Рішення № 136169860, 30.04.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2026
Номер справи
420/42994/25
Номер документу
136169860
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/42994/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, про визнання протиправними дій відповідачів, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення від 20.11.2025 року №Е3940461 про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, щодо направлення звернення від 30.11.2024 року №Е353500 про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста відомостей про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнання протиправними дій Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо внесення до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» інформації про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста інформацію про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, направити до Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_2 , зобов`язання Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області виключити з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» інформацію про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачам строк для подання до суду відзивів на цю заяву, позивачу - відповіді на відзиви.

Позов обґрунтований тим, що відповідачем безпідставно внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів дані про порушення позивачем правил військового обліку за відсутності доказів порушення позивачем правил військового обліку.

Відзив ІНФОРМАЦІЯ_1 обґрунтований тим, що позивач не прибув до ТЦК та СП за повістками та оскільки позивач ігнорує виклики про явку до центру комплектування та соціальної підтримки він є порушником правил військового обліку.

Від Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області відзив на позовну заяву до суду не надходив.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача, заперечення відповідача, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є військовозобов`язаним та перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З мобільного застосунку «Резерв+» позивач дізнався про те, що ним порушені правила військового обліку, позивач перебуває в розшуку з 20.11.2025 року з причин «Не прибув за повісткою до ТЦК та СП».

Крім того, така інформація підтверджується листом Головного управління Національної поліції в Одеській області від 25.12.2025 року та в цьому листі зазначено про те, що ця інформація внесена на підставі електронного звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.11.2025 року №Е3940461. Крім того, в листі зазначено про те, що раніше до органів Національної поліції України також надходило електронне звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.11.2024 року №Е353500, однак 19.11.2025 року позивач знятий з обліку за цим електронним зверненням, як особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210, 210-1 КУпАП також на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позивач не погоджується з правомірністю внесення щодо нього інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів про порушення ним правил військового обліку, а тому звернувся до суду з цим позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов`язок включає, у тому числі, дотримання правил військового обліку.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.

Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» громадяни України, які, зокрема, приписані до призовних дільниць зобов`язані: прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки) для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов`язані: з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.

Відповідно до ст. 1, ч. 8, 9 ст. 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов`язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Органами ведення Реєстру є, в тому числі, районні (об`єднані районні), міські (районні у місті, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів» до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов`язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

До персональних даних призовника, військовозобов`язаного та резервіста належать, в тому числі, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів» ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов`язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов`язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов`язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов`язаними, резервістами.

Відповідно до п. 1, 9, 11 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов`язаним та резервістам; звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставляння до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення; розглядають справи (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення відповідно та з дотриманням Кодексу України про адміністративні правопорушення; забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони; організовують з визначеною періодичністю (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобов`язаних і резервісті.

Правила військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів є Додатком №2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487.

Відповідно до п. 2 ч. 1, ч. 3 Додатку 2 (Правила військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів) «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 військовозобов`язані повинні прибувати за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов`язаних та резервістів.

Призовники, військовозобов`язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів у паперовій формі, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов`язаний з`явитися у зазначені у ній місце та строк. У разі неприбуття громадянин зобов`язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Відповідно до положень п. 21, 28, 34, 41 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560, за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки резервісти та військовозобов`язані зобов`язані з`являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

Повістка про виклик резервіста або військовозобов`язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу може бути надіслана засобами поштового зв`язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання. У разі коли резервіст або військовозобов`язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов`язаним під час уточнення облікових даних.

Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов`язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу є: 1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов`язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; 2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв`язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Суд при відкритті провадження в цій справі зобов`язав відповідача надати до суду докази на спростування обставин, викладених в позові, зокрема, докази, які підтверджують підстави для внесення щодо позивача відомостей про порушення ним правил військового обліку.

Відповідачем разом з відзивом на позовну заяву надані до суду докази на підтвердження направлення позивачу повісток про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_1 для уточнення даних, зокрема, повістки №487218 про виклик на 19.10.2024 року о 11:00, а також повістки №5559432 про виклик на 20.11.2025 року о 9:00, однак суд до цих доказів ставиться критично з наступних підстав.

Надані до суду докази підтверджують формування повісток про виклик позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з цим, ці докази не підтверджують належне сповіщення позивача про виклик за повісткою до ТЦК та СП у відповідності до положень «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560, оскільки відповідачем не надано доказів сплати коштів за направлення повісток, доказів отримання повідомлення в якому б містилися дані про вручення повістки або відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання / про відмову отримати поштове відправлення / відсутність особи за адресою задекларованого / зареєстрованого місця проживання, та як наслідок відповідачем не доведено направлення позивачу повісток та порушення позивачем правил військового обліку в частині не прибуття за повістками до центру комплектування та соціальної підтримки.

Враховуючи не доведення ІНФОРМАЦІЯ_4 порушення позивачем правил військового обліку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та наявність підстав для задоволення позову шляхом визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку позивачем та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП, зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомості про порушення правил військового обліку позивачем та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП.

Як наслідок, протиправними є також дії ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно направлення електронних звернень від 20.11.2025 року №Е3940461 та від 30.11.2024 року №Е353500 до органів Національної поліції України для здійснення адміністративного затримання та доставляння позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

При цьому, оскільки відповідно до п. 79 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов`язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 цього Порядку, в даному випадку належним способом захисту прав позивача буде задоволення позову шляхом зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 направити до Національної поліції повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Щодо позовних вимог позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій щодо внесення зазначених вище відомостей про позивача до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста, а також зобов`язання виключити відомостей з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста, ці позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки такі дані вносяться автоматично до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста в разі внесення таких відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також направлення центром комплектування та соціальної підтримки електронного звернення до органів Національної поліції.

В даному випадку для відновлення порушених прав позивача достатнім є зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити такі дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправними дій Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області та зобов`язання цього відповідача вчинити певні дії, ці позовні вимоги також не підлягають задоволенню, оскільки інформації про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» вноситься на підставі електронного звернення центру комплектування та соціальної підтримки, цей відповідач не вчиняв будь-яких протиправних дій стосовно позивача та задоволення позову до ІНФОРМАЦІЯ_1 та направлення центром комплектування та соціальної підтримки до Національної поліції повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 буде мати наслідком виключення таких даних з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України».

Згідно практики Європейського суду з прав людини, зокрема, відповідно до п. 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку позивачем та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП, зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомості про порушення правил військового обліку позивачем та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП, визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення електронних звернень від 20.11.2025 року №Е3940461 та від 30.11.2024 року №Е353500 до органів Національної поліції України для здійснення адміністративного затримання та доставляння позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 , зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 направити до Національної поліції повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 , а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області (вул. Академіка Заболотного, 18А, м. Одеса, 65025, код ЄДРПОУ 41411629) про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення від 20.11.2025 року №Е3940461 про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, щодо направлення звернення від 30.11.2024 року №Е353500 про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста відомостей про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнання протиправними дій Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо внесення до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» інформації про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов`язаного та резервіста інформацію про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, направити до Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_2 , зобов`язання Відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області виключити з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» інформацію про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпАП та оголошення його у розшук з вимогою до органів Національної поліції України щодо доставлення позивача до ТЦК та СП задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомостей про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП.

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів відомості про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та необхідність його доставлення до ТЦК та СП, як особи, яка вчинила правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення електронних звернень від 20.11.2025 року №Е3940461 та від 30.11.2024 року №Е353500 до органів Національної поліції України для здійснення адміністративного затримання та доставляння ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_5 направити до Національної поліції повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 3633,60 грн.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Леонід СВИДА