Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/9075/25
УХВАЛА
23 квітня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Потоцької Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали звіту ІНФОРМАЦІЯ_1 за вхід. №32612/26 від 25.03.2026 року щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 року у справі №420/9075/25,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання внести дані до реєстру.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 року адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення актуальних відомостей в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 про виключення з військового обліку, відповідно до запису у військовому квитку НОМЕР_1 від 16.10.1991 та довідки ВЛК №24/291 від 08.09.2022 року.
Зобов`язано ІНФОРМАЦІЯ_3 внести актуальні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 про виключення його з військового обліку, відповідно до запису у військовому квитку НОМЕР_1 від 16.10.1991 та довідки ВЛК №24/291 від 08.09.2022 року.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати за сплату судового збору у розмірі 968 (дев`ятсот шістдесят вісім гривень) грн. 96 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Рішення набрало законної сили 24.10.2025 року.
25.11.2025 року Одеським окружним адміністративним судом видані виконавчі листи.
Ухвалою суду від 26.01.2026 року задоволено частково заяву представника ОСОБА_1 в порядку ст. 382 КАС України за вхід. №135832/25 від 29.12.2025 року. Встановлено судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 року по справі №420/9075/25 шляхом зобов`язання ІНФОРМАЦІЯ_1 подати до суду у тридцятиденний строк звіт про виконання судового рішення по справі №420/9075/25 з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині заяви відмовлено.
Направлено копію даної ухвали до ІНФОРМАЦІЯ_5 (адреса: АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) для контролю за дотриманням вимог законодавства щодо обов`язковості виконання рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Документ в електронному вигляді «Ухвала на стадії виконання судового рішення» від 26.01.2026 року по справі №420/9075/25 було надіслано одержувачу ІНФОРМАЦІЯ_3 в його електронний кабінет.
Документ доставлено до електронного кабінету: 27.01.2026 року о 00:34 годині.
Дата отримання судом повідомлення про доставлення до електронного кабінету: 27.01.2026 року о 09:16 годині.
25.03.2026 року до суду за вхід. №32612/26 надійшла заява ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання на виконання рішення суду звіту, в якій зазначено, що рішення суду від 02.10.2025 року у справі №420/9075/25 у повному обсязі, зокрема, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виключено з військового обліку, що підтверджується витягом з Оберігу.
Згідно з ч. 1 ст. 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Разом з тим суд зазначає, що Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 з 5:30 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан.
Надалі воєнний стан продовжувався та на момент розгляду цієї заяви воєнний стан продовжено.
З огляду на вищезазначені обставини через існуючу загрозу життю та здоров`ю людей заяву позивача розглянуто в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву представника відповідача, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Частинами 2 та 3 статті 382-2 КАС України визначено, що звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;
5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;
6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;
2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається з резолютивної частини постанови, судом зобов`язано ІНФОРМАЦІЯ_3 внести актуальні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 про виключення його з військового обліку, відповідно до запису у військовому квитку НОМЕР_1 від 16.10.1991 та довідки ВЛК №24/291 від 08.09.2022 року.
Разом з тим, до своєї заяви від 25.03.2026 року представник Відповідача надав копію витягу з Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів «Оберіг», в якому зазначено, що ОСОБА_1 виключено з військового обліку по ВЛК за рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 (справа №420/9075/25).
Разом з тим, згідно з ч. 10 ст. 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб`єкта владних повноважень.
Ухвалою суду від 26.01.2026 року встановлено відповідачу тридцятиденний строк для надання звіту з дня отримання копії ухвали.
Документ в електронному вигляді «Ухвала на стадії виконання судового рішення» від 26.01.2026 року по справі №420/9075/25 було надіслано одержувачу ІНФОРМАЦІЯ_3 в його електронний кабінет.
Документ доставлено до електронного кабінету: 27.01.2026 року о 00:34 годині.
Дата отримання судом повідомлення про доставлення до електронного кабінету: 27.01.2026 року о 09:16 годині.
Заява ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 року у справі №420/9075/25 надійшла до суду 25.03.2026 року за вхід. №32612/26.
Отже, звіт поданий з порушенням строку, встановленого судом.
У заяві про надання звіту Відповідачем заявлено клопотання щодо поновлення строку для подання звіту.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
При цьому, ЄСПЛ провів лінію між формалізмом та надмірним формалізмом. Так, формалізм є явищем позитивним та необхідним, оскільки забезпечує чітке дотримання судами процесу. Надмірний ж формалізм заважає практичному та ефективному доступу до суду. Формалізм не є надмірним, якщо сприяє правовій визначеності та належному здійсненню правосуддя.
У такий спосіб здійснюється «право на суд», яке відповідно до практики ЄСПЛ включає не тільки право ініціювати провадження, але й право отримати «вирішення» спору судом (рішення у справі «Kutic v. Croatia», заява №48778/99, пункт 25).
В той же час, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 з 5:30 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації та в подальшому воєнний стан неодноразово продовжений.
Дослідивши клопотання представника відповідача про причини ускладнення надання звіту, а також докази на підтвердження цього, суд визнає поважними причини, які унеможливили його вчасне подання, та вважає за можливе поновити строк для подання звіту про виконання рішення суду. Відтак, відсутні підстави для накладення штрафу на керівника відповідача.
На підставі викладеного, суд, приходить до висновку про задоволення заяви ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом прийняття звіту.
Керуючись статтями 2-9, 167, 241-245, 248, 256, 293-297, 382-382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Поновити ІНФОРМАЦІЯ_1 строк для подання звіту.
Прийняти звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 за вхід. №32612/26 від 25.03.2026 року щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 року у справі №420/9075/25.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 293-297 КАС України.
Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА