Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 752/6483/26
Провадження №: 3/752/2757/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.04.2026 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли
відДепартаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (Управління стратегічних розслідувань у місті Києві)пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАПвідносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання та реєстрації - АДРЕСА_1 за участі ОСОБА_1 , прокурора Прокопова О.Е.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адже несвоєчасно, без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті.
Так, ОСОБА_1 обіймала посаду головного спеціаліста відділу фінансової діяльності господарських товариств Департаменту фінансів Фонду державного майна України, була державним службовцем категорії "В" та, в силу п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", тобто суб`єктом декларування й особою, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", у тому числі, в частині відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
З 08.08.2023 ОСОБА_1 була звільнена з займаної посади за власним бажанням відповідно до наказу Фонду державного майна України, а тому зобов`язана була подати у визначені законодавством строки відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
24.02.2022 в Україні введено воєнний стан відповідно до Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 64-2022, що затверджений Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-ІХ і у подальшому строк дії воєнного стану продовжувався в установленому законодавством порядку і, наразі, також діє.
Відповідно до Закону України "Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" № 2115-ІХ від 03.03.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.
У подальшому були внесені зміни до законодавства, з 12.10.2023 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", в силу приписів якого, ОСОБА_1 припинивши 08.08.2023 діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, була зобов`язана до 00 год 00 хв 01.04.2024 подати відповідну декларацію шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Натомість ОСОБА_1 подала описану декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті 19.04.2024 о 18 год 04 хв.
Датою вчинення правопорушення є 19.04.2024 - дата несвоєчасного подання вищевказаної декларації, часом - 18 год 04 хв, місцем вчинення правопорушень доцільно визначити місце проживання особи, а саме: АДРЕСА_1 .
Подія та склад адміністративного правопорушення доводиться матеріалами, які були зібрані уповноваженим органом - Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України, де містяться:
-протокол про адміністративне правопорушення від 09.03.2026 № 364, який за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справи України від 06.11.2015 № 1376;
-письмові визнавальні пояснення ОСОБА_1 від 27.02.2026 (належним чином засвідчена копія);
-текст щорічної декларації особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік;
-повідомлення Фонду державного майна України від 16.04.2024 до Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 10-53-10345;
-наказ Фонду державного майна України від 14.01.2019 № 49к про призначення ОСОБА_1 на посаду (засвідчена копія);
-наказ Фонду державного майна України від 02.08.2023 № 637к про звільнення ОСОБА_1 (засвідчена копія);
-відомості Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (послідовність дій користувача ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 20.04.2024;
-протокол, складений уповноваженими особами Фонду державного майна України про доведення до відома ОСОБА_1 05.01.2024 інформації (направлено нагадування про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).
Наявними матеріалами підтверджується, що при складанні протоколу від 09.03.2026 № 364 особу ОСОБА_1 установлено на підставі паспорта громадянина України, роз`яснено права та обов`язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 КонституціїУкраїни, ст. 268 КУпАП, повідомлено про те, що розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності відбуватиметься в уповноваженому суді. Також вбачається, що протокол ОСОБА_1 отримала.
Під час розгляду справи в суді 21.04.2026 ОСОБА_1 не спростувала фактичні обставини, зокрема щодо перебування на посаді, звільнення, подачу декларацій 19.04.2024, пояснювати наявність або відсутність причин для пропуску визначеного законодавством строку для подачі декларації відмовилася та заявила письмове клопотання про закриття провадження у справі з огляду на сплив строків накладення адміністративного стягнення.
Прокурор надав суду висновок у справі про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, підтримав його у ході свого виступу, пояснив обставини, що вказують на наявність події і складу адміністративного правопорушення, зазначив про наявність підстав для визнання ОСОБА_1 винуватою за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про сплив строків накладення адміністративного стягнення.
Оскільки ОСОБА_1 визнається винною у вчиненні правопорушень, що передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вирішенню підлягає питання накладення адміністративного стягнення.
У той же час, розглядаючи питання про застосування адміністративного стягнення, суд (суддя) з`ясував, що строк накладення адміністративного стягнення у цій справі закінчився.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених ст. 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Адміністративне правопорушення за протоколом, який розглядається, було вчинено 19.04.2024 (дата подання декларації).
Виходячи з представлених суду документів, датою виявлення встановленого правопорушення визнається день, коли орган, уповноважений на складення матеріалів справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП вже був обізнаний з обставинами, які вказують на наявність події та складу такого адміністративного правопорушення.
Так, документами, приєднаними до протоколу про адміністративне правопорушення стверджується, що Національне агентство з питань запобігання корупції листом від 10.12.2025 № 47-06/99487-25 повідомило Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України про несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави ОСОБА_1 . До вказаного листа було приєднано повідомлення Фонду державного майна України від 16.04.2024.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не клопотала перед судом про те, щоб суддя не розпочинала розгляд справи по суті.
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП унормовано, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
З огляду на зазначене, провадження у цій справі підлягає закриттю в порядку п. 7 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 22, 23, 33-35, 38, 40-1, 172-6, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 284, 285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Провадження у справі закрити в порядку п. 7 ст. 247 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Бушеленко