Постанова № 13636638, 18.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
11/121
Номер документу
13636638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 січня 2011 року           15:53           № 11/121

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С.

при секретарі судового засідання Ісаковій Є.К.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області

до Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна

залізниця»

про стягнення економічних санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна інспекція з контролю за цінами у Вінницькій області (далі позивач) звернулась з позовом про стягнення з Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця»(далі ДГО «Південно-західна залізниця», відповідач) 95538,00 грн. суми економічних санкцій, застосованих згідно з рішенням Держінспекції з контролю за цінами у Вінницькій області від 20.11.2007 № ІЦ-02-12/80.

Ухвалою суду від 05.06.2008 року відкрито провадження у адміністративній справі, призначено справу до судового розгляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами перевірки Держінспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області, в межах строку застосування санкцій було правомірно прийнято рішення про застосування економічних санкцій від 20.11.2007 № ІЦ-02-12/80 на загальну суму 95538 грн. 00 коп. за порушення державної дисципліни цін.

Відповідач проти позову заперечував, вважає, що перевірка проведена без дотримання вимог чинного законодавства, без урахування розрахунків, що призвело до прийняття невірного рішення Державною інспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області.

Відповідачем було оскаржено рішення про застосування економічних санкцій від 20.11.2007 № ІЦ-02-12/80, у зв’язку з чим провадження у даній справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у адміністративній справі № 3/459.

          Після набрання рішенням у справі № 3/459 за клопотанням позивача провадження у даній справі згідно з ухвалою суду від 08.12.2010 року було поновлено.

Після поновлення провадження у справі від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Держінспекції з контролю за цінами у Вінницькій області.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши під час судового розгляду пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області в період з 23 серпня 2007 року по 14 вересня 2007 року проведено перевірку додержання держдисципліни цін на залізничній станції Козятин-1 ДТГО “Південно-Західної залізниці”за період з вересня 2006 року по серпень 2007 року по результатам якої складено акт від 14 вересня 2007 року.

Додатково до цього Державною інспекцією з контролю за цінами у Вінницькій області в період з 1 листопада 2007 року по 9 листопада 2007 року проведено перевірку додержання держдисципліни цін на залізничній станції Козятин-1 ДТГО “Південно-Західної залізниці” за період з вересня 2006 року по серпень 2007 року по результатам якої складено акт від 9 листопада 2007 року.

Перевіркою від 14 вересня 2007 року та додатковою перевіркою від 9 листопада 2007 року встановлено:

-          необґрунтоване завищення тарифів внаслідок застосування коефіцієнта до тарифів Тарифного керівництва №1 (по наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 28 квітня 2007 року № 356), який на період застосування не мав юридичної сили. Сума необґрунтовано отриманої виручки становить 523,60 грн.;

-          стягнення плати за одну і ту ж послугу “зважування” одночасно як за вільним (договірним) тарифом (п. 10 таб. 3 п. 26 Тарифного керівництва № 1, затвердженого наказом Мінтрансу України від 15 листопада 1999 року № 551) так і за регульованим тарифом (п. 4 Тарифного керівництва №1, затвердженого наказом Мінтрансу України від 15 листопада 1999 року №551). Сума необґрунтовано отриманої виручки становить 31322, 40 грн.

На підставі зазначених актів позивачем прийняте рішення № ІЦ-02-12/80 від 20 листопада 2007 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та вилучення у позивача в доход державного бюджету суму 31846, 00 грн., і стягнення штрафу в сумі 63692, 00 грн.

Позивач звернувся з претензією до відповідача від 26 листопада 2007 року № ІЦ-01-15-2/1409 про стягнення 95538,00 грн., яка залишена останнім без задоволення.

Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № ІЦ-02-12/80 від 20 листопада 2007 року в свою чергу було оскаржено до адміністративного суду, у зв’язку з чим провадження у даній справі було зупинено.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.04.2008 у справі № 3/459 у задоволенні позовних вимог ДГО «Південно-західна залізниця»відмовлено. Дана постанова залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2009.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

У судових рішеннях суду першої та апеляційної інстанцій встановлено, що висновок Держінспекції з контролю за цінами про порушення ДГО «Південно-західна залізниця»норм Тарифного керівництва № 1, затвердженого наказом Мінтрансу України № 551 є обґрунтованим та правомірним, у зв’язку з чим позивачем на підставі вимог статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № ІЦ-02-12/80 від 20 листопада 2007 року.

Таким чином, правомірність та обґрунтованість прийнятого позивачем рішення встановлена судовим рішенням від 01.04.2008 року у адміністративній справі № 3/459, яке набрало законної сили, та у якій приймали участь ті ж самі сторони.

Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організацію контролю за їх дотриманням на території України визначаються Законом № 507 від 03.12.1990 «Про ціни і ціноутворення».

Відповідно до ст. 13 Закону України № 507, контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Вказані органи здійснюють контроль у взаємодії з профспілками, спілками споживачів та іншими громадськими організаціями.

Згідно з пунктом 5 “Положення про Державну Інспекцію з контролю за цінами”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1819 від 13.12.2000 року, Державна інспекція з контролю за цінами має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, організацією, установою виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.

Відповідно до ст. 14. Закону України № 507, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

З огляду на вищезазначене та за результатами прийнятого позивачем рішення загальна сума економічних санкцій складає 95538 грн. (31846 + 63692 грн.).

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

          Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 72, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-західна залізниця»(01034, м. Київ, вул. Лисенко, 6, ідентифікаційний код 04713033) до Державного бюджету України (р/р 31116106700007 в ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, код бюджетної класифікації 21081100, код ЄДРПОУ 34701036) суму економічних санкцій у розмірі 95 538,00 грн. (дев’яносто п’ять тисяч п’ятсот тридцять вісім гривень 00 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –21.01.2011.