Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №521/16621/25
Номер провадження 3/521/66/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2026 року м. Одеса
Хаджибейський районний суд міста Одеси у складі головуючого судді Крижановського О.В., за участю секретаря Дженкова В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Одеси матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , керівника політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП, суд
ВСТАНОВИВ:
До Хаджибейського районного суду м.Одеси з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП.
Постановою Хаджибейського районного суду м.Одеси від 24.04.2026 року справи: №521/16621/25, провадження №3/521/66/26, №521/16627/25, провадження №3/521/67/26; складенні співробітниками Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об`єднані в одне провадження.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №50-33/1128 від 04.09.2025 року та доданих до нього документів вбачається, що відповідно до статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) Національне агентство здійснило перевірку Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт) за IV квартал 2024 року, поданого політичною партією «Миколаївці» (ідентифікаційний код 38909954, далі Партія) до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Реєстр) (копія Звіту за IV квартал 2024 року додається).
За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено порушення строків подання Звіту Партії, а також неповноту інформації, що полягає у неподанні відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру місцевої організації Партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, та у невідображені відомостей про зобов`язання фінансового характеру Партії.
26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-IX, який відновив звітування політичних партій та обов`язок Національного агентства перевіряти Звіти.
Частиною 9 статті 17 Закону, передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства. Відповідно до пунків 3 та 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 (далі - Порядок подання Звіту політичної партії) політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за IV квартал до 09 лютого. Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем завершення строку подання Звіту є перший за ним робочий день.
Таким чином, останнім днем подання Звіту за IV квартал 2024 року є 10 лютого 2025 року. Звіт Партії за IV квартал 2024 року подано до Національного агентства через Реєстр 02.06.2025 об 11:21 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - 7819d140-3f8a-11f0-8c75- 21cbf53902ff) та підписано ОСОБА_2 шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису, що свідчить про порушення частини 9 статті 17 Закону.
При проведенні аналізу, співставленням даних Звіту та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань виявлено, що Партія має місцеву організацію, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, а саме: Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області (ідентифікаційний код - 43831323), яка знаходиться за адресою: вул. Декабристів, буд. 43/21, корп. А, м. Миколаїв.
Водночас у пункті 6 розділу «Загальні відомості» Звіту Партії відсутня інформація про зазначену місцеву організацію, а також відомості про майно, доходи, витрати зобов`язання фінансового характеру не додано до Звіту Партії.
Організація доступу політичних партій та їх місцевих осередків до Реєстру визначається Порядком формування та ведення Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженим наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 508/36130.
Таким чином, встановлено неповноту, що полягає у поданні Звіту Партії без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області (ідентифікаційний од - 43831323), яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи та на дату подання Звіту не знаходилась на тимчасово окупованій території або території активних бойових дій, що є порушенням частин 9, 11 та пунктів 1-6 розділу V Порядку подання Звіту політичної партії.
У рамках перевірки Звіту Партії уповноваженою особою Національного агентства становлено, що відповідно до відомостей Автоматизованої системи виконавчого провадження Міністерства юстиції України (https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) Хаджибейським відділом державної виконавчої служби у місті Одесі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі Хаджибейський ДВС) 06.10.2021 відкрито щодо Партії виконавче провадження № 67062124, де стягувачем є ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3 ).
Станом на момент перевірки Звіту Партії в зазначеній системі містилась інформація про стан виконавчого провадження «Відкрито», що підтверджується витягом з Автоматизованої системи виконавчого провадження від 14.07.2025 року.
На запит Національного агентства листом Хаджибейського ВДВС від 06.01.2025 1 18 повідомлено, що на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження №67062124 з виконання виконавчого листа № 521/14444/20, виданого 09.09.2021 Малиновським районним судом міста Одеси, про стягнення з Партії на користь ОСОБА_3 витрат по сплаті судового збору в розмірі 1 681,60 гривень.
Враховуючи зазначене, також перевіркою встановлено неповноту інформації у Звіті - невідображення відомостей про зобов`язання фінансового характеру Партії перед ОСОБА_4 у сумі 1 681,60 грн, що є порушенням пункту 4 частини 11 статті 17 Закону.
Виявлені порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії а IV квартал 2024 року від 29.07.2025 № 2437, затвердженому наказом Національного гентства від 29.07.2025 № 224/25, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.
Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 14, 23, 24 КУпАП, суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа - керівник Партії порушив строк та порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.
Дата та час вчинення правопорушення, яке ставиться ОСОБА_1 у провину 02.06.2025 року.
Дата та час виявлення правопорушення, яке ставиться ОСОБА_1 у провину 29.07.2025 року.
Місце вчинення правопорушення м. Одеса, вул. Балківська, буд. 120/2 (місце реєстрації Партії).
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №50-33/1129 від 04.09.2025 року та доданих до нього документів вбачається, що відповідно до статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) Національне агентство здійснило перевірку Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт) за І квартал 2025 року, поданого політичною партією «Миколаївці» (ідентифікаційний код 38909954, далі Партія) до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Реєстр) (копія Звіту за І квартал 2025 року додається).
За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено порушення строків подання Звіту Партії, а також неповноту інформації, що полягає у неподанні відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру місцевої організації Партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, та у невідображені відомостей про зобов`язання фінансового характеру Партії.
26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-IX, який відновив звітування політичних партій та обов`язок Національного агентства перевіряти Звіти.
Частиною 9 статті 17 Закону, передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.
Відповідно до пунків 3 та 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 (далі - Порядок подання Звіту політичної партії) політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати зобов`язання фінансового характеру за 1 квартал до 10 травня. Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем завершення строку подання Звіту є перший за ним робочий день.
Таким чином, останнім днем подання Звіту за 1 квартал 2025 року є 12 травня 2025 року.
Звіт Партії за І квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр 02.06.2025 об 11:21 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - 6f8ca390-3f8a-11 f0-8696- 8bfalbbal17d) та підписано ОСОБА_2 шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису, що свідчить про порушення частини 9 статті 17 Закону.
При проведенні аналізу, співставленням даних Звіту та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань виявлено, що Партія має місцеву організацію, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, а саме: Обласна організація політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області (ідентифікаційний код - 43831323), яка знаходиться за адресою: вул. Декабристів, буд. 43/21, корп. А, м. Миколаїв.
Водночас у пункті 6 розділу «Загальні відомості» Звіту Партії відсутня інформація про зазначену місцеву організацію, а також відомості про майно, доходи, витрати зобов`язання фінансового характеру не додано до Звіту Партії.
Організація доступу політичних партій та їх місцевих осередків до Реєстру визначається Порядком формування та ведення Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженим наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 508/36130.
Таким чином, встановлено неповноту, що полягає у поданні Звіту Партії без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру Обласної організації політичної партії «Миколаївці» в Миколаївській області (ідентифікаційний од - 43831323), яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи та на дату подання Звіту не знаходилась на тимчасово окупованій території або території активних бойових дій, що є порушенням частин 9, 11 та пунктів 1-6 розділу V Порядку подання Звіту політичної партії.
У рамках перевірки Звіту Партії уповноваженою особою Національного агентства становлено, що відповідно до відомостей Автоматизованої системи виконавчого провадження Міністерства юстиції України (https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) Хаджибейським відділом державної виконавчої служби у місті Одесі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі Хаджибейський ДВС) 06.10.2021 відкрито щодо Партії виконавче провадження № 67062124, де стягувачем є ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3 ).
Станом на момент перевірки Звіту Партії в зазначеній системі містилась інформація про стан виконавчого провадження «Відкрито», що підтверджується витягом з Автоматизованої системи виконавчого провадження від 14.07.2025 року.
На запит Національного агентства листом Хаджибейського ВДВС від 06.01.2025 1 18 повідомлено, що на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження №67062124 з виконання виконавчого листа № 521/14444/20, виданого 09.09.2021 Малиновським районним судом міста Одеси, про стягнення з Партії на користь ОСОБА_3 витрат по сплаті судового збору в розмірі 1 681,60 гривень.
Враховуючи зазначене, також перевіркою встановлено неповноту інформації у Звіті - невідображення відомостей про зобов`язання фінансового характеру Партії перед ОСОБА_4 у сумі 1 681,60 грн, що є порушенням пункту 4 частини 11 статті 17 Закону.
Виявлені порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за І квартал 2025 року від 29.07.2025 № 2438, затвердженому наказом Національного агентства від 29.07.2025 № 224/25, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону.
Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 14, 23, 24 КУпАП, суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа - керівник Партії порушив строк та порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.
Дата та час вчинення правопорушення, яке ставиться ОСОБА_1 у провину 02.06.2025 року.
Дата та час виявлення правопорушення, яке ставиться ОСОБА_1 у провину 29.07.2025 року.
Місце вчинення правопорушення м. Одеса, вул. Балківська, буд. 120/2 (місце реєстрації Партії).
Судом встановлено, що дана справа відповідає територіальній юрисдикції Хаджибейському районного суду м. Одеси.
У судові засідання 10.11.2025р., 17.11.2025р., 23.12.2025р., 28.01.2026р., 20.02.2026р., 12.03.2026р., 27.03.2026р., 10.04.2026р., 24.04.2026р., особа, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , не з`явився, хоча про дати, час та місце проведення судових засідань повідомлявся завчасно на наявні в матеріалах справи контакті дані.
Із заявами про відкладення судових засідань жодного разу не звертався.
Захисник особи, яка притягується до відповідальності адвокат Тітов В.В., у судові засідання також не прибув. Із заявою про відкладення чи розгляду справи в режимі відеоконференції не звертався, проте надав письмові заперечення на протокол. Згідно заперечень, захисник просить суд провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності керівника політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Свою позицію, згідно змісту заперечень, захисник обґрунтовує тим, що у тексті статті 212-21 КУпАП не визначений суб`єкт адміністративного правопорушення, який може бути підданий адміністративному стягненню у вигляді штрафу, передбаченому санкцією цієї статті. З аналізу положень чинного законодавства вбачається, що до відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУпАП, за порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру у вигляді штрафу може бути притягнута юридична особа - політична партія, а фізична чи посадова особи не можуть бути суб`єктом правопорушення за вказаною статтею». Притягатися до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП має політична партія, а не її посадова особа. голова політичної партії «Миколаївці» ОСОБА_1 не є посадовою особою, на яку покладено обов`язок подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру з огляду на наступне. Так, до службових обов`язків голови політичної партії «Миколаївці» не входить виконання дій, які складають об`єктивну сторону вказаного адміністративного правопорушення. Відповідно до Статуту Політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ»,, вбачається, що центральною керівним органом Партії є її голова, який, відповідно до п.п. 7.5.2 Статуту, здійснює поточне керівництво діяльністю Партії; без доручення представляє Партію у внутрішніх та в зовнішніх стосунках; має право підпису фінансових та вчинення дій від імені Партії; має право робити заяви, звернення, публічні виступи від імені Партії тощо. Також, Статут політичної партії «Миколаївці» не містять даних про повноваження і обов`язки голови політичної партії «Миколаївці» подавати звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру. Таким чином, Статутом політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ», виконання дій, які складають об`єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, не входять до повноважень чи обов`язків голови політичної партії ОСОБА_1 . Положеннями Закону України «Про політичні партії України» не передбачено прямого обов`язку керівника політичної партії (голови політичної партії) подавати звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру. Відповідно до ч. 7 ст.17 цього Закону передбачено, що звіт у паперовій формі подається за підписом керівника партії, засвідченим печаткою політичної партії, що відноситься до порядку оформлення документу, а не обов`язку подачі документу до НАЗК.
На підставі викладеного, зокрема неприбуття осіб у судове засідання, що може свідчити про небажання приймати участь в розгляді справи, суд вважає, що подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання провадження у ній, яким є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її з дотриманням вимог закону, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних порушень та запобігання таким правопорушенням, тому, приходить до висновку про розгляд справи на підставі наявних і ній доказів, без участі особи, яка притягується та його захисника.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд приходить до таких висновків виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Так, згідно ст. 212-21 КУпАП відповідальність настає за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Дослідивши та надавши оцінку доказам суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді керівника політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» (код ЄДРПОУ 38909954)», всупереч вимогам, встановленим ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», не подав до НАЗК Звіт політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» (код ЄДРПОУ 38909954)» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року та І квартал 2025 року.
Під час розгляду справи встановлено, що складений протокол про адміністративне правопорушення містить у собі суть адміністративного правопорушення, опис встановлених обставин із зазначенням конкретної бездіяльності ОСОБА_1 , в якості керівника політичної партії (посадової особи), за що передбачена відповідальність згідно зі ст. 212-21 КУпАП. Будь-яких недоліків, які не дозволяють суду об`єктивно розглянути справу, протокол не містить. Протокол узгоджується з іншими матеріалами справи та сумнівів у його допустимості не встановлено.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Доводи захисника суд не приймає до уваги та вважає їх безпідставними з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 10 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», форма та порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру затверджуються Національним агентством з питань запобігання корупції.
Згідно п. 1 розділу ІІІ «Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру», затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 лютого 2021 року за № 102/21, вбачається, що ОСОБА_5 партія після створення облікового запису політичної партії в Реєстрі подає сформований Звіт до Національного агентства засобами електронного зв`язку через мережу Інтернет.
Пунктом 9 розділу ІІ вказано вище Порядку встановлено, що сформований Звіт підписує керівник (уповноважена особа) політичної партії шляхом накладання КЕП. Відповідно до п. 1.8 роз`яснення НАЗК щодо застосування та дотримання окремих положень Закону України «Про політичні партії в Україні» стосовно фінансування та подання звітності політичних партій - звіт подається до Національного агентства за підписом керівника політичної партії (уповноваженої особи політичної партії).
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про політичні партії в Україні», окрім іншого вбачається, що посадові особи за порушення цього Закону інших передбачених чинним законодавством порушень притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.
Вказані положення узгоджуються з положеннями ст. 14 КУпАП, яка визначає, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року № 3337-ІХ, що відновив звітування політичних партій та обов`язок Національного агентства перевіряти Звіти.
Отже, з огляду на викладене, керівник політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» строком до 20.02.2025 року та до 12.05.2025 року відповідно мав забезпечити виконання вимог щодо дотримання порядку та строку подання Звіту партії за IV квартал 2024 року та І квартал 2025 року та своїм підписом підтвердити достовірність та повноту інформації, яка повинна бути відображена у цьому звіті, відтак адміністративна відповідальність за ст.212-21 КУпАП покладається на керівника партії як посадову особу.
Оскільки, згідно Витягу з ЄДРЮО, ФОП та ГО, станом на 19.08.2025 року керівником політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» є ОСОБА_1 , а також з огляду на те, що Статутом Політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» (код ЄДРПОУ 38909954) не передбачена посада головного бухгалтера або посада іншої уповноваженої особи, яка формує та/або підписує Звіт, натомість підпунктом 7.5.2. пункту 7.5. Статуту визначено, що голова партії має право підпису документів та вчинення дій від імені Партії, доводи захисника про те, що ОСОБА_1 не є суб`єктом даного адміністративного правопорушення є неспроможними.
Встановлені НАЗК обставини щодо бездіяльності керівника політичної партії «МИКОЛАЇВЦІ» не викликають у суду сумнівів чи протиріч.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім для ОСОБА_1 буде адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, що становить 300 (триста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки документів про наявність у ОСОБА_1 пільг для звільнення від сплати судового збору матеріали справи не містять, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, з нього слід стягнути судовий збір за ставкою 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 4 Законом України «Про судовий збір», ст.ст. 212-21, 221, 252, 283, 284 КУпАП, суд
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП, шляхом накладення стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 400 (чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Вимогами ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 9-11, 36, 173-2, 173-8, 221, 252, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 400 (чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень;
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом встановленого законом строку з дня її винесення.
Суддя: О.В. Крижановський