Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2010 р. справа № 2а-11014/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Кравченка В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про стягнення штрафу.
В обґрунтування позову посилається на те, що державним інспектором було видано відповідачу припис від 06.08.2008 року №02/19-0346, яким останнього зобовязано виконати заходи усунення порушень діючого законодавства з теплоенергетики, термін виконання найбільш тривалого заходу 15.10.2009 року. Зазначений припис був отриманий відповідачем без заперечень. Актом перевірки №02/19-0505 від 19.11.2009 року державний інспектор з енергетичного нагляду встановив факт не виконання відповідачем п. 1,2,3,4,5,7,7 припису, строк виконання яких скінчився. Акт перевірки (протокол) 02/19-0505 від 19.11.2009 року відповідачем отриманий. Сам припис №02/19-0346 від 06.08.08 року і акт перевірки (протокол) №02/19-0505 від 19.11.2009 року з моменту їх складання і до теперішнього часу в судовому порядку не оскаржувалися. На підставі акту перевірки (протоколу) старшим державним інспектором, за невиконання припису, винесено постанову №Д-544 від 19.02.2010 року, якою до відповідача застосований штраф у сумі 5100,00 грн. Постану про накладання штрафу надіслано відповідачу листом. Відповідач у встановлений законодавством строк штраф не сплатив. Вважає, що ненадходження суми штрафних санкцій спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Просить суд стягнути з Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» (85200, Донецька обл., м. Дзержинськ, вул. Герцена, 5, код) до Державного бюджету України (п/р №31117106700029, УДК м. Дзержинська ДУДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687216, одержувач: Державний бюджет м. Дзержинська) штраф у сумі 5100,00 грн.
Прокурор у судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за №929 від 07.08.1996 року (далі Положення) , та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його структурних підрозділів.
Головною метою діяльності ДП «НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності обєднаної енергетичної системи України, задоволення держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, зберігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення.
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Частина 1 статті 9 зазначеного Закону визначає , що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України, а частина 5 статті 9 цього ж Закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Так, відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:за ухиляння від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про теплопостачання», державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції.
06 серпня 2009 року Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області виконуючому обовязки директора ДП «Житловик» було видано припис №01/19-0346, яким останнього зобовязано виконати заходи щодо усунення порушень; строк виконання 15.10.2009 року.
19 листопада 2009 року Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області проведена виконання вимог припису 02/19-0346 від 06 серпня 2009 року, за результатами якої складений відповідний акт перевірки 02/19-0505 від 19.11.2009 року, яким встановлено не виконання п. 1,2,3,4,5,7,8 пункту зазначеного припису.
19 лютого начальником державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області старший державний інспектор з енергетичного нагляду Клепач С.Г., на підставі акту перевірки від 19 листопада 2009 року №02/19-0505, за невиконання припису Держенергонагляду, винесено постанову №Д-544, якою до Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» застосований штраф у розмірі 5100,00 грн.
Відповідальність за порушення законодавства у сфері електроенергетики та теплопостачання визначена статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312. Згідно пункту 5 цього Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на субєктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.
Субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що станом на час розгляду справи відповідачем суму штрафу не сплачено, припис від 06 серпня 2009 року №02/19-0346 .
Враховуюче вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 99,100, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Житловик №3» Дзержинкського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» (85200, Донецька обл., м. Дзержинськ, вул. Герцена, 5, код) до Державного бюджету України (п/р №31117106700029, УДК м. Дзержинська ДУДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687216, одержувач: Державний бюджет м. Дзержинська) штраф у сумі 5100,00 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 23 червня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 29 червня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.