Постанова № 13597923, 13.12.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.12.2010
Номер справи
2а-14618/10/2670
Номер документу
13597923
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 грудня 2010 року 12:24 № 2а-14618/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві

до Субєкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

простягнення штрафних санкцій в розмірі 1 700,00грн.

за участю представників сторін:

від позивача Журавльов Р.О. (дов.від 29.11.10р. №3389/10/32-121)

від відповідача не зяв,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві до Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.12.2010 року в 12 год. 24 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.

В С Т А Н О В И В :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що до відповідач порушив вимоги ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу і спирту, етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»На підставі виявленого порушення, позивачем прийнято рішення про застосування фінансової санкції в розмірі 1700 ,00 грн.

Відповідач в судове засідання не зявився, про, час, дату та місце розгляду справи був повідомлений, докази про що, знаходяться в матеріалах справи.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, дійшов висновку про задоволення позовних вимог за огляду про наступне.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у м. Києві проведено перевірку господарської одиниці павільйону №23 субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 , що розташований за адресою: м.Київ, вул. Миропільська, 4.

За результатами перевірки позивачем складено Акт №0525/01/НОМЕР_1 від 12.08.10р. на підставі якого, позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №261930/32-330/1147 від 25.08.2010р. в сумі 1700,00 грн.

На підставі акта перевірки встановлено факт знаходження на зберіганні з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв (портвейн, віно, горілка) на загальну суму 136,30 грн. без марок акцизного збору.

За даним фактом встановлено порушення Закону України «Про державне рулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечення на позов не надав, про час, дату та місце розгляд справи був повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши подані представником позивача документи, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі за таких підстав.

Відповідно до постанови ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками.

За рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у м.Києві №261930/32-330/1147 від 25.08.2010р до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору.

Відповідно до ст..18 Закону України від 19.12.95р. №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон №481) Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої 100 відсотків вартості товару, але не менше - 1700 гривень.

Згідно з статтею 11 Закону №481 алкогольні напої та тютюнові вироби позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.94р. №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка обємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тльки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством

Відповідно до ст..7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 11.09.1997 №527 (надалі Закон №527), марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 ст.7 Закону України №527 передбачає заборону ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до п.20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 року №567 вважаються немаркованими алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначена сума акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

За порушення норм Закону України №481, згідно ст.17 застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Згідно до абзацу 13 ч.2 17 Закону №481 встановлюється відповідальність за порушення норм Закону у вигляді застосування до субєкта господарської діяльності фінансової санкції у вигляді штрафу у разі:

зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

За виявлене порушення позивачем відповідно до вищевказаної норми закону застосовано штрафну фінансову санкцію в розмірі 1700,00 грн., яка на день звернення позивача до суду відповідачем не погашена.

Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вище наведені докази, суд вважає, що позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність прийнятого ним рішення.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) код ДРФО НОМЕР_1) на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) на: код платежу 21081100 Деснянському районі УДК у м. Києві, р/р 31113106700004, МФО 820019, отримувач: РВДК у Деснянському районі, код 26077891)

3.Постанова може бути оскаржена в порядку визначеному ст.186 КАС України.

Суддя І.А. Качур