Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 583/2224/26
3/583/813/26
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 травня 2026 року м. Охтирка Сумської області
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., за участю секретаря судового засідання Алєксєєнко І.В., особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , прокурора Гузенко Д.А., розглянувши матеріали, які надійшли від органу Національної поліції України (Управління стратегічних розслідувань в Сумській області) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Охтирка, Сумської області, українки, громадянки України, фізичної особи-підприємця, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до положень п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, що є порушенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до положень п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є порушенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до положень п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, що є порушенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до положень п.п. «и» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), що є порушенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Своїми діями скоїла адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю.
Прокурор у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суд проаналізував матеріали справи, вислухавши пояснення особи, щодо якого складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши письмові докази, вислухавши думку прокурора, дійшов наступного висновку.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про запобігання корупції» цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України від 20.09.2023 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким передбачено відновлення декларування.
Згідно наказу Управління виконавчої дирекції Фонду в Сумській області Фонду соціального страхування України № 126-к від 31.07.2017 року ОСОБА_1 прийнято на посаду головного спеціаліста відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області з 01.08.2017.
Згідно наказу голови комісії з реорганізації управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області від 10.01.2023 №10-к ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області з 10.01.2023.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи головним спеціалістом відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області, у відповідності до пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VIІ року є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
З протоколів про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 являючись відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 рік, а також при звільненні.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими судом доказами.
Відповідно до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою, такими, що не викликають жодних сумнівів.
Аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєному доведена в судовому засіданні поза розумним сумнівом, так як наведені вище докази є в їх сукупності вагомими, чіткими і узгодженими між собою.
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення суд вважає доведеним, а її дії кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 рік, а також при звільненні.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні стягнення, у відповідності до ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення та обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, яка скоїла неодноразово правопорушення, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, із врахуванням положень ст.36 КУпАП, в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 22, 33-35,36, 245, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати матеріали справ стосовно ОСОБА_1 за № 583/2224/26 провадження 3/583/813/26 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за № 583/2225/26 провадження 3/583/814/26 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, № 583/2226/26 провадження 3/583/815/26 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, № 583/2227/26 провадження 3/583/816/26 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження з адміністративних правопорушень та присвоїти даній справі № 583/2224/26 провадження 3/583/813/26.
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень в прибуток держави: (населений пункт: Охтирська міська ТГ, отримувач: ГУК Сум.обл/Охтирська МТГ/21081100, код отримувача: 37970404, банк отримувача : Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку: UA168999980313030106000018538, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування податку: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в сумі 665,6 грн. на користь держави, населений пункт м. Київ, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, найменування податку: судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України), обов`язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
У відповідності із ст. 307 та ч.2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О.Ярошенко