Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2010 р. справа № 2а-12024/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Сидорського О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Ясинуватська обєднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову посилається на те, що під час проведення перевірки відповідача було встановлено не відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО, не проведення розрахункових операцій через РРО та не ведення обліку товарів встановленого порядку за місцем реалізації та зберігання. За результатами перевірки складений відповідний акт на підставі якого винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000482310 на суму 2027,50 грн. У встановлений термін відповідачем зазначену в рішеннях фінансову санкцію не сплатив і надалі сплачувати її у добровільному порядку відмовляється.
Просить суд стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь держави суми фінансових санкцій в розмірі 2027,50 грн. на р/р 31118104700097, код платежу 21080928, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701; отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області.
Під час розгляду справи позивач змінив позовні вимоги та просив суд стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь держави суми фінансових санкцій в розмірі 1627,50 грн. на р/р 31118104700097, код платежу 21080928, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701; отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Ясинуватської міської ради Донецької області як фізична особа підприємець, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, перебуває на податковому обліку у Ясинуватськиій ОДПІ Донецької області.
Судом встановлено, що 24.03.2010 року податковим органом проведено перевірку ФО-П ОСОБА_2 за результатами якої складений акт №0034/05/28/23/НОМЕР_1 від 30.03.2010 року, яким встановлено не ведення обліку товарів згідно встановленого порядку за місцем реалізації та зберігання товарів, незабезпечення відповідності фактичного залишку готівки на місці проведення розрахунків показникам денного звіту РРО у сумі 36,20 грн., не надання розрахункового документу, який підтверджує проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій на суму 36,20 грн.
09 квітня 2010 року начальником Ясинуватської ОДПІ Донецької області винесено податкове рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000482310, яким на підставі акту перевірки за порушення п. 1, 2, 12, 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивачу визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2027,50 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до п. 1, п. 2, п. 12, п. 13 ч. 1 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону, за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 20 Закону, до субєктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно розрахунку податкової заборгованості ФО-П ОСОБА_2 станом на 04.06.2010 року складає 1627,50 грн., у звязку із погашенням податкового боргу 28.04.2010 року на суму 200,00 грн., 26.05.2010 року на суму 2010 року.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем суму заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у розмірі 1627,50 грн. не сплачено, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09 квітня 2010 року №0000482310 у судовому порядку не оскаржено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь держави суми фінансових санкцій в розмірі 1627,50 грн. на р/р 31118104700097, код платежу 21080928, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686701; отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 07 червня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 14 червня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.