Постанова № 13668700, 31.01.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2011
Номер справи
2а-47223/09/1670
Номер документу
13668700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-47223/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Шевякова І.С.,

при секретарі –Вовченко Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Лохвицького виробничого управління житлово-комунального господарствапро стягнення економічних санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

07 жовтня 2009 року позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській області,звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Лохвицького виробничого управління житлово-комунального господарствапро стягнення економічних санкцій в сумі 212809,83 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області проведено перевірку Лохвицького виробничого управління житлово-комунального господарства з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні , встановленні та застосуванні тарифів на житлово0-комунальні послуги. Під час перевірки встановлено, що відповідачем порушено вимоги ст.ст. 22 та 57 Конституції України, рішення 13 сесії 5 скликання Лохвицької міської ради від 12.06.2008 року № 1 "Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та вивезення побутових рідких відходів ДП "Лохвиця - водоканал" ВУЖКГ", внаслідок чого необґрунтовано отримано виручку в сумі 70936,61 грн. За результатами даної перевірки інспекцією 28 серпня 2009 року складено акт, на підставі якого 02 вересня 2009 року прийнято рішення № 132 про застосування до Лохвицького виробничого управління житлово-комунального господарства економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну сум 212809,83 грн.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заперечення на позов не надав.

Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області в період з 20 серпня 2009 року по 28 серпня 2009 року проведено перевірку Лохвицького ВУЖКГ з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні , встановленні та застосуванні тарифів на житлово0-комунальні послуги

Перевіркою встановлено порушення вимог статтей 22 та 57 Конституції України, рішення 13 сесії 5 скликання Лохвицької міської ради від 12.06.2008 року № 1 "Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та вивезення побутових рідких відходів ДП "Лохвиця - водоканал" ВУЖКГ", а саме за період з 01 березня 2009 року по 31 липня 2009 року Лохвицьке ВУЖКГ зі споживачів стягувало плату за послуги з водопостачання за тарифами: для населення - 3,00 грн. за м. куб., для бюджетних установ та інших споживачів - 8,58 грн. за м. куб., які затверджені рішенням 17 сесії 5 скликання Лохвицької міської ради від 28 січня 2009 року № 11 "Про впорядкування тарифів на послуги централізованого водопостачання Лохвицькому ВУЖКГ", і є недіючими, оскільки введені в дію з 01 березня 2009 року без офіційного оприлюднення в друкованих засобах масової інформації, внаслідок чого необґрунтовано отримано виручку в сумі 70936,61 грн.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990р. № 507-ХІІ з наступними змінами і доповненнями, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в дохід відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації разом із штрафом у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

За результатами даної перевірки та на підставі акту перевірки, інспекцією 02 вересня 2009 року прийнято рішення № 132 про застосування до Лохвицького ВУЖКГ економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 212809,83 грн.

Так, в ході судового розгляду справи встановлено, що відповідач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про оскарження рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Полтавській області № 132 від 02 вересня 2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Предметом розгляду вищевказаної справи було оскарження рішення позивача, на підставі якого Державна інспекція з контролю за цінами у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Лохвицького ВУЖКГ про стягнення штрафних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

02.06.2010 року Полтавським окружним адміністративним судом прийнято постанову, якою у задоволенні позовних вимог Лохвицького ВУЖКГ до Державної інспекції з контролю за цінами у Полтавській області про скасування рішення № 132 від 02 вересня 2009 року, відмовлено.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16.11.2010 року постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 року залишена без змін та набрала законної сили 16.11.2010 року.

Одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах є обов’язковість судових рішень.

Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Таким чином, рішення, що є підставою для стягнення, заявленого у даній справі винесено правомірно, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Лохвицького виробничого управління житлово-комунального господарства (ідентифікаційний номер 03351786) в дохід Державного бюджету України, код 21081100 на р/р УДК у Лохвицькому районі № 311115106700002, МФО 831019, код за ЄДРПОУ 34698804 суму економічних санкцій в розмірі 212809,83 грн. (двісті дванадцять тисяч вісімсот дев'ять гривень вісімдесят три копійки).                    

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Повний текст постанови виготовлено 07 лютого 2011 року.

          Суддя                                                                                І.С. Шевяков