Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2011 року Справа № 2а-4626/10/1170
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення економічних санкцій ,-
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, на користь позивача, до державного бюджету на р/р 31119106700243, одержувач коштів УДК у Маловисківському районі, код одержувача 24146702,код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області МФО 823016 37,74 грн. економічних санкцій.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що під час перевірки фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (акт перевірки 26.10.2010 р. № 1375), встановлено, що відповідачем було реалізовано продукти харчування за цінами, які сформовані з порушенням вимог чинного законодавства. Відповідачем, при реалізації олії соняшникової, круп гречаної та манної, не було дотримано вимоги вищевказаних нормативно-правових актів. При формуванні цін на вказані продовольчі товари, субєктом господарювання було застосовано торгівельну надбавку у розмірі 21% до 26,7%, замість встановленого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації № 520-р від 18.06.08 р. граничного рівня торговельної надбавки 15 %. Загальна сума безпідставно отриманої виручки складає 12,58 грн. Відповідно до норм чинного законодавства Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області було прийнято рішення від 02.11.2010 р. № 112, у відповідності до якого сума порушення становить 12,58 грн., а сума штрафу 25,16 грн. Всього сума санкцій становить 37,74 грн. Вказане рішення та претензійний лист від 02.11.2010 р. № 2649-05 надіслано на адресу відповідача, про що свідчить поштове відправлення від 02.11.2010 р. № 610896.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03 грудня 1990р. №507-XII (зі змінами та доповненнями) державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» та п.п. 5, п.5 «Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами», Держінспекція цін має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі виконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Пунктом 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових /штрафних/ санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України №1047/6238 від 18.12.2001року визначено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.
Також, п. 2.1 Інструкції передбачає, що необгрунтовано одержана суб'єктом підприємницької діяльності сума виручки, що підлягає вилученню в дохід бюджету, обчислюється: при неправомірному застосуванні вільних цін замість фіксованих або регульованих (декларованих) - як різниця між фактичною виручкою від реалізації продукції (послуг, робіт) і вартістю від реалізації продукції (послуг, робіт) за цінами, які повинні застосовуватись згідно з вимогами законодавства.
Суд вважає доведеним факт недотримання відповідачем вимог нормативно-правових актів при реалізації олії соняшникової, круп гречаної та манної, а також наявності у відповідача несплаченої суми несплаченої економічної санкції у розмірі 37,74 грн., а тому вона підлягають стягненню.
В силу ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись п.5 ч.2 ст. 17, 94, 158-162, 167, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення економічних санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області до державного бюджету на р/р 31119106700243, одержувач коштів УДК у Маловисківському районі, код одержувача 24146702, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області МФО 823016 37,74 грн. економічних санкцій.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М.Притула