул. Ільфа і Петрова (Кв. «Г» Чорноморка) у районі ж/будинку №119 перебувала у аварійному (вкрай технічно незадовільному стані), збільшилося кількість аварійних ситуацій. Водогін введено в експлуатацію у 1972 році, що значно перевищує термін його експлуатації. Цей водогін здійснює водопостачання значної частини Київського району м. Одеси. На даній ділянці виникло 3 аварії одночасно, пориви трубопроводу різного ступеня.

Станція біологічної очистки «Північна» призначена для очищення стічних вод північного та центрального районів міста. На станції постійно виконує роботи техніка та персонал станції. Внутрішні дороги станції стали непридатні до експлуатації, під час дощу або обледеніння не виявлялось за можливим проїзд ними, що зумовило необхідність проведення робіт з їх ремонту.

На каналізаційному колекторі Д = 400 мм за адресою: вул. Генерала Петрова ріг вул. Іцкаха Рабіна, після зливи 22.07.2021р., виявлено руйнування колодязя та з`явився провал. Через велику глибину закладення колектору (8 метрів), неможливістю під`їзду наявної техніки, наявністю в місці провалу насипних грунтів, виконати роботи з ремонту колектора відкритим способом силами філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» не виявилось можливим.

По трасі проходження каналізаційного колектору Ду=200мм по вул. Львівська в районі №29, після значних опадів, утворилися провали дорожнього покриття, внаслідок несправності колектору. У результаті скупчення агресивних газів і, як наслідок, газова корозія привели до того, що колектор знаходиться у незадовільному стані. Також по трасі проходження колектору розміщені багатовікові дерева, виконати роботи з ремонту колектора відкритим способом силами філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» не виявилось можливим.

Виконання цих заходів зменшило б втрати стічної води під час її транспортування до очисних споруд та запобігало б виникненню аварійної ситуації з розливом стічної води.

Станція біологічної очистки «Північна» призначена для очищення стічних вод північного та центрального районів міста. Кількість забруднюючи речовин стічної води яка поступає на очистку з кожним роком збільшується та перевищує проектні показники станції. Для покращення процесу очищення та доведення якості очистки стічних вод до нормативних прийнято рішення щодо додавання реагентів до агротехніків.

З метою недопущення порушень технологічного режиму очищення стічних вод та у зв`язку з устроєм об`єкту по дозуванню і введенню реагентів в аєротенки цеху біологічної очистки виникла необхідність у проведенні ремонту трубопроводу зі сталевих труб Д=108-100 мм.

У підтвердження фактично здійснених господарських операцій ТОВ «Інфокс» додані наступні документи:-договір підряду від 22.09.2021р. №22/09;-договір підряду від 25.08.2021р. №25/08;-договір підряду від 17.05.2022р. №61;-договір підряду від 09.08.2021р. №132;-договір підряду від 08.11.2021р. №217;-договір підряду від 10.12.2021р. №244;-платіжна інструкція від 12 серпня 2021 року №46660;-податкова накладна від 12.08.2021р. №3;-платіжна інструкція від 10 вересня 2021 року №В34221;-податкова накладна від 10.09.2021р. №4;-платіжна інструкція від 22 листопада 2021 року №В35657;-податкова накладна від 22.11.2021р. №7;-платіжна інструкція від 22 листопада 2021 року №В35658;-податкова накладна від 22.11.2021р. №9;-платіжна інструкція від 27 вересня 2021 року №В34701;-податкова накладна від 27.09.2021р. №8;-платіжна інструкція від 23 травня 2021 року №22007;-платіжна інструкція від 23 травня 2021 року №22008;-платіжна інструкція від 23 травня 2021 року №22009;-платіжна інструкція від 25 травня 2021 року №22126; -платіжна інструкція від 25 травня 2021 року №22125;-податкова накладна від 23.05.2021р. №2;-податкова накладна від 23.05.2021р. №3;-податкова накладна від 23.05.2021р. №4;-податкова накладна від 25.05.2021р. №5;-податкова накладна від 25.05.2021р. №6;-декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань праці від 23.10.2020р.;-дефектний акт від 09.08.2021р. №113;-дефектний акт від 25.08.2021р. №136;-дефектний акт від 17.09.2021р. №144;-дефектний акт від 05.07.2021р. №174;-дефектний акт від 10.12.2021р. №191;-договірна ціна №36 станом на 5 травня 2022р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №06-01-01/36/1;-локальний кошторис на будівельні роботи №06-01-02/36/2;-локальний кошторис на будівельні роботи №06-01-03/36/3;-локальний кошторис на будівельні роботи №06-01-04/36/4;-підсумкова відомість ресурсів №36;-дефектний акт від 05.05.2021р. №36;-договірна ціна №113 станом на 9 серпня 2021р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1/113;-підсумкова відомість ресурсів №113;-договірна ціна №136 станом на 25 серпня 2021р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1/136;-підсумкова відомість ресурсів №136;-договірна ціна №144 станом на 17 вересня 2021р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №6-1-1/144;-підсумкова відомість ресурсів №114;-договірна ціна №174 станом на 5 листопада 2021р.; -локальний кошторис на будівельні роботи №2-1-1/174;-підсумкова відомість до локального кошторису №2-1-1/174;-договірна ціна №191 станом на 10 грудня 2021р.;-локальний кошторис на будівельні роботи №02-01-01/191;-підсумкова відомість ресурсів №191;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за січень 2022 року №19;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/19 за січень 2022 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за червень 2022 року №723;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/723 за червень 2022 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за серпень 2021 року №1313;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1313 за серпень 2021 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за вересень 2021 року №1380;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1380 за вересень 2021 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за вересень 2021 року №1474;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1474 за вересень 2021 року;-довідка про вартість виконаних будівельних робіт і витрати за листопад 2021 року №1825;-акт приймання виконаних будівельних робіт №1/1825 за листопад 2021 року;-ліцензія ГУ ДПС в Одеській області від 18.09.2020р. №15210414202001667;-договір оренди від 02.10.2020р. №0220-Т;-дозвіл Департаменту з благоустрою міста Одеської міської ради №1013;-лист від 06.06.2022р. №469;-лист від 18.05.2022р. №455;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 12 серпня 2021 року;-акт здачі-прийняття розкопки під відновлення а/б покриття від 07.09.2021р.;-наказ ТОВ «ТЕНЕСІ» від 17.06.2021р. №17/06-К; -наказ ТОВ «ТЕНЕСІ» від 04.01.2022р. №04/01-К.

Визначальним фактором для формування податкового кредиту є використання придбаних товарів/послуг у господарській діяльності.

Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що господарською діяльністю визнається діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно, мета отримання доходу як кваліфікуюча ознака господарської діяльності кореспондує з вимогою щодо наявності розумної економічної причини (ділової мети) під час здійснення господарської діяльності. Оскільки господарська діяльність складається із сукупності господарських операцій платника податку (які є формою здійснення господарської діяльності), то розумна економічна причина має бути в кожній господарській операції. Лише в такому разі та чи інша операція може вважатися вчиненою в межах господарської діяльності платника податків. І лише за таких умов платник податків мас право на врахування у податковому обліку наслідків відповідних господарських операцій.

Відповідно до підпункту 14.1.231 пункту 14.1 статті 14 ПК України, розумна економічна причина (ділова мета) причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.

Таким чином, зміст поняття розумної економічної причини (ділової мети) передбачає обов`язкову спрямованість будь-якої операції платника на отримання позитивного економічного ефекту, тобто на приріст (збереження) активів платника (їх вартість), а так само створення умов для такого приросту (збереження) в майбутньому.

Разом з тим, не обов`язково, аби економічний ефект спостерігався негайно після вчинення операції. Не виключено, що такий ефект настане в майбутньому, а також, що в результаті об`єктивних причин економічний ефект може не настати взагалі; операція може виявитись збитковою, і це є одним із варіантів нормального перебігу подій та не може бути беззаперечним свідченням того, вона не пов`язана з господарською діяльністю платника податків.

Проте враховуючи зазначення в ПК України щодо поняття ділової мети слідує, що обов`язково повинен бути намір платника податку отримати відповідний економічний ефект, тобто господарська операція принаймні теоретично (за умови досягнення поставлених завдань) має передбачати можливість приросту або збереження активів чи їх вартості, що узгоджується із правовою позицією викладеною Верховним Судом у постанові від 15.04.2024 по справі №822/1508/18.

Отже, з визначеного у ПК України поняття ділової мети випливає, що обов`язково повинен бути намір платника податків отримати відповідний економічний ефект, тобто господарська операція (за умови досягнення поставлених завдань) має передбачати можливість приросту або збереження активів чи їх вартості.

Документами, що підтверджують фактичне отримання таких послуг можуть бути акти надання послуг або інші документи, що підтверджують фактичне надання (отримання) послуг, які повинні мати всі обов`язкові реквізити первинних документів, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Для врахування витрат на послугу при обчисленні об`єкта оподаткування необхідне доведення безпосереднього зв`язку таких витрат з господарською діяльністю платника податків та підтвердження первинними документами, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, які б засвідчували факт здійснення господарської операції.

Слід зазначити, що законодавством не встановлено конкретного переліку документів, які мають слугувати підставою для формування даних податкового обліку, складенням яких мають оформлюватися ті чи інші господарські операції, з огляду на різноманітність змісту та форм економічної діяльності та порядку її документування. Відповідність задекларованих платником операцій критерію документального підтвердження вимагає подання платником документів, які містять достатні відомості про зміст господарської операції, порядок її виконання та учасників; документи, якими має оформлюватися господарська операція, визначаються з урахуванням законодавчих вимог та звичаєвої практики щодо оформлення певного виду господарської операції.

Контролюючий орган не висуває заперечень щодо окремих первинних документів, складених за наслідками здійснення наведених правочинів, а вказує на нереальність їх здійснення через відсутність у таких контрагентів матеріально-технічної і технологічної можливості здійснення наданих послуг, з огляду на відсутність основних засобів на балансі підприємств та відсутності інформації щодо оренди таких засобів контрагентами.

Суд зауважує, що відсутність власних ресурсів не завжди може бути беззаперечним свідченням неможливості здійснити відповідні послуги та у кожному конкретному випадку така обставина підлягає оцінці з огляду на характер здійснюваної операції.

На момент здійснення зазначених вище господарських операцій позивач та його контрагенти були належним чином зареєстровані як юридичні особи та платники податку на додану вартість, установчі документи недійсними в судовому поряду не визнавались.

Протилежному, відповідач належних та достатніх доказів не має та суду не надано.

Відсутність у спірних контрагентів матеріальних та трудових ресурсів також не виключає можливості реального виконання ними господарських операцій та не свідчить про одержання необґрунтованої податкової вигоди покупцем, оскільки залучення працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру, аутсорсингу та аутстафінгу (оренда персоналу). Основні та транспортні засоби можуть перебувати в постачальника на праві оренди або лізингу.

Відповідно, висновок відповідача про відсутність реального характеру вищевказаних господарських операцій внаслідок відсутності ресурсу для їх надання не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки, по-перше, такий спеціальний ресурс не потрібен для надання таких послуг виходячи з їх суті та характеру, по-друге, факт надання вказаних послуг підтверджується не лише первинними документами, а й звітами та фотозвітами.

Всі документи первинного бухгалтерського обліку щодо взаємовідносин ТОВ «Інфокс» з вищевказаними контрагентами відповідно до приписів ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV містять всі обов`язкові реквізити первинних документів, а саме: назву документа (форми), дату і місце складання, найменування підприємства, від імені якого складено документ, зміст і обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у господарській операції.

За результатами дослідження вище вказаних та інших документів, суд дійшов висновку, що вони оформлені у відповідності до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-ХІV та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, та в повній мірі відображають зміст і характер вчинених господарських операцій.

При цьому, суд звертає увагу на те, що з наявних матеріалів справи чітко прослідковується наявність взаємозв`язку між отриманим доходом позивача у зв`язку із наданням спірних послуг контрагентам, виконання умов договорів, що прослідковується із актів наданих послуг та інших документів, які наявні в матеріалах справи.

У той же час, відповідач не надав суду належних та достатніх доказів на спростування таких доводів позивача.

Судом враховується, що на момент здійснення спірних господарських операцій позивач та його контрагенти були належним чином зареєстровані як юридичні особи та платники податку на додану вартість, установчі документи недійсними в судовому поряду не визнавалися.

Також, суд вважає необґрунтованими посилання відповідача на зібрану податкову інформацію щодо контрагентів позивача, відображену в інформаційній базі даних державної фіскальної служби, оскільки такі відомості не є загальнодоступними. Достовірність інформації, яка в них зберігається, не може бути перевірена ані платником податків, ані судом. Електронні докази не захищені від втручання з боку сторонніх осіб, а тому достатність і достовірність такої інформації не може вважатися такою, що поза розумним сумнівом доводить факти податкових правопорушень.

Крім того, наявність інформації щодо віднесення контрагентів до переліку ризикових, не може слугувати підставою для висновку про фіктивність операцій між позивачем та його контрагентами.

Слід також зазначити, що правовідносини контрагента із третіми особами у ланцюгах постачання, з якими позивач не укладав господарські договори, самі по собі, за відсутності інших об`єктивних та підтверджених даних про порушення позивачем податкового законодавства, не можуть бути самостійною та достатньою підставою для висновку про нереальність господарських взаємовідносин позивача його безпосередніми контрагентами.

Верховний Суд у постанові від 19.10.2023 у справі №160/5256/19 наголосив, що сама по собі наявність у контролюючого органу інформації про ризиковість контрагента або про відсутність у нього достатніх трудових чи матеріальних ресурсів не є безумовною підставою для висновку про нереальність господарських операцій, якщо фактичне виконання робіт (постачання товарів, надання послуг) підтверджується належними та допустимими доказами. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06.07.2023 у справі №340/2444/19, у якій суд зазначив, що аналітичні висновки податкового органу щодо діяльності контрагентів не можуть підміняти собою доказів відсутності реального руху активів.

У постанові від 14.03.2024 у справі №520/10121/21 Верховний Суд підкреслив, що відсутність у контрагента власних трудових ресурсів або основних засобів не виключає можливості виконання ним господарських зобов`язань із залученням субпідрядників чи на підставі договорів оренди, а тому сама по собі така обставина не свідчить про фіктивність операцій. Контролюючий орган повинен довести не формальні недоліки в діяльності контрагента, а саме відсутність фактичного виконання конкретних робіт чи постачання товарів у межах спірних правовідносин.

Крім того, у постанові від 18.04.2024 у справі №640/3156/20 Верховний Суд зазначив, що податкові наслідки для платника податків можуть наставати лише за умови встановлення його обізнаності або узгодженості дій з недобросовісним контрагентом з метою одержання неправомірної податкової вигоди. Відсутність такого доведення виключає можливість покладення негативних наслідків порушень контрагента на добросовісного платника.

Аналогічний підхід підтримано у постанові Верховного Суду від 22.01.2025 у справі №420/18745/23, в якій суд касаційної інстанції вказав, що для висновку про нереальність господарських операцій контролюючий орган має надати докази, які безпосередньо спростовують факт виконання робіт (надання послуг), а не лише вказують на недоліки в діяльності контрагента чи на його податкову поведінку в інших правовідносинах.

Також у постанові від 11.09.2025 у справі №300/4123/24 Верховний Суд наголосив, що співставлення кількості людино-годин, зазначених в актах виконаних робіт, із кількістю штатних працівників контрагента за даними податкової звітності саме по собі не є достатнім доказом нереальності операцій, якщо не досліджено питання можливості залучення субпідрядних організацій, працівників за цивільно-правовими договорами або інших ресурсів.

При вирішенні цього публічно-правового спору суд також враховує правову позицію висловлену Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 07.07.2022 в справі №160/3364/19 згідно якої визначальним для вирішення спорів про наявність податкових наслідків за результатами вчинення господарських операцій є дослідження сукупності обставин та первинних документів, які можуть як підтверджувати, так і спростовувати реальність господарських операцій, а сама по собі наявність вироку щодо контрагента платника податків, факт порушення кримінального провадження відносно контрагента та отримання під час нього свідчень особи щодо не прийняття участі у створенні і діяльності підприємства або податкова інформація щодо контрагентів по ланцюгу постачання не є самостійними та достатніми підставами для висновку про нереальність господарських операцій.

Суд зауважує, що чинне законодавство не ставить умовою дійсності правочинів, а також виникнення податкових зобов`язань платника у залежність від стану податкового обліку його контрагентів, фактичного знаходження їх за місцем реєстрації та наявності чи відсутності основних фондів або спеціальних дозволів у останніх.

Позивач не може нести відповідальність за не виконання його контрагентом своїх зобов`язань, адже, поняття «добросовісний платник», яке вживається у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення у платника додаткового обов`язку з контролю за дотриманням його постачальниками правил оподаткування, а саме - платника не наділено повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому він не може володіти інформацією відносно виконання контрагентом податкових зобов`язань.

За умови не встановлення контролюючим органом у визначеному законодавством порядку наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій позивача та його постачальника для одержання позивачем незаконної податкової вигоди, останній не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

Суд не погоджується з твердженням відповідача, що операції здійснені між позивачем та контрагентами не мали реального характеру, оскільки не підтверджено факт реалізації вищезазначених послуг від контрагентів у ланцюзі поставок на адресу позивача.

Взаємовідносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарської операції, вчиненої між останнім у ланцюгу постачань платником податків та його безпосереднім контрагентом. Відповідно і оцінюватися при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовано дані податкового обліку.

Висновки податкового органу щодо ланцюга постачання ґрунтуються на припущенні про неспроможність контрагентів позивача на здійснення господарських операцій. Проте, податковий орган не підтвердив своєї позиції про безтоварність господарської операції, як і висновок про наявність протиправної мети при вчиненні правочинів належними доказами.

Чинне законодавство не зобов`язує платника податків перевіряти безпосередніх контрагентів або третіх осіб у відносинах з контрагентами на предмет виконання ними вимог податкового законодавства.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок, як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами. Відповідних висновків дійшов Верховний Суд, зокрема в постановах від 08.07.2025 у справі №200/2320/22, від 02.07.2025 у справі №380/5471/24, від 30.06.2025 у справі №280/886/23.

У постанові від 01.07.2025 у справі №260/1053/19, Верховний Суд підтвердив застосування позиції, наведеної в тому числі Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 07.07.2022 у справі №160/3364/19. Відповідно до цієї позиції визначальним для вирішення спорів про наявність податкових наслідків за результатами вчинення господарських операцій є дослідження сукупності обставин та первинних документів, які можуть як підтверджувати, так і спростовувати реальність господарських операцій.

Самі по собі лише: наявність вироку щодо контрагента платника податків; факт порушення кримінального провадження відносно контрагента та отримання під час таких свідчень особи щодо не прийняття участі у створенні і діяльності підприємства; податкова інформація щодо контрагентів по ланцюгу постачання; незначні помилки в оформленні первинних документів (окремо), - не є самостійними та достатніми підставами для висновку про нереальність господарських операцій. Водночас у сукупності з іншими обставинами справи, наявність або відсутність таких документів чи обставин можуть свідчити на спростування або підтвердження позиції контролюючого органу.

Верховний Суд наголошує, що у кожній конкретній справі необхідно виходити (оцінювати) із доказів, які дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду, оскільки справи носять у собі наявність конкретних фактичних обставинах справи та мають різний характер, об`єктивність та юридичне значення кожної із справ. Водночас, згідно із сталою практикою Верховного Суду порушення певним постачальником товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності саме по собі не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог законодавства щодо формування об`єкта оподаткування податком на прибуток та податкового кредиту.

Отже, за умови не встановлення податковим органом наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій Позивача та його постачальника для одержання Підприємством незаконної податкової вигоди, останнє не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

Відповідач не довів, що позивач як платник податку, діяв без належної обачності й обережності і йому було відомо про можливі порушення його контрагентів, або що самостійною діловою метою здійснення господарських операцій з цими підприємствами було одержання податкової вигоди, як про це вказує відповідач.

На переконання суду, спірні господарські операції здійснені позивачем з метою подальшого їх використання в оподатковуваних операціях у межах своєї господарської діяльності, спричинили реальну зміну його майнового стану, а також наявні в матеріалах справи документи бухгалтерського та податкового обліку є достатніми, належними та допустимими доказами для підтвердження реальності здійснення господарських операції з вищезазначеним контрагентом позивача.

В той же час, відповідач не надав суду жодних належних та достатніх доказів на спростування встановлених судом в ході розгляду справи обставин.

При цьому, суд не бере до уваги посилання відповідача, як на обґрунтування своїх висновків, на відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної економічної діяльності у вказаних контрагентів, зокрема матеріальних та трудових ресурсів, оскільки такі висновки неможливо зробити без належної перевірки діяльності зазначених суб`єктів господарювання, контрагентів позивача.

Суд зазначає, що відповідно до змісту та висновків Акту перевірки позивача, контролюючим органом не здійснювалась належна перевірка первинно-бухгалтерських документів контрагентів. Окрім того, в законодавстві відсутня норма, яка б зобов`язувала підприємство перевіряти наявність таких ресурсів у контрагента та формувати податковий кредит лише за їх наявності.

Суд також наголошує, що норми податкового законодавства не визначають певний обсяг матеріальних та/або трудових ресурсів у платника податків при здійсненні господарської діяльності як критерій правового статусу платника податків чи умови для отримання податкової преференції у формі податкового кредиту чи визнання понесених витрат.

Відповідачем під час розгляду справи не наведено переконливих доводів, що ґрунтуються на об`єктивній інформації та беззаперечно спростовують факти здійснення господарських операцій, їх оприбуткування, засвідчені наведеними документами і поясненнями.

Також, суд зазначає, що норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням/наданням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певним постачальником товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог законодавства щодо формування об`єкта оподаткування податком на прибуток та податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на формування витрат та податкового кредиту, за можливу неправомірну діяльність його контрагентів за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагентів та злагодженість дій між ними.

Такий правовий висновок сформульований Верховним Судом у постанові від 16.04.2019 у справі №804/6909/17 та від 21.02.2020 у справі №815/253/16.

Такої ж позиції дотримується Верховний Суд України в постанові від 31.01.2011 №14/11 в адміністративній справі за позовом ЗАТ "Мукачівський лісокомбінат" до Мукачівської об`єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення.

Крім того, податковим органом не було враховано, що позивач, як платник податку, самостійно несе відповідальність за достовірність і своєчасність обчислення та внесення ним податку до бюджету відповідно до законодавства України і не може нести відповідальність за несплату податків продавцем, порушення ним правил здійснення господарської діяльності та наявність обставин державної реєстрації, а визначальним фактором для формування податкового кредиту платником ПДВ є рух товарів (послуг) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такої особи-платника податку та наявність у платника податків виданої йому продавцем товару податкової накладної, оформленої з дотриманням вимог чинного законодавства.

Так, одним з принципів розгляду податкових спорів, відповідно до ст. 4 ПК України є принцип презумпції добросовісності та рішень платника податків, у зв`язку з чим передбачається, що дії платників податків, які мають своїм результатом одержання податкової вигоди економічно виправдані, а відомості, що містяться у податкових деклараціях, податкових накладних та інших первинних документах, є достовірними. Надання податковому органу всіх належним чином оформлених документів, передбачених законодавством про податки та збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковим органом не встановлено та не доведено, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів або коли відомості ґрунтуються на інших документах, недійсність яких установлена судом.

Суд вважає за доцільне зазначити, що відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини", практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та свідчить про те, що якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб`єкту, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (п. 23 рішення ЄСПЛ у справі "Бізнес Сепорт Сентре проти Болгарії" (заява №6689/03), п. 38 рішення ЄСПЛ у справі Інтерсплав проти України (заява №803/02)).

Крім того, Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22.01.2009 ("Булвес" АД проти Болгарії") зазначив, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов`язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз. На думку Європейського Суду такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності. Право на податковий кредит є "власністю" у розумінні статті 1 Протоколу № 1, яке повинно розглядатися як таке, що виникло у момент повного виконання нею своїх зобов`язань щодо податкової звітності з ПДВ. Визнання права на нарахування податкового кредиту було поставлено в залежність від виконання обов`язків постачальником, в той час коли це не залежало від волі одержувача поставки - застосування відповідних положень Закону "Про ПДВ" стало не передбаченим і самовільним. Платник податку не має абсолютно ніяких повноважень відслідковувати, контролювати і забезпечувати виконання постачальником його обов`язків із складення та подання декларації з ПДВ, а також обов`язку зі сплати ПДВ (п.43, п.69 зазначеного вище рішення Європейського Суду).

Отже, Європейський суд з прав людини чітко визначає правило індивідуальної відповідальності платника податків. Тобто, добросовісний платник податків не має зазнавати негативних наслідків через можливі порушення вимог податкового законодавства з боку його контрагентів. Для висновків про наявність порушень податкового законодавства в діях платника податків в обов`язковому порядку необхідно з`ясувати можливу обізнаність такого платника щодо дефектів у правовому статусі його контрагентів (відсутність реєстрації їх як платників податку на додану вартість, відсутність у відповідних посадових осіб чи інших представників контрагента повноважень на складання первинних, розрахункових документів, податкових накладних тощо). Відповідні обставини можуть бути з`ясовані, зокрема, з використанням даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також офіційно оприлюднених даних щодо анульованих свідоцтв платника податку на додану вартість.

Відтак, суд приходить до висновку про наявність у Товариства права на отримання податкових вигод у формі податкового кредиту та витрат за наслідками господарських операцій з КП «АСЕМ», ПВП «НАСОСЕНЕРГОПРОМ», ПП «ЕВРОТРАНССТРОЙ», ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ», ТОВ «САНТЕК-СК», ТОВ «ЕЙ БІ СІ КОНСТРАКШЕН», ТОВ «ЕКВУДСТРОЙ», ТОВ «ІНДУСТРІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ», ТОВ «ЛІДЕР-ГРУПП», ТОВ «АВТОСТРОЙ», ТОВ «ТЕНЕСІ», внаслідок чого оскаржені податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

За ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 74 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування та питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (абз. 2 ч. 2 ст. 77 КАС України).

Відповідно судом встановлено протиправність прийнятих відповідачем спірних рішень Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 13.08.2025 №000/519/32-00-07-04-19 та №000/518/32-00-07-04-19, такі рішення не відповідають вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України та підлягають скасуванню.

Згідно ч. ч. 1-4 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч. 5 ст. 242 КАС України).

Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі Hirvisaari v. Finland від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані.

Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі RuizTorija v. Spain від 9 грудня 1994 р., статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.

Згідно з вимогами пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню. Згідно положень ч.1 ст. 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача, у відповідному розмірі, враховуючи загальну суму сплаченого судового збору 30280,00 грн.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд,-

в и р і ш и в:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 13.08.2025 №000/519/32-00-07-04-19 та №000/518/32-00-07-04-19.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Інфокс» понесені витрати по сплаті судового збору в сумі 30280 (тридцять тисяч двісті вісімдесят) грн 00 коп за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лиска І.Г.