ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 грудня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-14958/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Шкребтій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м.Києві
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС Плюс»
про стягнення фінансових санкцій.
за участю представників сторін:
від позивача: Журавльов Р.О.,
від відповідача: не зявився,
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено ступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м.Києві з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС Плюс»про стягнення фінансових санкцій в сумі 27 019,45 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій винесені правомірно, оскільки під час перевірки були встановлені порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме на зберіганні з метою реалізації знаходились алкогольні напої та тютюнові вироби без марок акцизного збору, а також порушення ст. 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна реалізація тютюнових виробів за ціною, яка перевищує максимальну.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на неправомірність винесених рішень та відсутність порушень норм Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»в діях відповідача.
В ході судового розгляду справи ухвалою суду від 24.02.2010р. провадження у справі було зупинено за клопотанням відповідача до набрання законної сили рішення у справі №2а-711/10/2670 про визнання недійсним рішення №261193/32-112/0475.
Ухвалою від 09.12.2010р. провадження у справі було поновлено, за клопотання позивача, оскільки рішення по справі №2а-711/10/2670, на підставі якого було зупинено провадження, набрало законної сили.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
03.08.2009р. на підставі наказу про проведення позапланової перевірки від 03.08.2009р. та направлення на проведення перевірки № 32-02/825 від 03.08.2009р., позивачем було проведено перевірку відповідача. При цьому, до початку перевірки, направлення на перевірку та копію наказу отримав кафе керуючий магазину, розташованого за адресою: м. Київ, пр-т Г. Сталінграду, 7 літ А. За результатами перевірки позивачем складено акт № 261696/0741/32-112 від 06.08.2009р. (далі акт перевірки). З даним актом ознайомився, підписав без зауважень та отримав один примірник кафе керуюча магазином ОСОБА_2
На підставі висновків акту перевірки начальником РУ ДСАТ ДПА України у м. Києві винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 11.08.2009 року № 261193/32-112/0475 на суму 23 619,45 грн., рішення про застосування фінансових санкцій від 11.08.2009р. за № 261193/32-112/0474 на суму 1700,0 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій від 11.08.2009р. № 261193/32-112/0473 на суму 1700,0 грн.
Винесення зазначених рішень мотивовано наступним висновком акту перевірки.
Порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Порушення, встановлене перевіркою полягало у тому, що під час проведення перевірки виявлено, що у приміщенні магазину, що використовується позивачем, знаходяться на зберіганні з метою реалізації алкогольні напої та тютюнові вироби без марок акцизного збору. Дані алкогольні та тютюнові вироби перелічені у додатку до акту перевірки в акті зняття залишків алкогольної продукції, яка знаходиться у ТОВ «ТС Плюс»без марок акцизного збору від 04.08.2009р. та в акті зняття залишків тютюнових виробів без марок акцизного збору від 04.08.2009р. Даний акт підписано керуючим без зауважень, представником відповідача обставина зберігання тютюнових виробів не спростовувалася.
Відповідно до ст. 11 Закону № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1994р № 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.
Відповідно до Постанови N 567 "Про запровадження марок акцизного збору новою зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів", марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. (п. 20) На тютюнові вироби марки наклеюються на пачки сигарет та цигарок серійного виробництва, сигар, а також цигарок, упакованих у сувенірні коробки (незалежно від їх розміру), - так, щоб вони обов'язково розривалися під час відкривання; на тютюнові вироби в упаковці, що підлягає обгортанню у поліпропіленову плівку, - під плівку (п.23).
Нормами абзацу 14 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Також актом перевірки було встановлено порушення ст.11-1 Закону 481, а саме реалізація тютюнових виробів за ціною, яка перевищує максимальну роздрібну ціну встановлену виробником чи імпортером, що підтверджується чеком від 04.08.2009р., за ціною 4,00 грн., в той час як максимальна роздрібна ціна вказана на пачці становить 3,60 грн.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів 100 відсотків вартості наявних у субєкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.
Дані акта підписано відповідачем без зауважень, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТС Плюс» (03115, м.Київ, вул. М. Краснова, 27, код 36264680) 27019 (двадцять сім тисяч девятнадцять) грн. 45 коп., на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м.Києві (р/р 31118106700009, код платежу 21081100 Святошинський район УДК у м.Києві, МФО 820019, отримувач: РВДК у Святошинському районі , код 26077945.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян