Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 694/925/26
Провадження № 3/694/269/26
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.05.2026 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Смовж Ольга Юліанівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , працюючого на посаді члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Звенигородської міської ради,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
02.04.2026 до Звенигородського районного суду Черкаської області з Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано для розгляду судді Звенигородського районного суду Черкаської області Смовж О.Ю.
Виходячи з протоколу № 267 від 24 березня 2026 року, ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Звенигородської міської ради та відповідно до підпункту «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2025, а декларація фактично подана 22.04.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав в повному обсязі, просив врахувати, що не мав умислу на порушення визначеного законодавством строку для подачі декларацій.
Прокурор Тарасов О.С. в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки факт пропущення строку подачі декларацій є доведеним та не заперечується ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи прокурора, пояснення ОСОБА_1 , суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом відповідальності, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП протоколом про адміністративне правопорушення № 267 від 24.03.2026, витягом з наказу № 92 від 04.12.2024 про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи (№1 Наказу лікар отоларинголог ОСОБА_1 ), роздруківкою електронної (щорічної) декларації ОСОБА_1 за 2024 рік.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Датою вчинення ОСОБА_1 , правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченогоч. 1 ст.172-6 КУпАП, є дата наступна за граничною датою, до закінчення якої необхідно подати декларацію, тобто 31.03.2025, а датою виявлення вчиненого правопорушення є день складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 24 березня 2026 року.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вину визнав, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою його визнано винною.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Водночас, згідно з п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп.
Оскільки ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , тому підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст. 9, 33, 34-36, 40-1, ч. 1 ст.172-6, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
постановила:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесятинеоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Рахунок для сплати штрафу
(Отримувач коштів: ГУК у Черкаській області, тгм.Звенигородка/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37930566, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, Рахунок отримувача UA 688999980313080106000023735, Код класифікації доходів, бюджету21081100).
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від сплати судового збору на підставі п. 9 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП
Апеляційна скарга подається до Черкаського апеляційного суду через Звенигородський районний суд Черкаської області.
Суддя О.Ю.Смовж