Постанова № 13636637, 18.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
2а-16130/10/2670
Номер документу
13636637
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 січня 2011 року           14:12           № 2а-16130/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Ісаковій Є.К.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Київського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення коштів у розмірі 5 002,83 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості (далі позивач) звернувся з позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1, відповідач) 5002,83 грн. суми отриманих коштів допомоги по безробіттю.

Ухвалою суду від 11.11.2010 року відкрито провадження у адміністративній справі, призначено справу до судового розгляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 отримала статус безробітного з 24.04.2009 та виплачено допомогу по безробіттю, яку вона отримувала в період з 26.04.2009 по 11.08.2009. Шевченківським районним центром зайнятості 17.09.2010 було здійснено перевірку у філії АКБ «Золоті ворота», в результаті якої встановлено, що ОСОБА_1 працювала у зазначеній установі та отримувала дохід у період з 11.06.2009 по 28.09.2009, а відтак не мала права на отримання допомоги по безробіттю.

Відповідач у судове засідання не з’явився, заперечень на позовну заяву до суду не надав та не надіслав, хоча про час і місце судового розгляду повідомлявся судом належним чином.

У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

24 квітня 2009 року до Оболонського районного центру зайнятості м. Києва звернулась із заявою про надання статусу безробітного ОСОБА_1, у якій зазначалось, що вона не є підприємцем, трудовою діяльністю не займається і не отримує пенсію.

Наказом Оболонського районного центру зайнятості № 8828 від 24.04.2009 на підставі ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачеві був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, яку вона отримувала у період з 26.04.2009 по 11.08.2009.

Згідно з наказом № 15638 від 12.08.2009 Оболонського районного центру зайнятості відповідач була знята з обліку з 12.08.2009 відповідно до п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття», у зв'язку з працевлаштуванням.

В результаті обміну інформацією між Державним центром зайнятості та Державною податковою адміністрацією України, зазначені доходи, отримані в період перебування відповідача на обліку як безробітного у ІІІ кварталі 2009 року.

Шевченківським районним центром зайнятості 17.09.2010 було проведено перевірку у філії АКБ «Золоті Ворота»та встановлено, що ОСОБА_1 працювала у вищезазначеній установі та отримувала дохід у період з 11.06.2009 по 28.09.2009. Дані обставини відображені у Акті № 438 від 17.09.2010 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Отже, відповідно до результатів перевірки Шевченківського районного центру зайнятості відповідач в період перебування на обліку в Оболонському районному центрі зайнятості відносилась до зайнятого населення, а саме перебувала у трудових відносинах з філією АКБ «Золоті Ворота»та отримувала грошову винагороду під час перебування на обліку в центрі зайнятості та під час отримання допомоги по безробіттю.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом № 803 «Про зайнятість населення».

Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, відносяться до зайнятого населення, отже на момент реєстрації в Оболонському РЦЗ ОСОБА_1 відносилась до зайнятого населення і не мала права на отримання статусу безробітного, отримання платних соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення.

Згідно з ч.ч. 2 і 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умовного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.

Отже протягом періоду перебування на обліку в Оболонському районному центрі зайнятості з 11.06.2009 по 11.08.2009 відповідач отримала допомогу на випадок безробіття на загальну суму 5 002,83 грн.

Наказом Оболонського районного центру зайнятості № 26 від 27.09.2010 припинено виплати громадянці ОСОБА_1, зобов'язано відповідача повернути незаконно отриману ним суму допомоги по безробіттю.

06.10.2010 на адресу відповідача було направлено письмове повідомлення про повернення незаконно отриманих коштів в сумі 5 002 грн. 83 коп. в добровільному порядку протягом 10 календарних днів після отримання даного повідомлення.

Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Станом на час розгляду спору відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з ОСОБА_1 (04201, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код 03491091) суму виплаченої допомоги в розмірі 5002,83 грн. (п’ять тисяч дві гривні 83 копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –20.01.2011.