Рішення № 136187705, 30.04.2026, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2026
Номер справи
640/10314/22
Номер документу
136187705
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 квітня 2026 року Справа№640/10314/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу

за позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд»

про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за 2021 рік, -

В С Т А Н О В И В:

Київське міське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 11 липня 2022 року звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд», в якому просить суд:

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд» на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції у розмірі 128 916,67 грн та пеню у розмірі 7 941,01 грн, що разом складає суму у розмірі 136 857,68 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 липня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами; запропоновано відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву.

Матеріали справи не містять відомостей про направлення відповідачем до Окружного адміністративного суду міста Києва відзиву на позов.

13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (надалі Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15 грудня 2022 року, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-ІХ проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ згідно з Порядком передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 640/10314/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21 травня 2025 року адміністративна справа № 640/10314/22 прийнята до провадження суддею зазначеного суду Волгіною Н.П.

Ухвала Донецького окружного адміністративного суду від 21 травня 2025 року набрала законної сили у день її прийняття, була надіслана до електронних кабінетів сторін в системі Електронний суд 21 травня 2025 року.

Як вбачається з відомостей, наявних в автоматизованій системі документообігу суду Діловодство спеціалізованого суду, яка використовується Донецьким окружним адміністративним судом відповідно до п. 1.4.1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39, ухвала Донецького окружного адміністративного суду від 21 травня 2025 року доставлена до електронного кабінету відповідача 21 травня 2026 року об 11-19 год.

21 травня 2025 року Київським міським відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (надалі - Київське МВ ФСЗОІ) до Донецького окружного адміністративного суду подані додаткові пояснення у справі, в яких позивач наполягає на задоволенні позовних вимог і до яких додано витяг з Єдиного інформаційного автоматизованого банку даних щодо реєстрації роботодавців та даних про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю по ТОВ «Комфорт Лайф Буд» (надалі ТОВ «Комфорт Лайф Буд»), відповідно до якого заборгованість ТОВ «Комфорт Лайф Буд» за попередні роки складає 136 857,18 грн, в тому числі сума санкції 128 916,17 грн, сума пені 7 941,01 грн.

Відповідно до електронної квитанції № 3515262 від 21 травня 2025 року пояснення позивача разом із додатком до них були доставлені до електронного кабінету відповідача 21 травня 2025 року о 16-09 год.

Станом на час розгляду справи Донецьким окружним адміністративним судом не отримано від ТОВ «Комфорт Лайф Буд» відзиву на позов.

Відповідно до ч. 4 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) подання відповідачем відзиву на позовну заяву є п р а в о м відповідача.

Згідно із ч. 2 ст. 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.

В обґрунтування позовних вимог у позові зазначено наступне.

8 лютого 2022 року відповідач подав до Київського МВ ФСЗОІ Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за 2021 рік за формою 10-ПОІ (річна) (вх. № 8/1182), згідно із яким середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємства у 2021 році склала 24 особи, з них середньооблікова чисельність штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, - 0 осіб; кількість осіб з інвалідністю, які повинні працювати на робочих місцях відповідача, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ (зі змінами і доповненнями) 1 особа.

Відповідно до ст. 50 Закону України Про зайнятість населення роботодавці зобов`язані своєчасно та в повному обсязі у встановленому порядку подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про: попит на робочу силу (вакансії).

Згідно із Порядком подання форми звітності № 3-ПН Інформація про попит на робочу силу (вакансії), затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України 31 травня 2013 року № 316 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України 5 грудня 2016 року № 1476), форма № 3-ПН подається роботодавцями до базового центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця. Актуальність зазначених у формі № 3-ПН вакансій уточняється базовим центром зайнятості не рідше ніж двічі на місяць.

Для роботодавців на офіційному wеb-порталі державної служби зайнятості (dcz.gov.ua) на головній сторінці Київського міського центру зайнятості (надалі Київський МЦЗ) в розділі Роботодавцям в рубриці Знайти працівника постійно розміщується і оновлюється інформація про професійно-кваліфікаційний склад безробітних з числа осіб з інвалідністю, зареєстрованих у районних філіях Київського МЦЗ.

За не працевлаштування 1 особи з інвалідністю відповідач до 15 квітня 2022 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 128 916,67 грн (сума адміністративно-господарської санкції розрахована відповідно до даних Звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за 2021 рік від 8 лютого 2022 року).

Станом на дату подання позовної заяви адміністративно-господарські санкції відповідачем не сплачені, а отже, у відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні відповідачу з 16 квітня 2022 року по 1 липня 2022 року нарахована пеня у розмірі 7 941,01 грн.

Загальна сума до сплати складає 136 857,68 грн (а.с. 1-6).

У додаткових поясненнях від 21 травня 2025 року Київське МВ ФСЗОІ зазначає, що станом на день подання пояснень згідно з даними ЄІАБД відповідачем не сплачено АГС та пеню за 2021 рік; наполягає на задоволенні позовних вимог.

До пояснень додано витяг з Єдиного інформаційного автоматизованого банку даних щодо реєстрації роботодавців та даних про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю по ТОВ Комфорт Лайф Буд, відповідно до якого кількість штатних працівників підприємства: 24; кількість працюючих інвалідів 0; кількість інвалідів за нормами 1; заборгованість за попередні роки: 136 857,18 грн (а.с. 28, 31).

Як зазначено вище, відповідач правом подати відзив на позов не скористався.

Згідно із ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст. 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Позивач, Київське міське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (надалі Київське МВ ФСЗОІ, позивач), код ЄДРПОУ 22869098, зареєстроване місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 104, є державною організацією (установою, закладом) (а.с. 13-14, 26).

Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України від 14 квітня 2011 року № 129 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 27 березня 2017 року № 477), зареєстрованого в Мінюсті 28 квітня 2011 року за № 528/19266 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0528-11#Text), ФСЗОІ є неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Міністерством соціальної політики України; є юридичною особою публічного права; основними завданнями Фонду є фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю в Україні та забезпечення в межах своїх повноважень реалізації заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, сприяння створенню робочих місць.

За змістом ст. 20 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні від 21 березня 1991 року № 875-XII ФСЗОІ та його відділення мають право на стягнення санкцій за недодержання законодавчо встановленого нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Таким чином, Київське МВ ФСЗОІ є належним позивачем у даній справі.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд» (надалі ТОВ «Комфорт Лайф Буд»), код ЄДРПОУ 40153086; зареєстроване місцезнаходження станом на час відкриття провадження у справі: 01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 36; зареєстроване місцезнаходження станом на час розгляду справи: 08290, Київська область, Бучанський р-н, селище Гостомель, вул. Прорізна, буд. 9, приміщення 1017 (а.с. 9, 24).

Як вбачається з пояснень позивача та звіту відповідача за формою 10-ПОІ від 8 лютого 2022 року, середньооблікова чисельність штатних працівників ТОВ Комфорт Лайф Буд у 2021 році склала 24 особи; кількість працюючих інвалідів 0; кількість інвалідів за нормами 1 (а.с. 1-6, 9-10).

8 лютого 2022 року ТОВ Комфорт Лайф Буд подало до Київського МВ ФСЗОІ Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за 2021 рік за формою 10-ПОІ (річна) (вх. № 8/1182) (а.с. 9-10).

У зазначеному звіті вказано зареєстроване місцезнаходження підприємства: 01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 36; а також адресу здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності: 01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 36.

Також у звіті вказано:

середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу - 24 осіб (код рядка 01);

з них: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 0 осіб (код рядка 02);

кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, - 1 особа (код рядка 03);

фонд оплати праці штатних працівників, тис. грн 3 094 (код рядка 04);

середньорічна заробітна плата штатного працівника, грн - 128 916,67 (код рядка 05);

сума коштів адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю - 128 916,67 грн (код рядка 06) (а.с. 9-10).

Згідно з витягом з Єдиного інформаційного автоматизованого банку даних щодо реєстрації роботодавців та даних про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю по ТОВ Комфорт Лайф Буд, відповідно до якого кількість штатних працівників ТОВ «Комфорт Лайф Буд»: кількість штатних працівників 24; кількість працюючих інвалідів 0; кількість інвалідів за нормами 1; заборгованість за попередні роки: 136 857,18 грн, в тому числі в тому числі: сума санкції 128 916,17 грн, пені 7 941,01 грн (а.с. 27).

Вважаючи, що ТОВ Комфорт Лайф Буд не виконало законодавчого нормативу щодо працевлаштування інвалідів, Київське МВ ФСЗОІ розраховано суму адміністративно-господарських санкцій за нестворене робоче місце (1) для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю у 2021 році, яка склала 128 916,17 грн, а також суму пені, нараховану за несвоєчасну сплату штрафної санкції за період з 16 квітня по 1 липня 2022 року, яка склала 7 941,01 грн, - які у сукупності заявлені до стягнення у даному позові.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Основи соціальної захищеності інвалідів в Україні визначає Закон України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні від 21 березня 1991 року № 875-XII (надалі - Закон № 875-XII).

Згідно зі ст. 17 зазначеного закону (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів у разі потреби створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей осіб з інвалідністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону № 875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов`язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 ст. 19 Закону № 875-XII встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно з ч. 2 цієї ж статті підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 цієї статті, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону № 875-XII підприємства, установи, організації у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог ст. 18 цього Закону.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з ч. 1 цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських об`єднань осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним (ч. 4 ст. 19 Закону № 875-XII).

Статтею 20 вказаного вище Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських об`єднань осіб з інвалідністю, фізичними особами, зазначеними в ч. 1 цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону (ч. 4 ст. 20 Закону № 875-ХІІ).

При цьому згідно з ч. 1 ст. 18 Закону № 875-ХІІ забезпечення прав осіб з інвалідністю на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

За змістом ст. 18-1 Закону № 875-ХІІ державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань.

Суд зазначає, що адміністративно-господарські санкції за не зайняті особами з інвалідністю робочі місця є заходом впливу на правопорушника у сфері господарювання у зв`язку зі скоєнням правопорушення.

Згідно зі ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

Отже, для стягнення адміністративно-господарських санкцій необхідно виходити із загальних норм права відносно відповідальності за порушення зобов`язань та встановлення в діях або бездіяльності підприємства складу правопорушення з метою застосування юридичної відповідальності у вигляді адміністративно-господарських санкцій.

Проаналізувавши наведені вище нормативно-правові приписи суд дійшов висновку, що обов`язком підприємств (установ, організацій) є:

- виділення та створювання робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальних робочих місць;

- створювання для них умов праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством;

- надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю (у випадку появи вільних вакансій);

- звітування (щорічне) Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у встановленому Урядом порядку.

На зазначеному наголошено, зокрема, у постановах Верховного Суду від 22 червня 2022 року у справі № 826/11977/18, від 25 липня 2022 року у справі № 160/4187/19.

Відповідно до п. 5 Порядку подання форми звітності № 3-ПН Інформація про попит на робочу силу (вакансії) та Порядку її подання, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 31 травня 2013 року № 316 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 5 грудня 2016 року № 1476) (у редакції, чинній у 2021 році) форма № 3-ПН подається роботодавцем до базового центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження виконання ТОВ «Комфорт Лайф Буд» вимог закону щодо виділення та створення у 2021 році необхідної кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальних робочих місць (1 місце), створені для них умови праці, а також здійснення у 2021 році звітності за формою 3-ПН до відповідного центру зайнятості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно із ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Проаналізувавши наведені вище нормативно-правові приписи та встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що ТОВ «Комфорт Лайф Буд» у 2021 році не були виконані вимоги ч. 3 ст. 18 Закону № 875-XII, спрямовані на створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та наступного їх працевлаштування.

Як наслідок, позовні вимоги Київського МВ ФСЗОІ про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій в розмірі 128 916,67 грн є обґрунтованими.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону № 875-ХІІ порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Розрахунок пені станом на 1 липня 2022 року:

облікова ставка НБУ (з 3 червня 2022 року): 25% річних;

кількість днів у 2021 році 365 днів;

одноденний розмір пені: 25,0% х 120 / 100 / 365 = 0,08%;

кількість днів прострочення з 16 квітня по 1 липня 2022 оку (включно) - 77 днів;

сума пені за один день прострочення: 128 916,67 грн х 0,08% = 103,13 грн;

сума пені, що підлягає сплаті: 103,13 грн х 77 днів= 7 941,01 грн.

Отже, позовні вимоги позивача і в частині стягнення з відповідача суми пені в розмірі 7 941,01 грн є обґрунтованими.

Як наслідок, адміністративний позов Київського МВ ФСЗОІ про стягнення з ТОВ Комфорт Лайф Буд адміністративно-господарських санкцій у розмірі 128 916,67 грн та пені у розмірі 7 941,01 грн підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до приписів ст. 139 КАС України питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 12, 72-77, 94, 139, 192-193, 242-246, 257-258, 262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Лайф Буд» (код ЄДРПОУ 40153086, зареєстроване місцезнаходження: 08290, Київська область, Бучанський р-н, селище Гостомель, вул. Прорізна, буд. 9, приміщення 1017) на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (код ЄДРПОУ 22869098, зареєстроване місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 104) заборгованість у розмірі 136 857 (сто тридцять шість тисяч вісімсот п`ятдесят сім) грн 68 коп (в тому числі: адміністративно-господарські санкції в розмірі 128 916,67 грн та пеня у розмірі 7 941,01 грн).

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.П. Волгіна