ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2011 р. м. ЧернівціСправа № 2а-3744/10/2470
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Чернівці звернулась з адміністративним позовом до суду про стягнення з приватного підприємства «Сіті Транс Авто» боргу по штрафних фінансових санкціях у сумі 1630,00 грн.
Приватне підприємство «Сіті Транс Авто» зареєстроване виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 05.06.2009 року за № 2038 102 0000 006115, інд. код 36528407.
Згідно довідки № 78 від 30.11.2010 року ПП «Сіті Транс Авто», я ке знаходиться за адресою 58032, м. Чернівці, вул. Проектна,1, взято на облік в органах ДПІ 09.06.2009 року за № 22672. Працівниками ОДПС на підставі направлення № 000610 від 27.07.2010 року здійснено перевірку господарської діяльності транспортного маршруту ПП «Сіті Транс Авто». За наслідками перевірки було складено Акт перевірки № 2354/24/12/23/36528407 від 28.07.2010 року. При проведенні перевірки було встановлено порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме :
п.п. 1,2 ст. 3 Закону України - невидача розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції;
п. 5 ст. 3 Закону України - у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», тобто невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
За наслідками розгляду акта перевірки, 10 серпня 2010 року ДПІ у м. Чернівці прийнято рішення стосовно ПП «Сіті Транс Авто», які в добровільному порядку у сумі 1630,00 грн., не сплачені.
Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
20.12.2010 року на адресу відповідача зазначеної позивачем, та яка значиться у матеріалах справи було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, яку останнім отримано 19.01.2011 року. Однак відповідач зазначеним правом не скористався, не надав суду заперечень на позов, та доказів сплати суми заборгованості.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”.
У відповідності до ст.1 цього Закону, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Статтею 1 зазначеного Закону наведено визначення місця проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Пунктами1,2,5,13, статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, порушення якого встановлено в акті перевірки, передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, застосовується санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, у разі не зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовується санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .
Згідно п. 4 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, застосовується санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином позивач правомірно застосував до відповідача штрафні (фінансові) санкції.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Дослідженням Акту перевірки № 2354/24/12/23/36528407 від 28.07.2010 року встановлено, що перевірка представниками податкового органу проведена у присутності представника відповідача. У ході перевірки представник відповідача ПП «Сіті Транс Авто» зауважень на акт перевірки та під час його складання не надав, при цьому заявив, що зауважень до Акту не має. З огляду на вказане слід прийти до висновку, що відповідач погодилась з прийнятим рішенням щодо виявленого порушення. Рішення про застосування штрафних санкцій форми “С” отримали 22.09.2010 року, в установленому порядку не оскаржили, тобто погодився з прийнятим рішенням ДПІ у м. Чернівці.
Відповідач, який отримав вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у встановлений законом строк суму штрафних (фінансових) санкцій не сплатив, у звязку з чим у нього є заборгованість у сумі 1630 грн., яка підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
До функцій Державних податкових інспекцій згідно п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні ” відноситься подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем ДПІ у м. Чернівці доведено ті обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Чернівці до Приватного підприємства «Сіті Транс Авто » про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 1630 грн., підлягає задоволенню.
Однією з вимог позивача було прохання видати виконавчий лист по справі. Видача виконавчого листа є процесуальним питанням пов'язаним з виконанням судового рішення в адміністративних справах.
Постановою суду дане питання не вирішується, оскільки ст. 258 КАС України передбачено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2, 3, 6-12, 17, 18, 94, 160-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Сіті Транс Авто » (ід. код 36528407) до Державного бюджету України заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1630 грн.
3.Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяП.Д. Дембіцький