Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 521/16189/25
провадження № 2/521/957/26
07 травня 2026 року м. Одеса
Хаджибейський районний суд міста Одеси у складі:
Головуючого судді Михайлюка O.A.,
при секретарі Тарасюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські електромережі» про скасування та визнання недійсним рішення комісії у формі протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія», -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські електромережі» про скасування та визнання недійсним рішення комісії у формі протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, посилаючись на те, що прийняте рішення Акціонерним товариством «ДТЕК Одеські Електромережі» у формі протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ №24/5 від 27.03.2025 року та сам по собі Акт про порушення ПРРЕЕ №8008313 від 28.02.2025 року є незаконними, протиправними, спрямованими на порушення прав та законних інтересів позивача, як побутового споживача та такими, що мають бути визнані недійсними в судовому порядку.
Позивач вказує, що після прийнятого протоколу, вона отримала від Постачальника електричної енергії Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія» рахунок за спожиту електричну енергію №12-12031563К/1 від 16.04.2025 року за квітень 2025 року на загальну суму у розмірі 325 948,14 грн. Згідно рахунку позивачу було виставлено додаткові нарахування у квітні місяці 2025 року на 46 884 кВт/год. за 8 місяців, хоча п.2.3.12 ПРРЕЕ зазначає, що електропостачальник на підставі отриманої копії протоколу комісії з розгляду акта про порушення цих Правил проводить перерахунок вартості за фактично спожиту електричну енергію на об`єкті споживача за період, який складається з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше шести місяців, та з дня виявлення порушення до дня проведення засідання комісії або усунення порушення (якщо порушення усунуто до дня засідання комісії) за цінами на універсальні послуги для малих непобутових споживачів за відповідні розрахункові місяці.
У зв`язку з чим, позивач звернулася до суду з позовом та просить суд визнати недійсним та скасувати протокол № 24/5 від 27.03.2025 року комісії по розгляду акту про порушення №8008313 від 28.02.2025 року, яким вирішено нарахування по акту про порушення згідно видів порушення визначених главою 8.4 розділу VIII ПРРЕЕ не проводити; здійснити заходи з усунення виявленого порушення; електрична енергія, яка використовується на об`єкті побутового споживача як на побутові так і на непобутові потреби, має обліковуватись комерційними облікам згідно вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії (Постанова НКРЕКП №312 від 14.03.2018р. зі змінами та доповненнями) та Кодексу комерційного обліку (Постанова НКРЕКП №311 від 14.03.2018 р. зі змінами та доповненнями) з укладанням відповідних договорів; стягнути з відповідача на її користь судовий збір.
Позивач в судове засідання не з`явилася, її представник подала до суду заяву, відповідно до якої просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, справу розглянути за відсутності сторони позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, в ході розгляду справи просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, подала до суду пояснення щодо позову та заяву, відповідно до яких заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила суд справу розглянути за відсутності представника третьої особи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2019 року приєдналась до умов публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії із Акціонерним товариством «ДТЕК Одеські Електромережі» шляхом продовження споживання електричної енергії за особовим рахунком № НОМЕР_1 , відкритим на її ім`я.
Крім того, ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2019 року приєдналась до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, укладеного із Товариством з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія», шляхом приєднання до його умов, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника в порядку визначеному п.7 постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».
З моменту акцептування публічного договору в установленому ПРРЕЕ порядку, оператор системи розподілу та споживач набули всіх прав та обов`язків за договором і несуть відповідальність за їх невиконання (неналежне виконання) згідно з умовами договору та чинним законодавством України.
28.02.2025 року представниками АТ «ДТЕК Одеські електромережі» здійснена перевірка об`єкту Споживача Гоменюк Валентини Василівни, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , та складено Акт про порушення №8008313, яким встановлено порушення п.2.3.12 ПРРЕЕ - споживання побутовим споживачем та іншими споживачами електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на не побутові потреби. Підтвердження факту споживання електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на не побутові потреби, а саме: вирощує, розводить рибу, що зафіксовано на фото. Порушення продемонстровано споживачу».
Крім того, складено Акт технічної перевірки від 28.02.2025 року №1388296 за яким, на об?єкті Споживача не було виявлено фактів без облікового споживання електричної енергії, порушення схеми обліку електричної енергії, чи пошкодження приладу обліку, вказано, що лічильник 2303 №8494933 не пошкоджений, пломби не пошкоджені.
28.02.2025 року представниками Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» також складено Акт-вимогу №6015612 щодо приведення розрахункових засобів обліку та схем їх підключення у відповідність до вимог ПРРЕЕ, ККО, ПУЕ та інших нормативно-технічних документів. В примітці цього Акту-вимоги №6015612 від 28.02.2025 року зазначено: «усунути виявлене порушення, шляхом негайного припинення споживання електричної енергії на не побутові потреби та протягом 30 днів з дня складання Акта про порушення №8008313 укласти договір з електропостачальником за відповідним тарифом».
27.03.2025 року проведена комісія з розгляду актів про порушення, на якій була присутня Споживач.
За результатом проведеної комісії прийнято протокол №24/5 від 27.03.2025 року, за яким прийнято рішення: про нарахування по акту про порушення згідно видів порушень, визначених главою 8.4 розділу VIII ПРРЕЕ; здійснити заходи з усунення виявленого порушення; електрична енергія, яка використовується на об?єкті побутового споживача як на побутові так і на непобутові потреби, має обліковуватись комерційними облікам згідно вимог ПРРЕЕ та ККО з укладенням відповідних договорів.
Після чого, як вказує представник третьої особи у поясненнях, на виконання вимог законодавства, на підставі отриманого від Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» протоколу № 24/5 від 27.03.2025 року засідання комісії про розгляд акту про порушення № 8008313 від 28.02.2025 року, Товариством з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія» було надіслано Позивачу для оплати коригуючий рахунок за спожиту електричну енергію №12-12031563К/1 від 16.04.2025 року на суму 325948,14 грн. в т.ч. з ПДВ.
Зазначене у судовому засіданні не заперечувалось та не спростовувалось сторонами.
Правовідносини з постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст. 714 ЦК України, Законом України «Про ринок електричної енергії», «Правилами роздрібного ринку електричної енергії», затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 312.
Згідно п.п. 1, ч. 1, п. 15 ч. 3 ст. 46 ЗУ «Про ринок електричної енергії», оператор системи розподілу, зокрема, забезпечує недискримінаційний доступ до системи розподілу; оператор системи розподілу, зобов`язаний, зокрема, відновлювати електроживлення споживача за зверненням електропостачальника у порядку, визначеному кодексом системи розподілу.
Статтею 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначена відповідальність за порушення законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії.
Відповідно до ч.1 ст.77 Закону України «Про ринок електричної енергії» учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Споживання електричної енергії здійснюється за відповідним тарифом (ціною) відповідно до комерційної пропозиції та має бути забезпечене окремим комерційним обліком. Окремі фізичні точки комерційного обліку мають бути забезпечені засобами вимірювальної техніки, які дають можливість організувати комерційний облік за відповідним тарифом (ціною) на всій площадці вимірювання. Вид об`єкта електрифікації та призначення використання електроустановок площадок вимірювання, в тому числі для окремого обліку споживання на непобутові потреби, відображаються в паспорті точки розподілу/передачі. У разі зміни потреб споживання на об`єкті індивідуального побутового споживача, інформація щодо типу споживання (побутові/непобутові потреби) площадок вимірювання відображається в паспорті точки розподілу/передачі (п. 2.3.12. ПРРЕЕ).
Електрична енергія, що використовується на об`єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу), надання інших платних послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму тощо, обліковується за умовною (віртуальною) точкою комерційного обліку окремо та оплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника (п. 2.3.12. ПРРЕЕ).
У разі споживання електричної енергії на об`єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби побутовий споживач зобов`язаний звернутись до оператора системи із заявою про організацію окремого обліку споживання електричної енергії на непобутові потреби та оформлення акта розподіленої електричної енергії (додаток 11 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії).
Організація обліку має бути здійснена шляхом створення умовних (віртуальних) точок комерційного обліку для побутових та непобутових потреб з використанням існуючого засобу вимірювальної техніки. Обсяги споживання електричної енергії на об`єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби визначаються постачальником послуг комерційного обліку розрахунковим шляхом в межах обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409. Споживач зобов`язаний надати дані та документи для оформлення акта розподіленої електричної енергії (п. 2.3.12. ПРРЕЕ).
Згідно п. 2.3.12. ПРРЕЕ у разі виявлення оператором системи фактів споживання побутовим споживачем та іншими споживачами електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби (на потреби для яких застосування фіксованої ціни на електричну енергію не передбачено) оператор системи складає акт про порушення ПРРЕЕ, в якому зазначаються зобов`язання споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення шляхом негайного припинення споживання електричної енергії на непобутові потреби та протягом 30 днів з дня складення акта про порушення ПРРЕЕ організації комерційного обліку на непобутові потреби та укладення договору з електропостачальником за відповідним тарифом.
Акт про порушення - це документ установленої форми, що складається для фіксації факту порушення на об`єкті споживача цих Правил (п. 1.1.2 ПРРЕЕ).
Підтвердженням факту споживання електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби, можуть слугувати: отримана інформація від місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, податкової служби; рекламні вивіски та фасадні таблички на об`єктах; зафіксовані фото (відео) з відповідною рекламою; рекламна інформація з продажу товарів чи надання платних послуг на відповідних сайтах мережі Internet, тощо.
Такий акт про порушення розглядається оператором системи у порядку передбаченому розділом VIII цих Правил.
При складенні акта про порушення ОСР/ ОСП має право обстежувати внутрішні електричні мережі та струмоприймачі на об`єкті споживача на предмет споживання електричної енергії на непобутові потреби.
У разі наявності підтверджених фактів споживання споживачем електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби та у разі недопуску споживачем представників ОСР/ ОСП на об`єкт для обстеження внутрішніх електричних мереж, увесь обсяг використаної електричної енергії на такому об`єкті споживача вважається таким, що використаний на непобутові потреби.
У разі підтвердження за результатами обстеження внутрішніх електричних мереж факту споживання електричної енергії на непобутові потреби, у протоколі комісії з розгляду акта про порушення зазначаються зобов`язання споживачу здійснити заходи з усунення виявленого порушення.
Згідно п. 8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформляється акт про порушення згідно з формою, наведеною у додатку 9 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил, необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС-код площадки комерційного обліку, за якою виявлене порушення (за наявності) та у разі виявлення порушень, зазначених у п. 8.4.2 глави 8.4 цього розділу: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення та пред`являти документ, що посвідчує його особу, про що зазначається в акті про порушення.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві, підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву зазначає, що позовні вимоги є безпідставними з огляду на те, що в Акті про порушення №8008313 від 28.02.2025 року зазначено міст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти Правил та Акт про порушення №8008313 від 28.02.2025 року позивач ОСОБА_1 власноручно підписала зазначивши при цьому "без заперечень".
Представник відповідача наголошує також на тому, що АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» при проведенні перевірки за об`єктом споживача та при розгляді Акту про порушення №8008313 від 28.02.2025 року діяло у межах наданих йому повноважень та при дотриманні законодавства України в сфері електроенергетики, а як наслідок доводи позивача про незаконність дій жодними належними та допустимими доказами не доводяться, а отже не заслуговують на увагу суду. З позовної заяви не вбачається обґрунтування з посиланням на конкретні норми діючого законодавства, що ж незаконного було у діях відповідача.
З приводу виявленого порушення, позивач вказує, що відповідачем не надано доказів того, що ОСОБА_2 веде господарську діяльність, за адресою проживання, де розташований приватний житловий будинок, відсутні будь-які вивіски, що могли б свідчити про комерційну діяльність, або реклама в мережі Інтернет чи інформація від органів державної влади чи місцевого самоврядування, як це передбачено п.2.3.12 ПРРЕЕ.
Позивач зазначає, що інформація з мережі Інтернет, наданої відповідачем як документ формату Ворд про нібито рекламу та продаж риб є недостовірною та скопійованою із різних джерел Інтернету і не має жодного відношення до фізичної особи ОСОБА_2 , оскільки такий документ сформовали із різних картинок риб у басейнах з Інтернету і фото із відмітки карти гугл.
Судом встановлено, що посилання позивача про не доведення відповідачем здійснення нею підприємницької діяльності за адресою зареєстрованого місця проживання, підтверджуються дослідженими у справі доказами, зокрема долученими відповідачем до акту та відзиву фотоматеріалами, знімками з інтернету та відеофіксацією.
З доданих до Акта про порушення № №8008313 від 28.02.2025 року фотоматеріалів та відеоматеріалів вбачається, що за адресою: АДРЕСА_2 знаходяться басейни з водою, які фактично не використовувалися, оскільки більшість із них були порожніми, і лише в одному з басейнів на момент огляду перебувала незначна кількість риби, що за своїм обсягом та характером не може свідчити про здійснення систематичної господарської (підприємницької) діяльності, спрямованої на отримання прибутку.
Судом також досліджено доказ формату Ворд та встановлено, що цей письмовий документ формату Ворд складається із восьми картинок, із яких дійсно лише одна фотографія це басейн із водою, що знаходиться за адресою позивача, а інші зображення не мають відношення до позивача. Крім того, з цього документу також вбачається, що по пошуку за номером телефону ( НОМЕР_2 ), який не належить ОСОБА_2 відображалась три роки тому відмітка на картах гугл за адресою: с.Корсунці, Одеської області, що не є зареєстрованою адресою проживання Позивача - АДРЕСА_2 .
Суд зазначає, що відмітка на карті гугл по своїй суті не є рекламою, оскільки згідно положень Закону України «Про рекламу», реклама - інформація про особу, ідею та/або товар, розповсюджена за грошову чи іншу винагороду або з метою самореклами в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена, щоб сформувати або підтримати у прямий (пряма реклама, телепродаж) або непрямий (спонсорство, розміщення товару (продакт-плейсмент) спосіб обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи, ідеї та/або товару.
Інших доказів або доводів, які б спростовували доводи позивача про те, що вона не веде господарську діяльність за об?єктом розподілу електричної енергії, відповідач не надав.
Відповідно до статей 7681 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Обов`язок доведення правомірності своїх рішень та дій покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено наявності фактичних обставин, які б підтверджували здійснення позивачем підприємницької діяльності або порушення вимог ПРРЕЕ, у зв`язку з чим Акт про порушення є необґрунтованим.
За таких обставин суд доходить висновку, що відсутні правові підстави для кваліфікації дій позивача як порушення, пов`язаного з комерційним (підприємницьким) використанням електричної енергії, а отже відсутні підстави для застосування положень пункту 2.3.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Таким чином, складений представниками відповідача Акт про порушення № 8008313 від 28.02.2025 року ґрунтується на припущеннях та суб`єктивній оцінці представників Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі», а не на належних і допустимих доказах, що є неприпустимим у розумінні статей 7681 ЦПК України. Оскільки Акт про порушення № 8008313 від 28.02.2025 р. ПРРЕЕ складений на підставі припущень, без належних, допустимих та достатніх доказів, у зв`язку з цим рішення комісії відповідача, оформлене протоколом № 24/5 від 27.03.2025 року про розгляд акту про порушення №8008313 від 28.02.2025 року, яке ґрунтується виключно на вказаному акті, є похідним від незаконного акту та підлягає скасуванню.
В частині долученої до матеріалів справи представником Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна Енергопостачальна компанія» угоди про погашення заборгованості № 295-25 від 04.08.2025 року, суд зазначає, що остання не може бути прийнята судом як належний та допустимий доказ визнання позивачем порушення своїх зобов`язань, оскільки подана копія документа не містить підпису керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна Енергопостачальна компанія» та не підтверджує волевиявлення юридичної особи на укладення відповідної угоди.
Дослідивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд вважає не доведеним здійснення господарської (підприємницької) діяльності ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 .
Вимога про скасування рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу електричної енергії, яка підлягає перерахунку є способом захисту прав та інтересів, установленим законом, оскільки таке рішення комісії, оформлене протоколом з розгляду акта про порушення, безпосередньо впливає на права та обов`язки відповідного суб`єкта у контексті його відносин з електропередавальною організацією, встановлює обсяг і вартість електричної енергії, яка підлягає перерахунку.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 по справі № 127/19583/21.
Суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках (ст.ст. 12, 13, 81 ЦПК України).
Кожна сторона повинна довести обставини, що мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
У постановах Верховного Суду від 08.08.2019 по справі № 450/1686/17 та від 15.07.2019 по справі № 235/499/17 зазначено, що кожна сторона сама визначає стратегію свого захисту, зміст своїх вимог і заперечень, тягар доказування лежить на сторонах спору, а суд розглядає справу виключно у межах заявлених ними вимог та наданих доказів. Суд не може вийти за межі позовних вимог та в порушення принципу диспозитивності самостійно обирати правову підставу та предмет позову.
Під час розгляду справи, судом забезпечено сторонам рівні можливості щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом переконливості (ст. 129 Конституції України).
Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
За ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача знайшли своє підтвердження та є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.141 ЦПК України, судові витрати підлягають стягненню з відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок, що підтверджується квитанцією від 08.09.2025 року.
Оскільки позовні вимоги про скасування та визнання недійсним рішення комісії у формі протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ задоволено в повному обсязі, то вказана сума судового збору підлягає стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись Правилами роздрібного ринку електричної енергії (Постанова НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року зі змінами та доповненнями), Кодексом комерційного обліку (Постанова НКРЕКП №311 від 14.03.2018 року зі змінами та доповненнями), ЗУ «Про ринок електричної енергії», ст. ст. 203, 220, 316,321, 627, 628, 638 ЦК України, ст.ст. 10, 12, 76, 77, 81, 89, 141, 265, 280, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські електромережі» про скасування та визнання недійсним рішення комісії у формі протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія» - задовольнити.
Визнати недійсним та скасувати протокол № 24/5 від 27.03.2025 року комісії по розгляду акту про порушення №8008313 від 28.02.2025 року, яким вирішено нарахування по акту про порушення згідно видів порушення визначених главою 8.4 розділу VIII ПРРЕЕ не проводити; здійснити заходи з усунення виявленого порушення; електрична енергія, яка використовується на об`єкті побутового споживача як на побутові так і на непобутові потреби, має обліковуватись комерційними облікам згідно вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії (Постанова НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року зі змінами та доповненнями) та Кодексу комерційного обліку (Постанова НКРЕКП №311 від 14.03.2018 року зі змінами та доповненнями) з укладанням відповідних договорів.
Стягнути з Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» (код ЄДРПОУ - 00131713, адреса: м.Одеса, вул. М. Боровського, 28-Б) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок в рахунок сплаченого судового збору.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: О.Михайлюк
07.05.26