Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 138/1266/26
Провадження №:3/138/307/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2026 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого: судді Савкової І.М.,
з участю: секретаря судового засідання Цибульської Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 , ном. тел. НОМЕР_2 , -
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Старший сержант ОСОБА_1 , будучи звільненим 16.09.2023 з посади стрільця-помічника гранатометника 3 відділення охорони 2 взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 18.11.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (за період з 01.01.2023 - 16.09.2023).
Крім того, старший сержант ОСОБА_1 , будучи звільненим 16.09.2023 з посади стрільця-помічника гранатометника 3 відділення охорони 2 взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 23.02.2026 подав щорічну декларацію за 2022 рік.
Старший сержант ОСОБА_1 , будучи звільненим 16.09.2023 з посади стрільця-помічника гранатометника 3 відділення охорони 2 взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 23.02.2026 подав щорічну декларацію за 2023 рік.
В судове засідання ОСОБА_1 та захисник Сердечнюк М.В. не з`явилися. Згідно письмової заяви в матеріалах справи просять судовий розгляд проводити у їх відсутність. Обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 визнає, щиро кається, просив суворо не карати.
Прокурор Добровольська В.В. не заперечувала щодо розгляду справи у відсутність ОСОБА_2 ..
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до наказу №31 від 26.02.2022 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 призначено на посаду старшим стрільцем 3 відділення охорони 1 взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В подальшому відповідно до наказу №258 від 16.09.2023 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 звільнено із військової служби.
Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.
ОСОБА_1 являвся військовою посадовою особою, в силу підпункту «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Згідно до пп.«г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Статтями 2,3 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» визначено, що кожен громадян України, вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, бере офіційне зобов`язання неухильно додержуватися Конституції України, цього Закону, Законів України «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», інших законів України, а також прийнятих відповідно до них указів Президента України та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов`язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України та сумлінно виконувати обов`язки військової служби.
Відповідно до ч.9 ст.20 ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу» Військовослужбовці, визначені Законом України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку та строки, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
В примітці до ст.172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є також суб`єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Абз.1 ч. 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію при звільненні за період неохоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 - 16.09.2023 до 31.01.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 18.11.2025 о 14:07 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 по 16.09.2023.
Крім того, обов`язок подати щорічну декларацію за 2022 рік у ОСОБА_1 , виник до 31.01.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 23.02.2026 о 15:18 год. подав щорічну декларацію за 2022 рік.
Крім того, обов`язок подати щорічну декларацію за 202 рік у ОСОБА_1 , виник до 31.01.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 23.02.2026 о 15:11 год. подав щорічну декларацію за 2023 рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення №307, №308, №309 від 08.04.2026, в яких зазначено обставини правопорушення; повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 09.02.2024 №758; витягами з Єдиного державного реєстру декларацій; витягами з наказів про прийняття, звільнення ОСОБА_1 №32 від 26.02.2022, №258 від 16.09.2023; службовою характеристикою; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ..
В діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує: характер вчиненого правопорушення; особу, щодо якої складено протокол, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, майновий стан, ступінь вини, обставин, що обтяжують його відповідальність не встановлено, обставиною, що пом`якшує відповідальність є щире розкаяння винного, і вважає, що достатнім та необхідним для виховання ОСОБА_1 , а також запобігання вчиненню нових правопорушеньбуде стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.27, ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП , -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави (стягувач - Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР НП України, що знаходиться по вул.Чорновола, 5, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 43305056).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок (стягувачем є Державна судова адміністрація України,050, призначення платежу - «судовий збір» на рахунок ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Могилів-Подільський міськрайонний суд протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя І.М. Савкова