Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 грудня 2010 року 09 год. 13 хв. № 2а-15009/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Комерц Дедетайл»
ПроСтягнення фінансових санкцій За участю представників сторін
від позивача: Журавльов Р.О. за дов. № 3389/10/32-121 від 29.11.2010 р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерц Дедетайл»про стягнення фінансових санкцій в сумі 28314 грн. 05 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги ст. 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі Закон № 481), а саме: необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, та ст. 111 Закону № 841 роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений.
У звязку з незявленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у м. Києві на підставі наказу від 25.08.2010 р. № 654 про проведення позапланової виїзної перевірки та направлення № 32-01/604 від 25.08.2010 р. було проведено перевірку господарської одиниці ТОВ «Комерц Дедетайл»- приміщення кіоску, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Сергієнка, парна сторона, (зупинка вул. Сосюри) та використовується відповідачем, за результатами якої було складено Акт № 0550/01/36388111 від 25.08.2010 р. В ході перевірки би виявлені порушення ст. ст. 111, 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Статтею 111 Закону № 481 регламентовано, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.
Так, в ході перевірки встановлено факт реалізації товару - пачки сигарет «Монте Карло», виробник: ЗАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», дата виробництва 04.06.2010 р., марка акцизного збору ТВ 10/2 16 АВДО 501304, за ціною 7,60 грн., яка є вищою, ніж нанесена виробником - 6,25 грн. Факт реалізації засвідчується чеком РРО фіскальний номер 2655016719 від 25.08.2010 р., 16:44.
Вищенаведене вказує на те, що відповідач здійснив реалізації тютюнового виробу за ціною вищою від максимальної роздрібної цін на тютюнові вироби, встановленої виробником.
Крім того, листом від 05.08.2010 р. № 4357/8/26-4/32 Головний відділ податкової міліції ДПІ у Дніпровському районі м. Києва повідомив Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві про виявлення факту продажу відповідачем тютюнових виробів за ціною, вищою від встановлених виробником чи імпортером максимальних роздрібних цін на такі тютюнові вироби. В обґрунтування листа ГВПМ ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було додано заяву гр. ОСОБА_2, акт добровільної передачі тютюнових виробів, фіскальний чек.
Даний лист та факти, викладені в ньому, також вказують порушення відповідачем ст. 111 Закону № 481.
За вищевказане порушення, позивачем на адресу відповідача було винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 09.09.2010 р. № 261903/32-330/1169, яким до останнього було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 24914,05 грн.
Також, при перевірці було встановлено, що в приміщенні, яке використовується ТОВ «Комерц Дедетайл»відсутня наочна інформація щодо обмеження споживання тютюнових виробів, що є прямим порушенням ст. 152 Закону № 481.
Статтею 152 Закону 481 встановлено, що власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Як вбачається з матеріалів справи, від підписання акту перевірки та додатків до акту представник ТОВ «Комерц Дедетайл»відмовився, про що свідчить Акт відмови від підписання матеріалів перевірки від 25.08.2010 р. № 29.
Відповідно до п. 16 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів
Згідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
-роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Так, відповідачу за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої ст. 152 цього Закону № 481 відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 09.09.2010 р. № 261901/31-330/1170 було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень.
Податкові органи забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами (п. 16 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону № 481, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Якщо протягом 30 днів суб'єкт господарювання не сплатив суму штрафу до державного бюджету та не оскаржив рішення про застосування фінансових санкцій, орган державної податкової служби, який прийняв рішення про застосування фінансових санкцій, звертається до суду з відповідним позовом.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, докази сплати фінансових санкцій відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПостановиВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерц Дедетайл»(01011, м. Київ, вул. П.Мирного, 11, код ЄДРПОУ 36388111) фінансові санкції в сумі 28314 (двадцять вісім тисяч триста чотирнадцять) грн. 05 (пять) коп. до Державного бюджету: код платежу 21081100 Печерський район УДК у м. Києві, розрахунковий рахунок 31110106700007, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Печерському районі, код 26077922.
Постанова набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяО.Є. Пилипенко
Дата підписання повного тексту постанови: 10.12.2010 р.