Рішення № 136618231, 18.05.2026, Корольовський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
18.05.2026
Номер справи
296/98/26
Номер документу
136618231
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 296/98/26

2-о/296/6/26

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2026 року м.Житомир

Корольовський районний суд моіста Житомира в складі:

головуючого судді Рожкової О.С.,

за участю секретаря судового засідання Цимбалюк А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, за участю заінтересованих осіб: військова частина НОМЕР_1 , Міністерство оборони України, ОСОБА_2 ,

У С Т А Н О В И В :

І. СУТЬ ЗАЯВИ

1. 05.01.2026 ОСОБА_1 звернулась до Корольовського районного суду міста Житомира з заявою, в якій просила встановити факт проживання однією сім`єю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зник безвісти за особливих обставин під час виконання бойового завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України в районі населеного пункту Запоріжжя Донецької області 14.06.2025 року, однією сім`єю без реєстрації шлюбу в період з липня 2010 року по 14.06.2025 року, а саме по час фактичного зникнення безвісти ОСОБА_2 .

2. Обґрунтовуючи заяву, заявниця вказала, що з липня 2010 року по день зникнення безвісти ОСОБА_2 14.06.2025 проживали з ним однією сім`єю, вели спільне господарство, фактично виконували права та обов`язки подружжя, мали спільні плани на майбутнє, приймали гостей на свята, відвідували спільних друзів та значимі події разом, тобто проживали однією сім`єю, як чоловік та жінка. Крім того, вели спільний бюджет, яким забезпечувалося харчування сім`ї та оплата комунальних послуг. Після призову ОСОБА_2 на військову службу заявниця та ОСОБА_2 продовжували турбуватися один про одного. Заявниця передавала ОСОБА_2 посилки, в яких були необхідні речі побуту і гігієни, а також домашні продукти харчування. В свою чергу ОСОБА_2 надсилав заявниці кошти для поточних потреб.

3. Звертаючись до суду, заявниця зазначила, що встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу необхідно їй для реалізації права на отримання щомісячного грошового забезпечення, що нараховується відповідно до вимог чинного законодавства у зв`язку із визнанням ОСОБА_2 безвісти відсутнім.

ІІ. ПРОЦЕДУРА та ПОЗИЦІЇ СТОРІН

4. 12.01.2026 ухвалою суду відкрито провадження у справі №296/98/26 у порядку окремого провадження, залучено до розгляду даної справи Військову частину НОМЕР_1 .

5. 20.11.2025 від представника заінтересованої особи - Військової частини НОМЕР_1 Бурлая Д.В. через підсистему «Електронний Суд» надійшли письмові пояснення, в яких він зазначив, що заявниця не є особою, яка має право на пільги та виплати, пов`язані із зникненням ОСОБА_2 , оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №884 від 30 листопада 2016 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або зниклих безвісти» (далі - Порядок № 884) виплата грошового забезпечення здійснюється особам, визначеним в особистому розпорядженні на випадок полону, а у разі його відсутності - дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей, дітям з числа осіб з інвалідністю з дитинства. Крім того, Порядком № 884 визначено, що для виплати грошового забезпечення подається свідоцтво про шлюб, а тому рішення суду про проживання однією сім`єю жінки та чоловіка без реєстрації шлюбу не є альтернативою підтвердження факту перебування у шлюбі. Відтак, спільне проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не свідчить про те, що остання має офіційний статус дружини, а тому встановлення такого факту не породжує для заявниці конкретні юридичні наслідки, зокрема заявниця не зможе набути жодних прав на пільги та виплати, пов`язані зі зникненням безвісти ОСОБА_2 .

6. У судовому засіданні 03.03.2026 заявниця ОСОБА_1 та її представник - адвокат Невмержицька Т.О. підтримали вимоги заяви та просили задовольнити, пояснивши, що встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу необхідно заявниці для отримання статусу члена сім`ї зниклого безвісти, безоплатної правової допомоги, грошового забезпечення із відсотку заробітної плати ОСОБА_2 .

7. 24.03.2026 протокольною ухвалою суду задоволено клопотання представника заявниці від 23.03.2026 та залучено до розгляду справи як заінтересованих осіб - Міністерство оборони України та доньку ОСОБА_2 - ОСОБА_2 (а.с.159-160, 175-176, 184).

8. 08.04.2026 представник заявниці через підсистему «Електронний суд» подала заяву про уточнення вимог заяви, в якій зазначила, що встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу необхідне ОСОБА_1 для реалізації права на отримання достовірної інформації про хід та результати проведення розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин, у порядку, визначеному Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», а також для отримання виплат, що нараховуються відповідно до вимог чинного законодавства (а.с.186-199).

9. В судових засіданнях 23.04.2026 та 07.05.2026 за клопотанням заявниці були допитані свідки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

10. 07.05.2026 на електронну пошту суду надійшла заява від ОСОБА_8 про неможливість прибуття у судове засідання її доньки ОСОБА_2 , що була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи. Оскільки надіслана заява не скріплена електронним цифровим підписом відправника, протокольною ухвалою суду вказана заява залишена без розгляду.

11. Представник заінтересованої особи Міністерства оборони України до суду не з`явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи в порядку, передбаченому процесуальним законом.

ІІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ та ДОКАЗИ НА ЇХ ПІДТВЕРДЖЕННЯ

12. Відповідно до змісту акту про встановлення факту проживання проживаючих осіб в житловому приміщенні від 04.12.2025 за участі сусідів та комісії у складі працівників ТОВ Керуюча Компанія «КомЕнерго-Житомир» ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.19).

13. В довідці ТОВ Керуюча Компанія «КомЕнерго-Житомир» від 04.12.2025 зазначено, що « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживали спільно однією сім`єю та вели спільний побут за адресою: АДРЕСА_1 , з літа 2012-го року до моменту зникнення ОСОБА_9 ».

14. На підтвердження спільного проживання з ОСОБА_2 , як подружжя без реєстрації шлюбу, ОСОБА_1 подано квитанції про оплату ОСОБА_2 ремонтних витрат, квитанції про сплату за комунальні послуги, про переказ коштів останнім ОСОБА_1 , про оплату посилок, спільними фотографіями за період з 2011 по 2024 рік, на яких зображений спільний побут та проведення часу один з одним, листування в месенджерах «Telegram» та «WhatsApp».

15. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , водій кулеметного взводу роти вогневої підтримки військової частини НОМЕР_1 , призваний на військову службу по мобілізації 22.01.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 , зник безвісти 14.06.2025 року в ході виконання бойового завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України, в районі населеного пункту Запоріжжя, Донецької області, що стверджується сповіщенням ІНФОРМАЦІЯ_4 № 1415 від 18.06.2025 (а.с.21).

16. 21.06.2025 за фактом зникнення безвісти ОСОБА_2 в ході виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності та суверенітету України в районі населеного пункту Запоріжжя Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №120250606640000669 за частиною 1 ст. 115 Ккримінального Кодексу України.

17. Відповідно до повідомлення-відповіді військової частини НОМЕР_1 від 30.09.2025 року, ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні її звернення щодо виплати грошового забезпечення у випадку зникнення безвісти військовослужбовця ОСОБА_2 .

18. З витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин від 21.10.2025, сформованого Міністерством внутрішніх справ України, вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зник на території бойових дій (а.с.26).

19. Задля отримання витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин ОСОБА_1 звернулась із запитом до Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства внутрішніх справ України, на який 24.06.2025 отримала відповідь про те, що дійсно в Управлінні (Секретаріаті Уповноваженого) наявна інформація про зникнення безвісти за особливих обставин ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проте цивільні дружини не віднесені до переліку близьких родичів чи членів сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, яким органи державної влади, уповноважені на здійснення обліку та/ або розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, зобов`язані надавати інформацію про хід та результати їх розшуку в порядку, встановленому Законом України «Про правових статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

ІV. НОРМИ ПРАВА, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ЗАСТОСУВАННЮ

20. Відповідно до частини першої статті 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі також - ЦПК України) окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

21. Згідно із пунктом 5 частини першої статті 315 ЦПК України до фактів, що мають юридичне значення належить: проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу.

22. За приписами статті 318 ЦПК України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено, зокрема, який факт заявник просить встановити та з якою метою.

23. Правове регулювання відносин між державою і громадянами України, у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу» № 2232-XII від 25.02.1993, який також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

24. Порядок виплати грошового забезпечення сім`ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або зниклих безвісти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 884 (далі - Порядок № 884) визначає механізм виплати грошового забезпечення, в тому числі додаткових та інших видів грошового забезпечення, сім`ям військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби та Держспецзв`язку, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або зниклих безвісти.

25. Пунктом 3 Порядку № 884 встановлено, що виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім`я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації). До заяви про виплату грошового забезпечення додаються такі документи:

- копія паспорта громадянина України або копія тимчасового посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - копія паспортного документа іноземця або копія документа, що посвідчує особу без громадянства, копія посвідки на постійне/тимчасове проживання, копія посвідчення біженця або копія іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України);

- копія документа, що засвідчує реєстрацію заявника у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків із зазначеного Реєстру, внесені до паспорта громадянина України (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- копія свідоцтва про шлюб або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для виплати грошового забезпечення дружині (чоловікові);

- копія свідоцтва про народження дитини або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження - для виплати грошового забезпечення законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей військовослужбовців;

- копія документа, що підтверджує: призначення особи опікуном, піклувальником малолітньої (неповнолітньої) дитини військовослужбовця, усиновлення такої дитини, - для виплати грошового забезпечення законним представникам на малолітніх (неповнолітніх) дітей військовослужбовців або дітей військовослужбовців з числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку); призначення військовослужбовця опікуном, піклувальником повнолітніх дітей, рідних братів (сестер) чи їх усиновлення, - для виплати грошового забезпечення повнолітнім дітям військовослужбовців, їх рідним братам (сестрам), законними

представниками яких є військовослужбовці; встановлення інвалідності, - для виплати грошового забезпечення дітям військовослужбовців з числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їх законним представникам;

- копія свідоцтва про народження військовослужбовців або копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження - для виплати грошового забезпечення батькам військовослужбовців;

- копія рішення суду про поновлення батьківських прав - для виплати грошового

забезпечення батькам військовослужбовців, які були позбавлені батьківських прав

стосовно військовослужбовців;

- копія свідоцтва про смерть особи, яка має право на отримання грошового забезпечення (за наявності), - для перерахунку частки виплати грошового забезпечення;

- інформація про назву банку та номер поточного банківського рахунка (у форматі IBAN) - для зарахування грошового забезпечення визначеній особі.

26. Згідно із пунктом 6 Порядку № 884 виплата грошового забезпечення здійснюється: - особам, визначеним в особистому розпорядженні на випадок полону, відповідно до зазначеного розміру частки у відсотках після здійснення встановлених законом відрахувань. У разі відсутності в особистому розпорядженні на випадок полону стовідсоткового розподілу грошового забезпечення нерозподілена частка грошового забезпечення зберігається за військовослужбовцями;

- дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей, дітям з числа осіб з інвалідністю з дитинства у разі відсутності особистого розпорядження на випадок полону - рівними частками в загальній сумі 50 відсотків грошового забезпечення (після здійснення встановлених законом відрахувань).

27. Частиною 1 статті 6 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», близькі родичі та члени сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на отримання достовірних відомостей про місцеперебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, обставини її загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме).

V. ВИСНОВОК та МОТИВИ СУДУ

Щодо вимоги про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з метою отримання права на щомісячне грошове забезпечення військовослужбовця, зниклого безвісти за особливих обставин

28. Судом встановлено, що заявниця звернулась до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу із ОСОБА_2 , який зник безвісти за особливих обставин під час виконання бойового завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України, посилаючись на необхідність встановлення такого факту для реалізації права на отримання щомісячного грошового забезпечення, а також набуття статусу члена сім`ї військовослужбовця.

29. Відповідно до положень частини першої статті 293 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, якщо такі факти мають юридичне значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав.

30. Отже, однією з обов`язкових умов розгляду справи в порядку окремого провадження є те, що встановлення відповідного факту повинно породжувати для заявника певні юридичні наслідки, тобто від встановлення такого факту має залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника.

31. З аналізу положень Порядку №884 вбачається, що право на отримання грошового забезпечення військовослужбовця, який зник безвісти за особливих обставин, законодавець пов`язує виключно із належністю особи до чітко визначеного кола суб`єктів.

32. Так, пунктом 6 Порядку №884 передбачено, що у разі відсутності особистого розпорядження військовослужбовця виплата грошового забезпечення здійснюється дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей, дітям з числа осіб з інвалідністю з дитинства.

33. При цьому пунктом 3 Порядку №884 прямо визначено перелік документів, які подаються для отримання відповідних виплат, зокрема для виплати грошового забезпечення дружині (чоловікові) обов`язково подається копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу.

34. Таким чином, чинне законодавство не передбачає можливості підтвердження статусу дружини (чоловіка) рішенням суду про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.

35. Суд звертає увагу, що на відміну від правовідносин щодо отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовця, де законом прямо допускається можливість підтвердження статусу члена сім`ї шляхом встановлення факту проживання однією сім`єю без шлюбу, правове регулювання виплати грошового забезпечення військовослужбовця, який зник безвісти за особливих обставин, є іншим та не містить відповідних положень.

36. Із наведеного слідує, що навіть у разі встановлення судом факту проживання заявниці однією сім`єю із ОСОБА_2 без реєстрації шлюбу, таке рішення саме по собі не породжуватиме для заявниці юридичних наслідків у вигляді виникнення права на отримання щомісячного грошового забезпечення, передбаченого Порядком №884, оскільки право на таку виплату законодавець пов`язує виключно із наявністю зареєстрованого шлюбу, підтвердженого відповідними актовими документами.

37. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу у даному випадку не має для заявниці юридичного значення саме для реалізації права на отримання щомісячного грошового забезпечення військовослужбовця, який зник безвісти за особливих обставин.

38. За таких обставин заява ОСОБА_1 в цій частині задоволенню не підлягає.

Щодо вимоги про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з метою права на отримання достовірної інформації про хід та результати проведення розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин

39. Із уточненої заяви ОСОБА_1 вбачається, що встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу необхідне заявниці також для реалізації права на отримання достовірної інформації про хід та результати проведення розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин, а також для набуття статусу члена сім`ї такої особи відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

40. Отже встановлення факту проживання однією сім`єю з безвісти зниклим військовослужбовцем необхідно заявниці для отримання статусу члена сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Встановлення цього факту надасть заявниці право на отримання відомостей щодо безвісти зниклого ОСОБА_2 .

41. Суд зазначає, що відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» до членів сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, належать, зокрема, особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом та мають взаємні права й обов`язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

42. Частиною першою статті 6 зазначеного Закону передбачено, що близькі родичі та члени сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на отримання достовірних відомостей про місцеперебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, обставини її загибелі (смерті), місце поховання, а також інформації про хід та результати проведення її розшуку.

43. Таким чином, встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу у даному випадку породжує для заявниці юридичні наслідки у вигляді можливості набуття статусу члена сім`ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, та реалізації прав, передбачених Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

44. Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 у зареєстрованому шлюбі між собою не перебували. Доказів перебування заявниці або ОСОБА_2 у іншому зареєстрованому шлюбі в період спільного проживання матеріали справи не містять.

45. Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 підтвердили, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 тривалий час проживали разом, вели спільний побут, підтримували один одного, спільно проводили дозвілля, здійснювали витрати на ведення господарства, а також сприймались оточуючими як сім`я.

46. Суд враховує, що після мобілізації ОСОБА_2 заявниця підтримувала з ним постійний зв`язок, направляла посилки із речами першої необхідності та продуктами харчування, а ОСОБА_2 зі свого боку надсилав заявниці грошові кошти для забезпечення поточних потреб, що свідчить про існування між сторонами взаємних прав та обов`язків, притаманних сімейним відносинам.

47. Надані заявницею спільні фотографії та листування у месенджерах у своїй сукупності підтверджують існування між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 тривалих, сталих та близьких стосунків, характерних для осіб, які проживають однією сім`єю та ведуть спільний побут.

48. Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 склались усталені відносини, притаманні подружжю, а саме: спільне проживання, ведення спільного господарства, наявність спільного бюджету, взаємна підтримка та піклування один про одного.

49. Доводи представника військової частини НОМЕР_1 про те, що встановлення такого факту не породжує для заявниці права на отримання щомісячного грошового забезпечення відповідно до Порядку №884, самі по собі не спростовують наявності у заявниці права на звернення до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу для реалізації інших прав, прямо передбачених Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

50. За таких обставин суд вважає доведеним факт проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 однією сім`єю без реєстрації шлюбу у період з липня 2010 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 , саме з метою реалізації права на отримання відомостей щодо безвісти зниклого ОСОБА_2 , а тому заява в цій частині підлягає задоволенню.

VІ. ЩОДО СУДОВИХ ВИТРАТ

51. Відповідно до частини 7 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України, у справах окремого провадження при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

Керуючись статтями 19, 76-81, 89, 259, 265, 273, 293, 294, 315, 318, 319 Цивільного процесуального кодексу України, Корольовський районний суд міста Житомира,

У Х В А Л И В :

1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, задовольнити частково.

2. Встановити факт проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , однією сім`єю без реєстрації шлюбу у період з липня 2010 року по ІНФОРМАЦІЯ_6 .

3. У задоволенні заяви в частині встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу з метою отримання щомісячного грошового забезпечення військовослужбовця, який зник безвісти за особливих обставин, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду через шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник:

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_7 ,

зареєстроване місце проживання за адресою:

АДРЕСА_2

РНОКПП: НОМЕР_2

Заінтересовані особи:

(1) Військова частина НОМЕР_1 ,

зареєстроване місцезнаходження:

67701, Україна, Одеська область, м. Білгород- Дністровський

ЄДРПОУ: НОМЕР_3

(2) Міністерство оборони України,

зареєстроване місцезнаходження:

03168, м. Київ, проспект Повітрофлотський, 6

ЄДРПОУ: 00034022

(3) ОСОБА_2 ,

зареєстроване місце проживання за адресою:

АДРЕСА_3

РНОКПП: НОМЕР_4

Повний текст рішення складено 18 травня 2026 року.

Головуючий суддя Олена РОЖКОВА