Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/22910/26-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2026 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно та передачу майна на яке накладено арешт в управління у кримінальному провадженні № 12024181010000319 від 06.02.2024, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про накладення арешту на майно, перелік якого зазначений у клопотанні, та передачу майна на яке накладено арешт в управління у кримінальному провадженні № 12024181010000319 від 06.02.2024.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що вказане майно є речовими доказами, оскільки відповідають критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України, а тому з метою збереження речових доказів, яка відповідає п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу на підставі абз. 1 ч. 3 цієї статті підлягають арешту, а згідно ч. 6 ст. 100 КПК України та ст. ст. 19, 21, 24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» підлягають передачі в управління.
Крім того, звертаючись до слідчого судді із даним клопотанням прокурор вказав про існування обставин, передбачених ч. 2 ст. 172 КПК України.
Зокрема, обставинами, передбаченими ч. 2 ст. 172 КПК України, прокурор визначив необхідність розгляду ініційованого ним клопотання без повідомлення власника майна, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
До початку розгляду клопотання прокурор подав заяву, у якій просив здійснювати розгляд за його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити з наведених у ньому підстав.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України зважаючи на доводи прокурора, а також враховуючи те, що це майно не було тимчасово вилученим, слідчий суддя визнав доцільним здійснювати його розгляд без виклику власника майна.
Вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього матеріали кримінального провадження в частині розгляду клопотання, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024181010000319 від 06.02.2024 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, а також за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 189, ч. 5 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1, ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 396 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.
З матеріалів клопотання вбачається, що у не встановлений час та місці, проте не пізніше грудня 2019 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 досяг злочинної домовленості з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а в подальшому (не пізніше лютого 2022 року) з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо спільної участі у протиправній діяльності, спрямованій на несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерних мереж фінансових установ, викрадення персональних даних та протиправне заволодіння грошовими коштами інших осіб.
Реалізуючи вказаний умисел, ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 (не пізніше лютого 2022 року) та іншими не встановленими особами, у період з грудня 2019 року по лютий 2024 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, брав участь у діяльності, що полягала у створенні, розповсюдженні та управлінні шкідливим програмним забезпеченням типу «IcedID» та іншими, з використанням якого здійснювалось несанкціоноване втручання в роботу комп`ютерних мереж фінансових установ, викрадення персональних даних та протиправне заволодіння грошовими коштами інших осіб.
За вказані дії, що супроводжувалися легалізацією незаконно здобутого майна, Федеральною прокуратурою Сполучених Штатів Америки та Федеральним бюро розслідувань розпочато кримінальне переслідування у справі № CRM-182-77857 відносно ОСОБА_4 та інших осіб.
У подальшому, у не встановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше січня 2025 року, ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з іншими не встановленими особами, з метою підвищення ефективності злочинної діяльності удосконалили діяльність угруповання, зокрема шляхом зміни його структури, методів вчинення шахрайства, вдосконалення шкідливого програмного забезпечення, впорядкування субординації між учасниками та надання діяльності угруповання транснаціонального характеру. При цьому, зазначені особи створили та назвали вказане угруповання «Digital 8», яке в подальшому продовжило реалізацію злочинного умислу, спрямованого на протиправне заволодіння грошовими коштами громадян різних країн світу.
Так, ОСОБА_4 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та іншими не встановленими на даний час особами у не встановлений спосіб з використанням не встановленого програмного забезпечення у протиправний спосіб заволоділи грошовими коштами у сумі не менше 100 000 000 доларів США.
Усвідомлюючи незаконний характер походження грошових коштів, отриманих від функціонування шкідливого програмного забезпечення «IcedID», а в подальшому внаслідок функціонування угруповання «Digital 8» та оголошення ОСОБА_4 у міжнародний розшук компетентними органами США, у ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та інших не встановлених на даний час учасників угрупування, виник умисел на приховування здобутих злочинним шляхом активів на території України, вчиняючи легалізацію шляхом систематичного укладення цивільно-правових договорів та вчинення інших правочинів щодо майна.
Так, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на набуття, володіння та розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, з метою надання такому майну правомірного вигляду, маскування та уникнення його ідентифікації правоохоронними органами, ОСОБА_4 ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у період з грудня 2019 року, а починаючи не пізніше лютого 2022 року - спільно із ОСОБА_5 та іншими невстановленими особами, шляхом зміни форми (перетворення) активів через систематичне вчинення правочинів з придбання дороговартісної нерухомості та транспортних засобів, набули об?єкти рухомого та нерухомого майна, право власності на які реєстрували як на себе особисто, так і на своїх близьких родичів та знайомих.
З метою маскування фактичного походження, джерел надходження, володіння та розпорядження активами, одержаними внаслідок протиправної діяльності угруповання «Digital 8», ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та іншими не встановленими особами, розробив та реалізував складну схему легалізації доходів.
Вказана діяльність здійснювалася шляхом системного проведення фінансових операцій з обготівкування (конвертації) криптовалютних активів, отриманих від несанкціонованого втручання в роботу комп`ютерних мереж, а також через подальшу трансформацію цих коштів у матеріальні активи.
З матеріалів клопотання вбачається, що у період лютого-березня 2026 року, ОСОБА_6 , діючи як організатор та контролер фінансових операцій угруповання, за попередньою змовою із іншими співучасниками, організував процес легалізації готівкових коштів у сумі 3 000 000 доларів США, одержаних внаслідок злочинної діяльності.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_6 підібрав серед кола своїх знайомих осіб, які не були обізнані про злочинне походження коштів (або діяли за його вказівкою) - ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , та надав їм розпорядження зареєструвати акаунти на криптовалютній біржі «WhiteBIT» для подальшого маскування активів.
Надалі, під безпосереднім керівництвом ОСОБА_6 , вищевказані готівкові кошти були конвертовані у цифровий актив - USDT та розподілені наступним чином:
-на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_1 (номінальний власник ОСОБА_9 ) - у сумі 1 480 750 USDT;
-на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_6 (номінальний власник ОСОБА_10 ) - у сумі 1 472 628 USDT.
Загальна сума легалізованих таким чином активів склала 2 953 378 USDT, що станом на 07.04.2026 становить 128 353 807,88 грн. При цьому ОСОБА_6 , за попередньою змовою із іншими співучасниками, особисто контролював доступ до вказаних криптовалютних гаманців та визначав подальші напрямки використання цих активів, усвідомлюючи, що їх походження не підтверджується жодними офіційними доходами учасників групи.
Крім того, у період з квітня 2024 року по жовтень 2025 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_7 , діючи як організатор та контролер фінансових операцій угруповання, за попередньою змовою із іншими співучасниками, організував процес легалізації коштів одержаних внаслідок злочинної діяльності.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_7 підібрав серед кола своїх знайомих осіб та родичів, які не були обізнані про злочинне походження коштів (або діяли за його вказівкою) - ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , та надав їм розпорядження зареєструвати акаунти на криптовалютній біржі «WhiteBIT» для подальшого маскування активів.
Надалі, під безпосереднім керівництвом ОСОБА_7 , вказані кошти одержаниі внаслідок злочинної діяльності були конвертовані у цифровий актив - USDT та розподілені наступним чином:
-на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_2 (номінальний власник ОСОБА_14 ) - у сумі 2 448 201,17351 USDT;
-на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_3 (номінальний власник ОСОБА_12 ) - у сумі 1 901 124,9478 USDT;
-на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_4 (номінальний власник ОСОБА_13 ) - у сумі 1 001 159 USDT.
Загальна сума легалізованих таким чином активів склала 5 350 485,1213 USDT, що станом на 14.04.2026 становить 232 410 092,31 грн.
При цьому ОСОБА_7 , за попередньою змовою із іншими співучасниками, особисто контролював доступ до вказаних криптовалютних гаманців та визначав подальші напрямки використання цих активів, усвідомлюючи, що їх походження не підтверджується жодними офіційними доходами учасників групи.
З матеріалів клопотання вбачається, що загальна вартість майна, яке у вказаний період стало об`єктом легалізації (відмивання) ОСОБА_7 , ОСОБА_15 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та іншими не встановленими на даний час особами, які діяли за попередньою змовою групою осіб, становить 488 987 441,47 грн, що перевищує 18000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В ході проведених слідчих дій встановлено осіб, які ймовірно причетні до вчинення даного кримінального правопорушення та сприяли ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 у легалізації (відмиванні) коштів, одержаних злочинним шляхом, здійсненні операцій з рухомим та нерухомим майном, а також виведенні активів на криптоплатформи.
При цьому, для подальшої легалізації злочинних коштів, ОСОБА_4 та іншими співучасниками підшукувались треті особи, на дані яких періодично реєструвалися акаунти на криптобіржах та інших платформах з метою подальшого конвертування таких коштів у криптовалюту та надання їм вигляду законного походження.
Так в ході досудового розслідування встановлено, що за вказівкою ОСОБА_4 на криптовалютній біржі WhіteBIT на ім`я особи: ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 було зареєстровано акаунт, доступ до якого є у спільників ОСОБА_4 . Так, з метою легалізації коштів здобутих злочинним шляхом на акаунт ОСОБА_13 , переведено легалізовані кошти, сумою 1 001 159 USDT, а саме: на адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_4 .
Також органом досудового розслідування встановлено, що довіреною особою ОСОБА_4 - ОСОБА_7 , на криптовалютній біржі WhіteBIT на ім`я осіб: ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , було зареєстровано акаунти, доступ до яких є у осіб з числа підозрюваних, зокрема ОСОБА_4 .
Після чого, з метою легалізації коштів здобутих злочинним шляхом на акаунтах ОСОБА_14 та ОСОБА_12 створено депозитні криптовалютні гаманці із наступними адресами на які переведено:
-TYhspde3S9U21UbTYhByBKtHMUGwWGo7PK (2 448 201.17351 USDT ОСОБА_14 );
-НОМЕР_3 (1 901 124.9478 USDT ОСОБА_12 ).
В подальшому встановлено, що за вказівкою ОСОБА_6 , на криптовалютній біржі WhіteBIT на ім`я осіб: ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_8 було зареєстровано акаунти, доступ до яких є у осіб, які сприяють ОСОБА_4 .
Так, з метою легалізації коштів здобутих злочинним шляхом на акаунти ОСОБА_9 та ОСОБА_10 переведено легалізовані кошти, а саме:
1)На адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_1 у сумі 1 480 750 USDT ( ОСОБА_9 )
2)На адресу криптовалютного гаманця НОМЕР_6 у сумі 1 472 628 USDT ( ОСОБА_10 ).
З урахуванням встановлених під час досудового розслідування обставин, існують обґрунтовані підстави вважати, що вищевказане майно, яке наразі рахується за третіми особами ( ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 ), одержано внаслідок вчинення розслідуваних кримінальних правопорушень та є легалізованим доходом від незаконної діяльності.
Зазначене майно є об`єктами, набутими кримінально протиправним шляхом, які фактично є предметом вчинення кримінального правопорушення, а його наявність у власності вищевказаних осіб є доказом факту та обставин розслідуваної легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Вищевказані криптовалютні активи, які знаходяться на криптогаманцях ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 визнано постановами старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_17 від 06.04.2026 та 09.04.2026 року речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
15.04.2026 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду по справі № 757/20161/26-к накладено арешт із забороною розпорядження, відчуження, користування на кошти, які знаходяться у виді криптовалют на криптовалютних гаманцях міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT», які зареєстровано за:
ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . НОМЕР_4;
ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
НОМЕР_8;
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 НОМЕР_3;
Водночас, станом на момент накладення вищевказаного арешту у сторони обвинувачення були відсутні відомості щодо точної кількості легалізованих віртуальних активів у вигляді криптовалюти, які перебували на вищевказаних адресах криптовалютних гаманців.
Разом з тим, Головним оперативним управлінням ДБР отримано відомості від представників криптовалютної біржі «WhiteBIT» щодо наявності та точної суми віртуальних активів у вигляді криптовалют на час блокування, які знаходяться на вказаних криптогаманцях.
Виходячи із наведеного, виникла необхідність у зверненні до суду із даним клопотанням про накладення арешту на уточнені суми (точної кількості легалізованих віртуальних активів у вигляді криптовалют) майна, яке на час блокування знаходилось на криптогаманцях та яке підлягає арешту.
На даний час прокурор вказує, що задля досягнення дієвості кримінального провадження, виникла обґрунтована необхідність накладення арешту на вказане майно з метою забезпечення збереження речових доказів із передачею в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Постановами старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_17 від 06.04.2026 та 09.04.2026 року криптовалютні активи, які знаходяться на криптогаманцях ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 - визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Як убачається, в контексті наведеної прокурором мети арешту майна, як забезпечення збереження речових доказів, визначеної ч. 3 ст. 170 КПК України, слідчому судді представлено достатні дані, які вказують на можливість використання зазначених віртуальних активів у вигляді криптовалют в якості речових доказів у кримінальному провадженні та їх відповідність критеріям, визначеним ст. 98 цього Кодексу.
Ураховуючи наведені мотиви і положення закону, в наданих матеріалах кримінального провадження містяться достатні дані, які вказують на те, що вказане майно було набутим кримінально протиправним шляхом, що є передумовою для висновку про арешт майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім того, зазначені віртуальні активи у вигляді криптовалюти, необхідні для забезпечення їх збереження як речових доказів, запобігання можливості приховування, використання, знищення, предачі доказу злочинної діяльності, а також мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження, були об`єктом кримінально протиправних дій, а тому наявні підстави, передбачені ч. 11 ст. 170 КПК України.
Розглядаючи клопотання прокурора в частині вимог щодо передачі вказаних віртуальних активів у вигляді криптовалюти в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, слідчий суддя виходить із наступного.
Згідно з абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
У відповідності до ч. 7 ст. 100 КПК України у випадках, передбачених п.п. 2, 4 та абз. 7 ч. 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із ст.ст. 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абз. 7 ч. 6 цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» № 772-VIIIвстановлено, що Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Національному агентству не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону № 772-VIII, у разі прийняття в управління активів, які чи права на які та їх обтяження підлягають державній реєстрації, Національне агентство надсилає того самого дня інформацію про накладення арешту на активи органам, що ведуть державні реєстри таких активів, прав на них або їх обтяжень.
Відповідно до ст. 21 Закону № 772-VIIIвстановлено, що управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління. Активи, зазначені у ч. 1 цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб`єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі.
Ураховуючи наведені мотиви і положення закону, слідчий суддя дійшов висновку про передачу вказаних віртуальних активів у вигляді криптовалюти, як речових доказів у кримінальному провадження № 12024181010000319 від 06.02.2024, в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними, що відповідає положенням ч. 6 ст. 100 КПК України та ст.ст. 19, 21, 24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».
Керуючись ст.ст. 98, 100, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання - задовольнити.
І. Накласти арешт на віртуальні активи у вигляді криптовалюти, із забороною розпорядження, відчуження, користування, а саме на:
-1 480 750 USDT на криптовалютному гаманці НОМЕР_1 міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT» та які належать ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_5 за наступними ідентифікаторами акаунту: «postage_sushi#9210, реєстраційна електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_9 »;
- 1 472 628 USDT на криптовалютному гаманці НОМЕР_6 міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT» та які належать ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_8 РНОКПП НОМЕР_7 , за наступними ідентифікаторами акаунту: «neighborly_gulfcoin#2807, реєстраційна електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_10 »;
- 1 001 159 USDT на криптовалютному гаманці НОМЕР_4 та інші криптоактиви міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT» які належать та/або зареєстровано ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
- 2 448 201.17351 USDT на криптовалютному гаманці НОМЕР_2 та інші криптоактиви міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT» які належать та/або зареєстровано ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
-1 901 124.9478 USDT на криптовалютному гаманці НОМЕР_3 та інші криптоактиви міжнародної криптовалютної біржі «WhiteBIT» які належать та/або зареєстровано ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
ІІ. Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901), для здійснення заходів з управління вказаними віртуальними активами у вигляді криптовалюти в порядку та на умовах передбачених ст.ст. 19, 21, 24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» зазначені у п. І резолютивної частини цієї ухвали віртуальні активи у вигляді криптовалюти.
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_19