Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 931/286/26
Провадження № 3/931/106/26
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2026 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., за участю прокурора Данилюка О.В. (в режимі відеоконференції), розглянувши матеріали справи, які надійшли від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
17.04.2026 року до Локачинського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
17.04.2026 року оперуповноваженим Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Домцем В.А. складено протокол № 35-2026 про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП про те, що останній, будучи в період з 04.01.2021 року призначеним на посаду помічника чергового чергової частини СПД №1 (сел. Локачі)Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області, звільненим 19.01.2023 року та відповідно до п.п. "з" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, у порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення), подав несвоєчасно, а саме: 30.12.2024 року, маючи обов`язок подати декларацію до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 172-6 КУпАП, визнав.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, доданими до протоколу, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов`язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
У положенні п. 1 Розділу II Наказу № 1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов`язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов`язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Відповідно до витягу з наказу ГУНП у Волинській області № 1 о/с від 07.11.2015 року ОСОБА_1 , який мав спеціальне звання старший сержант міліції, призначено на посаду поліцейського-водія Локачинського відділення поліції Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області, присвоївши спеціальне звання «старший сержант поліції», склав присягу 07.11.2015 року (а.с. 27, 32).
Відповідно до витягу з наказу ГУНП у Волинській області № 5 о/с від 04.01.2021 старшого сержанта поліції ОСОБА_1 (0066985) з 11.01.2021 року призначено на посаду помічника чергового чергової частини СПД №1 (сел. Локачі) Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області(а.с. 23).
Згідно з витягом з наказу ГУНП у Волинській області № 27 о/с від 19.01.2023 року помічник чергового чергової частини СПД №1 (сел. Локачі)Володимирського РВП ГУНП у Волинській області, старший сержант поліції ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції за пунктом 6 (у зв`язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 19.01.2023 року (а.с. 29).
Проходження служби в поліції ОСОБА_1 підтверджується також довідкою, службовою характеристикою ОСОБА_1 (а.с. 30-31, 38 ).
За правилами п.п. "з" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.
Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Згідно з вимогами ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларації осіб, упровноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію, а саме: щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення) подав несвоєчасно, а саме: 30.12.2024 року.
Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №35-2026 від 17.04.2026 року; витягами з наказів про призначення на посаду поліцейського та звільнення; зобов`язанням ОСОБА_1 про дотримання окремих обмежень, встановлених Законом України "Про запобігання корупції", що ним підписане; листом НАЗК № 47-05/10188-26 від 19.02.2026 щодо повноважень на складання протоколів органами Національної поліції; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; інформацією НАЗК щодо збоїв у роботі сайту Єдиного державного реєстру декларацій;декларацією ОСОБА_1 з веб-сайту «public.nazk.gov.ua»; повідомленням НАЗК щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витягом із сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (Єдиний державний реєстр декларацій); повідомленням ГУНП у Волинській області про фактнесвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 ; довідкою та службовою характеристикою ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями начальника ВЗК ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 від 05.03.2026 року; письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларації, приходжу до висновку, що в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, дані про особу порушника, ступінь його вини, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, свою вину визнав, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв`язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останнього слід стягнути судовий збір в сумі 665,60 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, абзацу 2 ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ЗУ "Про судовий збір", суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с. Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна