Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/7616/26
Провадження № 3/161/2230/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 07 травня 2026 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Мазур Д.Г., за участю: секретаря судового засідання Дручок О.М., прокурора Савчука І.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Луцького міськрайонного суду Волинської області справу про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 191 від 31 березня 2026 року вбачається, що ОСОБА_1 , яка будучи лікарем-терапевтом профпатологічної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, відповідно до п. 2-17 Прикінцевих положень Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення пов?язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення № 192 від 31 березня 2026 року вбачається, що ОСОБА_1 , яка будучи лікарем-терапевтом профпатологічної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи, відповідно до п. 2-17 Прикінцевих положень Розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення пов?язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Савчук І.А. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення та призначити їй покарання в межах санкцій даної норми.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих правопорушень визнала повністю, щиро розкаялася.
Судом встановлено, згідно наказу № 76/ос від 08.10.2018 «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 » ОСОБА_1 - прийнято на посаду лікаря-терапевта (спеціаліста з реабілітації) профпатологічної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи з 09.10.2018 року.
Відповідно до наказу начальника Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи №95/ос від 02.08.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 , лікаря-терапевта (спеціаліста з реабілітації) профпатологічної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертної комісії з 14.08.2024 звільнено із займаної посади за власним бажанням відповідно до статті 38 К3пП України.
Відповідно до п. 2-17 Прикінцевих Положень Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що голови та члени медико-соціальних експертних комісій, особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням повноважень голови або члена медико-соціальної експертної комісії, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону.
Щодо такої декларації можуть бути здійснені заходи фінансового контролю, передбачені розділом VII цього Закону, протягом трьох років з моменту її подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог абзацу 1, частини 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
За таких обставин лікар-терапевт(спеціалістом з реабілітації) профпатологічної спеціалізованої медико-соціальної експертної комісії Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 , будучи звільненою із займаної посади 14.08.2024, була зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 14.09.2024 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні».
Однак, згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, встновлено, що ОСОБА_1 , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» подана несвоєчасно, а саме 17.03.2026.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи особою, яка виконувала обов`язки, пов`язані з виконанням функцій держави, не подала вчасно декларацію «при звільненні» та щорічну декларацію (після звільнення), як це передбачено ст. 45 Закону.
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог, передбачених ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин вчасно не подала декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом № 191 від 31 березня 2026 року про адміністративне правопорушення; протоколом №192 від 31 березня 2026 року про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд доходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст. 36 КУпАП остаточно застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
(Реквізити сплати: Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача коштів: ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Д.Г. Мазур