Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 січня 2011 року Справа № 2а-568/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: суддіУшакова Т.С.,
при секретарі Фенічевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції м. Красний Луч до ДП «Донбасантрацит» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1737,57 грн., -
ВСТАНОВИВ:
12 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції м. Красний Луч до ДП «Донбасантрацит» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1737,57 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив суд задовольнити їх у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.09.2010 р. співробітниками державної податкової служби в м. Красний Луч Луганської області було проведено перевірку щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій столової-буфету ВП шахти «Новопавлівської» ДП «Донбасантрацит».
При проведенні перевірки посадовими особами ДПІ в м. Красний Луч було встановлено факт порушення відповідачем ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність сум готівкових коштів на місті проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. Сума невідповідності готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів складає 22,15 грн. Також, в порушення ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» - здійснювалася діяльність без придбання без придбання торгового патенту.
По встановленим фактам порушення було складено акт перевірки відповідача від 29.09.2010 р. № 0167/12/08/23/32446546.
Пунктом 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосування зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" цього суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальні сумі продажу розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на міс проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використай-розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкції п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ в м. Красний Луч було винесе рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій від 11.10.10р. № 0001732343 на суму 1 626,82 грн. та від 11.10.2010 р. 0001742343 на суму 110,75 грн. Вказані рішення вручено представнику відповідача 11.10.2010р. особисто, про що свідчить його підпис на корінці рішення.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
До теперішнього часу сума фінансових санкцій в розмірі 1 737,57 грн., відповідачем не сплачена, у зв'язку з чим виник податковий борг в сумі 1 737,57 грн.
Строки добровільної сплати податкових зобов'язань відповідно до ч.2. п.5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вийшли, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до їх погашення.
За змістом п.5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання в сумі 1 737,57 є узгодженим, але не сплачено в установлений строк, у зв'язку з чим вважається податковим боргом.
Відповідно до ч 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена та відповідач у судовому засіданні визнав позовні вимоги та не заперечував проти задоволення позову, тому суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції м. Красний Луч до ДП «Донбасантрацит» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1737,57 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ДП "Донбасантрацит" до Державного бюджету України суму самостійно несплачених штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 737,57 грн. (одна тисяча сімсот тридцять сім гривень 57 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 31 січня 2011 року.
СуддяТ.С. Ушаков