Постанова № 13610606, 15.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.10.2010
Номер справи
2а-9374/10/2670
Номер документу
13610606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 жовтня 2010 року 16:02 № 2а-9374/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: не зявились;

відповідача: не зявились

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кредит Колекшн Груп”

простягнення штрафних (фінансових) санкцій На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 15жовтня2010року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

17червня2010року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі по тексту позивач, Держфінпослуг) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кредит Колекшн Груп” (далі по тексту відповідач, ТОВ “Кредит Колекшн Груп”), в якому просить стягнути до бюджету суму штраф у розмірі 3400,00грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22червня2010року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-9374/10/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 13серпня2010року. Судове засідання 13серпня2010року відкладалося на 15жовтня2010року через відсутність представників сторін. 15жовтня2010року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) від представника позивача надійшло клопотання: про розгляд адміністративної справи №2а-9374/10/2670 за його відсутності. В той же день (відповідно до відмітки служби діловодства суду) відповідачем, у відповідності до положень частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, подано письмову заяву про визнання адміністративного позову в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Кредит Колекшн Груп” (ідентифікаційний код 34045919) відповідно до статті першої Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” є юридичною особою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ “Кредит Колекшн Груп” набуло статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг, та є субєктом нагляду Держфінпослуг.

Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України за результатами перевірки ТОВ “Кредит Колекшн Груп” складено акт про порушення вимог чинного законодавства про фінансові послуги від 29січня2010року №109/42/4 (далі - Акт перевірки), у якому зафіксовані порушення пункту першого частини першої статті 28 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” та пункту 3.6 розділу 3 Положення про внесення інформації щодо фінансових компаній до Державного реєстру фінансових установ та встановлення вимог облікової та реєструючої системи фінансових компаній, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 05грудня2003року №152, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 29грудня2003року за №1252/8573, в частині неподання до Держфінпослуг станом на 04грудня2009року протягом пятнадцяти робочих днів після виникнення змін до інформації, яка міститься у документах, поданих для внесення інформації щодо фінансової компанії до Державного реєстру фінансових установ, та письмового повідомлення про ці зміни з наданням відповідних документів щодо зміни свого місцезнаходження.

На підставі Акту перевірки та за результатами розгляду справи Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України була прийнята постанова про застосування штрафних санкцій за правопорушення вимог законодавства про фінансові послуги від 05лютого2010року за №109/42/41-ФК, якою до ТОВ “Кредит Колекшн Груп” було застосовано штраф у розмірі 3400,00грн., який відповідач мав сплатити до територіального відділення Державного казначейства протягом 10 днів з моменту отримання постанови, про що повідомити позивача шляхом подання підтверджуючих документів.

Як видно з матеріалів справи, інспекційною групою позивача 27листопада2009року було здійснено вихід для проведення планової інспекції ТОВ “Кредит Колекшн Груп” та складено акт від 04грудня2009року № 1294/42-5 про відсутність відповідача за заявленим місцезнаходженням, а саме за адресою: 01042 .м. Київ, вул. Миколи Раєвського, 4. Крім того. Позивачем встановлено, що ТОВ “Кредит Колекшн Груп”, в порушення вимог пункту першого частини першої статті 28 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” та пункту 3.6 розділу 3 Положення про внесення інформації щодо фінансових компаній до Державного реєстру фінансових установ та встановлення вимог облікової та реєструючої системи фінансових компаній, інформації щодо зміни місцезнаходження, у встановленому законодавством порядку до Держфінпослуг подано не було.

Відповідно до пункту другого частини першої статті 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” уповноважений орган застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.

Згідно з пунктом дванадцятим частини першої статті 1 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” уповноважений орган - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.

Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством, згідно з пунктом першим Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 04квітня2003року №292, є Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.

Відповідно до пункту третього частини першої статті 27 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” основними завданнями Уповноваженого органу є захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування у межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг, а згідно з пунктом 10 частини 1 статті 28 цього ж Закону у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів Уповноваженого органу, останнім застосовуються заходи впливу та накладаються адміністративні стягнення.

Як свідчать матеріали справи, постанова про застосування до ТОВ “Кредит Колекшн Груп” про застосування штрафних санкцій за правопорушення вимог законодавства про фінансові послуги від 05лютого2010року за №109/42/41-ФК відповідачем оскаржена не була, однак станом на день розгляду спору сума штрафних санкцій, визначена відповідачу, ним до територіального відділення Державного казначейства не сплачена.

Згідно з частиною третьою статті 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” штрафи, накладені уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України підлягають задоволенню в частині стягнення штрафних санкцій у розмірі 3400,00грн.

Позовні вимоги в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Кредит Колекшн Груп” судового збору (судових витрат) у сумі 3,40грн. задоволенню не підлягають, з огляду на те, що відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України задовольнити частково.

2.Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю “Кредит Колекшн Груп” (01103, м. Київ, Залізничне шосе, 57, ідентифікаційний код 34045919) на рахунок відділення Державного казначейства у Печерському районі в міста Києва (ЗКПО 26077922, банк одержувача управління Державного казначейства в місті Києві (УДК в місті Києві), МФО 820019; рахунок 34211381700007, код платежу 21081100, символ звітності банку 100) штраф за порушення вимог законодавства у сфері фінансових послуг у розмірі 3400,00грн. (тритисячі чотириста гривень).

3.В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко