Постанова № 136289199, 05.05.2026, Корольовський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
05.05.2026
Номер справи
296/4691/26
Номер документу
136289199
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 296/4691/26

3/296/1197/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" травня 2026 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Франчука С.В.,

прокурора Крігер Л.Ю.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , місце робити, посада: колишній провідний спеціаліст відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Корольовського районного суду м. Житомира 17.04.2026 надійшли адміністративні справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У порядку ст. 36 КУпАП зазначені адміністративні справи об`єднані у одне провадження.

Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № № 270, 278, 279 від 16.04.2026, ОСОБА_1 , будучи у період з 01.02.2023 по 17.04.2023 провідним спеціалістом відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.

В судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Надала суду висновок по справі, в порядку ч. 1 ст. 250 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала. Водночас вказала, що не подала своєчасно декларації, як особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за 2023 рік, яка припинила свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, через те, що не слідкувала за законодавством.

Судом досліджено письмові докази, долучені до матеріалів об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, а саме:

- протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, № № 278, 279, 280 від 16.04.2026 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;

- скріншот з ЄДРД;

- копію запиту Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 27.03.2026;

- копію відповіді на запит Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області від 27.03.2026;

- заява ОСОБА_1 від 30.05.2025 про прийняття на роботу;

- копія наказу «Про призначення на посаду» ОСОБА_1 № 32-к від 30 травня 2025 року;

- заява ОСОБА_1 від 16.06.2025 про звільнення за власним бажанням;

- наказ № 44 від 27.06.2025 про звільнення ОСОБА_1 ;

- відповідь на запит щодо надання відомостей з Реєстру, згідно якого відомості стосовно ОСОБА_1 відсутні;

- заява про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» від 05.05.2025;

- наказ про вибуття у відпустку № 5-к/тм від 30.05.2025;

- копія службової записки головного спеціаліста ОСОБА_2 від 25.06.2025;

- копія протоколу № 13 робочої наради Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області від 25.06.2025;

- копія доповідної записки в. о. головного спеціаліста з питань персоналу ОСОБА_3 від 20.02.2026;

- копія трудової книжки ОСОБА_1 ;

- письмові пояснення ОСОБА_1 від 07.04.2026;

- рапорт старшого оперуповноваженого УСР в Житомирській області майора поліції від 16.04.2026.

Дослідивши матеріали об`єднаної справи, заслухавши пояснення учасників судового провадження суд доходить наступного висновку.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався.

Відповідно до Роз`яснення НАЗК № 4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), щорічна декларація, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до Роз`яснень даного Закону особи, які у 2022-2024 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав і дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, 27.03.2026 о 13 год 04 хв., тобто несвоєчасно.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, тільки 15.11.2025 о 11 год 41 хв., тобто несвоєчасно.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, 07.08.2025 о 07 год 37 хв., тобто несвоєчасно.

ОСОБА_1 не оспорювала, що є суб`єктом цього правопорушення та факт несвоєчасного подання декларацій, як особою, уповноваженою на виконання функцій держави, за 2023 рік та при звільненні.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , працюючи державним службовцем, була обізнана з антикорупційним законодавством та обов`язком подавання відповідних декларацій у визначені строки. Також усвідомлював, що після введення воєнного стану подання декларацій не було скасовано, а лише зупинено. Пояснити причини, які б заважали їй подати відповідні декларації у період зупинення цього обов`язку не змогла. Після звільнення з державної служби усвідомлювала, що обов`язок подання декларацій за 2023 рік та при звільненні залишається, однак через свою бездіяльність свідомо допустила настання наслідків у вигляді несвоєчасного їх подання.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності, свідомо допускала настання наслідків щодо несвоєчасного подання декларацій, тобто в її діях наявний умисел, як обов`язкова ознака суб`єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З урахуванням викладеного, суд вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведеною.

Обставин, що пом`якшує чи обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення не встановлено.

Частиною 2 статті 36 КУпАП визначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, її суб`єктивне ставлення до вчиненого правопорушення, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2026 році 3328 грн).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.36,40-1,221,283,284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати в одне провадження справи № № 296/4694/26, 296/4692/26, 296/4691/26 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Об`єднаній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, присвоїти № 296/4691/26.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області;/Житомир обл./21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача: UА228999980313090106000006797; Код класифікації доходів бюджету: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.

Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача(МФО): 899998; Рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз`яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.

Cуддя Сергій ФРАНЧУК