Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2010 р. справа № 2а-10095/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Совтус О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кіровської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Кіровська обєднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову посилається на те, що станом на 09.04.2010 року відповідач має несплачений борг перед бюджетом по штрафним санкціям за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у загальній 1400,00 грн. Дана сума заборгованості виникла на підставі рішення №0002552340, яки до відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 1700,00 грн. Зазначене рішення у звязку із неможливістю вручення відповідачу було розміщено на дошці податкових оголошень. Частина заборгованості у сумі 300,00 грн відповідачем була сплачена. Вважає, що, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не було оскаржене, воно є узгодженим.
Просить суд стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (86300, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до державного бюджету штрафні санкції у сумі 1400,00 грн. на бюджетний рахунок одержувача 31112106700057, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 34686626, одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Під час розгляду справи позивач змінив позовні вимоги, та просив суд, у звязку із частковою сплатою заборгованості, стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (86300, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до державного бюджету штрафні санкції у сумі 900,00 грн. на бюджетний рахунок одержувача 31112106700057, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 34686626, одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Кіровської міської ради Донецької області 19.07.1999 року як фізична особа підприємець, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, перебуває на податковому обліку у Кіровській ОДПІ Донецької області.
Судом встановлено, що 24 листопада 2009 року податковим органом проведено перевірку ФОП ОСОБА_2 за результатами якої складено акт №0099/05/13/23/НОМЕР_1, яким встановлено здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
10 грудня 2009 року Кіровською ОДПІ Донецької області винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0002552340, яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 року №0099/05/13/23/НОМЕР_1 до ФО-П ОСОБА_2 за порушення ч. 7 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовані фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до ч. 7 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», субєкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво або імпорт алкогольних напоїв або тютюнових виробів, здійснюють поставку цієї продукції субєктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
02 червня 2003 року постановою Кабінету Міністрів України №790 затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Пунктом 5 зазначеного порядку перебачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання субєктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
Відповідно до абз 5 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 10 Порядок застосування фінансових санкцій, у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем суму заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 900,00 грн. не сплачено, рішення про застосування фінансових санкцій від 10 грудня 2009 року №0002552340 у судовому порядку не оскаржено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Кіровської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (86300, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до державного бюджету штрафні санкції у сумі 900,00 грн. на бюджетний рахунок одержувача 31112106700057, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 34686626, одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 19 травня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 24 травня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.