Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 398/2935/26
провадження №: 3/398/626/26
ПОСТАНОВА
Іменем України
"21" травня 2026 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Москалик В. В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
10 квітня 2026 року о 12 год 57 хв ОСОБА_1 , який працює на посаді технічного керівника ПП «Автотехконтроль», видав протокол № 01107-00183-26 перевірки технічного стану транспортного засобу «АВ АС 32053-07 Мрія», державний номерний знак НОМЕР_2 , з порушенням Порядку проведення обов`язкового технічного контролю, а саме: до реєстру результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів внесена інформація про результати обов`язкового технічного контролю вищезазначеного транспортного засобу, у якого показчик одометра становить 2696 км, а зафіксований на фотографії показник одометра становить 26963 км, чим порушив вимоги абз. 7 п. 18 постанови КМУ №137 від 30.01.2012.
Відповідальність за дане адміністративне правопорушення передбачена ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав заяву, в якій зазначив, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП визнає в повному обсязі та щиро розкаюється, просив розглядати справу у його відсутність.
Відповідно до ст. 268 КУпАП неявка ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
В диспозиції ч. 1 ст. 127-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Згідно з абз. 7 п. 18 постанови КМУ № 137 від 30.01.2012 «Про затвердження Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу», у разі негативного результату проведення обов`язкового технічного контролю та додаткових перевірок технічного стану і конструкції транспортного засобу на відповідність вимогам резолюції Європейської конференції/Міжнародного транспортного форуму ЄКМТ - сертифікат придатності до експлуатації транспортного засобу не складається.
В той же час, ОСОБА_1 , як технічним керівником ПП «Автотехконтроль», складено, підписано та видано протокол №01107-00183-26 перевірки технічного стану транспортного засобу «АВ АС 32053-07 Мрія», державний номерний знак НОМЕР_2 , в якому зазначено категорію D, що є порушенням вищезазначених норм чинного законодавства України.
Зазначені обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 651072 від 27.04.2026; копією листа РСЦ ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях від 17.04.2026 № 1007, про направлення до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП НПУ інформації щодо порушень, виявлених під час перевірки випробувальної лабораторії ПП «Автотехконтроль», проведеної 13.04.2026 уповноваженою особою, а саме:
прийнято рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу від 10.04.2026 № 01107-00183-26, недійсним, про що внесено відповідну інформацію до Єдиного державного реєстру транспорних засобів.
За таких обставин, ОСОБА_1 склав протокол № 01107-00183-26 перевірки технічного стану транспортного засобу «АВ АС 32053-07 Мрія», державний номерний знак НОМЕР_2 , внаслідок чого до реєстру результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів внесена інформація, яка не відповідає дійсності, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Враховуючи характер правопорушення та особу правопорушника, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, що становить 665 грн. 60 коп.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 127-1, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 665 гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати штрафу Назва платежу: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; Рахунок: UA658999980313000149000011001; ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300, код за ЄДРПОУ: 37918230; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів бюджету: 21081300; Призначення платежу: *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Реквізити для сплати судового збору Назва платежу: Сплата судового збору за рішенням суду про стягнення судового збору на користь держави; № рахунку: UA908999980313111256000026001; Назва одержувача коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя Олександрійського
міськрайонного суду
Кіровоградської області Вікторія Валеріївна Москалик