Ухвала суду № 136169715, 30.04.2026, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2026
Номер справи
420/8079/25
Номер документу
136169715
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/8079/25

УХВАЛА

30 квітня 2026 року м. Одеса

Одеськийокружнийадміністративний суд у складі:

Головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду звіт Державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10)про виконання рішення суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала ця адміністративна справа.

Ухвалою від 24 лютого 2026 року заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду (в порядку ст. 382 КАС України), - задоволено.

Встановлено Державній установі «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25.

Зобов`язано Державну установу «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) в 60-дений строк з моменту отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25 із наданням доказів на підтвердження виконання рішення суду.

Через канцелярію суду 24.04.2026 року від відповідача надійшов звіт про виконання рішення суду.

На обґрунтування вказаного звіту представник зазначає, що станом на 22.04.2026 установою вживаються всі заходи для повного виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25, однак просить врахувати, що державна установа «Херсонський слідчий ізолятор» розташована на території Херсонської міської територіальної громади, яка входила до переліку громад, які розташовані в районіпроведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені (блокуванні), відповідно наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 року № 376. Наразі, установа перебуває у стані ліквідації.

На даний момент в установі не утримуються особи узяті під варту. Фінансування обмежено незначними сумами на нагальні потреби забезпечення життєдіяльності установи.

Установа є розпорядником коштів третього рівня, і не має власних коштів, не являється комерційною структурою, яка має прибуток.

Для своєчасного виконання рішення суду установою направлено листи потреби у додатковому фінансуванні, зокрема: 05.08.2025 лист №24/9/563/ВС; 03.11.2025 лист №24/9/752/ВС; 12.11.2025 лист №24/9/762/ВС та інші.

Відповідно до кошторису державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» на 2026 рік, затвердженого 22.01.2026, вбачається, що коштів по загальному фонду КПКВК 3601020 КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» для виконання рішень суду установі не виділено.

З огляду на викладене, через відсутність фінансування установи по загальному фонду КПКВК 3601020 КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», рішення Одеськогоокружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25 ухвалене на користь ОСОБА_1 , залишаються невиконаними.

З огляду на дуже складну ситуацію у м. Херсон через постійні обстріли з боку військ рф, в установі практично постійно відсутнє світло, зв`язок та доступ до інтернету, через що можливий перебій в роботі установи, однак щомісячно установою направляється до органу управління інформація про необхідну потребу у виділення додаткового фінансування на виконання рішення суду по справі № 420/8079/25. Постійно ведеться комунікація з керівництвом та наголошується на проблемах щодо неможливості виконання рішень через відсутність фінансування установи.

Однак, навіть враховуючи зазначену складну ситуацію державна установа «Херсонський слідчий ізолятор» не ухиляється від виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25, наразі вживаються ряд дій щодо виділення додаткового фінансування для повного виконання рішення суду по справі № 420/8079/25.

У зв`язку з викладеним представник просить продовжити на більш тривалий термін державній установі строк на надання звіту про повне виконання рішення суду.

Заяв/клопотань з боку позивача до суду не надходило.

Оцінюючи наданий суду звіт від 24.04.2026 року,суд доходить такого висновку.

Статтею 129-1 Конституції України проголошено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Частиною другою статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Положеннями статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ч.1,2,3, 11 ст. 3823 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

Повертаючись до обставин справи, суд зазначає, що відповідно до наданих державною установою листів про потреби у видатках від 06.03.2026 №24/9/146/ВС, від 10.02.2026№24/9/93/ВС/Дд, від 02.03.2026 №24/9/1-120/ВС/Дд та від 20.04.2026 №24/9/212/ВС направлених Начальнику Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, вбачається, що на виконання рішення суду позивачу здійснено перерахунок грошового забезпечення та нараховано - 271991,37 грн. Вказана сума заявлена як необхідна для виплати позивачу на виконання рішення суду.

Як зазначив представник відповідача, установа є розпорядником коштів третього рівня, і не має власних коштів, не являється комерційною структурою, яка має прибуток.Відповідно до кошторису державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» на 2026 рік, затвердженого 22.01.2026, вбачається, що коштів по загальному фонду КПКВК 3601020 КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» для виконання рішень суду установі не виділено.

Разом з тим, Державна установа «Херсонський слідчий ізолятор» не ухиляється від виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25, наразі вживаються ряд дій щодо виділення додаткового фінансування для повного виконання рішення суду по справі № 420/8079/25.

Враховуючи вище встановлені судом обставини, те, що відповідачем проведено перерахунок грошового забезпечення та нараховано позивачу заборгованість,суд доходить висновку щодо наявності підстав для прийняття звіту про виконання судового рішення від 06 червня 2025 року та встановлення нового строку для виконання рішення суду у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням того, що рішення суду не виконано в повному обсязі, а саме: не надано доказів виплати перерахованої позивачу суми грошового забезпечення, суд доходить висновку, щодо наявності підстав для встановлення Державній установі «Херсонський слідчий ізолятор`нового строку для подання звіту про виконання рішення суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25 протягом трьох місяців.

Стосовно клопотання представника відповідача про надання більш тривалого терміну для надання звіту, суд зазначає, що приписами статті 382 КАС України не передбачено можливості надання строку більшого ніж протягом трьох місяців. Таким чином, в цій частині слід відмовити.

З огляду на вищевикладене, керуючись ст.ст.295,297, 382-3823 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву Державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) про прийняття звіту, - задовольнити частково.

Прийняти звіт Державної установи «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) про виконання рішення суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25.

Встановити Державній установі «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25.

Зобов`язати Державну установу «Херсонський слідчий ізолятор» (код ЄДРПОУ 08564707, місце знаходження: 73005, м. Херсон, вул. Перекопська, 10) в тримісячний строк з моменту отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2025 року по справі № 420/8079/25у повному обсязі.

В іншій частині заяви відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки передбаченістаттями 295, 297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Ухвала суду набирає законної силив порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко